Zpetná vazba Spojenie serverov kvôli aktivite hráčov. 2022

Diskuze na fóru 'Aktualizace a nápady' zahájená uživatelem -baghira2-, 18/9/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Ste za spájanie serverov?

Anketa uzavřena 18/4/23.
  1. áno chcem

    55.2%
  2. nie, nechcem

    35.8%
  3. je mi to jedno

    9.0%
  1. lacoremi

    lacoremi User

    Ahoj,
    hodím taky očko do diskuze, a asi s protipólovým názorem. Nemyslím si že spojovat servery je dobrý nápad.
    Co jsem koukal, odkazovali jste tu vlákno na EN fóru, kde mimo jiné autor psal něco ve stylu:

    "More ppl=more fights. Right now 80% ppl botting and doing trains , they dont fight back at all they just running gates."

    Toto tvrzení, které zároveň předpokládá jistou skutečnost, může být právě skutečností, která komunitu jistě víc pohřbí. Neumím si představit, že by na jednom serveru bylo více podobných klanů jako WAR, neumím si představit, že by mě každou sekundu, ať vyletim např na mapu 1-2, někdo furt vymazával. Jsem starší, hraju půlku času tu hru na oddych, odreagování, nejsem tady nějaký top biatlonista, abych leštil první pozice v žebříčcích a nebo honil ego, čísílka v DMG ... a poměřoval si tak velikost svého přirození, opět.
    Někdy holt prostě lidé nechtějí bojovat. Chtějí hrát hru takovou, jaká je. Dost dlouho mi trvalo, dostat se přes mise tam, kde jsem, a i přes to, člověk potřebuje hodně URI, štěstí, náhody a času, aby si vysloužil equip hodný k ničení např. Mindfire Behemotha, když sám teď sotva zvládám Boss Kristalona - nedej bože, točim ho půl hodiny a pak mě někdo pukne. Opravdu, někdy prostě o ty fighty opravdu nestojím a myslím si, že právě toto hráče odrazuje, žádné omezení v gapu pro útok na kohokoliv. Doslova, ta hra dovoluje znásilňovat malé hráče (a odrazovat právě nové, zaregistrované hráče).

    Proč lidi bottují? Nudí se.

    Co spravit právě Refrakci, UFE, udělat DO víc jako platformu pro nějaké minihry? Že by na podobném principu fungoval nějaký fotbal, piškvorky (hráči by stříleli do bójek po mapě), prostě běžné hry převést do DO stylu ... udělat žebříček, odměňovat ...

    Ne všichni letí do bran, protože bottují - tedy drtivá většina ano, ale co mám dělat jako hráč, kterej má max dmg output 25k s x4 municí, možno 40k, pokud bych si nasadil seprom, když proti mě letí někdo, kdo mi dá 130k - 300k ? Tady mi nezbejvá nic jiného než utéct.

    Jak jsem zmínil, lidi rádi leští pozici v žebříčcích. Ti co se nudí, bottují pro to, aby plnili žebříček - a to zadarmo.

    Dlouhou dobu jsem neviděl akci typu - Chyť si svého admina,
    co kdyby modi/admini mohli toto využít i právě jako příležitost ke sledování map, na kterých hráči botují? Jsem si jist, že to budou X-2 mapy, ale také 5-3 a někdy X-6 a X-7, kde se vláčkuje proti Cubikonům a nebo sestřelujou prostě "high URI / low HP" mobky. Jak bylo zmíněno, je třeba hlídat zda hráč na útok reaguje ihned anebo začne odlítávat až po dosažení nějakého HP tresholdu.

    Nesouhlasím tu s některými lidmi ohledně odebírání stávajících věcí, za mne variabilita hry a nepřeberné možnosti jsou právě to, co hráče bude dlouho u hry držet.

