Návrhy Záchrana hodnosti a navrátenie jej zmyslu

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Crystal, 19/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chcete danu upravu aplikovat do hry?

  1. Ano

    78.6%
  2. Nie

    11.7%
  3. Ano, s upravami

    10.5%
  4. Nie, lebo som boter s kopcom nastrielanych NPC

    3.1%
Vícenásobné hlasování je povoleno.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Belgam,kdyby sis více pročetl to co jsem psal,pochopil bys o co tu jde,nezastávám se a ani nechci hráčů,co si udělali hodnost točením NPC na starých mapách,ale spíše se snažím vypíchnout,kde má ten návrh slabinu a aby byl upraven,pak bych i souhlasil.
     
  2. Crystal

    Crystal User

    Korben ano mas pravdu, lenze vacsinou hraci z najviac odstrelmi lodi su botery, lebo je to logicke ked botovali spali a ked tu boli tak lovili

    toto by nam moc nepomohlo, dalo by sa to aplikovat na novy server napr. ano tam by to slo :) ale nie na stare servery, je malo hracov a tazko by sa dobiehal niekto kto ma 80000 zostrelov...lebo povacsinou ma aj tento hrac niekolko milionov npc :/

    leader neviem co tu riesis, na tvojom mieste by som bol potichucku a nenapadne hral...a bud rad ze vam tie ucty zostali...
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  3. Belgam

    Belgam Guest

    Navrh mozna ma slabinu,ale BP ma vetsi a to ze Vas nechal dale litat.
     
  4. Belgamřekl jsem svůj názor na návrh a taky jsem řekl a vysvětlil,kde je slabina a dále jsem řekl,že se točičů nezastávám,tak kde je problém? Ale jak tak koukám,asi nemá cenu cokoli řešit,protože jen donekonečna vytahujete něco co nemá s myšlenkou k názoru nic společného
     
  5. Urgument s bránami je účelový a nesedí na skutečnost. Stačí si spočítat například jaký vliv z ALFY mají sestřelené NPC a jaký vliv má samotné dokončení ALFY. Podle mého dávnějšího výpočtu je u ALFY z NPC asi 8% a ostatních 92% rankových bodů dělá samotné dokončení brány. (1787=1639+148). Smazání všech NPC včetně těch z brány je k počtu udělaných bran (vždyť o čest a BS se teď nejedná) irelevantní. Ranky z bran jsou hlavně za dokončení brány, ne za NPC v ní. Apropó, nedělali se nakonec i brány autopilotem ?

    I když, dokážu si představit i to, že by se opravdu vše vynulovalo včetně HON, BS, Levelu i Sestřelů. Prostě úplně všechno. Ten pocit, že se zase nemůžu dostat na nějakou mapu by za to určitě stál :D
     
  6. Korben

    Korben User

    Tak som to rozhodol následovne.

    Za NPC sa body zmažú úplne.
    Body sa budú počítať len za zostrel hráčov a chyteným hráčom sa body zmažú úplne a musia si svoju hodnosť nahrať znova. :D

