Skylab

Diskuze na fóru 'Popisy/glosář – Herní bible' zahájená uživatelem Belgam, 22/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Belgam

  Belgam Guest

  Skylab
  Skylab.PNG

  Najprv si prečítaj: Popis a vysvětlení

  Pokračujeme:
  Jak začít
  Transport surovin
  Lišta skylabu
  Solární modul
  Otázky a odpovědi
  Vyrobni produkce jednotlivych modulu Skylabu
  Jak vyrobit rudu, když je plný sklad
  Skylab roboti
  Diskuze k tématu

  ------------------------------------------------------------------------------------

  Skylab
  Popis a vysvětlení

  Skylab_1000_web.jpg

  Skylab je oblast ve tvém hangáru, ve které se nachází celá infrastruktura (dříve laboratoř). Jedná se o zařízení, které ti poskytuje kontrolu nad všemi konstrukcemi a moduly. Je to kontrolní centrum celého tvého průmyslu. Můžeš tady spravovat a kontrolovat všechny konstrukce a moduly.

  skylab1.png


  Skylab zahrnuje:

  • základnový modul
  • solární modul
  • sklad zdrojů
  • tři kolektory zdrojů pro Prometium, Endurium a Terbium
  • dvě rafinerie první třídy na výrobu Prometidu a Durania
  • jednu rafinerii druhé třídy na výrobu Promeria
  • jednu rafinerii třetího stupně na výrobu Sepromu
  • Xeno modul
  • transportní modul
  Pokud chceš získat další informace k těmto konstrukcím/modulům, klikni na ně myší. Tímto kliknutím levým tlačítkem myši se dostaneš do menu modulu a můžeš tam kontrolovat dosažené pokroky nebo moduly jednotlivě aktivovat nebo deaktivovat (pozor: základnový modul nelze deaktivovat!). Najdeš tady celou řadu modulů, z nichž musíš některé nejprve vybudovat, než je můžeš využívat. Více o tom později.


  Výstavba a rozšiřování infrastruktury
  Když vstoupíš do svého Skylabu poprvé, najdeš tam 4 moduly, které můžeš od začátku využívat: sklad, solární modul, transportní modul a takzvaný základnový modul.

  Na začátku jsou všechna tato zařízení ještě na stupni 1, ale můžeš je vybudovat podle svých požadavků (maximálně na stupeň 20). Vyšší stupeň samozřejmě znamená také vyšší produktivitu, větší zisk atd. Na začátku stojí výstavba ze stupně 1 na stupeň 2 ještě málo, výstavba ze stupně 19 na stupeň 20 už je podstatně dražší. S každou výstavbou tedy stoupá spotřeba Prometia, Enduria, Terbia a kreditů nebo Uridia.


  Moduly
  Tyto základní moduly (základnový modul, solární modul, transportní modul a sklad) jsou čtyři pilíře tvého Skylabu, bez nichž se daleko nedostaneš. Dobře se tedy o ně starej a kontroluj je.

  Ale pouze s pilíři toho také mnoho nedosáhneš. Abys je mohl využívat skutečně efektivně, máš k dispozici ještě další zařízení, která níže podrobněji popíšeme. Nejprve ale důležité informace k základním modulům.


  Základnový modul

  skylab2.png

  Základnový modul je výzkumné zařízení, na které je navázána celá infrastruktura. To znamená, že všechny další moduly Skylabu můžeš upgradovat na určitý level, jen pokud už byl základnový modul předtím na tento level vybudován. Stručně řečeno: Všechny moduly je možné upgradovat jen max. na aktuální level základnového modulu.

  Upgrade solárního modulu na level 16 například není možný se základnovým modulem s levelem 12. Pokud bude mít základnový modul level 18, můžeš solární modul vybudovat až na tento stupeň.


  Solární modul
  skylab3.png

  Solární modul zásobuje všechna zařízení elektřinou. A bez elektřiny se výroba všech zdrojů dočasně zastaví. Čím vyšší je level tvého solárního modulu, tím víc elektřiny vyrábí.

