Začátky

Diskuze na fóru 'Nováčci' zahájená uživatelem Dawesss, 10/8/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. zdarec1234

  zdarec1234 User

  To se ti to dělají levely, když neustálý přísun munice a uridia z bran. Já nemám tolik munice a všeho dalšího. Kdybych našel klan, kde jsou aktivní hráči a ne boti, taky bych na to byl líp. Pro mě je svátek, když mám 4x lasery. Já si jich vážím. Pro mě není tak lehké sestavit brány, když nejsem neustále na 5-3 na paladiu. Kdybys to musel sbírat ručně, tak by se ti asi nechtělo sbírat tolik paladia. Kolik že máš za měsíc 60000EE? Nedávno jsi nějaké číslo uvedl. To jsem neměl za celou dobu co to hraju.
   
 2. -baghira2-

  -baghira2- User

  Sem vůbec rád, když za měsíc jak je dlouhý, nasbírám dostatek ee alespoň na 1 zetu.
  Pouze z denních úkolů 17 lvl.

  Každý má svůj způsob jak to hraje.
   
 3. 14 dnu jsem sbíral a mám tam stále 30.000 EE brány nedělám, jen když je bonus od útery - čtvrtek nějaké pěkné odměny tak si to udělám jinak ne. Udělám event a cíle a pak nehraju pak moje lodička spí v hangáru :)
  úkoly nedělám mám tam 5 aktivních úkolu uber sibelony ale to se mě nechce dělat :D 1.000 interu ale těch mám už 800 tak to půjde rychlé. 200 hracu tedy znic hrace 200/200, 90/200, 0/200 a ještě tam asi něco je nevím :) úkoly si dělám postupně.
  Ono co na tom že mám dost EE i munice když všechnu munici dám pryč na eventu :)
   
 4. Kdybych dělal brány jak ostatní tak nemám ani ten olej ani speciální lodě:

  Galaktická brána Epsilon dokončena.
  Získal(a) jsi 45 Indoktrinační olej.
  Obdržel jsi 20.000 laserové munice typu UCB-100.
  Obdržel jsi logdisky v počtu: 10.
  Získal(a) jsi zelené klíče ke kořisti (5).
  Získal(a) jsi 4 Regulátor axionových paprsků.
  Získal(a) jsi 13 Krystal rozvratu.
  Obdržel jsi 5.000.000 bodů zkušenosti.
  Bylo ti započítáno 180.000 bodů za čest.
  Obdržel(a) jsi 25.000 jedn. uridia.

  Galaktická brána Delta dokončena.
  Získal(a) jsi 1 Hammerclaw
  Získal(a) jsi 10.000 Seprom
  .
  Obdržel jsi 45.000 laserové munice typu UCB-100.
  Obdržel(a) jsi 5 kupóny(ů) na opravu.
  Získal(a) jsi 450 Xenomit.
  Získal(a) jsi 450 Promerium.
  Obdržel jsi logdisky v počtu: 8.
  Získal(a) jsi 6 Krystal rozvratu.
  Získal(a) jsi 4 Regulátor axionových paprsků.
  Získal(a) jsi 1 Hermes.
  Získal(a) jsi 10 Krystal rozvratu.
  Obdržel jsi 10.350.000 bodů zkušenosti.
  Bylo ti započítáno 297.000 bodů za čest.
  Obdržel(a) jsi 45.000 jedn. uridia.

  Alespoň jsem ušetřil olej na tyto lodě :) všechno jde když se chce a jak radím nováčkům co přijdou na server hlídejte si bonus brány a dělejte je jiné brány vám tyto odměny nedají a dělat karanténu kterou nikdo nedělá na serveru j zbytečné navíc toho moc nepadá :)

  EDIT: dělám si seznam brán podle EE, Delta, zeta, Kappa, epsilon jak to budu mít vše cca 2 měsíce tak přehled kolik je potřeba EE dám potom do určitého vlákna :)
   
 5. CharlieSheppard,tvoje snaha je chválihodná,ale tohle už je dávno hotové.:D;):oops:
  Je to dokonce bibli darkorbit:rolleyes:
  [​IMG]
   
 6. Radějí neraď. Bude to lepší :D   
 7. -baghira2-

  -baghira2- User

  CharlieSheppard Gratulace. Opravdu velmi hezké odměny za galaktické brány.
  Na Hammerclaw je jenom 1% šance. Tak to si, to si měl náhodu a extra štěstí.
   
