Ultimate Battle Arena(UBA)

Diskuze na fóru 'Popisy/glosář – Herní bible' zahájená uživatelem |Oromë|, 9/12/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. |Oromë|

  |Oromë| User

 2. |Oromë|

  |Oromë| User

  Ultimate Battle Arena(UBA)
  Co je Ultimate Battle Arena aréna?
  Aréna je speciální oblast, kde mohou hráči svádět PvP souboje jeden na jednoho. Hráči jsou za bojování v aréně odměňováni a k dispozici je také žebříček nejlepších bojovníků arény.
  Tréninková aréna je společná pro všechny servery, takže není problém najít připraveného soupeře, ať už se rozhodnete bojovat kdykoli.

  Kolo trvá 5 minut. Pokud nevyhraje nikdo, nebudou uděleny žádné ceny. Pokud se nic nestane ani po dvou kolech, zápas bude ukončen a oba hráči odejdou domů bez bodů. Příklad: pokud hráč A vyhraje 1. kolo, ale 2. a 3. kolo skončí nerozhodně, cenu získá hráč A. Pokud se žádnému z hráčů nepodaří vyhrát 1. a 2. kolo, nikdo nezíská nic.

  Soubojem v aréně opravdu nemáte co ztratit. Po skončení souboje jsou lodě, letouny i P.E.T. uvedeny do stavu, v jakém byly před ním, a hráč se zmaterializuje u nejbližší brány na mapě, kde byl před zahájením souboje.


  Jak se mohu zúčastnit?
  Soubojů v tréninkové aréně se můžete zúčastnit prostřednictvím tlačítka v hlavní nabídce klienta:

  ubaiko.jpg

  Po kliknutí na toto tlačítko se objeví okno, kde můžete potvrdit svou účast v PvP aréně.
  Během čekání na soupeře můžete klidně pokračovat v hraní. V případě odhlášení z klienta nebo stažení registrace budete z fronty odstraněni.
  Jakmile se pro vás najde soupeř, budete automaticky přeneseni do arény.

  Pokud jste připraveni k zápasu v tréninkové aréně a čekáte na svého soupeře, nemůžete být napadeni a nemůžete napadat ostatní hráče. Zapomeňte však na to, že byste tréninkovou arénu využívali jako útočiště. Během boje totiž nemůžete přijímat výzvy k souboji.

  V aréně se bojuje na dva vítězné souboje. To znamená, že se svým soupeřem svedete buď dva, nebo tři souboje, a vítězem se stává ten, kdo jako první znamená dvě vítězství.
  Vítěz získá bod za vítězství, který se započítá do jeho skóre v žebříčku tréninkové arény.
  Pokud během čekání vstoupíte do galaktické brány nebo zápasu v týmovém deathmatchi či režimu Sector control, nebo pokud se zúčastníte Jackpot arény, budete z fronty na zápas v tréninkové aréně odstraněni.


  Jak je zajištěna férovost soubojů?
  Soubojů v tréninkové aréně se mohou zúčastnit pouze hráči levelu 7 a výše.
  Systém vypočítá skóre, v němž je zohledněno vaše vybavení a schopnosti a postaví vás proti soupeři se stejným nebo podobným skóre.
  Pokud se během souboje v tréninkové aréně odpojíte a vaše připojení nebude do 90 sekund obnoveno, automaticky dané kolo prohráváte. Pokud se odpojíte v třetím kole a vaše připojení nebude do 90 sekund obnoveno, prohráváte zápas.

  Co dalšího bych měl(a) vědět?

  Odměny

  V závislosti na vašem výkonu můžete získat následující odměny. Mějte prosím na paměti, že odměny můžete získat pouze tehdy, pokud jste přihlášeni:

  Máte šanci získat jeden nebo více kusů následujících předmětů:​

  Vítěz
  Mina ACM-1
  PLT-2021
  EMP - 01
  Extra energie
  Log disk
  DCR-250
  Uridium
  Laserová munice

  Poražený
  Laserová munice
  Seprom
  EMP-01
  PLT-2026
  Uridium

  Zakázané vybavení

  Během soubojů není dovoleno používat následující vybavení:
  • CPU maskování (schopnost „ultra-maskování“ lodi Spearhead je povolena)
  • CPU skoku (všechny typy)
  • Lodní warp
  • Nano plášť a upgrady rudami nejsou v UBA dostupné a nepočítají se ke skóre výbavy.
   
  Naposledy upraveno: 9/12/16
 3. |Oromë|

  |Oromë| User

  Sezóny Ultimativní bitevní arény

  CLQndINWwAARiyp.jpg

  Poznámka: Nano plášť a upgrady rudami nejsou v UBA dostupné a nepočítají se ke skóre výbavy.
  Co jsou sezóny Ultimativní bitevní arény?
  Sezóny Ultimativní bitevní arény(Training Arena Seasons) jsou režimem pro Tréninkovou arénu. Hráči se mohou účastnit hodnocených soubojů jeden na jednoho, sbírat body do žebříčku a inkasovat odměny za umístění v top 50 na svém serveru.
  Nejlepších 50 hráčů obdrží speciální odměny a tituly (viz níže). Tyto odměny budou připsány v poslední den sezóny před resetováním řebříčků. (připsání odměny bude zaznamenáno v deníku.)
  Hráč na první pozici na konci sezóny obdrží titul šampióna a ten mu zůstane, dokud ho o něj někdo nepřipraví.


