Návrhy uprava akcii DO

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Crystal, 23/7/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Pacia sa vam nizsie uvedene zmeny v akciach?

  1. Ano, chcem tieto zmeny

    77.9%
  2. Ano, ale z upravami

    16.3%
  3. skor nie

    2.9%
  4. nechcem ziadnu zmenu v akciach

    2.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Crystal

    Crystal User

    Uz dlho sa pohravam z roznymi napadmi ako pozmenit vylepsit a opat prilakat hracov do akcii typu TDM,invazia,infiltracia, a bitka o boje...

    Kedze vsetci dobre vieme ako to vyzera pocas akcie, velkym nezaujmom hracov trpia hlavne Europske servery, napr. posledne TDM na GE7..po 2 hodinach 0 hranych hier.....to hovori za vsetko a takto je to takmer na kazdej akcii.

    preto prichadzam z navrhom ako to zmenit, zvysit atraktivitu a opravit nedostatky akcii.

    Dopred vas upozornujem navrh bude dlhy a komplexny, v mnohych smeroch zamerany na mnoho detailov, cize nez nieco napisete precitajte si to prosim cele a ak sa vam to nechce citat cele, nehlasujte a nekomentujte.

    Takze zacneme postupne jednotlivo kazdou akciou

    1. TDM

    1. problem je dlhe trvanie 1 kola=15 minut
    ak uz niake kolo zacne vyzera to tam tak ze za 2-3 minuty je jedna firma porazena a druha firma tak 12 minut stoji a hra mrtveho chrobaka, hraci su z toho cakania casto otraveny

    preto navrhujem znizit dlzku zapasu na 10 minut, podla mna dost dlhy cas na poriadny suboj a dost kratky nato aby sa tam zbytocne necakalo

    2. Zakaz strielania PET do hraca vlastnej firmy pocas zapasu TDM

    niekto si povie naco? tak ja poviem naco, casto sa stane ze tam skoci klan napr. 4 hraci...vsetci silny s PETkami...a skoci tam aj slabsi hrac z rovnakej firmy ktoreho tam oni nechcu...utocit nemozu ale ich PETky ano, a kazda ked dava x4 a rsb tak bez problemov dmg 6000 a 8000 a ked to robia 4 hraci naraz...dmg uz zacina daneho hraca nicit...a defakto sa nedaju zastavit lebo PETky sa nedaju napadnut...osobne som si to zazil pri Boji o vlyv, taketo svinstvo tam robil jeden klan

    3. Znemoznit zacatie zapasu pri pocte len 1 hrac na ktorejkolvek strane

    preco? aby sa TDM nezneuzival v profit 1 firmy

    priklad z eic tam skoci 8 hracov a z vru 1 flaxac....vysledok? vyhra eic zadarmo

    sam som bol dokonca svedkom toho ked jeden klan pouzil 1 multiucet z druhej firmy nato aby bez prace vyhral TDM

    cize vyriesit by sa to dalo tak ze zapas zacne jedine ak na kazdej strane budu minimalne 4 hraci danej firmy

    4. to najdolezitejsie, odmena...je netraktivna,mala a zato kolko tam hrac vyvinie usilia, minie elitnej municie,emp a smartiek, vysledok je taky ze hrac natom jedine prerobi.....

    osobne by som vytvoril 2 druhy odmien
    1. kolektivna
    ..rovnaka pre kazdeho vytaza danej firmy, obsah a vysku by som uz nechal na BP....proste len aby bola atraktivna, podobne ako na Spaceballe

    2. tu by som zachoval, za pocet odstrelenych hracov, mozno by sa dalo uvazovat o zakomponovani k BS a cti aj niaku specialnu municiu, typu emp,logdisky...klasicke uzitocne veci

    5. kedze by sa TDM zatraktivnilo hlavne odmena, rozhodne som za to aby sa obmedzil pocet TDM do mesiaca,rozhodne znizit pocet akcii...
    zvysilo by to ucast hracov kedze by akcia nebola kazdy den a cakali by na atraktivne odmeny

    ideme dalej
    2. Invazia

    vsetci vieme ze tato akcia celi velkej krize, opat takmer 0 ucast hracov
    preto navrhujem tieto zmeny

