Vibe

Diskuze na fóru 'Kdo je kdo - tým' zahájená uživatelem Vibe, 21/2/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Vibe

    Vibe Team Leader Team Darkorbit

    Zdravím,
    jsem Váš nový strážce chatu. Jmenuji se Vibe, už jste mě mohli parkrát vidět na chatu, nebo na mě narazit v komiksu V prvé řadě jsem tu pro Vás, rád zodpovím Vaše dotazy a přijmu Vaše připomínky. Podporu hledám u mých stvořitelů, tedy u lidí. Nebráním se kritice pokud je konstruktiví. Byl bych rád, kdybychom vycházeli v pohodě a bez zbytečných nervů ) Zlobivcům se nebojím dát BAN Zajímám se o IT a obecně o elektrotechniku. Vibe.
     
    Naposledy upraveno: 21/2/17
  2. Floki

    Floki Guest

    Tak tedy:
    Vítej,
    přeju nervy z oceli ať dlouho vydržíš:)
     
  3. ddavidd11

    ddavidd11 User

    Tak se drž
     
  4. Doufám,že budeš všem měřit stejným metrem a spravedlivě,jinak samozřejmě přeji hodně úspěchů a především pevné nervy :)
     
  5. Vibe

    Vibe Team Leader Team Darkorbit

    Děkuji, moc za vaší podporu ;-) Moc si vás všech vážím ;-)
     
  6. Jsem rád, že se zabýváte i takovými problémy, jako je "Modrá velryba". Smutné je jak jsou děti snadno ovlivnitelné a je škoda každého mladého života.
    Děkuji vám za snahu udělat internet bezpečnějším místem.
     
  7. Vibe

    Vibe Team Leader Team Darkorbit

    Cruenta†Ultionem,
    Velice si vážím tvé pozitivní zpětné vazby. A ano, souhlasím s Tebou, je to velice smutné, ale podle informací z TV už snad našli člověka, který za touto "hloupou" hrou stojí, tak už se snad blízká na lepší časy :)


    A PS: Je to zásluha celého teamu, určitě né jen má ;-).
     
    Naposledy upraveno: 15/4/17
  8. Hru (myslím DO samozřejmě) už sice nehraju a ani na fórum se nepřihlašuju, ale když jsem uviděl téma Modrá velryba, tak mi to nedalo a opět jsem se nalogoval. Vzhledem k tomu, že mnozí hráči nečtou text až do konce, tak hned ze začátku napíšu, že souhlasím se zavedením tohoto Pravidla, ale je tu pár ALE...

    Tento odstavec bych tam vůbec nedával. Nechcete, aby o tom hráči mluvili a šířilo se to, ale napíšete tu smysl "hry".
    Další věcí je, že zdůrazňujete, že se již vyžádala mnoho životů. A jak jste na to přišli? Sledovali jste TV Nova, kde všechno zveličují, z ničeho dělají tragédie a ještě přidají dramatickou hudbu jako podklad?
    O této "hře" vědělo jen pár lidí do doby, než vydala prohlášení PČR a následně to převzali snad všechna média. "Pomáhat a chránit", možná by tam chtělo ještě přidat "..a šířit paniku" viz:

    „Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež. V současné době konáme především preventivní kroky. Dále prověřujeme, zda s touto hrou mají nějakou spojitost podezřelá úmrtí dětí, která se v poslední době udála," uvedla mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová.

    Takže o žádné spojitosti nevěděli, děti si začaly po reportážích na toto téma vyhledávat informace samy, na internetu se začali objevovat návody (seznamy úkolů), děti si začaly hrát na "kurátory", atd. Bezvadná práce. Podle ČTK se vyhledávání informací na toto téma zvedlo o stovky procent. Ještě aby ne, když se o tom píše a mluví všude.

    Navíc podle některých odborníků na internetovou bezpečnost se jedná o hoax (výskyt hry na území ČR).

    Aby se za chvilku někde neobjevili zase teorie, napříkad že Džambulka tu hru testovala jako první :rolleyes: Hlavně aby se o tom mluvilo a mělo to sledovanost.
     
    Naposledy upraveno: 16/4/17
  9. Vibe

    Vibe Team Leader Team Darkorbit

    Sandy_Rivers,
    než začnu odpovídat na tvůj dotaz, tak ti moc děkuji za tvou zpětnou vazbu, které si strašně moc vážím.