    Zkusil bych omrknout již existující možnosti hry - například Skylab je něco, s čím občas hráči mívají problém, ale ten furt zůstal stejný. Proč prostě neudělat hráčům nějaké to úsilí, aby ten seprom získali? Proč se seprom, tak důležitý pro fighty, tak lehko získává? A obecně suroviny? Začínající hráči se tak dostávají k milionům při prvních prodejích. A obecně, krom daily úkolů si nemyslím, že hráči jsou motivovaní sbírat cargo boxy.

    Máme tu systém výroby, kterej je peckózní. Proč nevyrábět seprom případně exkluzivně přes něj? Xenomit holt nemůže být neomezenej - vyber si, buď budeš investovat do CPU zaměřování nebo sepromu.

    Nechci aby to vyznělo útočně, mám vás tu všechny rád ;)

    Díky moc předem za odpovědi a připomínky!

    PS: možná by se měl založit nový server, až přijde Unity, v kterém by mohl být zakořeněn i nějaký anticheat, který by třeba mohl sledovat pohyb kurzoru, řešit ten problém nějak systematicky. Přilákat hráče právě na něj. Jakmile by hráči na tomto serveru byli spokojení, čas od času by se na starý server vraceli a pak by už stálo za to servery spojit - i kvůli jednotnému backendu na Unity.
     
    Naposledy upraveno: 18/8/24
  2. ZOHAN

    ZOHAN User

    lacoremi, Hráči porušují VOP, protože se nudí? Jako dobrý vtip, pobavil jsi...
    Potkáš silného hráče, tak nestihneš ish, emp nebo cokoliv podobného na obranu a věř, že běžný dmg se v dnešní době blíží milionu a mohu ti říct, že za určitých podmínek a na určité lodičce v případě, že neumíš moc dobře klikat masky, tak tě vypne na ránu pomocí rsb a tu hodnotu takového výstřelu nechceš znát. Natož aby jsi takovému hráči utekl, pokud nemáš pusatku s max. rychlostí?
    Píšeš o eventech s admin loděmi. Všichni víme, jak to kdysi ''fungovalo'' při takových akcích a co se dělo i po spojení serverů, proto ti admini ty lodičky nemají(asi víme proč, důkazů je dost stále;):(:rolleyes:), ale hlavní problém s tou vydařenou akcí je to, že po spojení cz serverů, jsme vlastně na globálním serveru a tudíž to nejde pro cz/sk komunitu udělat a taky proč?

    Samotné botování nevidím jako největší problém této hry a hromada lidí ti potvrdí, že jsou mnohem horší věci ve hře a ty BP do dnešního dne nikdy neřešil. A že jich je a to mi jeden super slabý hráč na chatu včera tvrdil, že to používám...
    Jakýmkoliv spojením serverů v dnešní době by se BP připravil už o tak nízký zisk, a hlavně ty servery pod náporem cca. 700 hráčů+ docela kolabují, hlavně když BP spustí více akcí a miniakcí a hlavně agatusy, kde nemizející miny na mapách způsobují nestabilitu serverů, několikrát hlášeno, údajně opraveno a nic se nezměnilo. Typický BP a nemohu napsat, že nemohou už ničím překvapit, ale nadcházející doba nám ukáže, jak se hluboce mýlím....
     
  3. lacoremi

    lacoremi User

    @ZOHAN omlouvám se za své předchozí tvrzení, že hráči porušují VOP, protože se nudí.
    Dneska jsem kecal se svým spolubydlícím, kterého jsem na Darkorbit zlanařil, nemůže se přihlásit kvůli nefixnuté chybě FB přihlašování. Má tam placeholder email od Facebooku, co se mu tam propsal a asi mu ho nikdo nezmění, po kontaktu podpory, co jsem viděl jak ho odbyli a co mu psali ... já měl teda s BP zkušenosti vždycky v poho, ale po dnešku chápu, že to nebude jen jedna paní povídala. Evidentně náš CZ/SK support dokonce praktiku Multiaccountu v Darkorbitu i podporuje.

