Zapomenuté heslo

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem †The*Phantom*Menace†, 11/4/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Čest práci soudruzi :D Mám menší otázku,delší dobu sem nahrál a zapomněl sem heslo od mailu,na kterým mám účet :) Poradí mě někdo,co dělat dál,jelikož do pul roku mail propadne a já nemám šajnu co pak bude :D Díky borci za odpovědi.
     
  2. Požádej o zaslání nového hesla pokud jsi si tam nastavil, třeba telefon,nebo kontaktní mail, nebo kontrolní otázku.... pokud Ne tak máš Peška :-D nikdo ti nepomůže
     
  3. :D to už sem zkušel,ale netuším co tam je,nicméně co se stane,až mail propadne ? dá mě BP nějak vědět abych si zadal nový aktivní mail ? a nebo bude hrát bez mailu či jak to je ? :D
     
  4. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    †The*Phantom*Menace† starat se o email a udržovat jej aktivní je povinnost hráče. Pokud se stane neaktivním, nikdo ti ho nezmění, už jen z bezpečnostních důvodů, nelze přepsat účet na jiný email.

    Zkus ještě napsat na podporu daného poskytovatele pokud má takovou možnost. Tam ti určitě poradí lépe než zde na fóru, co s emaily nemá nic společné.
     
  5. =Marvin= tak já tu nebyl od prosince :) Je jasné,že časem prostě nezpomeneš a zapomeneš :) Určitě nebude první,komu se to stalo,tak mě zajímá,co se pak stane,když email propadne,jelikož heslo nevím a od seznamu mě přišla odpověď,že o nestačí :D Ano je to má chyba,ale když nebude mail aktivní,tak snad musí být možnost si ten účet dát na nový mail ne ? :)
     
  6. Korben

    Korben User

    Ak ti prepadne email, tak ak sa ti stane niečo s účtom, tak máš smolu. Email je základný bezpečnostný prvok a nikto ti ho len tak nezmení.
     
  7. Korben tak přece když někdo ztratí mail,zapomene na něj a oni ho zruší,měla by být možnost si ve svém účtu napsat nový ne ? :D Je to přece můj účet,mám od něj heslo,takže formálně by změna mailu co už nebude existovat neměla být problém ne ? Do mailu mě přijde odkaz a ten potvrdím propojením s účtem :D Já v tom nevidím problém,prostě se to stalo a navíc mail se dá na účtu měnit když uživatel chce ne ? :) Takže proč by to měl být problém,udělat si nový mail a BP tam odešle tu ověřovací zprávu a bylo by to ne ? :D
     
  8. *pursuer*

    *pursuer* User

    Z bezpecnostneho hladiska je to spravene tak ako to je.Email sa da zmenit,ale musis potvrdit link na starom,inak to nejde.
     
  9. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    †The*Phantom*Menace† a teď si vezmi že na podporu někdo napíše z neznámého emailu, že ke 'svému' účtu nemá platný email a přeje si jej změnit na tento cizí. Jak se ověří jestli je to co píše pravda nebo se jen pokouší účet ukrást? Nijak, proto je zavedeno bezpečnostní pravidlo že email lze změnit pouze přes odkaz skrze starý mail. A hlavně podpora s tebou jinak než skrze email na který je účet napsaný komunikovat nebude. Email je prostě základ účtu a je potřeba jej udržovat. Údaje k bankovnímu účtu přeci také jen tak nezahodíš a nezapomeneš.
     
  10. Zafod

    Zafod User

    †The*Phantom*Menace† jak prokážeš, že jsi opravdu vlastník daného účtu. Jak prokážeš, že jsi daný účet zakládal?

    Představ si, že někdo cizí napíše tenhle účet je můj, přepište mi ho na j e-mail...


    Oslov podporu poskytovatele tvé e-mailové adresy a pokus se o obnovení schránky.
     
  11. Pokiaľ ti bol email úplne vymazany skús si vytvoriť nový s tým istým menom pokiaľ ho už niekto nezabral. Malo by to fungovať keďže systém odosle odkaz na email uvedený v hre.
     
  12. Zakaždým,ked si vytvoríš nový e-mail,musíš zadat aj alternatívny email alebo t.číslo pre prípad ak by sa náhodou niečo podobné stalo a aby ti tam mohli v takomto prípade poslat nové heslo alebo meno. Celkom sa mi preto nechce verit ,že by si mal problém s alternatívnym e-mailom.To by si musel teda zabudnút údaje aj na ten druhý....čo sa mi zdá byt v tomto prípade divné. o_O alebo sa mýlim?!
     
  13. Taktiež je ešte kontrolná otázka ktorú si si pri registrácii sám dal a aj odpovedal na ňu.
     
  14. No tak asi takhle sem ve stejné situaci a nikdo mi nepomohl navíc Email byl znovu registrován někým jiným.....
    Ono by to šlo kdyby se chtělo pánové ale prostě se nechce a někdo si založí nový účet a zase začne sypat penízky a o to tu přeci jde :-D

    Asi takhle co změnit email a dát do poznámky ve vašem systému původní mail a důvod jeho změny podporou a zaslat o tom informaci na původní účet. a kdyby se někdo ozval z původního mailu, že mu byl účet ukraden tak by byl vrácen.
    Mně tedy někdo sebrat účet tak bych ho chtěl Z5, a Pokud by se nikdo neozval tak je problém vyřešen pro obě strany.