  Pokud postavíš novou konstrukci/modul a nebudeš mít dostatek energie, pak nebude budova/modul plnit svou funkci. A sice tak dlouho, dokud neupgraduješ svůj solární modul, abys zajistil opět dostatek elektřiny.

  Samozřejmě můžeš také kdykoli nějakou konstrukci deaktivovat, abys ušetřil elektřinu a měl dost energie na zásobování nové konstrukce. To by ale mělo být jen nouzové řešení.


  Sklad

  skylab4.png

  Tvůj sklad ukládá každý vyrobený zdroj v oddělených částech, abys mohl zdroje využívat na další upgrady a výrobu cennějších zdrojů.

  Upgrade tvého skladu zvyšuje celkovou kapacitu, takže můžeš uložit více zdrojů. Sklad má různé sloty pro jednotlivé rudy. Kromě toho máš s pomocí transportérů přístup do svého skladu také na dálku (více informací níže).  Produkce
  Kolektory
  skylab5.gif
  Když postavíš kolektory, vyrábí pro tebe zdroje. Čím víc vybuduješ kolektor, o to víc zdrojů pro tebe získává.

  Ale pozor: Čím hlouběji kolektory pronikají, o to víc elektřiny potřebují. Zajisti proto vždy dostačné zásobování energií (viz solární modul), než se rozhodneš upgradovat kolektor.

  Když začneš upgradovat kolektor, trvá přestavba jistou dobu. Během této doby samozřejmě nevyrábí žádné zdroje. Maximální level výstavby je stupeň 20, na kterém je možné dosáhnout nejvyšší zisky.

  Tip: Výstavbu můžeš také urychlit, když za Uridium objednáš mezigalaktické specialisty, kteří tvůj projekt obratem dokončí. Náklady na tuto okamžitou výstavbu závisí na už dosaženém stupni.

  Když např. urychlení kolektoru přímo na začátku výstavby stojí 100 Uridia, tak po polovině výstavby stojí už jen 50 Uridia. Abys ušetřil peníze, můžeš tedy také postavit část sám a až později aktivovat urychlení.

  Jak už jsme uvedli, kolektory spotřebovávají elektřinu. Tu spotřebovávají STÁLE, tedy nezávisle na tom, jestli pilně vyrábí nebo se právě upgradují. Jedinou možností, jak zastavit spotřebu elektřiny, je deaktivace kolektoru. Když je deaktivován, je prakticky na jistou dobu odstaven. To má samozřejmě za následek výpadky výroby, takže bys měl upgrade kolektorů provádět vždy až po kontrole, zda máš k dispozici dostatek energie.


  Rafinerie
  skylab6.gif
  Rafinerie jsou zpracovatelny, které ze surových rud Prometia, Enduria a Terbia vyrábí hotové slitiny, a sice Duranium a Prometid.

  Pokud jsi vybudoval všechny kolektory, můžeš za suroviny a kredity / Uridium získat rafinerie první třídy. Rafinerie můžeš sice budovat už dříve, ale to nedoporučujeme, protože kolektor může vyrábět i bez rafinerie, ale rafinerie je bez zdrojů bezcenná.

  Když chceš získat 1 Prometid, musíš sloučit 20 Prometia a 10 Enduria, na výrobu 1 Durania potřebuješ 10 Enduria a 20 Terbia. Měl bys přitom ale dávat pozor na několik věcí. Výroba Prometidu a Durania probíhá totiž jen:

  • pokud máš k dispozici dostatečný počet pro výrobu slitiny potřebných zdrojů (bez zdrojů není výroba možná)
  • pokud máš dostačné množství elektřiny (viz výše "Solární modul")
  • pokud máš dostačnou kapacitu skladu (do plného skladu se už nic nevejde)
  Pokud jeden z těchto požadavků nesplníš, bude rafinerie deaktivována a zobrazí se symbol poruchy, abys byl upozorněn a mohl podniknout příslušné kroky.

  Když postavíš rafinerie první třídy, můžeš vybudovat rafinerii druhé třídy. Sloučením slitin Prometidu a Durania se vzácným zdrojem Xenomitem se zde automaticky vyrábí cenné Promerium.