 8. coroner

  coroner User

  Hammerclaw doporučím na PVe server Angola GA7, střílíte hlavně pleasňáky;)
   
 9. TastyCZ

  TastyCZ User

  Já teda nevím, ale radit někomu ať otevírá klíče na LF-4 když na L17 bude mít questy na prometheuse a bude muset farmit prometheuse je celkem bizár :D ..
   
 10. -baghira2-

  -baghira2- User

  TastyCZ ani ne, pokud hráč ještě nedosáhl lvl. 17, tak je pro něj i tá LF4 dobrá.
  Když mluvíme o začínajících hráčů ve hře.
   
 11. Prometheusky můžeš mít docela rychle stačí si koupit job munici a farmit na atendech já prometheusky dělal 3 měsíce 36 kusů a to jsem do hry nedal peníze, pouze plním denní mise
   
 12. Ho-Nor

  Ho-Nor User

  Zdravím. Omlouvám se, že se míchám do diskuze. Nicméně mne fascinuje, jak si hráči stěžují na fóru, že jsou pouze botující klany. Já hrál na sloučených server CZ1/2/3...čas od času jsem díky poctivému hraní narazil na Čecha, který byl v neaktivním klanu. Nabízel jsem, že může hrát se mnou a s kámošem, se kterým jsme efektivně rostli. Vždy ti hráči rádi zůstali v mrtvém klanu. Tak na co si potom stěžují? Také jsem se snažil klan dostat na TS3. A hráč řekne, že mu stačí chat nebo je na Discordu, kde pak chodí akorát spamy. Tak buď hrát chci anebo nechci.

  Já už teda CZ servery díky rozepři s kamarádem a hlavně toxické komunitě dávno opustil. Kde hraji, říkat nebudu. Už jen proto, že někdo napíše, že chce pomoct. A vyklube se z něj hráč, kterému je 2x víc, než uvádí a už má na serveru full účet. Komunita už dnes není, to co bývala. Například za staré éry Don't Cry a hráčů jako Sylent Abyss, Eagles Scream nebo Infinity. Dnes naštěstí už BP nabízí pro začátek takové možnosti, že není těžké začít od nuly. A díky tomu, jak se hra posunula, se dnes hráč může snadno stát samostatnou jednotkou. Takže mně je to fuk.

  Jinak zpět k tématu. Ručně jsem strávil hromady hodin na sbírání bonusových boxů i paladia. Na různých server v rozmezí několika posledních let. Kdy mi ostatní hráči tvrdili, že je to nebaví. Vyklikal jsem si munici, poslal si zdroje ze skylabu a plnil jsem si denní úkoly nebo i náročnější úkoly podle chuti, samostatně, bez pomoci, na pohodu. Případně jsem si koupil pár boosterů. X-1 jsem farmil jen NPC, které jsem dával na 1 až 2 rány a zbytek jsem dělal je pro potřebu s elitní municí. A na pohodu. Jinak za den volna jsem dokázal nasbírat tunu EE. Prakticky Zetu bych dokázal složit za víkend, kdybych fakt sbíral. Záleží na konfiguraci, lodi, strategii, petovi. Pet dělá hodně i pro úkoly a celkově farmení atd. Určitě ta hra není jen o paladiu nebo boxech. Ale člověk musí něco obětovat, pokud něco chce. A musí chtít u té hry přemýšlet. Každá online hra je tak postavená. Já nevím, ale DO asi nemá tak vyspělou komunitu, že to tolik lidí nechápe. Nebo ta vyspělá část komunity dnes má plaketu majora a výše. A zbytek pláče.