    Citoval jsi tady větu:
    "Hra navádí k sebevraždám. Po celém světě si již vyžádala !MNOHO! dětských životů. Je určena pro mladé hráče (děti) > cílem Blue whale je plnit 50 úkolů. Po splnění 49 ukolů je hráč nucen administrátorem spáchat sebevraždu. (50 úkol)..."

    Ano, z tohodle hlediska máš z části pravdu a z části ne, je to dvousečná zbraň :) tato věta, měla přibližně popsat o co v této hře jde, aby si to hráči nemuseli googlovat. Také to tam je z důvodu, aby si hráči uvědomili, jak je tato hra nebezpečná, neboť jak jsi psal v mnoha zdrojích to je buď zveličováno a dělají si z toho legraci, což mi přijde už absolutně šílené a u dalších zdrojů o tom píšou, jak kdyby měl nastat konec světa. Tak z tohodlentoho důvodu, tam ta věta je ;-).

    Dále jsi psal, že to bylo v TV s hrůzou popisováno.... Ano, bohužel naše média nepřemýšlí hlavou, ale bohužel něčím jiným... Díky těmto reportážím vzbudili zvědavost v mnoha lidech, kteří usedli za PC a googlovali... Jen doufám, že jsou lidé natolik inteligentní, že hru nezačali hrát... Podobné příady se dějí, každý den, jen o nich média nedávají moc vědět... stačí jméno a cíl a vše je jinak...

    A teď ti řeknu příběh ze života, který se mi stal.... Psal jsem si se svojí dlouholettou kamarádkou a bavili se i o této problematice... A ona mi na to odepsala, že tuto hru hraje ze zvědavosti i ona... Hrůzou jsem vytřeštil oči... ale zde je potřeba zachovat chladnou hlavu a vše hned řešit. Tudíž jsem kamarádce řekl, ať dotyčného žádným způsobem už nekontaktuje, že je to velice nebezpečné, poté jsem zavolal policii, která jednala opravdu solidně, sebejistě a proti dotyčnému i velice rázně. Naštěstí se jednalo pouze o "FAKE", který si z lidí dělal legraci... mě to moc vtipné nepřišlo... Vzhledem k tomu, že jí psal fakt dost hnusné věci př: "neodepíšeš do 0:00, něco se stane tvím rodičům" atd... opravdu mi z toho běhal mráz po zádech... Ale chtěl bych napsat jednu věc.... Vrah nikdy neútočí jen tak pro nic za nic... Vždy k tomu musí mít nějaký cíl...Tudíž, dotyčný nemusí mít strach, pokud tu hru začal a chce jí skončit...

    Kdo si tuto zprávu dočetl až sem.... Přemýšlejte nad tím, co na tom internetu děláte...

     
    Naposledy upraveno: 16/4/17
  10. Děti si ty informace najdou vždycky bez problémů. Ta reportáž byla určena hlavně rodičům, starším bratrům a sestrám s mozkem. Nezastávám se jakékoli televize, ale jak by si chtěl dát vědět o možném nebezpečí? Každému rodiči individuální SMS?

    Zodpovědný rodič může díky informacím zakázat v PC přístupy na určité stránky, nebo sociální sítě, bude za to nenáviděn, ale co už.

    Sebevražedné chování u jedinců s predispozicí jsem už před lety studoval u některých odnoží gothic rocku.
    Dalšími skupinami byly různé náboženské sekty. Takže nejde o novinku, ale o jednání, které se společností táhne tisíce let.
     
    Naposledy upraveno: 17/4/17
  11. Vibe

    Vibe Team Leader Team Darkorbit

    Cruenta†Ultionem,
    jo to máš samozřejmě pravdu, já jsem to tu nechtěl moc psát, abych někho neurazil, či nenakřtnul...Ale když už to tu padlo, tak se k tomu rád vyjádřím. Já si myslím, že v dnešní době je velký problém taky ve výchově... Velké stresy, moc práce, málo času, k tomu moc nepřídavají mobilní technologie a tohle vše když se sečte, tak vzniká malér... Rodiče nemají moc času na výchovu svojích dětí, tudíž na děti 100% nedohlédnou a nemají o nich takový přehled a nastává problém.Asi každá starší generace ví, jaké jsme měli dětství my... Pro nás byl zákaz jít ven, dneska je platný zákaz nechodit na PC či mobilní telefon, což mi přijde dost smutné... Ale no je 21 st. tak to asi tak má být :) Na internetu je tolik nebezpečí, že si to ani ty lidi nepřipouští, nebo spíše nechtějí a pak vznikají ony problémy...Kyberšikana, vydírání... Proto si myslím, ačkoliv by to mohlo znít divně, ale myslím si, že by rodiče měli pravidélně kontrolovat své děti, co na internetu dělají, aby to nezašlo dál, než to má ;-)