  Pro získání 1 Promeria potřebuješ:

  • 10 Durania
  • 10 Prometidu
  • 1 Xenomit
  Když ti někdy dojde Xenomit, ale přesto budeš chtít vyrábět, můžeš použít Xeno modul. Ten vyrábí s vysokou spotřebou energie náhradní látku, kterou můžeš nahradit Xenomit. Můžeš ji poté použít při výrobě místo Xenomitu.

  Xeno modul máš k dispozici od začátku a můžeš ho vybudovat jako všechny ostatní konstrukce až na stupeň 20.

  Rafinerii Promeria můžeš upgradovat na maximální level Xeno modulu. Pokud ho dosáhneš, pro další výstavbu se bude spotřebovávat pravý Xenomit. Dbej tedy stále na to, aby tvůj Xeno modul dosáhoval odpovídající stupeň, chceš-li ušetřit pravý Xenomit.

  Promerium je základem pro ještě lepší slitinu: Seprom.


  Seprom

  skylab7.gif

  Tento zdroj je zcela nový a představuje momentálně nejhodnotnější zdroj. Seprom se nachází v Promeriu a nyní je možné ho vyfiltrovat, protože čistý Seprom je silnější než Seprom vázaný v Promeriu.

  Jakmile máš k dispozici 10 jednotek Promeria, můžeš z nich vyrobit 1 jednotku Sepromu. Můžeš ho využít k těmto účelům:

  • Pokud vylepšíš Sepromem svůj laser nebo rakety, dostane pokaždé 10 jednotek bonus na škody ve výši 60%. --> 1 Seprom = 10 raketových/laserových střel + 60% škod!
  • Když Sepromem vylepšíš svůj generátor štítu, zvýší se jeho odolnost na 10 minut o 40%.
  Pořádná porce Sepromu může rozhodnout celé bitvy. Postarej se tedy o to, abys měl vždy nějaký Seprom na skladě.


  Transportní modul

  skylab8.png

  S transportním modulem můžeš vyslat transportéry, které přesunují zdroje ze skladu do lodě.

  Zdroje můžeš dopravit na svou vesmírnou loď, když vyšleš nebo si vyžádáš transportér. Doručení na cílové místo ale zabere jistou dobu (u Premium hráčů je tento čas o 50% kratší), což ale můžeš obejít použitím Uridia.

  Důležité: Je možné vždy provést jen jeden transport v jeden čas.

  Ze Skylabu můžeš nechat přesunout do své lodě jen tolik zdrojů, kolik máš ve své lodi volného nákladního prostoru. Když tyto zdroje dorazí, automaticky se přidají do tvého celkového nákladu, což ti umožní krátkodobé zdvojnásobení nákladního prostoru.

  Příklad: Když objednáš zboží, zatímco je tvůj nákladní prostor prázdný, ty ale mezitím naplníš nákladní prostor ještě před doručením těchto zdrojů, bude objednaný náklad přesto do lodi uložen. Než můžeš sbírat další zdroje, musíš nejprve zase něco spotřebovat, abys uvolnil místo.  Upgrady zbraní
  V hráčském rozhraní teď můžeš upgradovat svoje zbraně přímo a bez oklik. V klientovi existuje proto tlačítko, kterým můžeš přetáhnout zdroj pro upgrade přímo na příslušné zbraně.

  skylab9.jpg


   
  Naposledy upraveno moderátorem: 26/11/17
 2. Belgam

  Belgam Guest

  Jak začít?

  V Skylabu máme na začátku:

  Základnový modul na levelu 1
  Solární modul na levelu 1
  Skladový modul na levelu 1
  Transpotní modul
  Koletor prometia na levelu 1
  Kolektor enduria na levelu 1
  Kolektor terbia na levelu 1


  Po vyprodukování prvních kusů surovin se můžeme postit do upgradů modulů a stavění ostatních modulů.