    1. opatovne navratenie normalnych NPC do bran s kombinacii s piratmi, npc skupinovej brany a npc z zety
    na spestrenie by som urcite ako posledne kola invazie zvolil Emperor NPC alebo cubikona s uber protegitmi z mapy ???, ako velke finale, samozrejme s velkou odmenou :)

    proste vytvoril by som mnoho specialnych vln npc s insta stitom, a podobne ako v delte alebo kappe a podobne...tam uz ide len o to venovat tomu cas a presne urcit vlny :)
    predsa len je to invazia,
    ktorej by sme sa mali bat a ochranovat nase mapy a zhrabnut odmeny z npc :)

    2. opat by som k tabulke hracov navratil odmeny za prvych 50. miest v invazii
    vyska a obsah odmeny by sa odstupnoval od najvyssej k najnizsej :)


    3. Vytvoril by som specialny titul pre najaktivnejsieho hraca invazie
    tento titul by mu ostal dovtedy pokial by nezacala dalsie invazia, tam by sa titul presunul na daneho vitaza dalsej invazie
    nazov titulu by som uz nechal na BP
    urcite kedze je specialny dal by som inu farbu a nazov
    napr.
    Guardian of the Galaxy

    4. opat vzhladom na titul, odmeny a vecsie odmeny by som obmedzil pocet invazii do mesiaca aby neboli prilis casto, a aby nane hraci nedockavo cakali a zucastnili sa jej vo velkom pocte
    3. Infiltracia

    takze opat nizka ucast a male odmeny za celu akciu

    takze uz dlho mi behaju napady po hlave na jej upravu

    1. rozdelil by som druhy npc v zavislosti od map
    -na dolnych mapach firiem by sa objavovali slabsie npc typu Dewolarium,Sibelon,Kristalon,Kristalin,Sibelonit,Lordakium,protegit atd.
    vsetko s 2x vyssiou odmenou z danych NPC

    -na horne mapy by som aplikoval Boss NPC
    opat s 2x vyssou odmenou

    -na piratske mapy by som aplikoval piratov, vcetne batlleraya...opat s 2x vysiou odmenou

    -nakoniec to najlepsie uber mapa a mapa 4-4
    tam by som aplikoval kombinaciu Uber npc a specialnych npc
    napr. 1 kolo by bolo taketo
    2x senejeiwz
    1x uber krystalon
    3x uber protegit
    1x uber lordakium
    2x kucurbium
    1x century falcon
    2x melter
    2x uber kristalin
    1x Boss kucurbium
    1x ice meteroid
    opat odmena 2x vyssia ako normal
    Odmena z tejto casti infiltracie by sa delila medzi vsetkych utociacich hracov na dane npc

    2. dalej by som sa pohral s dlzkov jednej infitracie na mape
    vzhladom k sile npc a velkosti map 4-4 a 4-5 dlzka 1 infiltracie by bola 25 minut
    horne mapy by mali dlzku 20 minut
    dolne mapy 15 minut

    3. by som opat zvysil odmenu pre hracov na danej mape po uspesnom zneskodneni infiltracie na atraktivne odmeny typu logdisky,rsb atd atd.
    aby sa predom zamedzilo vyzierkam ktore by sa len premiestnovali medzi mapami a stali by len v rohu obmedzil by som to napr. tak ze odmena by sa pridelila len hracom ktory by strielali do danych NPC a odmaskovavali ich

    4. informacia o infiltrovanych mapach by sa neobjavovala len v LOGu ale na obrazovke ako je to pri Ice Meteroidoch alebo pri hlaseni MHH
    hraci by boli takto dobre informovany a mali by prehlad o infiltrovanych mapach

    5. opat vzhladom na vysoku atraktivytu akcie by som obmedzil jej pocet na mesiac hraci by sa isli pretrhnut aby za dobre odmeny nasli npc :))

    4. bitka o boje

    1. Konecne by som aplikoval odmenu pre hraca co donesie boju....
    odmena by mohla mat napr. 2x vyssi obsah ako box na spaceballe
    + za boju by hrac dostal 200 000 BS a 4000 cti


    2. zakaz skoku s nesenou bojou do brany LoW
    preco? pretoze ak tam hrac skoci, nikdo mu nemoze danu boju zobrat a vznika tak bug v hre, ak tam hrac danu boju pusti uz nikdy sa boja neobjavi spet na x-2
    cize zakaz skoku na tu mapu

    3. + by som aplikoval sposob boostrov z Sectoru kontrolu
    po dobu konania akcie, prehravajuca 3 .firma by mala 15% booster na stit
    2. prehravajuca 10% booster na stit

    aby mali vacsiu sancu doniest boju a vyhrat

    4. opat by som obmedzil konanie akcie za mesiac aby to cakanie lakalo hracov na akciu

