UPOZORNĚNÍ Nové podvody

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem F3N0M3NikJedeBOMBY, 21/7/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravím,

    chtěl bych všechny upozornit ohledně nových způsobů okrádání ve hře. ( https://board-cs.darkorbit.com//threads/chcu-ma-okrandut.107079/ ). Nějací lidi nebo člověk si zakládá neustále nové účty, přes které spamuje globální chat odkazy, ty odkazy se mění, má nějaký v nicku a posílá tam úplně jiné. Lákají hráče tak, že to vypadá jako odkaz na zakázané programy, které usnadní hráčům hru nebo třeba nějaké free uridium apod..
    Vyzkoušel jsem, jak to funguje, samozřejmě dostatečně zabezpečený.
    1. Pokud si odkaz otevřete, tak se vás na nic neptá a okamžitě začne stahovat soubor golemrar.exe tváří se to tedy jako jeden z programů v raru, ovšem každý pozornější a chytřejší jedinec si všimne, že je to soubor .exe. Ale pokud jste ti méně všímaví a i tak to zkusíte otevřít, tak to okamžitě vytáhne vaše hesla pro uživatele, který tento odkaz šíří, a pak se děje to, že vám někdo dělá něco na účtu. Nejhorší je, že to nemůžete ani zavřít, proces se totiž tváří jako systémový proces a počítač ho nechce ukončit. Pokud se toto tedy stane tak stačí:
    Okamžitě restartovat počítač (tím se soubor ukončí a po startu počítače se nespouští, možná později, ale vy máte čas).
    Běžte do ovládacích panelů, podívejte se v programech, jestl ise něco nenainstalovalo nového, je dobré to zkusit odinstalovat a následně tam najděte "Obnovení" (obnovení systému, továrního nastavení, všude je to jinak) a nastavte obnovení na nejbližší datum tomu vašemu. Já mám například možnost vždy 3 dny zpět. Tím počítač automaticky "zapomene" všechno, co se do něj nainstalovalo, nastavilo atd. během uplynulých 3 dní a vy máte pokoj od škodlivého programu.
    Následně už je jen dobré si změnit hesla od důležitých účtů. Takže např. email a darkorbit.

    Pokud takový způsob podvodu je myšlen jako podvodné emaily ve hře, tak se omlouvám, jestli tím zakládám něco zbytečně, co už třeba je, ale hraji už od nějakého roku 2009 s menší přestávkou a nikdy jsem to neviděl.
     
  2. Korben

    Korben User

    F3N0M3NikJedeBOMBY, Myslím že jedna téma stačí, nieje potrebné zakladať 2 rovnaké témy.

    V danom prípade neišlo o sťahovanie nejakého programu do PC ale išlo o vytvorenú podvodnú stránku, ktorá vypadá ako prihlasovacia stránka do hry, avšak hráča po vyplnení prihlasovacích údajov nikam neprihlási, ale tieto údaje odošle tomu, kto stránku vytvoril.
     
  3. Len by som dodal, že po keby fakt niekto stiahol tak najlepšie po restarte ísť rovno do biosu a tam urobiť systémovy rollback. Opatrnosti nikdy nieje dosť a koniec koncov hráči sú stále upozorňovany na tieto veci a aj tak sa niektorí nevedia poučiť.
    Ale podľa mňa ma téma zmysel a niekomu môže pomôcť.
     
  4. Drift1

    Drift1 User

    Proto mám nastavené emaily jen na přátelé..mám klid od smetí a neklikám na žádný nesmysly..pokud to tedy autor témy v popisu i autor témy této otevřeli chtějí tím říci že si snažily ulehčit hru??
     
  5. TRIXT

    TRIXT User

    Drift1: To musíš mít v přátelích většinu členů klanu, nebo alespoň vedení klanu, aby ti mohli napsat, kdyby se něco dělo. ;)
     
  6. Tiež som to skúšal asi pred 3-4 rokmi. Vtedy som bol ešte flaxáč a nevedel som čo to je. Tak som ten odkaz dal do prehľadača ale... antivírus ma na tú stránku ani nepustil. V tedy som pochopil, že to je asi niečo, čo umožní aby som o svoj účet prišiel. Ale kamarát čo hrával túto hru používal taký program čo lietal za neho a tak tiež aj celý jeho klan. To bola asi tá doba programov. :D
     
  7. Drift1

    Drift1 User

  8. Altlantis

    Altlantis User

    *§*♫_♫-ARGON-♫_♫*§* trošku tě upravím :) jak si psal o tom kamarádovi, tak to nebyla tá toba.To byl teprve začátek.Ona tá doba je i dnes a to né jenom že lodě lítají samy :rolleyes:
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.