Návrhy Záchrana hodnosti a navrátenie jej zmyslu

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Crystal, 19/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chcete danu upravu aplikovat do hry?

  1. Ano

    78.6%
  2. Nie

    11.7%
  3. Ano, s upravami

    10.5%
  4. Nie, lebo som boter s kopcom nastrielanych NPC

    3.1%
Vícenásobné hlasování je povoleno.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. TRIXT

    TRIXT User


    Sandy_Rivers
    : Kdyby jsi pozorně četl, ty návrhy nejsou stejné, já jen zmodiifikoval ten předcházející. Je rozdíl v tom zda se něco jednou ročně maže, nebo se sestřelené NPC po nějaké době zapomíná. Výsledky započítávané do žebříčku se pak modifikují průběžně a nikoliv skokově jak bylo uvedeno v předcházejícím příspěvku. Musíš se nad daným návrhem více zamyslet. ;)
     
  2. Tak jako sry, ale mezi smazat a zapomenout rozdíl nevidím :D
     
  3. TRIXT

    TRIXT User

    Sandy_Rivers: Zkusím to vysvětlit. Pokud jednorázově jednou v roce něco smažeš pak to znamená, že v daný den, kdy to smažeš, mají najednou všichni 0 bodů za NPC. Pokud budeš body za konkrétní sestřelené NPC zapomínat po roce, pak pokud pořád střílíš NPC, máš neustále přidělené body za NPC, které jsi sestřelil za rok zpět od aktuálního data. To znamená, nikdy se nedostaneš na nulu, pokud hraješ. Jinými slovy, body za konkrétní NPC po roce od jeho sestřelení expirují.

    Příklad po měsících, kdy každý měsíc hráč sestřelí jedno NPC za 20 bodů :

    1.metoda "jednorázové smazání bodů po roce" (jak napsal autor: "začnu vždy od píky")
    (celkové počty bodů v jednotlivých měsících)
    1 - 20, 2 - 40, 3 - 60, 4 - 80, 5 - 100, 6 -120, 7 - 140, 8 - 160, 9 -180, 10 - 200, 11 -220, 12 -0 (jednorázové smazání po roce), 13 - 20, 14 - 40 atd.

    2.metoda "zapomínání bodů za jednotlivé NPC po roce"
    (celkové počty bodů v jednotlivých měsících)
    1 - 20, 2 - 40, 3 - 60, 4 - 80, 5 - 100, 6 -120, 7 - 140, 8 - 160, 9 -180, 10 - 200, 11 -220, 12 -240, 13 - 240 (zapomenuty body za 1.měsíc), 14 - 240 (zapomenuty body za 2.měsíc) atd.

    Snad se mi ten rozdíl podařilo vysvětlit. :) Osobně se mi metoda 2 jeví jako výrazně spravedlivější vůči těm co hrou žijí a tedy ji hrají. Ti co přestali jsou časem zapomenuti jako v životě. ;)
     
  4. to se ale porad bude do hodnosti pocitat hodne farmaru. tedy mne spis prijde jako fer reseni topka pro farmare a hodnost pro lovce. takze zadne rankiny za NPC nepocitat a to vubec.
     
  5. Tak určitě nejsou nabotované jen tyto malé NPC a z toho důvodu se mi to nelíbí, někdo byl už totiž silnější a byl schopný dělat i VK a cubikony - byl bych pro, kdyby to bylo např. za sestřelené hráče.
     
  6. Pokud by v profilu pilota byla tabulka vypoctu hodnosti dostupna vsem, hned by bylo jasnejsi, jestli plukovnik je plukovnik pres NPC nebo rovnomerne pres hrace, brany a to ostatni. A pokud by se dal srovnat stav v den velkeho banovani a stav ted, i to by hodne napovedelo. Tim by se dalo celkem presne zamirit na cil.

    Ale i plosne smazani NPC z hodnosti podla navrhu je fajn. Dokonce se zkuste zamyslet, co by sa tak hrozneho stalo, kdyby se hodnosti vynulovali na Sylvestra uplne vsem a vsechno a zacalo se odznovu. A treba i kazdy rok ;) Byla by to asi vacsi zabava nez se koukat na TOP 10 a vedet, ze se tam uz asi nikdy nic nezmeni.
     