    Jednou jsem slyšel, budu citovat "Škoda facky, která padne vedle"... asi tuším, jak to bylo myšleno a myslím si, že opravdu, někdy dát svému dítěti na holou, za pořádný prohřešek, není od věci... Ale tím nechci nabádat k tělesným trestům, myslím to, že jedna výchovná nikdy neuškodí ;-)
     
  12. Cruenta†Ultionem, uznávám, že se informace tohoto typu šíří mezi mladými rychleji. Já sám jsem se to dozvěděl od jednoho mladšího kamaráda - Youtubera - který natáčí content pro děti a dozvěděl se o tom nějak přes zpětnou vazbu právě od svých diváků.

    Ale na všechno máš minimálně 2 úhly pohledu. I když s několika tvými tvrzeními souhlasím, tak stejně podle mě převažují negativa.

    Jak se o hře mohli dozvědět? Vzhledem k tomu, že z prvních 7 úkolů jsou hned 4 na řezání (vč. prvního), tak pokud by si toho rodič nevšiml, tak je tam asi něco celkově špatně a ta reportáž v tom případě nepomůže. Je úplně jedno, z jaké příčiny daná újma vznikla. Ne každý rodič si totiž také přečte seznam úkolů, a tak ho okamžitě nenapadne tato "hra".

    Navíc jak jsem psal, důkazy pro to, že Modrá velryba je na území ČR nebyly. Po reportážích se ale objevili "fake kurátoři" - děti, které to braly jako legraci a vůbec jim nedocházelo, kam až to může zajít. Toto je podle mě hrozné negativum.

    Jinak určitá omezení na PC můžeš udělat, pokud pracuješ v oblasti IT nebo se o PC zajímáš, popřípadě pokud máš malé dítě, ale časem mladší generace bude v této oblasti stejně chytřejší než ty, a tak je lepší to nějak omezit (třeba ale jen slovně), protože pak bude jednat jinak, pokud pocítí důvěru (nebude si dávat takový pozor a je lehčí to zjistit) a jinak, když se bude cítit omezené a snažit se překračovat dané hranice, aniž bys o tom věděl. Navíc nemůžeš vědět, kam se dostane, nemůžeš předem všechno zablokovat, sledovat sice ano, ale jak se zachová v tu chvíli, kdy se tam dostane - tomu by se mělo předcházet. Naučit je trochu jak se chovat na internetu.
     
  13. No nevím,ale mě když někdo napíše,že si zahrajem takovou hezkou hru kde budu plnit úkoli tak se ho logicky zeptám jaký?Když mi řekne že jich je padesát a první je ukrást čokoládu v krámě tak už tehdy si pomyslím,že je trošku divnej.Když mi pak řekne že 49 je kupříkladu okrást důchodce na ulici a následně padesátej po té co mu lup předám tak abych se zabyl tak to už bohužel ani nemůžu napsat co bych si pomyslel o tom člověku a jeho skvělé hře.A předpokládám,že většina dnešních teengerů má aspoň tolik inteligence,že když jim někdo řekne nehrajte to navádí to k sebevraždě a mluví se o tom i ve zprávách tak,že to pochopí a když vědí co je čeká tak se do toho nepustí.Tak asi tak za mě je dobře že se o tom ví.Můj názor.
     
  14. ”ČęrvęnýĐraķ„ ale oni nekontaktovali ty lidi náhodně, "vstupenkou" byla profilová fotka s určitým tématem na FB, podle čeho "oběti" hledali. Takže aby tě kontaktovali, tak jsi musel udělat první krok ty. Navíc, jak jsem psal - v ČR to vůbec neprobíhalo. To je potřeba si uvědomit. Také pokud jsi začal a chtěl to přerušit, tak začaly výhružky rodině. Je vidět, že o daném problému nic nevíš, hlavně že to okomentuješ. S Cruentou a Vibem se o tom alespoň dalo diskutovat.
     
