Vyjadřování se

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Thrall_New_Hope, 16/4/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Také jste touto cenzurou zmateni?

  1. Ano, nechápu proč jsou slušná slova cenzurována

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  2. Ne, slušná slova nemají na chatu co dělat :)

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  3. Nevnímám tato slova jako slušná

    0 hlasy(ů)
    0.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Dobrý večer.

    Nepřišel jsem na to, kam jinam tohle nacpat, tak to píšu sem. Snad s tím nebude problém, pokud ano, pak bych rád poprosil moda aby toto téma v případě chybného umístění přesunul a nebo k uzamčení alespoň připsal správné umístění, kde mám založit kopii tohoto tématu. Děkuji.
    Ps: Taky bych rád poprosil MODa aby tuto tému nebral jako provokaci, není tak zamýšlena. Prostě mě to jen zaráží a rád bych v tom měl jasno.


    Rád bych zde vznesl dotaz a doufám, že mi bude objasněn.
    Během hraní jsem narazil na pár nepříjemných bariér a jak již někteří z vás zcela správně hádají, jsou to bariery na herním chatu.

    Docela chápu, že jsou cenzurována sprostá a hanlivá slova. Ale už vůbec nechápu, proč jsou konkrétně cenzurována tato slova:
    1. Lampa
    2. Dýně
    3. Noob
    4. Lama
    5. Osel


    1. Lampa je elektrické zařízení, učelně přizpůsobené k tomu, aby sloužilo jako zdroj světla. Co je na tomto užitečném přístroji tak špatného? To já opravdu nechápu.

    2. Dýně, Cucurbita pepo a nebo také Tykev, je jednoletá keříčkovitá rostlina. Která má oranžovou barvu a nejvíce proslula jako materiál pro vydlabávání tzv. Jack'o'Lantern (A jsme znovu u Lampy :) ). Ani zde nechápu, proč je nemožné toto slovo na chatu použít.

    3. Noob, neboli zkráceně "newbie", jednoduše anglická zkratka pro nováčka v jakémkoliv oboru. Znovu jsem překvapen, proč je toto slovo cenzurováno a dokonce, jestli se nepletu je jeho použití odměněno kickem z chatu.

    4. Lama, nebo také Jiho Americký velbloud je zvíře obdařené poměrně nízkou inteligenci s huňatou bělavou a nebo hnědavou srstí. Trochu ekvivalent zdejší ovečky (Ovečka ovšem trestaná není). Chudák majitel tohoto zvířete, který by se snad chtěl pochlubit kamarádovi na chatu.

    5. Osel, toho snad netřeba představovat, myslím že každý za svůj život již aspoň jednou viděl osla a když neviděl, tak alespoň viděl a nebo cejtil. Pro ty co by snad nevěděli co to osel je, tak je to tvor z čeledi Koňovitých (Kůň také na chatu trestán není, asi je stejně jako víše uvedená Ovečka na lepší společenské úrovni.), který má většinou nahnědlou a nebo šedavou srst. Mimo jiné se osel často využívá jako dopravní prostředek pro převoz nákladu (Náklaďák je ale také na chatu necenzurovaný, stejně tak dodávka i Pickup .. jen chudák oslík nesmí být napsán).

    Závěr: Buďme upřímní, ale máme toto za potřebí? Opravdu je tato neškodná slova potřeba cenzurovat? Já v těchto věcech nevidím nejmenší přínos pro hru a už vůbec ne pro spokojenost hráčů ... mě osobně to jen velmi silně omezuje ve využívání herního chatu. Nejen tato slova, ale i další a jiná, která jsou v běžném jazyce využívána. já si nedokážu teda představit, že bych chtěl kámošovi na dušičky napsat, že jsem si právě vyrobil Dýňovou lampu, kterou mi ale sežral osel a přitom mu u toho asistovala lama ..

    (Ano, tato věta je velmi nepravděpodobná a nesmyslná, je zde jen proto, aby demonstrolovala absurditu přehnané cenzury chatu)


    Jen pro zajímavost:
    Kdysi dávno jsem používal pro devolarium výraz "devko" ... samozřejmě ž ena DO chatu jsem se jej rychle odnaučil používat, ale v tomto případě je to pochopitelné.

    Nemyslím, že moje ID, rychlost připojení a kvality spojení, případně verze Javy a Flashe v tomto ohledu hraje nějaký problém. Ale pokud je to potřeba, milerád to sem dodám :).
     
    good.lucka tohle ocenil(a).
  2. Gahan

    Gahan Guest

    Na tvou otázku je odpověd celkem krátká . Slova která zde udáváš jsou bud systémem řešena pro spam a nebo protože mnoho hráčů to používá jako nadávku aby se vyhlo trestu ale poměrem používání těchto slov , došlo k opatření která jsou nutná a jsou podle pravidel chatu které jsou také daná .
     
  3. To je sice pěkné, ale tobě osobně to nepříjde trochu omezující?

    Třeba event na dýně je jednou do roka a trvá sotva týden, kvůli týdnu nesmíme celý rok psát slovo "dýně"? ... To samé by se také mohlo brzy začítá týkat balíčků/dárků, hvězdiček .. a já nevím čeho ještě :)

    Je pochopitelné, že BP nechce aby se hráči uráželi (ať už z jakýchkoliv důvodů) ale přeci BP nemůže očekávat, že když silnější hráč sestřelí slabšího hráče například u NPC, přebere mu ho a pak se mu ještě vysměje na chatu, že hráč nebude reagovat nějakou urážkou (I když třeba pseudo-urážkou), přece BigPoint nemůže očekávat že v takové situaci poškozený hráč silnějšímu hráči poděkuje. I kdyby tak Osla a Lamu ještě pochopím .. ale kdyby mi někdo napsal že jsem lampa, tak mě ta představa, že vypadám třeba nějak takhle jen upřímně rozesměje a pobaví :) .
     
  4. Korben

    Korben User

    1 , Hráči to vo veľkom využívajú ako nadávku a teda obchádzanie systému.

    2, Myslím že za to skôr hráči dostanú od systému kopanec a je to práve pre spamovanie na chate a neustále otázky na moderátorov, "kedy budú vajička" a podobne.

    3,4,5 , Všetko sú to slová použite na urážanie hráča. Nie sme farmárska a ani nejaká ZOO hra, tak iný význam , ako urážliví v tejto hre, tieto slova nemajú.

    Absurdita , je používanie týchto slov na urážku spoluhráčov a tak sa nečudujem že za tieto slovíčka je kick alebo prípadne aj ban. To už záleží na moderátorovi ako tieto slovné spojenia ohodnotí.

    No a keďže nevidím dôvod ani na hlasovanie a ani na to aby táto téma bola v sekcii pre technické záležitosti, tak tému presúvam a aj uzatváram.

    Ak by sa hráči chovali slušne , tak by nikto nemusel riešiť nejaké slovíčka , ale keď sa tam mnoho krát chovajú horšie ako zvieratá , tak sa potom nieje čomu čudovať.

    Prečítaj si Jak správně přispívat na forum

    Zodpovedané, uzavreté, LOCK.
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.