  Také jsem mnohým nováčkům nabízel pomoc v chatu, případně členství v klanu, kde jsem hrál. Pak se z toho vyklubal člověk, který se odlogoval, pokud mu okamžitě někdo nešel pomoct s tím, s čím zrovna on chtěl. Nedokázal hrát vůbec sám. Nejvíc kvetu z lidí, kteří každý den, stejní dennodenně žádají pomoc na BL mapy. A když se jich člověk zeptá, zda mají nějakou LF-4 aspoň, tak vůbec. Já dával Attendy s pomocí prakticky s full hráčem, kdy se mi nabídl on sám a prakticky mne k těm úkolům přemluvil. A nebýt mého silného účtu, zkušeností a znalostí, tak by mi prakticky pomoct nemohl. Ta mapa je sama o sobě náročná pro lidi, kteří jsou zvyklí jen vodit za ručičku a vybavení LF-3 a X-1 chtějí pomoct s Rinuskem. To že se pak pro ně silný hráč potí, to je v pohodě. Oni nemusí. My jsme se třeba zapotili, ale dokázali jsme díky dobré strategii dát Invoka nebo Behemotha sami a společně. Ne stylem, že "táta vede synka za ručičku."

  Takže ať si každý zamete před svým prahem. Nebýt boterů, tak si hráči zapnou úkoly na hráče a slabší by si na paladku ani neškrtli. A to nemluvím o BL mapách a dalších věcech. Já si pamatuji doby, kdy elitní klan udělal hromadný nálet na mapy od X-5 po X-8 a musela je firma nebo nějaký silný klan dané firmy vyhnat, jinak si nikdo neškrtnul. A na 5 minut rozhodně nepřiletěli. Když na paladko přiletěl hráč z TOP10 s dalšími parťáky, mohl jsi jít off, protože si nesebral ani kousíček. Takže vše má své pro a proti. Boterů se dá dnes krásně využít k růstu. Já si prošel na CZ serverech klidně 20-30 sestřely za den na 5-3, štvalo mne to, ale sbíral jsem, abych měl brány. Hráč si mne bez pardonu dal klidně 10x, i když jsem mu nic nedal, měl mne do úkolu a nezajímalo ho to. I český hráč mi pomohl, pak se zamkl v soukromé roomce na TSku, sejmul si mne a čau.

  Dá se to vše, na pohodu, sám bez pomoci. A BP ještě podává pomocnou ruku, aby hráč nemusel začít s kreditovým vybavením. Je to jen o schopnosti samostatně přemýšlet a chtít. Což je dnes u lidí problém.
   
 13. lanatum

  lanatum User

  Já jsem taky začínal úplně sám a vypracoval jsem se od nuly. Asi prvních 100 hodin jsem měl dmg do 4000. Nevěděl jsem, že existuje fórum a nic jsem neznal. Nevěděl jsem jak vypadají různá npc. Vždy jsem je musel objevit a byla to pro mě novinka. Musel jsem zjistit, jak jsou silná ta npc a vše ostatní. Nevěděl jsem jaké je vybavení a nic jsem neznal. A teď jsem lvl 20. A jdu dál. Boti jsou katastrofa, ale máš pravdu, že mohou pomoci. Třeba i ve skupině s npc, nebo na enemy.
   
 14. Ho-Nor

  Ho-Nor User

  Proto třeba já jsem jako malý byl taky takový, jak popisuji, že se mi takoví hráči nelíbí. Ale jako starší jsem měl radši si s někým o DO jen povídat na TSku třeba, ale lítal jsem sám. I když mi ten hráč říkal, že nic nedělá a jako může mi pomoct a nic za to nechce. A já jsem takhle trávil mraky hodin na boxíkách, nebo paladku. Ale s kámošem, který si třeba dělal sám LOW, jsme do nekonečna vymýšleli různé kraviny, jak si pomoct a tu hru usnadnit, nebo v čem změnit strategii. A jako jo. Taky teď honem nevím, jak získám Goliatha PLUS například, ale jinak to mám na háku a vím, co a jak. Nebo vím, jak si to usnadnit v rámci pravidel. Ačkoliv mne mrzí, že spoustě hráčům se ty věci neříkají, protože když dnes vidí, že si level "jenom" 20 a nemáš full upgrade prometheus, tak si podle nich "horší", takže nemáš právo na dobré nápady. CZ servery byly takových "kamarádů" plný.