    A teraz do mňa. :D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. Gelda

    Gelda User

    Sleduji toto vlákno od začátku. Říkal jsem si, Gelda, jsi 72ka, nech je ať si to vyřešej a přijmi co příjde. Kdybyste mazali hodnosti po té banwave před rokem a půl pomalu nebo kdy to bylo neřeknu... Teď bych řekl je dost pozdě... SMázli se streuneři a lordky, chtěli jste přibrat mordony a sajmony. A tak jako asi jo. CHápu vás. I když vedu válku proti turkům a jeden nejmenovaný točil svého času i cuby. Ale mazat to teď po takovém odstupu z gruntu celé. Velký krok. Ale budiž, přepracujme hodnost jen na sestřel lodí ale počítejme s tím že lidi kteří už tenkrát byli full sestřelil stovky lodí za den když u toho zrovna seděli.
    Korbene smazat přistiženým vše se mi už ale nelíbí... Není to tak dávno co jsem našetřil hromadu Uridia, pořídil slevák a dva měsíce nonstop kroutil brány, s 50tkovými boostery. A na to mi teda nešahejte :D To teda ne. Za ty dva měsíce jsem prakticky zdvojnásobil své body ať už cti, BZ, RB... Případné komentáře typu " ty brány jsi odkroutil s vybotovanou výbavou " nepište... Klidně ať se Korben nebo Belgam podívají... Dělal jsem to výhradně kaminou a troufnu si říci že jsem tam vystřílel tolik munice se kterou byste dokončili možná jednu Alfu. Nehledě na to že kdyby admini chtěli zjistili by že ono po banwave tý výbavy zase tak moc nebylo, a většina šla do tehdejších 36ti SB o kterých víme co se s nimi stalo :) Pá pá. A ano. Vydělalo mi to na pár Zet. No taky se mi to celkem vymstilo. 46 Zet na full Havoc není málo. ALe nechci se obhajovat. Bylo to špatný a bylo nás mnoho. Pár se nás poučilo a zbyli jsme tu. Chcete tedy srazit RB z NPC ? Klidně. Ale všechny teda ne.

    Ať už máte na to názor jakýkoliv takhle to bylo a je s mým účtem. A když už nic, tak si troufnu říct že jsem jedinej " boter " který má na to to tu přiznat a napsat sem. Podle mě je pozdě na nějaký zákrok ale souhlasím s redukcí. Redukce ale není totální smazání. Ona ta hodnost je stejně o ničem. Když někdo pojede na dvojnásobku boxy, tak bude za půl roku až rok skoro fulka a z bran bude mít hodnost možná majora. A potká plukovníka kterej žije na Vkáčkách a fulka ještě není. A bude se mu smát jak je slabej? :D Tak ty hodnosti smažte uplně a bude to.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. Korben

    Korben User

    Gelda Moja hodnosť v hre je momentálne [​IMG] Šéf dôstojník. Istého času som mal aj hviezdu, lenže prišlo obdobie kedy som to vzdal. Osobne mi je jedno kto má akú hodnosť a vôbec to neriešim a riešiť nebudem. Zalietam čisto len pre relax , tá chuť čo bola, nejak už opadla a či to už BP prerobí, alebo nie, tak akékoľvek rozhodnutie akceptujem. :)
     
    -baghira2- a .Kalypso. tohle ocenili.
  9. Gelda

    Gelda User

    Také mi nejde o hodnost. V podstatě jediné co mi u hodnosti vadí je na CZ3 EIC generál. španěl. VRU generál turek. VRU trojhvězda, turek, a pokračujem, dvouhvězda já a turek, plukovník, opět pár turků. Když už je máme na serveru tak ale tyhle posty jim teda rozhodně nepřeju. Raději nepřítele nežli cizince a to mě taky táhne kupředu.. .Sesadit je. Proč by na CZ serveru měly mít takovýhle posty hráči které z jiných serverů vybanovali a tak šli k nám ? Klidně bych bral aby se zvolená NPC smazala třeba ne všem, ale jen 72jkám. Proč ne, i když si nejsem jist že systém chytl 100 % :) Ale to už je fuk. Ač bych nějaký zákrok celkem i uvítal obávám se že je příliš pozdě. Ono potrestat botery podruhé po roce a půl protože " jsme " si najednou usmysleli že první tresty byly málo taky není asi uplně v pořádku.

    A tím bych v této diskusi asi pomalu končil. Rozhodnutí co a jak je na vás kteří jste " naší " minulostí utrpěli nějaké ztráty hodnosti a pod.

