Zpetná vazba Výpočet DMG by ❦Čοlεκ❧

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem ❦Čοlεκ❧, 14/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Je dle vašeho názoru tabulka užitečná?

  1. Ano

    20 hlasy(ů)
    66.7%
  2. Ne

    4 hlasy(ů)
    13.3%
  3. Nezkusil jsem ji

    6 hlasy(ů)
    20.0%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Ahoj piloti,

    dovoluji si vám dnes jménem nezávislé rasy hyperinteligentních čolků prezentovat nejnovější výtvor našeho Ministerstva pohodlí: Moderní a jednoduchá tabulka pro výpočet DMG.

    Tabulku je nutno stáhnout a otevřít ve vlastním Excelu, či ji nahrát na svůj google disk.

    Implementované funkce:
    • Výpočet DMG zaměřený na PvP, PvE pouze orientačně.
    • Jednoduchá navigace pomocí rozklikávacích seznamů přímo v buňce.
    • Možnost kombinace různých laserů v lodi i letounech, včetně nově představených zbraní.
    • Možnost individuálně navolit bonusy zvyšující DMG, jako boostery, suroviny, infekci, apod.
    • Navolení upgradu laserů
    • Podpora designů letounů (Havoc, Spartan)
    A mnohem více!

    Mějte prosím zatím na paměti, že tato tabulka je pouze orientační. Další funkce nejsou plánované.

    Zpětnou vazbu mi směřujte do této diskuze, to samé pokud si nejste jisti jak s tabulkou pracovat, zda se budu zlobit když si v ní upravíte barvičky podle sebe, nebo na kolik kousků rozkoušu v případě používání pro jinou než osobní potřebu (a nemyslím tím vytírání.. :D)

    Jediné co zbývá je odkaz na samotnou tabulku:

    Výpočet DMG by Čolek
    (Odkaz: http://www.mediafire.com/file/ue6vcazx19fscvf/V%25C3%25BDpo%25C4%258Det_DMG_by_%25C4%258Colek.xlsx/file)
    VirusTotal scan:
    https://www.virustotal.com/#/file/d0a738e2ca8794e05edc8933897a41ebf6b3d93a1ddcca7c8b5a8e6f54e8aeb8/detection

    Tabulka:

    14.8.2017
    • spuštěna první verze.
    15.8.2017
    • verze beta 0.1 - oprava chyby #HODNOTA! v položkách letounů.
    • přidělena hodnota výběru "Žádný" u laserů v letounech.
    • přidány funkce "Upgrade letounu","Bonus lodě","Formace Letounů"

    Forum:

    15.8.2017 - přidaný návod na stáhnutí a otevření tabulky.

    20.11.2018
    • menší úpravy výpočtů, rozšíření fcí, grafická úprava
    • odstraněny návody na stáhnutí, přidán odkaz na stažení.
     
    Naposledy upraveno: 20/11/18
  2. svi1

    svi1 User

    ❦Čοlεκ❧ za sebe díky za tabulku :) Stáhl jsem a zběžně proklikal. Myslíš, že budeš doplňovat i typy lodí? Některé přece jen mají bonusy na DMG ...vím, že je to zatím pracovní verze..
     
  3. svi1 díky za odezvu. Základní počítání ti tedy v tabulce funguje? Ptám se protože momentálně řeším jak odstranit errory které vyskakují různě při otvírání z jiných účtů, programů, i zařízení.
    Jestli se mi podaří přijít na tento problém a odstranit jej, tak budou následovat nejprve upgrady letounů, a následně i typy lodí. :) Možná potom zkusím přidat i různé příkazy pro podmínky, které by varovaly uživatele před neplatnými údaji či kombinacemi (např. zaškrtnutá kolonka Spartan u letounu + možnost full havoc, nebo 12,5 laseru v lodi), tak jako tomu bylo u tabulek od Kubina.
     
