Návrhy UBA (návrh na prepracovanie)

Diskuze na fóru 'Aktualizace a nápady' zahájená uživatelem Patrikpato13, 28/8/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Uvítali by ste takýto princíp odmien?

 1. áno

  50.0%
 2. nie

  50.0%
 1. Dobrý deň,
  Chcel by som sa s vami podeliť o môj návrh, ktorý sa týka UBA.


  2) Informace o návrhu/seznámení s návrhem, nebo problematikou.

  Najprv by som chcel spomenúť to, že v hre Darkorbit už je oveľa hráčov ako bolo kedysi a už to nie je úplne ono. Chcelo by to niečo také, aby sme my (hráči) mali proste motiváciu / chuť do hrania a aby nás to bavilo ,a prípadne boli za to odmenení, ale teda skorej by som povedal aby sme mohli získať aj my niečo nazad ako len dobrý pocit, keď niekoho porazíme alebo keď sa nám podarí splniť ťažká misia...

  3) Prezentace návrhu, včetně parametrů.

  Môj návrh je taký, že UBA už teraz dlho nebolo spustená a proste mňa to aj celkom dosť bavilo a aj ostatných určite keď bojovali proti niekomu a vyhrali. (plus získali odmenu na konci UBA). Ale vo všetkých hrách sú vždy odmenou len predmety v hre, alebo teda nejaké prémium a taak... Ale mňa napadlo či by sa nedala UBA spraviť takým štýlom že...

  Spraviť ju hodnotnejšou... takou formou, že každý mesiac by sa konala UBA.
  Za UBA by boli vždy odmeny ako boli (tie herné odmeny), ale naviac by mohol hráč získať finančnú odmenu a to v podobe reálnych peňazí alebo môj návrh by boli kryptomeny. (kryptomena je digitálna mena, ktorá môže mať niekoľko funkcií a tak ďalej... isto o tom už viete keďže to je všade)

  Dal by som na konci UBA, víťazom na výber či chcú normálne peniaze alebo kryptomeny. (prečo kryptomeny? No z jednoduchého hľadiska... Kryptomenu môžu rásť, ale aj klesať a EURO alebo CZK, Dolár a podobne bude mať prevažne stálu hodnotu.

  Takže pre hráča by to bolo celkom zaujímave vyhrať odmenu napríklad v podobe kryptomeny ako je dajme tomu Polkadot v hodnote 15 € a za mesiac alebo možno aj na druhý deň mať aj o 25% väčšiu čiastku ako získal.


  Samozrejme teraz vyriešiť odkiaľ získať peniaze na odmeny...
  Jednoducha by sa do UBA dala kúpiť mesačná vstupenka za reálne peniaze, dajme tomu že za 1 € alebo za 2€ (taká suma nikoho nezabije, pretože každý uričte môže 1 alebo 2 eurá obetovať a poprípade môže vyhrať 10x toľko...)

  Z peňazí, ktoré by sa vybrali vlastne za kúpu tých jednorázových mesačných vstupeniek by sa spravili odmeny.
  Napríklad: do UBA sa zapojí 200 hráčov a každý dá 1 €, takže to je 200€. Z tých 200€ by som dal že Bigpoint by si akoby za spracovanie a rozpracovanie UBA zobral z tých 200€, 25% a zbytok by sa rozdelil medzi víťaza a TOP 9 hráčov za ním. V takom pomere, že víťaz by zobral 40% čiastky a zostatok by sa rozdelil medzi tých 9 hráčov.  4) Vypsání požadavků

  Ako požadavok by som navrhol aby sa spravili v UBA aspoň 2 kategórie.
  1 kategória by bola: hráči od lvl 18 do lvl 21 proti sebe
  2 kategória by bola: hráči od lvl 22 do max možného lvl.
  Tak by sa zamedzilo tomu aby neišli proti sebe slabý hráč a silný hráč.

  + bojovať by sa mohlo len bez sepromu, boostrov, promeria a ostatných surovín...

  5) Závěr

  Na záver by som chcel len toľko, že takýto spôsob UBA by bolo určite pekné oživenie hry, keďže určite by hráči sa snažili viac a mali viac motiváciu hrať aby boli lepší a mohli vyhrať aj odmenu v podobe reálnych peňazí alebo teda ako som písal, tých kryptomien. Ja osobne ako hráč by som to veľmi uvítal, pretože výhra v podobe odmeny v hre majú hádam všetky hry ale reálnu odmenu som ešte nikdy nevidel a bolo by to veľmi zaujímave pre nás ako hráčov, ktorí trávia xyz hodín pri tom a mohli by konečne aj niečo reálne hodnotné získať.
   
 2. xmens

  xmens User

  V prípade záujmu BP - áno lenže...
  BP tuto hru postavil na ZÍSKAVANIE penazí - NIE na rozdávanie !

  Pozri si ich portfolio hier, stratégiu so zameraním.
  DO nie je NOSNÁ hra - je najstaršia s najmenším prispôsobením sa moderným platformám na ktroých funguje konkurencia.