    Co se ještě týče botování, myslím si, že to ale podstatný problém je. Je to podobný problém jako s hotovostním a bezhotovostním příjmem - zatimco bezhotovostní je vcelku dobře prokazatelný, evidovaný, můžeš sledovat odkud jdou prostředky a původ peněz, u hotovostního si tím jistý být nemůžeš - krácení daně, padělané bankovky, to vše jsou různá úskalí. Když víš, že tady je toto riziko, budeš radši, když budeš mít peníze na účtě nebo ti dají z kasy bankovky, které přijali?
    Převedeme-li to na Darkorbit svět - pokud víš, že ty jsi poctivý a očekáváš to samé od ostatních a čekáš, že ta hra by to měla garantovat nebo bojovat proti tomu nečestnému jednání, budeš rád členem komunity, kde právě ono jednání bude využíváno hojně? Odpověď může být libovolná, rozumím. Člověk s tvými zkušenostmi, zážitky a nahraným časem/místem v žebříčku si může říct, že ti to je vlastně fuk, že máš odlišný názor, co tě na hře může štvát a plně tomu rozumím - ne stejný názor může mít nováček, který po příchodu uvidí botku.

    Co se týče DMG a rychlosti, dokonce i přesahuje milion? Nechápu kde to čarujete, je to insane. Co si budem, já mám trochu pozitivnější pohled právě proto, že jsem DO dlouho nehrál - hrával jsem aktivně kolem 2012 - 2015, pak jsem přestal, občas nahodile jednou za X měsíců jsem to zapnul ... a pak až někde v roce 2019, kolem korony. Netuším tedy, co je ten oný kontroverzní moment a jaká byla situace těsně po mergi serverů - i tak z povídání tu tak vidím, že to BP moc nezvládl a to mě jen v mém názoru proti spojování utvrzuje. Nemyslím si, že když se BP nepoučil z chyb a hlášení hráčů, které má, že se poučí i tady. Tím zase ale nechci pohřbívat nebo dávat do jednoho pytle support (ehm, vyjma případu spolubydla) a lidí co se snaží pomáhat na fórech, myslím si že fakt děláte co se dá, a jste takovým SPOC pro ty naštvané, někdy až nezvladatelné hráče.

    Analyzoval jsem problém jako takový hlouběji - zjistil jsem, že Darkorbit má svojí infrastrukturu a subnet hostovaný u Amazonu - AWS. Nechápu, proč když se tedy snaží ušetřit, jdou k tak komerčnímu hostingu, kterej je prakticky jen vysává - vždyť tu na trhu je hostérů daleko víc a kdyby BP si hodil nějakou exkluzivní smlouvu např. s OVH, Hetznerem(ti ale zas nevím, jestli umí cloud, bral jsem v potaz že mají dost dediků) nebo si to hodili na svůj on-premise (stačilo by jim pár racků na to všechno, za datáčkem nějaký to pole solárů - ten provoz by pak měli skoro zadarmo), však prachů z těch her(jak přímo, tak z advertisingu, brandu jako takového, collabů a podobných srand - vim minimálně o Roccatu, Razeru ...) musí mět dost, nebo alespoň dříve měli.
    Nutno říct, že padající fórum s errorem 502 - Bad Gateway, svědčí o schopnostech síťařů, kteří pro BP pracují.

    Takže suma sumárum mi to spíš zní, že BP tedy chce mergnout servery asi jen proto, že nezvládá handlovat samotnou komunitu a zřejmě i nějakej aktivní marketing, když si nedokáže pořádně přilákat/udržet hráče - tímpádem jako každej korporát, ušetřit na čem se dá.
    Budoucnost snad překvapí, ale jestli BP není stabilní a je v regresi, můžeme se jako hráči stavět na hlavu a stejně přijde oný den D, leda že by se z DO stalo něco jako např. s S&F nebo Metin, kdy vznikly od těchto her privátní servery, jelikož si je hráči hostovali sami.


    [​IMG]
     
    rat-rat tohle ocenil(a).