Správný výpočet bodů zkušenosti ?

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Mamina71, 28/9/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Mamina71

    Mamina71 User

    Ahoj všem dosud nespícím,
    trochu mi nesedí získané BZ a tak si dovolím požádat o radu.
    Jak je to s jednotlivými procentuelními přídavky BZ, má to být prostý součet procent, nebo je to vše multiplikativní (násobící se navzájem) ?

    Ať jsme konkrétní: dokončil jsem dva různé úkoly, a zisk BZ byl přesně 2,07 násobek toho, co je psáno v daném úkolu jako odměna. Úkol "Pod vlajkou Marsu" má dát 19 mil. BZ, obdržel jsem 39.330.000 BZ.
    Dokončení úkolu bylo s lodí Goliath Veteran (+10%), mám vlastní booster BZ (10%), svůj distribuční booster BZ (10%), pak i 50% booster BZ, za formaci falanga 5% BZ, a při dokončení úkolu na mapě 2-4 jsem byl ve skupině s dalšími dvěma hráči, kdy oba měli aktivní distribuční boostery BZ, tj. pro mně 5% + 5% BZ (oba kolegové byli v ten okamžik na stejné mapě jako já). Nemám kappa booster ani postavenou bitevní stanici.

    No ať to počítám jak chci,, tak se matematicky k 2,07 násobku nemohu dobrat.
    Při pouhém součtu to je 1,95 násobek.

    Pokud to zkouším násobit mezi sebou, pak mě to zase vychází na více než 2,07.
    Kde tedy dělám ve výpočtu chybu?
    Nebo je nějaká chyba na straně BP ? Nevím, na fóru jsem nic takového nezjistil.

    Že to je 2,07 mám ověřeno i na druhém menším dokončeném úkolu, za který je standardně 4 mil BZ a reálně jsem obdržel 8.280.000 BZ.
     
    Naposledy upraveno: 28/9/16
  2. Osobně si myslím, žes nechtěně pomotal body zkušenosti a body cti. Ten boster 50% je jen na čest, nebo i na zkušenost?
    Jinak tě srdečně zdravím :D.
    Sentiero díky, tak jsem se spletl :D.
     
    Naposledy upraveno: 28/9/16
  3. Sentiero

    Sentiero User

    No tady je to trošku jinak...

    Základní odměna v úkolu je 19 mil BZ. A k základu se připočítává to, co už máš. Celkem máš dostat navíc +95% BZ. Ale je to nastavený tak, že boostery se připočítávají terpve až k tomu všemu, jestli chápeš jak to myslím. A je to tak dobře, protože kdyby se to připočetlo všechno naráz, tak by ta konečná odměna byla nižší.

    Tzn.
    19.000.000 BZ + 10% (design) + 5% (formace) = > 19.000.000 + 15% = 21.850.000 BZ (-> tohle je číslo, ze kterýho ty vycházíš. Kdybys měl i stanici, nebo počítal něco, co je ovlivněno profilem pilota, tak to k tomuto taky přičteš)

    21.850.000 (tedy tvůj základ) +10% (vlastní booster BZ) + 10% (tvůj distribuční booster BZ) + 50% (booster BZ) + 5% + 5% BZ ( distr. boostery od dvou hráčů)

    21.850.000 + 80% = 39.330.000 BZ -> přesně tolik, kolik jsi dostal


    S tím druhým úkolem je to taky tak.

    4.000.000 + 15% = 4.600.000 ( tvůj základ)
    4.600.000 + 80% = 8.280.000 BZ -> opět to vychází tak jak má.


    Je to trochu jasnější? :)

    Když budeš počítat příště, tak stačí si jen pamatovat, že boostery musíš přičíst až nakonec.
     
  4. |Oromë|

    |Oromë| User

    Ja este len dodam, ze rovnake je to aj pri cti.

    Nemozes scitat vsetky % dohromady a jednoducho vynasobit zakladnu sumu. Kolega hrac ti to vysvetlil pekne. Prvotne bonusy ako napr. design, formacie vytvoria urcitu sumu a k tej znasobenej sume sa priratavaju dalsie % z boostrov.
     
  5. Mamina71

    Mamina71 User

    Sentiero - velice ti děkuji za naprosto skvělé vysvětlení, takto je to od tebe jasné a názorné.
    Být tohle ve škole, tak máš ode mne jedničku s hvězdičkou, a to ještě podtrženou k tomu. :)

    Přiznám se, že tohle jsem doposud nevěděl, jak to správně počítat.
    Cruenta†Ultionem - také zdravím, dlouho jsme se neviděli.

    Děkuji, už k tomuto nic dalšího nemám, za mně možno lock.
     
    Sentiero tohle ocenil(a).
  6. Borat

    Borat User

    Zodpovedané.
    Lock.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.