  4. svi1

    svi1 User

    ❦Čοlεκ❧ základní počítání, pokud je těžká konfa (každý letoun=2x LF4), pak ano, počítá. Pokud dám místo jediného děla "Žádný", neukazuje číselnou hodnotu, ale v kolonce se objeví #HODNOTA! a to v těchto kolonkách:
    Letouny:
    Loď+letouny:
    Loď,letouny+bonusy:
    MCB-25:
    MCB-50:
    UCB-100:
    RSB-75:
    RB-214:
     
    ❦Čοlεκ❧ tohle ocenil(a).
  5. svi1 děkuji opět za cenný feedback. :) Mohu ještě vědět, zda tabulku otevíráš přes Google Disk, nebo program (Excel, OpenOffice, apod.)?

    Výběr "Žádný" byl moje přehlédnutí, zapomněl jsem mu přidělit číselnou hodnotu do výpočtu. Link na aktuální tabulku s opravou je v prvním postu. :)
     
    svi1 tohle ocenil(a).
  6. svi1

    svi1 User

    ❦Čοlεκ❧ tohle ocenil(a).
  7. 123812

    123812 User

    Ahoj ❦Čοlεκ❧, pěkně sis s tím vyhrál! Moc díky, užitečné! Přidáš časem formace, ty co ovlivňují DMG (+, -) ?

    PS: OK, jj jasný, mě taky zajímá maximální :)
     
    Naposledy upraveno: 15/8/17
    -baghira2- a ❦Čοlεκ❧ tohle ocenili.
  8. ❦Čοlεκ❧, až to budeš chtít otevřít v linuxu, nebo Libreoffice, ozvi se :D. Otestuji.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. 123812 díky za pozitivní zpětnou vazbu. :)

    Aktualizovaná verze je opět ke stažení, přidal jsem výběr kolonky Upgrade letounů, Formace letounů poskytující DMG bonus a Bonus lodi. Toto je s největší pravděpodobností na nějakou dobu vše, další update bude nejdříve příští týden.

    Momentálně jsou v tabulce pouze předměty zvyšující DMG. Do těch které ji snižují, se mi moc pouštět nechce, první důvod je ten, že tabulka má být zaměřená více na maximální hodnoty. Druhý důvod je takový, že implementace všech možností, co nějak snižují výslednou DMG, by udělala tabulku pro ty, co hledají právě maximum, nepřehlednou a tím pádem horší k hledání požadovaných voleb. Nehledě na to, že si umím představit že by to dělalo binec ve vzorcích. Nicméně beru návrh v potaz pro tvorbu dalších aktualizací. :)

    Cruenta†Ultionem v libreoffice to nepůjde, nicméně pro Linux se dá věřím naistalovat openoffice, který by měl tabulku podporovat.
     
    svi1 a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  10. Almáreon

    Almáreon User

    nezbývá než tě pochválit před nastoupenou jednotkou a rozvinutou zástavou.
     
  11. 123812

    123812 User

    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. Warden

    Warden User

    123812 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Díky za odkaz Warden.

    123812 neměl jsem chuť vypisovat jména všech laserů, místo toho jsem dal zkratky tak jak se objevují ve FAQ a ve hře. Sry jestli je to matoucí. Menší pomocí by mohlo být přidání příslušných odkazů na FAQ do komentářů k buňkám. Zatím jsem to tak udělal u lodí, jelikož moc rozdílných procentuálních bonusů není a všechny je vypisovat nemá smysl. Tedy když hráč neví která loď má který bonus, v poznámkách je link na FAQ.

    Hyperplasmoid tam není páč jsem si neuvědomil že má jinou DMG než ostatní lasery z té kategorie. Doplním až budu mít čas.

    Jinak opět díky za připomínky. :)
     
    123812 tohle ocenil(a).
  14. ja jsem nasel Unstable LF-4 v cervenich
     
    123812 tohle ocenil(a).
  15. 123812

    123812 User

    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.