    pajix tohle ocenil(a).
  7. pri poslednom príspevku som sa zamyslel a má to niečo do seba...pokojne vynulovať všetky zničené NPC..ved odmenu za npc by už nevzali len by sa zmazali odstrely a rank body..tým pádom by mysllím extrémne klesla hodnosť..ved už ani sám nevidím zmysel strieľať tolko npc ked viem, že na miesta kde sú istí hráči (tzv.72-ky) sa nikdy neprebojujem...tak prečo nedať rovnakú šancu každému...ako píše kolega pokojne od 1.1 2015 začínať s NPC od nuly...a aj obyčajný hráč by mal šancu na hodnosť či miesto v sieni slávy bez programov vďaka ktorým je teraz TOP-ka v takom zložení v akom je....
    EDIT: ved aký má význam mať v ranku 125489 mordonov (napr.) človeka to už ani nebaví strieľať ked ešte vie, že aj tak mu to nepomôže k hodnosti...pretože hodnosť už robia tí hráči ktorým po 72 hod. treste všetko ostalo...
     
    Naposledy upraveno: 30/9/14
  8. »†«ΛΤΤΛCΚ»†«SK»URN« a pak tě každý pustí na battleray a čuby, a všechno bude zelený. Ne, bude to tak do té doby, než budeš mít full LF4 a full herkules...
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. myslím, že je len na samotnom BP čo urobí a celkové vynulovanie NPC by bol dobrý krok, jednak by sa upravili hodnosti a to len výhodne pre poctivých hráčov a jednak by hra nabrala nový význam...prečo by to mal byť zlý nápad? mňa nebaví pozerať na to ako mi už rok uteká hodnosť aj ked sa snažím ako viem a vidím, že hráči v TOP sú známe 72-ky so státisícmi NPC a sú tam len vďaka týmto NPC ktoré ani nenastrieľali oni........ každý rázny krok čo BP urobil najprv hráči ohundrali a nakoniec ho prijali ako samozrejmosť....môj názor vynulovať všetky NPC :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. Skate

    Skate User

    Dobre ste to vystihli tak ze hodnosti urcuju tie ucty na ktorich ich nastrielal program a latku nam nasadil vysoko.Cize to by bolo riesenie zmazat body za NPC lebo clovek nieje stroj a realne to nema sancu dobehnut.Vynulovanie stoji naozaj na zamyslenie.Vsetci by sa dalej snazili lovenim,ziskania BZ, cest hrac hraca poctivim hranim obehne.Teoreticky aj novi hraci by mali vacsiu sancu dopracovat sa k lepsej hodnosti statisice NPC ba milion nenastrielaju tak ci tak.Nastrielat milion NPC neni asi nikoho ciel.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  11. Ja mam podobny nazor na to, ze niekedy pred troma rokmi som mal okolo 2 mld. BZ... a mal som uz na dosah plukovnika... Len prave v ten den, co som ho odosiahol, zadimil mi PC, a na novy som nemal... teraz som prisiel skoro po 3 rokoch a pozeram ze teraz mam skoro 5 mld. BZ a mam ledva majora zacitocnika... Jasne, vsak kazdy mame nejake tie tisice rankov na malych npc, kto nie ?... A ked sa to zrusi, tak v podstate by si mohol za jeden den vyskocit aj o 1-2 hodnosti vyssie... A najviac na tom ze tebe to moc neublizi, ale ublizi to tym boterom, ktory dlhe roky botovali, a hrabali RB z malych NPC... Takze urcite som za ANO...
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. lukino20

    lukino20 User

    Ja osobne som hral túto hru pred viac ako 2rokmi a práve kvôli boterom a takpovediac (nič nerobenia BP pred ich odstránenie) som s hrou skoncil. Teraz , ked vidím, že neaké zmeny sa dejú a hra nestojí , rozhodol som sa znovu hrat. Tento nápad sa mi velmi páči a dúfam, že bude platný v plnom rozsahu čo najskôr. ;) dávam svoje ano
     
  13. Tak na toto vám musím říct jednoznačné ne a nebo jedině,že by se nenulovali NPC zestřelené z bran a o tom pochybuji,že nyní zpětně by toto šlo posoudit. Brány ve velkém,jsem začal dělat cca před rokem po velkém banování a za ten rok intenzivní bránové euforie,jsem udělal cca 400 000 RB(číslo už podělené dvěma) těch vašich NPC co chcete vymáznout,proč by měli lidé co protočí 10ky milionů u v branách přijít o 2x až 10x víc ranků,než hráč,co např tisíce hodin prostály na PLD a defacto měli zadarmo ranky z ostatních NPC i body cti. Jak byste chtěli řešit toto? To samé můžu nyní argumentovat,že dříve lítalo na cz serverech 10x víc lodí než nyní a dříve ty ranky bylo mnohem jednoduší získat než nyní,dříve nebyly herkuly nebyly aegis,tudíš za stejně sepromu,jsi měl klidně i 2x až 3x víc lodí než nyní,jak chcete kompenzovat toto? V dnešní době kdo příjde nový na server a vidí,že první hráč má 100 000 lodí,tak nemá na hodnost šanci jinak,než přes brány,přes body cti a říkám vám,že kdo chce,tu hodnost si udělá a není potřeba vymýšlet takovéto návrhy,sám jsem udělal za poslední rok cca 6,5mega ranků,takže kdo chce a dá tomu 100procent,tak si hodnost udělá i přes značnou ztrátu.....
     