  Jak dlouho trvá sezóna?
  Sezóna začíná vždy o půlnoci první den měsíce a končí ve 23:59:59 v poslední den měsíce (takže např. v únoru trvá sezóna 28 dní, zatímco v srpnu 31 dní).
  Tento systém jsme zvolili, abychom předešli zmatkům a omezili rizika spojená s manuálním plánováním akce každý měsíc.


  Co se stane po skončení sezóny?
  V poslední den měsíce, těsně před začátkem následujícího měsíce, jsou hráčům automaticky připsány odměny a vítězi je udělen titul „šampión arény“, který mu bude patřit celou následující sezónu.
  Pozice hráčů v poslední sezóně jsou uloženy a zobrazeny pod speciální záložkou na obrazovce žebříčků. Počítadla jsou následně resetována.
  Všichni hráči, kteří získali odměny za umístění v top 50, budou informováni prostřednictvím systému zpráv ve hře.


  Jak funguje skóre?
  Máme nový systém počítání skóre, který zohledňuje výsledky předchozích soubojů. Zatímco starý systém byl založen pouze na vítězstvích, nový systém bude zohledňovat výkon vás i vašeho soupeře v předchozích bitvách.


  Budete pořádat speciální turnaje?
  Ano. Nový systém arény nám umožňuje organizovat speciální turnajové akce, které nahradí běžné sezóny. Pochopitelně vás budeme včas informovat, abyste se mohli připravit.


  Jak je to se speciálními designy pro Goliath?
  Hráči na prvních třech místech obdrží speciální design pro Goliath (Gold, Silver, Bronze), jakmile příslušné místo obsadí poprvé. Pokud už budou daný design vlastnit, obdrží odpovídající množství extra-energie.

  5FKuawp.png mv2X1vf.png YNskLVE.png
  Co když bude mít víc hráčů stejné skóre?
  V případě shodného skóre obdrží hráči stejnou odměnu.
  Pokud tedy se na prvním místě sejde pět hráčů, všech pět obdrží odměny určené pro první místo. Následující hráč s nižším skóre obsadí druhé místo atd.


  Co znamená Iron Goliath design z arény?
  Každý, kdo se alespoň jednou zúčastní hodnoceného duelu, bude mít možnost zakoupit si v obchodě malý suvenýr: Design Iron Goliath. Tento design nenabízí žádné speciální bonusy, pouze jím budete moci všem ostatním ukázat, že jste měli dostatek odvahy bojovat v aréně.

  j2iEMxp.png

  Jak funguje matchmaking?
  Přesně tak, jak jste zvyklí. Podobně jako u nehodnocených soubojů v Tréninkové aréně pro vás systém vyhledává soupeře, kteří jsou zhruba na stejné dovednostní úrovni jako vy.


  Co je tu k vědění o systému Matchmakingu?
  Nic moc, skutečně. Stejně jako s nehodnocenými zápasy v Tréninkové aréně, systém vybírá oponenta zhruba stejné síly a umístí je proti sobě k souboji do arény.

  Klasické Odmeny

  UmístěníDesignUridiumKlíče ke kořistiTitul/úspěch
  1. místoZlatý design Goliath50.000 jedn. uridiaŠampión arény
  Zlatý medailista
  2. místoStříbrný design Goliath30.000 jedn. uridiaStříbrný medailista
  3. místoBronzový design Goliath20.000 jedn. uridiaBronzový medailista
  4. – 10. místo15.000 jedn. uridia5 klíčů ke kořistiEso arény
  11. – 30. místo10.000 jedn. uridia5 klíčů ke kořistiVeterán arény
  31. – 50. místo5 klíčů ke kořistiBojovník arény


  Akciové sezóny UBA
  Niektoré špeciálne sezóny UBA(Halloween, Prometheus, Zimná akcia) obsahujú aj špeciálne odmeny ako napríklad rôzne designy na loď alebo stíhačky. Stačí si v hernom okne rozkliknúť kolónku UBA a prezrieť si aktuálne odmeny.


  To je vše… bojujte statečně a hodně štěstí!   
 4. |Oromë|

  |Oromë| User

  Akce UBA EXPO

  [​IMG]


  Jedná sa o špeciálnu akciu na počesť UBA v roku 2015, obsahovala rôzne sútaže, akcie, boxy, designy a iné veci.. Jej jednotlivé časti sa občas objavujú v hre.

  Viac info tu:
  UBA EXPO
  SHIP EXPO

   
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.