  Pozor - upgrade na level 2 je možný až pokud máte základnový modul na úrovni 2.
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 3. Belgam

  Belgam Guest

  Transport Surovin


  Zadáme množství, které chceme poslat a kliknutím na příslušné tlačítko provedeme.

  transport.jpg
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 4. Belgam

  Belgam Guest

  Lišta Skylabu

  Umožňuje monitorovat aktuální stav skladu ve Skylabu:


  listadetail2.jpg

  listadetail.jpg

  Když dosáhneme maximální kapacita skladu nic se neděje. Rudu si můžeme poslat do lodi a prodat ji na základně. Nevýhoda je, že přímoúměrně množství posílané rudy se zvyšuje doba transportu. Pokud nechcete čekat, můžete zvolit okamžitou přepravu za Uridium.

  Čas potřebný pro upgradování modulů a pro transport mezi sklady běží i když nejste online.
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 5. Belgam

  Belgam Guest

  Solární modul


  skylab10.png


  Tento modul je neméně důležitý jako hlavní modul. Je to elektrárna a její funkcí je dodávat energii do všech modulů. Jak na obrázku vidíte, jeho maximálny výkon v prvním levelu je 170 MWh. Každý z modulů spotřebovává určite množství energie. Spotřeba narůstá s tím, jak zvedáte level každého modulu. Takže určitě udržujte maximalní dostupný level. Modul je totiž funkční i v průběhu upgrade na dalěí level.

  Pokud nebude Solární panel dodávat dostatek energie, některé moduly se vypnou, nebo nepujdou aktivovat.
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 6. Belgam

  Belgam Guest

  Otázky a odpovědi.

  Proč mi zmizelo Uridium?
  Stane se to, pokud vyberete ve Skylabu voľbu "rychle" nebo "okamžitě". Vždy máme na výběr ze dvou možností a jedna z nich je za Uridium. Pozor na to!

  Nevidím kolik mám Xenomitu...?
  Je to odstráněno a xenomit stejně tak ostatní suroviny si zkontrolujete na herní mapě.

  Jak mám zušlechtit suroviny v lodi?
  Tlačítkem update se dostanete do nabídky manuálního zušlechtění, kde zapomocí tlačítek zušlechtit, která jsou pod surovinami prometid, duranium a promerium, můžete tyto suroviny vyhotovit.

  Jak tedy zušlechtím suroviny ve skylab?
  Suroviny pošlete do skladu Skylabu a necháte je zušlechtit. Nejvýše jdou tyto suroviny zušlechtit zapomocí rafinerií na surovinu zvanou Seprom.

  Jak si vylepším zbraně a generátory v lodi?
  Suroviny, které chcete použít pro vylepšení zbraní a generátorů si musíte buď nasbírat na mapách, nebo si je poslat Transportním modulem do lodě. Potom v NHK přibylo tlačítko raketky, kde si můžete suroviny přerozdělit, podle svých preferencí:

  rak.jpg


  Jaké využití mají suroviny ve skladě Skylabu?
  1. Upgrade levelů jednotlivých modulů.
  2. Výroba lepších surovin
  3. Transport do lodě a následně vylepšení zbraní a generátorů.
  4. Transport do lodě a zpeněžení surovin na základně. (nebo prodej botem)

  Jak vypnout automatické zušlechťování?
  Jdi do nastavení -> v záložce Gameplay odškrtni položku "Automaticky zušlechtit zdroje" -> Uložit

  zus.jpg

  Pracují moduly i když nehraju?
  Ano, výroba a zušlechťování surovin, stejně jako vylepšování modulů probíhá i když jste off-line.
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 7. Belgam

  Belgam Guest

  Vyrobni produkce jednotlivych modulu Skylabu

  Spotřeba energie:
  Level: 01 - 16
  Level: 02 - 19
  Level: 03 - 24
  Level: 04 - 31
  Level: 05 - 40
  Level: 06 - 51
  Level: 07 - 64
  Level: 08 - 79
  Level: 09 - 96
  Level: 10 - 115
  Level: 11 - 136
  Level: 12 - 159