  Boteři jsou na jednu stranu děs. Na druhou stranu s tím nic neuděláme. Můžeme si jen vybrat, zda hrát nebo ne. A na třetí stranu ta hra bez nich by vypadala jinak a myslím si, že spousta hráčů by skončila tak jako tak, protože aktivní silné klany by tu hru ovládali a zbytek by měl strašné problémy. A spolupráce je bordel v každé hře, ta rozhoduje o úspěchu. Vím, co kdysi uměly TOP klany třeba 10 let zpátky. Trošku mne to mrzí, že to dnes už takové není, ale zase kam se ta hra posunula...nové designy a všemožné věci...na jednu stranu to má něco do sebe začínat znova a nemít dnes 400 mld BZ. :-D :)
   
 15. lanatum

  lanatum User

  Jj. Asi půjdu dál sám. Zatím mi stačí, že se posouvám kupředu hrou, žebříčkem... Ale je to jen otázka cti nebotovat a jít napoctivo. Ale třeba bych se nikdy nepustil do 800 baracud a dalších takových pirátských misí lvl 20. Jen mě štve, že často nepříjímají pozvánky a nebo mají skupinu a já lítám 1/2 hodiny a nepozvou mě. Jinak beru už boty jako součást hry. Nikdy jsem nehrál, aby nebylo míň než 80 botů. Jen jsem dřív nevěděl, že existuje nějaký *** a bál jsem se je ničit, když měli vysokou hodnost.
   
 16. Ho-Nor

  Ho-Nor User

  Já nevím, já se nikdy ještě k takovým úkolům nedostal. Nejvyšší level jsem měl snad kolem 21 v historii. Ale zase já farmím výhradně s elitní municí, šutry a boostery. A dokážu si představit plnit úkol na stovky pirátských NPC. Hold to nebude za hodinu. Ale jak říkáš, no. Hraješ poctivě a stoupáš. Kdyby si byl čistě pay-to-win a mohl si investovat pouze na to, aby se ti zvedal rank a byl si fullka, bylo by to taky jiný. Jen to chce trpělivost. Já už DO hraju pro radost a díky tomu, že je to fakt online hra, která je pro mne asi nejlepší, jakou jsem hrál. I když bych do ní dal jiné prvky z jiných BP her. :-D Ale o tom nerozhoduji. :-D
   
 17. Dřív byly tyto úkoly na pirátských mapách za slušné částky uridia, pokud jsi půl roku farmil, třeba i ve skupině, tak si na výbavu dosáhl i bez pomoci programů. Jenomže to změnili, a nikdo už rukama nefarmí, nevyplatí se to. Když si vyhlídneš loď, nebo formaci, makáš na její získání, tak ji nerfnou a můžeš dělat na jiné. Mě už to za těch 13 let fakt leze krkem.
   
 18. Ho-Nor

  Ho-Nor User

  Mně ne. Je ta hra dynamická. Nejdéle vládnoucí lodí včetně designů v DO byl Goliath. Který má vlastně dnes plusovou verzi, takže prakticky je stále TOP. S tím, že přišel Cyborg, Tartarus byl velice silný a dnes jsou další specifické lodě, které se dají využít na různé věci. Je potřeba si uvědomit, že full prometheusy má už dnes spousta hráčů. Full upgrady taky. A hráči, kteří jsou na vrcholu žebříčku, potřebují motivaci. A to, že se udělají takové čachry s loděmi, tu hru drží naživu. Hrál jsem Piráty od BP, takže vím, o čem mluvím. Už roky sleduji pláč, jak se má omezit PvP a kdesi, cosi. Slabí a chudí by pořád omezovali topku. Pokud topka bude držena na řetězu, DO skončí úplně. Doufám, že BP brzy přidá nové mapy ještě se silnějšími NPC.
   
 19. Ho-Nor, svatá pravda, přesná slova, sám bych to lépe nenapsal
  Už se začínám těšit, jak někoho napadne mapa B-L +, behe plus plus a strokelight plus
  A abide i speadfast budou ještě rychlejší a budou brát za 100 k.:)
  To bude teprve něco pro začátečníky.
   
  žalování-ve-školce a lanatum tohle ocenili.
 20. Táto hra nie je určena pre začiatočníkov,preto je take jednoduche v nej mat full vybavu. Do mesiaca musis mat full,full vsetko,az na upgrady.
  Ved prakticky hned v prvy den hrania vies mat full 20promiek,20k energie a pod.


  EDIT:
  Mám otázku ohladne mapy ??? a nechce sa mi vytvarat samostatny post.
  Da sa tam stale dostat tym cpu ? dnes som spravil vyše 1000skokov a nič :D
  Prípadne uber protegity z eternalky sa započitavaju do misie uber-masakr?
   
  Naposledy upraveno: 29/8/22