    Jen bych zmínil modelovou situaci která po smazání hodnosti na nulu 72jkám, jak jsi navrhoval Korbene, by byla skutečností.
    Hráč který byl označen jako 72ka, pak ho chytl systém znova a sebral mu acc. " koupil " nový na což se přišlo a opět o něj přišel a tak rozjel nový. Dnes už má nějakou výbavu a hodnost a naproti tomu hráče kterého systém označil jako 72ku, poučil se a hraje čistě. Nepotřeboval 3 acc aby pochopil jak se hraje a tohle ho posadí hluboko pod toho lumpa co to pořád a pořád zkouší :)

    Vždy má vše několik úhlů pohledu a toto téma je skutečně ošemetné a rozhodně nezávidím tomu někomu který popřípadě bude psát konkrétní návrh o jehož prosazení bude bojovat :)

    Edit: Vím že některá témata jsou tu na foru tabu ale chceme li se něčeho dopátrat musíme si říci jaká je realita. A to bohužel obnáší zmínit i věci jež by se zmiňovat neměly. I za cenu že mi forum bude na nějakou dobu odepřeno.
     
    Naposledy upraveno: 2/10/14
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. pajix

    pajix User

    No,ono takový novoroční restart na nulu každý rok, by nebyl úplně marný....jak už bylo výše zmíněno,asi by to dalo nový rozměr hry....možná,snad....nevím, ale možná lepší, než momentální situace,ni???:p
     
  11. Jak jsem psal,klidně at ty ranky zruší,ale nesouhlasím s rušením ranků s NPC z bran,at spočítají kolik oněch NPC je z bran a to ostatní at smažou,proti tomu nejsem,ostatně od samého začátku,zde řešíte točiče NPC,tak at zruší ranky mimo bránu a je to. A když už byste chtěli být spravedlivý,musely byste brát ranky pouze získané v době,kdy bylo dokázané,že tito programy skutečně byly funkční což už nyní víc jak rok není. Vynulování totální by bylo sice hezké,ale jen pro nové hráče,aby získali jednoduše něco,co nyní získávají horko těžko a ještě je to stojí peníze,aby se dostali na nějakou hodnost. Uvedu jeden příklad,hráč který hraje od začátku serveru má spoustu sestřelenejch hráču,protože dřív bylo daleko jednoduší mít hodně lodí během chvíle a má velký náskok na hráče,který do serveru vstoupí o 2 roky později,tento druhý hráč má ambice a chce získat hodnost a tak mu nezbívá nic jiného než točit brány a aby hráče dohnal,musí udělat dám příklad 2 až 3x víc bran,než první hráč,pokud by se nyní ranky mazaly,může při obrovském množství bran se jednat i o rozdíl mezi hráčemi kdy jednomu seberou o milion ranků víc,než druhému a to jen proto,že si do učtu naposílal veliké sumy peněz,aby získal hodnost,kterou vy vyní chcete valorizovat. Už jenom z toho důvodu říkám ne,pokud toto bude opraveno a ponechají se ranky z bran,říkám ano.
     
    Naposledy upraveno: 2/10/14
  12. Belgam

    Belgam Guest

    Ono jde o to ze spousta hracu tocila brany a za ne to delal program. Takze nevidim duvod rusit RB za brany. Vzdyt to je stejne jako na mape. Ty hrajes treba od zacatku serveru, ale ne ciste. Takze jsi v klidu mohl tocit brany programem. Nejlepsi kvuli navratnosti smyslu hodnosti je RB odecist bez nejakych omezenich ze tyto neodecitat.
    Protoze pokud to nepujde,mam v planu dalsi navrh,aby zrusili vsechny ucty,ktere uz jak stary nebo novy system kdy chytil. At uz na program, pushing atd.
     
  13. TRIXT

    TRIXT User

    Belgame nezlob je tak. ;) Osobně si též myslím, že BP měl být tenkrát razantnější a už tenkrát je měl zrušit a nebo měl alespoň popřemýšlet nad tím, co s nahranými BZ, ctí a RB. Možná bych i dnes volil přístup, že při rušení některých bodů bych u identifikovaných postupoval razantněji, ale účty bych jim asi nerušil. Spousta z nich hraje dnes poctivě. Kdyby jim tenkrát ty účty zrušili, mohli si založit nové a investovat do nich. Takto investovali do těch starých účtů a jejich zrušení dnes, to by byl neadekvátní trest.
     
    Gelda tohle ocenil(a).
  14. orion72

    orion72 User

    My na tu humanitu raz ako civilizacia doplatime :)
    Kde su tie casy ked platilo ... Kradol ? Ruku odtat!