    5. specilna konecna odmena pre firmy by tu bola ina ako u ostatnych akcii
    1. firma= 10% booster
    2. firma= 2% booster
    3 firma= -5% booster

    ano citate dobre posledna firma by dostala nahodny booster ktory by znizoval o 5% danu odmenu boostru...samozrejme len na 24 hodin

    opat hraci by kvoli tomu viac bojovali o boje

    Zhrnutie...
    tieto 4 akcie by mali velku atraktivitu, opat by to prilakalo hracov

    samozrejme finalne boostre by boli zachovane pre vsetky akcie rovnako(vynimka iba uprava moja pri bitke o boju)

    jedina nevyhoda by bola ze by sa akcie nekonali tak strasne casto ako teraz(medzi ne by som zaradil casovo aj spaceballe, kvoli vysokej odmene, kona sa az prilis casto)

    1. Jaka pozitiva z toho pro hrace/klan/BP plynou.
    2. Jaky to bude mit dopad na vyvazenost hry a hratelnost.
    3. Jaka negativa z toho pro hrace/klan/BP plynou.
    1. atraktivne odmeny, vacsia spolupraca klanov, pre BP vacsi pocet aktivnych hracov, scoho by mohol vyplinut urcite vacsi zisk
    2. na vyvazenost a hratelnost to podla mna nebude mat velky dopad...su to skor detailne a technicke porblemy cize hra by mala ist nadalej plynule
    3. negativa pre hracov ziadne, akurat samozrejme programovanie pre BP :)


    dakujem ak ste si to precitali do konca a ocenim vase postrehy a nove napady, je to dlhy text cize tam moze byt niaka chybicka :)
     
    Naposledy upraveno: 23/7/14
  2. Korben

    Korben User

    1. Crystal Každý návrh sa má zaoberať len jedným nápadom , alebo vylepšením. Tak že ťa poprosím aby si svoj návrh upravil.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Crystal

    Crystal User

    Korben ako?
    rad by som ti vyhovel ale mam tam 4 akcie, jedine co ma napada je 3 znich vymazat

    ale osobne som presvedceny ze by to bola skoda a pokial viem nemozem to tu spamovat 4 rozdielnymi vlaknami...

    dlho som nad tym premyslal a ked si to precitas uvidis ze su to podla mna dobre upravy

    cize rad by som ta poprosil ci by sa v tomto pripade nemohla udelit vynimka?
    nikomu to vlakno neublizi ani nikoho nenastve, a konieckoncov to ma spolocny zamer :)
     
    bhagira22, -baghira2- a -HeJkO33- tohle ocenili.
  4. Korben

    Korben User

    Úpravy môžu byť dobré, ale hráči sa musia vyjadrovať len k jednej akcii a hlavným dôvodom sú hlavne následné reakcie hráčov ktoré budú neprehľadné. Tu platí to isté ako pri témach. Jedna téma , jeden problém.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Meldin

    Meldin Guest

    Mě osobně se líbí. palec nahoru.
     
    bhagira22, -baghira2- a eliasfana333 tohle ocenili.
  6. Crystal

    Crystal User

    Korben ja som chcel len pomoct :(

    skutocne kedze nemozem vytvorit 4 temy, musim jedine 3 vymazat..a to je skoda

    mozes tomu dat prosimta aspon sancu?
    ak by tu vznikali akekolvek hadky alebo chaos, temu zamkni
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. Korben

    Korben User

    OK , tak to tak necháme, ak by sa to tu zvrtlo, tak tému uzavrieme.
     
  8. Sentiero

    Sentiero User

    Jop, stálo za to celý přečíst. :)

    Jen by mě zajímalo
    Invaze

    Podle čeho by se hodnotil nejaktivnější hráč invaze? Podle poškození, tedy co se dmg týče, nebo podle sestřelených NPC..? Vzhledem k tomu, že jde o invazku, tak bych byla pro to dmg,nebo jak jsi to myslel?


    Infiltrace

    To rozdělení je logický, ale teď přemýšlím, že nováčci,kteří lítají na starých, nikdy neviděli piráty a ta odměna za ně je pro ně něco jako přivýdělek, když nemají lvl na vyšší mapy. A právě tohle je pro ně i motivace, aby dosáhly dalšího lvlu a věděli , že jsou i jiný NPC- silnější a větší odměna za ně.