  14. TRIXT

    TRIXT User

    leaderOfcz2: Ti co tisíce hodin prostáli na paládiu, dělali ty brány tak, jako ty. Žádné ranky přímo na paládiu tito hráči nezískávali, zato z bran spousty. Ono tehdejší postávání na paládiu (a tedy spousty udělaných bran) je v rozporu s dneškem, kdy tě systém automaticky odhlásí a tedy žádné noční směny bez přítomnosti hráče možné nejsou. Proto si osobně myslím, že by bylo spravedlivější odečíst ranky i za tato NPC, i když i já osobně momentálně dělám hodně bran. Navíc podle poslední tvé věty usuzuji, že odečtení RB za NPC je u tebe naprosto nepodstatné, neb jak píšeš, máš 6,5 mil RB za rok (odhaduji to na asi 5 bran denně), takže nechápu, proč se vůbec zmiňuješ o 0,4 mil RB za NPC. ;)

    Co se týká lodí, máš pravdu, dnes je těžké jich tolik sestřelit, ale to je již jiné téma.
     
    Naposledy upraveno: 1/10/14
  15. Crystal

    Crystal User

    TRIXT divis sa ze hlasuje nie?
    mna by strasne zaujimalo kolko ma celkovo puknutych malej havede a nahratych hodin, lebo co som pocul od hracov tak velmi rad lietaval na prvych 3 domacich mapach :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  16. TRIXT

    TRIXT User

    Crystal: Divím se, neb počet RB za NPC z bran je zanedbatelný vůči jeho ročnímu přírůstku RB a smazání RB za ostatní NPC mu nevadí. Alespoň tak jsem to pochopil.
     
  17. Crystal

    Crystal User

    ale o to tam vobec nejde....

    keby aj statil velku hodnotu RB tak by mu to neuskodilo, lebo ratam ze ma velmi vysoku hodnost cize on by statil povedzme 1 mega RB ale hodnost by klesla aj o 2 mega cize by len zarobil, ale to len v pripade ze by nebol byvali kolotocar :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  18. Crystal,máš špatný informace,moje ranky jsou výhradně z bran a z doby kdy ti hráči,který myslíte už dávno nelítali,ostatně nebyl bych ani tak proti návrhu,kdyby byl více promyšlený a nazasahoval by do ranků z bran,myslím si,že poměr mých NPC přesně odpovídá poměru množství NPC nacházejících se v branách alfa beta a gama a pokud by ten vás návrch,právě byl v tom smyslu,že by bylo posouzeno celkové množství v poměru s množstvím z těchto bran a pokud tam bude markantní rozdíl navíšen mnohonásobně NPC nacházejích se na starých mapách o něčem by to jistě světčilo.TRIXT,pro tebe platí to samé,návrh řeší pouze něco a pro určitý hráče co protočili 10ky mega v branách budou v nevýhodě proti hráčům,kteří mín stavěli brány a více lovili....doufám,že je to ted aspon trochu jasnější...
     
  19. Belgam

    Belgam Guest

    leaderOfcz2 tve ne je uplne jedno, jako *** usera me osobne ani nezajima. Protoze rad vitam tento navrh a plne ho podporuji.
    Jeste upozornim ze 2x ho vzal system jak stary i novy. Nema tedy neco resit s hracem,ktery podvadel.

    Jinak navrh jsem jiz poslal na BP. Diky 80% si myslim ze by nejaka sance na upravu mohla byt a zaroven nejspise udela BP stejny navrh i na dalsi fora. Aby se jim potvrdilo to co u nas.
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  20. Korben

    Korben User

    Hodnosť by mala byť len za odstrelené lode , vtedy by to bolo spravodlivejšie.

    leaderOfcz2 Ak budeš hlasovať pre NIE, tak potom sa nepomýľ. :D ;)
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.