  Level: 13 - 184
  Level: 14 - 211
  Level: 15 - 240
  Level: 16 - 271

  Level: 17 - 304
  Level: 18 - 339
  Level: 19 - 376
  Level: 20 - 415


  Kolektory - produkce:
  Level: 01 - Produkce: 2.200 rudy
  Level: 02 - Produkce: 7.400 rudy
  Level: 03 - Produkce: 15.045 rudy
  Level: 04 - Produkce: 24.890 rudy
  Level: 05 - Produkce: 36.781 rudy
  Level: 06 - Produkce: 50.604 rudy
  Level: 07 - Produkce: 66.274 rudy
  Level: 08 - Produkce: 83.720 rudy
  Level: 09 - Produkce: 102.884 rudy
  Level: 10 - Produkce: 123.715 rudy
  Level: 11 - Produkce:
  146.171 rudy
  Level: 12 - Produkce: 170.212 rudy
  Level: 13 - Produkce: 195.805 rudy
  Level: 14 - Produkce:
  222.919 rudy
  Level: 15 - Produkce: 251.526 rudy
  Level: 16 - Produkce: 281.600 rudy
  Level: 17 - Produkce: 313.118 rudy
  Level: 18 - Produkce: 346.059 rudy
  Level: 19 - Produkce: 380.401 rudy
  Level: 20 - Produkce: 416.126 rudy  Solární modul:

  Level: 01 - Produkce: 170 energie
  Level: 02 - Produkce: 210 energie
  Level: 03 - Produkce: 270 energie
  Level: 04 - Produkce: 350 energie
  Level: 05 - Produkce: 450 energie
  Level: 06 - Produkce: 570 energie
  Level: 07 - Produkce: 710 energie
  Level: 08 - Produkce: 870 energie
  Level: 09 - Produkce: 1.050 energie
  Level: 10 - Produkce: 1.250 energie
  Level: 11 - Produkce: 1.470 energie
  Level: 12 - Produkce: 1.710 energie
  Level: 13 - Produkce: 1.970 energie
  Level: 14 - Produkce: 2.250 energie
  Level: 15 - Produkce: 2.550 energie

  Level: 16 - Produkce: 2.870 energie
  Level: 17 - Produkce: 3.210 energie
  Level: 18 - Produkce: 3.570 energie
  Level: 19 - Produkce: 3.950 energie
  Level: 20 - Produkce: 4.350 energie
  Rafinerie
  (prometid/duranium, promerium, seprom)
  Level: 01 - Produkce: 110, 11, 1
  Level: 02 - Produkce: 370, 37, 3
  Level: 03 - Produkce: 752, 75, 7
  Level: 04 - Produkce: 1.245, 124, 11
  Level: 05 - Produkce: 1.839, 184, 17
  Level: 06 - Produkce: 2.530, 253, 23
  Level: 07 - Produkce: 3.314, 331,
  30
  Level: 08 - Produkce: 4.186, 419, 38
  Level: 09 - Produkce: 5.144, 514, 47
  Level: 10 - Produkce: 6.186,
  619, 56
  Level: 11 - Produkce: 7.309,
  731, 66
  Level: 12 - Produkce: 8.511,
  851, 77
  Level: 13 - Produkce: 9.790,
  979, 89
  Level: 14 - Produkce: 11.146, 1.115, 101
  Level: 15 - Produkce: 12.576, 1.258, 114
  Level: 16 - Produkce: 14.080,
  1.408, 128
  Level: 17 - Produkce: 15.656,
  1.566, 142
  Level: 18 - Produkce: 17.303, 1.730, 157
  Level: 19 - Produkce: 19.020,
  1.902, 173
  Level: 20 - Produkce: 20.806, 2.081, 189