    Jinak, super, nápad. Jde vidět, že sis s tím dal práci. :)
     
    Naposledy upraveno: 23/7/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. Crystal

    Crystal User

    Sentiero uz dnes existuje rebricek invazie kde sa urcuje poradie hracov, neviem podla coho sa to pocita ale asi podla skod DMG

    medzi akciami si mozes tento rebricek najst :)

    presne preto sa to rozdelilo podla map aby sa to priradilo k lvllom a sile hracov, a pozri pirati by tam slabsi aj mohli ostat preco nie

    a dakujem kazdemu komu sa to paci :)

    a ano colek asi mas pravdu :) tak ci tak tam by sa nic nemenilo kedze rebricek funguje normalne
     
    Naposledy upraveno: 23/7/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Kdyby to bylo podle dmg byla by to obrovska cisla :) Spis bych to pocital podle bodu ktera za dany typ NPC obdrzis, jako v tabulce ranku (Mozma to tak i ve skutecnosti je, ale nevim, nikdy mne to nezajimalo);)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. raikou243

    raikou243 User

    No, se vším souhlasím. Jenom k té invazi - u předposlední invaze (ode dne 4. 8. 2014) se stalo to, že druhá vlna Kucurbií (3x boss + malý) doslova vyplenila celou invazi a pak už tam nikdo nešel, leda jednotlivci a ti proti palebné síle 80 000 nemají šanci. I to by chtělo nějak rozumně zredukovat.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. Ja davám ano vedšinou keď su akcie tak ja sedim u portu zakladni alebo si farmim krystalonov mne by to možna motivovalo isť na tu invaziu. ale vedšinou každy hrač na GE5 sedi a roby každodennu pracu i keď je akcia proste je to normalne nazaujimá
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Crystal

    Crystal User

    raikou243 ale to je ten problem, nie kucurbia ale to ze je tam 5 hracov....

    predtim s kucurbium nebol problem, bolo tam mnoho hracov, takto by sa opat vratili a silne vlny npc by boli az prepchate :) tak ako v minulosti
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    ™ΛИĐЯØΪD™ na svoje ano pouzij prosim anketu. Post mazu.
     
  15. Súhlasím so všetkým, ale ten booster -5% sa mi nejak nepozdáva, čo tí slabší, čo proti tomu nemohli robiť nič? Skôr by som nedal žiaden booster. Bodaj by boli akcie navštevované ako kedysi.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. Crystal

    Crystal User

    TheBlackfire62 tak je to keby jedna firma dostala -5% booster na uridium v boxoch predpokladam ze novacikov by to sotva zruinovalo :)

    je to len moje prestrenie, a toto je jedna z najmenej dolezitych veci, ale skutocne uz by stim trebalo nieco robit

    len k aktualnym, uz po tyzdni vidim ako je dominancia prazdna, na mapach pvp skoro nikto......presne tak ako som si myslem, zas tam nikto nepojde....
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  17. Anketa je sice již uzavřená, ale ráda bych se k tomu také vyjádřila, protože se to týká problému, co mne ve hře dost trápí. DO jsem nehrála dva, možná více let a když jsem po té době viděla, že probíhá invaze, natěšená jsem tam skočila, protože na invazi jsem se za starých časů vždy těšila a aktivně se jí zúčastňovala - hodně akce a dobrý výdělek zajištěn... No, moje nadšení opadlo ihned potom, co se kolem mně semknul kruh npc a já křupla dřív, než jsem stačila říct "***?!?". Vůbec jsem to nechápala, jak je možné, že do invaze nikdo nechodí. Vždyť si pamatuji, jak tam bylo plno hráčů, že přes lodě a salvu laserů nebylo ani npc vidět. No, ale když vidím, že invaze je každý den a to v době, kdy tolik hráčů nehraje, už se ničemu nedivím. Dříve byla tak 1x do měsíce, k večeru... Ostatní akce sice nežeru, ale ti, co je mají rádi si myslím, že změny uvítají stejně, jako já změnu v invazi. Palec nahoru autorovi!
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  18. Korben

    Korben User

  19. :D:D To mělo znamenat zkratku pro "What's that? Falcon?!?" Ale nebyl to Falcon... :D:D:D Ale jdu se nad sebou zamyslet do rohu, zde se totiž mluví pouze a jenom česko-slovensky... :rolleyes:
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  20. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    ∙◦●мîѕѕ»»ΛŁΣХ««²¹●◦∙ Tu se hlavne mluvi slusne. :D

    Jinak jelikoz anketa byla uzavrena, nevidim dale smysl ponechavat tema otevrene, lada by chtel autor anketu znovu otevrit?
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.