  Oni neriešia či ta hra baví , ale aby sa registrovalo čo najviac nových hráčov a kupilo si čoby len jeden paybalík za čokolvek. Dalej je to už len na uživatelovi či je ochotný hrat v nevýhode oproti ostatným , ktorý ROKY stavali svoje účty - Pretože ani za rok sa nedostane nový hráč na rovnaký lvl aby mohol konkurovat prvej 300 hráčov v rámci servru. Ktorý ako vieš je pospájaný s cca 10 servrov tušim z minulosti.
  A teda pokial by sa hráč vypracoval na podobnú uroven ako topka musel by vydržať rok cca alebo mínut prachy onoho viac ako za jeden balík a to normálny človek neurobí :D ...

  A kvôli jednemu /dvom hráčom dokonca ani kvôli celemu servru hráčov BP nič menit nebude -nato vsadím svoj účet v prvej 10 na USA servri :)

  Inými slovami NIE JE V ZÁUJME BP rozdávat prachy, ich prioritou je aby nalákali hráčov kupit si aspoň jeden balíček- thas enaught ...
  Nejaký ten piatok to hrám, a ich nezáujíma zapáleny hráč, ale počet kúpených balíkov ...
   
 3. Tady si přečti, proč byla zrušena JPA, aréna s finanční odměnou. Asi tu nejsi dost dlouho :D.
  Jackpot Aréna
  Jackpot aréna – připomenutí
  Na záver by som chcel len toľko, že takýto spôsob UBA by bolo určite pekné oživenie hry
  Mě by osobně stačilo, kdyby UBA opravili a fungovala by. Jinak máš návrh pěkně zpracovaný, věnoval jsi mu určitě spoustu času.
   
  Naposledy upraveno: 28/8/21
 4. -baghira2-

  -baghira2- User

  Návrh veľmi dobrý a prepracovaný. Súhlasím a jednoznačne som za.

  Patrikpato13 skús to vysvetliť prevádzkovateľovi hry a BP.
  Ktorým už ide, len o zisky. Asi by sa im to, veľmi nepáčilo.
   
 5. Tak hej jasne, BP sa už kus vykašlal na to aké hráči majú pocity z hry, ale v tom čo píšem som nepísal nič o tom že by BP musel dávať ich peniaze, ktoré zarobili napríklad z tých packov, premia a taak.
  Ja som písal o tom, že hráči by si museli kúpiť ten vstup na mesiac napríklad za 1€ a tým pádom by to boli peniaze od hráčov a ich odmeny by boli vlastne od hráčov a dokonca som tam napísal, že 25% čo hráči dajú tak BP si nechá ako kompenzáciu za to že sa musí o to postarať.

  Dal by som aby sa mohli zúčastniť všetci hráči, aj čo botujú a podobne... aj tak asi 87% serverov sú nabotované účty .. ale aj keď botujú tak určite majú pokúpené prémko a ďalšie veci, takže myslím že neni dôvod takých hráčov vyradiť zo súťaže, keďže majú v účte peniaze a to že už BP nemá program spoľahlivý na bota, tak to už by mal byť ich problém.

  Takže ako som písal, BP by nestratil týmto peniaze ale získal by vždy 25% zo sumy, takže stále to má ako zisk.
  Hráčom by som dal povolenie všetkým ísť do UBA, pretože ak dajú len tým čo nebotujú tak môžu rovno zrušiť celé Darkorbit, pretože vieme aká je situácia...

  Mne išlo len o to že nech je niečo také aby začalo viac hráčov hrať a bolo to trochu živšie, a finančná odmena by bola celkom good si myslím.
   
 6. xmens

  xmens User

  Ja tomu rozumiem, len tu už chodí iba vrátnik občas utrieť prach...
   
 7. -baghira2-

  -baghira2- User

  Patrikpato13 momentálny stav s uba arénou je takýto:
  problem-s-uba-a-r-zone

  Od 17. 7. 2017 ešte stále nie je opravená. A už sa píše 28. 8. 2021
  Tak sa k tomu stavia BP aj prevádzkovateľ hry. Tí nás majú na háku.

  Ale na to, aby sme si hlbšie siahli do kešení a peňaženiek, tak na to sme im dobrí.
  Kto by im, už len platil za niečo, čo ešte stále nie je opravené? To už nie je múdre.

  Píšeš, že by sme im mali platiť za vstup do uba arény. A že tým získajú 25%.
  Hráči nie sú až takí hlúpi, aby na niečo také pristúpili. Väčšine je to už jedno.

  Za 1€ si kúpim celý chlieb a vydrží mne samému na týždeň. To je ekonomické.
  Než by som ho mal dávať tejto firme, ktorá sa o súčasný stav tejto hry nestará.

  EDIT:

  Patrikpato13 pozri si väčšinu serverov, o koľkých hráčov denne prichádzajú.
  Na GE7 (GE6) dávam od zajtra zámok. Doteraz bol, ako srdcová záležitosť..
   
  Naposledy upraveno: 28/8/21
 8. jackopt arena jediny duvod proc tato hra byla odlišná a byl duvod ji hrat pac za ty hodiny straveny na zadku jste mely alespon nejakou sanci za to neco dostat (zhodnotit ten prosezenej cas) po zmene vedeni se mi po par upravach nechtelo hrat ale JPA tu furt byla, hru jsem odstavil a nehral ji tak 3-4 roky ted to zapnu a je to preplacany placenym obsahem plny autopilotu(***) a smysl hry nikde