    Kto z poctivych si uz nepamata to skripanie zubami, to spravodlive rozhorcenie, ked znamy podvodnicek zostrelil lod na tri rany, mal huste reci na chate a vysmieval sa poctivcom. Pravidla su jasne dane. Vedeli to. Platili za tie programy. Chceli mat vyhodu nad poctivcami. Nezvladali svoje ambicie. Hladali tu lahsiu cestu. Sami sa rozhodli podvadzat. Sami nech si nesu nasledky. Toto je spravodlivost a nie vecne vyhovaracky typu ja nie, vsak to ostatni zacali. Si darebak ? Dovidenia, takych tu nechceme.

    No ale potom je tu isteze este financny riaditel a jeho bussiness plan :)
     
  15. 1980milan

    1980milan User

    tak ten druhy navrh od teba sa mi paci viac len to mali urobit uz davno
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  16. I podle světských zákonů by bylo poškození společnosti BP ještě nepromlčené. Souhlas na 100%.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. 1980milan

    1980milan User

    osobne si myslim ze zobrat takym hracom hodnost nie je az taky trest.skor by sa mali zamerat co takouto hrou ak sa to da nazvat hranie ked u toho neboli ziskali teda myslim ze hlavne by mali zobrat vybavu co ziskali lf4 herkules havock a podobne veci na ktore vobec nemaju ani najmensi narok
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  18. Sentiero

    Sentiero User

    No teda než jsem to všechno přečetla,už jsem myslela, že se ke konce nedočkám :)

    Dobrý nápad a při tom tak jednoduchý...V žebříčkách by to alespoň udělalo pořádek a ty hodnosti by zase k něčemu byly..
    Ovšem dobrý návrh je tak jak ho popsal Crystal. Tedy smazat a nepřipočítávat sestřely za určitý NPC.
    Protože nechápu k čemu by bylo, připočítavat body a jednou za rok je mazat, jak tady někdo psal. Vždyť by to bylo zbytečný, kdyby se to po roce zase vynulovalo.

    Myslím, že tento návrh nebyl vytvořen za účelem trestu pro nepoctivce. Spíš pro spravedlnost vůči poctivým hráčům a taky, aby každý hráč měl hodnost, kterou si on sám zaslouží.
    Protože tím, že oni podváděli, tak potrestali nás, protože my, poctiví hráči jsme postupně přicházeli o hodnost až to došlo do stavu, kdy už nemá cenu se o vyšší hodnost snažit. Což je škoda, protože když už tady ta hodnost je, tak by měla být spravedlivě přidělená. A myslím, že to je právě cílem tohoto návrhu :)
     
    -baghira2-, Cruenta†Ultionem a Kenny tohle ocenili.
  19. pajix

    pajix User

    Proč by to bylo zbytečný?? Pro začínajícího hráče by bylo určitě fajn po roce budování profilu (někomu déle,někomu kratší dobu) být další rok třeba generál. Kdo by chtěl ten si toho generála další rok obhájí a kdo ne, tak bude hrát pro radost...dravců bude dost co budou chtít hodnost. Na nic jiného by to vliv nemělo,napadá mě třeba level. A kdyby do toho BP zakomponovalo nějakou celoroční odměnu,ale jen do určitého levelu třeba 20, tak by se taky nic nestalo. No a myslím,že BP by ztrátové taky nebylo.....ale jen můj názor.....třeba by to dopadlo přesně naopak....ale, jelikož tady většina hráčů neustále někde spěchá a chtějí to co nejdřív,tak proč třeba zrovna tu hodnost neudělat dostupnější.
     
  20. -xghost-

    -xghost- User

    Přesně! A ta druhá část obzvlášť. Sice je už pozdě, mělo se to udělat už tehdy, ale i teď bych to přivítal. Jen ať udělají prostor řekněme nováčkům :) Ale moc nevěřím, že to prosadíš. Pokud ano, klobouk dolů.

    Orion72: Pěkně napsaný.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.