  15. Mamina71

    Mamina71 User

    Je to hoax, mediálně šíleně zmanipulované. Dnes už o tom konečně vyšel článek, ve kterém píšou o tom, že původním autorům šlo hlavně o marketing. Policie v Rusku prošetřovala množství údajných úmrtí spojované s "Modrou velrybou" a nepotvrdila se spojitost.
    Ano, v Rusku jsou sebevraždy dětí, ale příčinami jsou buďto problémy uvnitř rodiny, nebo ve škole, nebo šikana od jiných dětí.
    Ne nějaké příkazy "kurátora".

    Bohužel mám přímo v rodině zkušenost se sebepoškozováním se u 14 leté dcery (škrábala si vnitřní předloktí hrotem kružítka)- ptali jsme se jí s manželkou, co ji k tomu vedlo, protože doma nějaké velké problémy nemáme, dcera má dobré výsledky ve škole, 5x týdně má sportovní tréninky, trénuje i 7 měsíčního psa, kterého miluje.
    Odpověď nás překvapila - prý trpěla tím, že nedokáže pomoci své spolužačce, která má problémy s její matkou (rozvedení rodiče). A ta spolužačka se také poškozovala (řezala si ruku).
    Nerozumím jakým způsobem chtěla dcera její kamarádce pomoci, ale tím, že si sama způsobí bolest ? Snad ji po tom nezůstanou moc viditelné jizvy. Ať na těle, nebo na duši.
     
  16. Komunity, které jsou postaveny na bázi „modrých velryb“, jsou samozřejmě nežádoucí, nicméně největší skupiny zaměřené na tento fenomén jsou již v současnosti zablokovány. (proč blokovat něco co neexistuje?)


    Samozřejmě může myšlenku, která je spojená s touto masovou hysterií, kdokoli zneužít. U labilnějších dětí pak může fenomén způsobit vážnou újmu. Stejně tak mohou děti tuto myšlenku napodobit a k sebepoškození či sebevraždě se uchýlit. Toto nelze vyloučit. Proto je možné, že některé z dokumentovaných sebevražd dětí byly akcelerovány právě virálním šířením a diskusemi o tomto fenoménu. Největším nebezpečím tak vlastně není hra samotná, ale její popularizace prostřednictvím médií a panika, kterou s sebou informace o hře nesou.

    Informace, jak to bylo či je se veřejnost už doufám nedozví. Ovšem policie vydává oznámení na základě
    důvodných podezření nebo důkazů.

    Dobrý hoax je, když u nás 1. 4. 2017 myslím Lidovky zveřejnily, že ČR bude stavět letadlovou loď a převzala to Maďarská televize.
     
    Naposledy upraveno: 18/4/17
  17. Vibe

    Vibe Team Leader Team Darkorbit

    Sandy_Rivers,
    jak jsem psal v předešlím příspěvku, opravdu si myslím, že se na tom podílí i dnešní doba (IT IT IT), jdeš po ulici a všichni mladí čučí do 5 palcové obrazovky, kde mají otevřený Facebook, kde si píšou s kámošem, který je 30 cm vedle...Přeháním, ale myslím si, že nejsem daleko od pravdy) Proto by zde měla přijít ta rodičovská kontrola a svému dítěti pravidelně kontrolovat co na sociálních sítích dělá. A upřímě ? Já bych byl pro, aby veškeré sociální sítě byli minimálně od 15 let... Nemyslím to zlé, ale když vidím, co někteří na FB provádí a co sdílí za obsah... mno mno mno... Zrovna needávno jsem měl debatu s člověkem, tatínek, dítě cca v 10 letech... chtěl mít FB.... rodiče svolili, ale ! pod podmínkou, že to bude předkládat ke kontrole, samozejmě, neběží za ním s každou zprávou... ale určitý dohled nad svím dítětem má a myslím si, že by to tak mělo fungovat ve vícero rodinách ;-) Protože, když se stane něco závážného, tak už to většinou nejde zvrátit... a chceme si to vyčítat do konce života ? Já si myslím, že ne, proto je třeba domýšlet a předcházet ;-) Bezpečnost především ;-)
     