  Skladový modul

  (základní rudy, prometid/duranium, xenomit/promerium, seprom):
  Level: 01 - 105.600, 5.280, 528, 48
  Level: 02 - 355.195, 17.760, 1.776, 161
  Level: 03 - 722.148, 36.107, 3.611, 328
  Level: 04 - 1.194.728, 59.736,5.974 , 543
  Level: 05 - 1.765.474, 88.274, 8.827 ,
  802
  Level: 06 - 2.426.006, 121.450, 12.145, 1.104
  Level: 07 - 3.181.160, 159.058, 15.906, 1.446
  Level: 08 - 4.018.569, 200.928, 20.093, 1.827
  Level: 09 - 4.938.423, 246.921, 24.692, 2.245
  Level: 10 - 5.938.324, 296.916, 29.692, 2.699
  Level: 11 - 7.016.186, 350.809, 35.081, 3.189
  Level: 12 - 8.170.170, 408.509, 40.851, 3.714
  Level: 13 - 9.398.635, 469.932, 46.993, 4.272
  Level: 14 - 10.700.104, 535.005, 53.501, 4.864
  Level: 15 - 12.073.234, 603.602, 60.366, 5.488
  Level: 16 - 13.516.800, 675.840, 67.584, 6.144
  Level: 17 - 15.029.673, 751.484, 75.148, 6.832
  Level: 18 - 16.610.810, 830.540, 83.054, 7.550
  Level: 19 - 18.259.241, 912.962, 91.296, 8.300
  Level: 20 - 19.974.063, 998.703, 99.870, 9.079

   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 8. Belgam

  Belgam Guest

  Jak vyrobit rudu, když je plný sklad

  Když už máte plný sklad například Sepromu a chcete vyrobit Promerium, tak je důležité si rafinérii na seprom vypnout. Tato rafinérie totiž stále produkuje Seprom, který není kam uschovat.

  Promerium se Vám proto nebude hromadit ve skladě, ale bude se ztrácet ve výrobně Sepromu, kterého je už ve skladě maximum.

  Totéž platí i o Rafinériích na Prometid a Duranium. Základní suroviny se vám budou ztrácet v těchto rafinériích, které produkují do zaplněných skladů.
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 9. Belgam

  Belgam Guest

  Roboti zvyšující produktivitu  SKYLAB update 16.4.2010

  Jeden Kreditový robot za (250 Kreditů) zvyšuje efektivitu jednoho kolektoru o 1%
  Jeden Elitní robot (za 50 Uridia) zvyšuje efektivitu jednoho kolektoru o 4%

  Ke každému kolektoru může být maximálně 12 aktivních robotů
  Každý robot Vám vydrží jen 48 Hodin !  zjednodušené stručné informace
  ↓↓↓↓↓↓
   
  Naposledy upraveno moderátorem: 9/12/16
 10. Belgam

  Belgam Guest

  Skylab Robot FAQ

  icon_robot_big.png icon_robot_big_elite.png
  Co roboti dělají?
  - Prometium kolektor, Endurium kolektor a Terbium kolektor může zvýšit svou produktivitu těmito roboty.


  Jaké jsou typy robotů?

  - Existují dva typy robotů. Robot kreditový (250 kreditů) a robot uridiového typu (50 Uridium)


  Jaký bonus tito roboti dávají na těžbu rudy?
  - Kreditový robot vám o 1% zvýší produkci kolektoru. Uridiový robot ji zvýší o 4%.


  Kolik robotů mohu použít na jeden kolektor rudy?
  - Můžete použít maximálně 12 botů na jeden kolektor.


  Jak dlouho je robot použitelný?
  - Každý robot má aktivní dobu využívání 48 hodin. Ta začíná ve chvíli, kdy byl aktivován. Čas neubíhá, když jsou ve skladu.


  Kolik robotů mohu koupit?
  - Můžete si koupit neomezené množství robotů. Všichni roboti, kteří nejdou momentálně použít, budou uloženi do skladu a můžete je použít kdykoliv později.


  Co se stane, když robot končí a já mám ještě další roboty ve skladu?

  - Pokud máte roboty ve skladu, budou automaticky zařazeni na místo robota, který právě skončil. Systém bude používat uridiové roboty jako první pro toto nahrazování.


  Co se stane s roboty, když jsem odhlásil?
  - Roboti dál běží, pokud jste odhlášeni.  Co se stane, když je kolektor vypnutý?
  - I v případě vypnutí kolektoru je robot stále spuštěn

   
  Naposledy upraveno moderátorem: 26/11/17
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.