Sčítání procent

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem raikou243, 23/7/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. raikou243

    raikou243 User

    Ahoj,
    jak se vůbec v DO sčítají procenta?

    a) matematicky špatným způsobem
    př. koupím premium účet (5% sleva) a pak 10% slevový balíček tj. budu mít slevu patnáct procent (extra energie do GG bude stát 85 U)

    b) matematicky správným způsobem:

    1,1 * 1,05 =1,155

    tj. věc za 1000U by stála 845 U

    díky moc
     
  2. U premia a balicku je to moznost a) , ale napriklad u vypoctu stitu/dmg/efektu boosteru je to b). Ale cena kterou vidis by mela byt vzdy spravna.
    Btw. Jak spatnym zpusobem? Chces mi tvrdit ze 50%+50% neni 100% ale 250? :D
    Edit. Autorova matematika tezce prevysuje moje chapani.. :rolleyes: :D
     
    Naposledy upraveno: 23/7/14
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  3. »vojta«

    »vojta« User

    různe věci se sčítají různým způsobem, ale co se týče zrovna premia a slevového balíčku (který je mimochodem 25%) tak to se sčítá "matematicky špatným způsobem" tedy 30%.
     
  4. Crystal

    Crystal User

    »vojta« scitasa zle...no ako sa to vezme...nescita sa zle

    tieto baliky zlavnuju 25% a 5% z povodnej hlavnej ceny cize vysledne zlava je takto pocitana spravne,

    je to proste takto nastavene, nescita sa 5% uz z zlavnenej ceny, al z hlavnej...
     
  5. raikou243

    raikou243 User

    Aha, díky.
    50% + 50% = (1,5)^2 = 2,25 = 225%
    Není to ani 100 ani 250%. Je to 225%

    Děkuju za zodpovězení otázky, můžete to zamknout :).

    EDIT: ještě jeden, logičtější postup:
    Příklad: Něco stojí 100 U. Zdražili to o 50% a pak zase o 50%. Kolik to stojí teď?
    Špatný postup: no když to dvakrát zdražili o půlku, stojí to dvojnásob
    Správný: 100 + 50% = 150 Teď musíme znovu přičíst 50%. A to z té ''nové'' ceny. Tj. 150 + 50% = 225 (ten zápis x + 50% zkracuji, správně je 1,5x ale to je fuk)

    To jen pro ty co by to kdyžtak nepochopili.
     
    Naposledy upraveno: 23/7/14
    ❦Čοlεκ❧ tohle ocenil(a).
  6. Korben

    Korben User

    raikou243 Chceš tu vytvoriť matematický krúžok ? o_O
     
  7. Opravdu se omlouvam ta OT, ale autor mne vazne bavi :D Ty bys mel jit podnikat, ze 100% dostat 225%-to jen tak nekdo nedokaze :DPodle mne je spravny postup umet nejprve spravne pocitat, a az pote jit ucit pocitat druhe.
    Kazdopadne, celkovy bonus premium+ balicek je 30%, pitvej to jak chces, ale porad to bude sleva 30%, a cena bude odpovidat skutecnosti. Zadne matematicke kouzla v tom nehledej :rolleyes:

    Edit. Ja nerozumim akorat tomuhle:
    Nadmiru zajimave.. :D
    Edit.2. Prosimte,delam si srandu, ja to chapu :rolleyes: Neber to tak vazne.. :)
     
    Naposledy upraveno: 23/7/14
  8. raikou243

    raikou243 User

    Ani ne, moc lidí bych tím nezaujal :D

    No, tys to jen nepochopil. Já jen dávám příklad správného a chybného počítání s procenty. Jestliže nějaký produkt stál x Kč a byl dvakrát zdražen o 50%, bude stát 2,25x tj. 225%.

    S prémiem máš samozřejmě pravdu, já tomu rozumím.
    btw. omlouvám se za citaci předchozího postu ale po odpovědi na post od Korbena bych to považoval za vhodné (a navíc jsem použil jen část citace)
     
  9. Crystal

    Crystal User

    ▲ŦĦΣ•ПΣO•™SK▲ take ceny mas vselikde, kukal si sa do Appstore? :) tam maju aplikacie podobne ceny

    navykove moze byt vsetko....hry,jedlo,alkohol,drogy,sport, dokonca aj spanok :)

    a propo to co tu teraz riesime je uplne odveci tak pardon za OT

    k teme, uz nato kaslite, to je ako keby sme riesili kolkokrat za minutu komar strihne kridielkami :)
     
  10. Korben

    Korben User

    OT post zmazaný. Káže ti to niekto hrať ?

    Tu viac nieje čo riešiť.

    Uzavreté, LOCK.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.