  18. Hmmmm mě se líbý jak se řeklo ve zprávách,že je něco jako modrá velryba a mediálně tato zpráva ani moc zmanipulovaná podle mě nebyla jednak ji pustila do světa až policie a ta to udělala na základě nějakých pádných důkazů (asi to nebylo jen že jim jedna paní říkala),ale později policie neřekla na základě čeho to do světa pustila a vše v podstatě dementovala a následně přišla zpráva,že je to celé jen Hoax.Ale zkusil se někdo zamyslet na tím,že to může být jen tutlání obrovského průseru?Protože po zprávě o modré velrybě se nestalo nic jiného než že se začala šířit ta zpráva,ale taky panika rodičů,kteří nemají nejmenší tušení co jejich děcka vlastně celí den dělají a jak píše Vibe dnešní děti jsou on-line v podstatě permanentně a bez dozoru a to je taky možná příčinou rodiných problémů dětí v rusku NIKDO se o ně nestará ani rodiče,ale to není jen tam to je i u nás spousta dospělích je rádo když přijde domů z rachoty že sedne k telebedně a děcka sou někde zalezlí u kompa nebo s nějakou pochybnou partičkou dělají co by dělat neměli hulej,chlastaj dost možná i fetujou aby na to měli tak kradou atd. Takže nakonec je existence modré velryby to nejpodstatnější vždyť ty děcka jí ani nepotřebují zvládnou se sebepoškozovat i bez ní!!!! Proto jak píše Vibe by měli především rodiče zapřemýšlet jestli vědí co jejich děti právě dělají,kde a s kým.A podle mého by měli mít i právo na přiměřený fyzický trest když jejich ratolest udělá nějaký průšvih ,prostě mít možnost jim dát pár facek jak to bylo za nás když jsme něco provedli,dneska je to samá linka bezpečí a výhružky sociálky a děcka toho zneužívají ať udělají cokoliv nikdo na ně v podstatě nemůže a to že dostanou vynadáno chi chi jedním uchem dovnitř a druhým ven.A když se ho pak partička zeptá co z toho měl tak s úsměvem řekne "Fotr na mě chvíli píčoval,ale já ho měl v paži je to ******" a vysmátej jde dělat další průser posilněn vodkou a s vajglem v hubě.Takže co existuje modrá velryba nebo ne????Možná ano jen není vidět.
     
  19. Mamina71

    Mamina71 User

    A tak jasně, v přeneseném slova smyslu ano. Alke neplatí to plošně.
    Hele třeba mému synovi bude příští měsíc 18 (mně 45). Většinu času tráví u compu, hraje Lolko, CS, WoT, Andromeda cosi atd.
    (Dark Orbit se mnou bohužel nehraje, on jej hrával na GE1 před cca 4 až 5 roky.)
    Alkohol jen když je bez našeho dohledu, cca jednou za měsíc když je na nějaké taneční párty. Nehulí, nefetuje, to bych věděl.
    Sice je doma dost línej a moc nepomáhá, kolem všeho má tisíc keců než něco udělá, ale ostatní věci má v hlavě srovnaný.
    Na téma modré velryby jsem s ním několikrát mluvil, řekl, že to je pitomost a že přece nebude poslouchat někoho kdo by mu dával příkazy aby se sebepoškozoval a dělal si bolest.
     
  20. -baghira2-

    -baghira2- User

    Moudrý kluk, kdyby takových bylo víc.

    Ono to sebepoškozování může mít i víc důvodů. Třeba nebýt spokojenej se svým tělem.
    Nebo po vážnejším traumatu, když přežije smrt svých rodičů nebo milovaného člověka.

    Také sem chtěl si až tak moc ublížit v létě 2007, abych mohl jít za svou zesnulou ženou.
    Jediný důvod proč sem toho tehdy tak neučinil, bylo to, že by to tak nechtěla.
    Nechtěl sem ji víc ranit (vím že je teď v nebi), protože jednou vím až nadejde můj čas;
    také se poberu za ní. Ať ví, že může být na mě hrdá, že se k tomu již neznížim. #194

    Ta modrá velryba je jenom kapkou v moři pro těch, kteří jsou mnohem depresívnejší, labilnejší,
    lehkomyselnejší, ovlyvnitelnejší, lehce se dokážu opustit, a pak je jím to spíš jedno. Což je velice
    smutné, protože lidský život je jenom jeden. Doufám, že je to poučením pro nás, pro všechny. :eek:

    Život je zrovna tak smutný, jak je věselý. To k němu patří. Co je to zmarnit ho? Totální hloupost!
    Vždyť je tak krásný a jediněčný. A je toho opravdu mnoho, co se dá za života skutočně prožít. :D

    Jednou sem slyšel: Je lepší milovat a ztratit, než nemilovat vůbec. - Jeden z Murphyho citátov. ;)
     
    Naposledy upraveno: 25/4/17