    Zaregistruji si hru na firemní email firma po pár letech přejde na jiného majitele a ten změní doménu a nebo ráno přijde do práce a zjistíte že je firma v konkurzu a dveře zavřené a máte smůlu to se klidně může stát......

    Prostě,když se chce jde všechno.
     
  15. Korben

    Korben User

    ZabijakAnetky, A čo tak si udržiavať email funkčný? Kto za to môže? BP? Nie, za to si môže len hráč. Registrovať si niečo na firemný email? Nieje to blbosť?
     
  16. Jessie

    Jessie Board Administrator Team Darkorbit

    ZabijakAnetky †The*Phantom*Menace† obchádzať bezpečnostné protokoly nikto od nás nejde, nehovoriac o tom, že to je veľmi hákliva téma.

    Bohužiaľ musíš uznať už ako väčšina ľudi písala, že nie je naša starosť to, že svoje emaily nevyužívate alebo zabúdate na ne.

    Neviem ako by sa tebe páčilo, že tvojmu účtu bude email zmenený na základne požiadavky nejakého iného hráča, ktorý vraj stratil email. Na podporu napísal všetky možné informácie o účte, ktoré z nejakého dôvodu vedel, a ty sa na druhý deň neprihlásiš a zrazu bude Bigpoint zase zlý, že ako sa to mohlo stať.

    Musíš uznať, že je to veľmi pritiahnuté za uši a nemáme jednoducho s tým čo urobiť.

    Ani ja nedokážem prísť do banky dať im tvoju kreditnu kartu a povedať, že neviem svoj PIN tak mi to prosím vás zmente.

    Žijeme v dobe kedy na internete je o nás veľa informácií, a každý sa nejako chce chrániť a svoj majetok. Preto jednoducho s tým nedokážeme nič urobiť.

    Verím, že sme to vysvetlili dostatočne a chápete obaja čo sa vám tu snažíme vysvetliť ohľadom bezpečnostných protokolov.

    PS: Tak ako vám sa to zdá jednoduché tak verte, že to také nie je, ak by sa to zmenilo a bol by problém, šlo by sa po hlave kto takúto zmenu urobil, a pod. to nikto takéto riziko podstupovať nebude pretože ste proste z nedbanlivosti stratili kontrolu nad svojimi účtami.
     
    Naposledy upraveno: 11/4/16
  17. Zafod

    Zafod User

    No zabijáku, tímhle jsi to fakt úplně zabil... [​IMG]

    Jasně, super nápad, to by jsi měl ještě rozpracovat. A když to bude bouda a vybavení na účtu rozprodané, tak mu to BP třeba za rok vrátí i s omluvou. Přemýšlel jsi vůbec než jsi toto napsal?

    Oparavdu? Aha, takže si najdu neaktivní účet a můžu si tímto způsobem přivlastnit. To je fér... Dokonce krásný návod na to jak prodat účet. Chlape, ty jsi fakt dobrej...

    Evidentně nepřemýšlíš vůbec a jen vaříš z vody.
    1) firemní e-mail pro hru využívá většinou jen tydýt.
    2) změna domény nebude ze dne na den, jelikož ten e-mail používáš budeš vyrozuměn.
    3) při zavřených dveřích se nemáš možnost přihlásit na e-mail? Jistě, pokud běží z nějakých důvodů na nějaké privátní síti, tak možná. Kolik nás tu takových je?


    Prostě když se chce jde všechno, v tom s tebou souhlasím. Takže by se mělo chtít si hlídat e-mail. Případně si účet převést na e-mail, který vyžíváš aktivně (když se chce ...).


    Jessie ty to neumíš? Zkus Zabijáka, on ti poradí jak na to. :D
     
  18. Spíš jsi měl popřemýšlet ty nemyslel sem to jako běžný postup,ale jako postup v nouzové situaci. Občas se v životě něco stane co je důležitější než hlídání emailu a hraní hry aniž by jsi to mohl ovlivnit.

    1. Od založení účtu nebylo na hře změněné heslo /nikdy/
    2. Od založení je tam ze stejného bankovního účtu hrazen PU / ručně,nikoliv pravidelnou platbou /
    3. Jelikož se přihlašuji přes hlavní stránku BP nikoliv ze stránky DO mohu účet kdykoliv vymazat /zkoušel jsem to mám tam více her jednu sem obětoval :)
    3. mám veškeré údaje ke všem hrám
    4. a také potvrzení od Help desku centrumu. že byl účet deaktivován a proto se na něj nemohu přihlásit ačkoliv mám původní platné heslo a nejde obnovit účet protože byl v únoru 2016 založen znovu jinou osobou.
    5. tak že pokud bych byl zloděj tak bych ten účet asi musel ukradnout hned první den registrace/ to by bylo pro mne jistě zcela výhodné a lukrativní :)/

    tak se omlouvám, ale podle mne není moc pravděpodobné,že by nemajitel účtu mohl mít všechny tyto informace a pokud by je získal nějaký Hacker :-D tedy i ty platební asi by ho více zajímal můj bankovní účet než účet na DO s lodí co se dá na jisté inzertní stránce od seznamu pořídit za hodnotu krabičky cigaret :-D

    Prostě podle mne by to šlo individuálním přístupem za jistých podmínek a doložení určitých informací udělat .... rozhodně sem to nemyslel jak běžný standartní postup je mi jasné že by pak klucí neřešili nic jiného.

    ale to je fuk já sem se s tím smířil, už do hry nedávám peníze když je tu reálná možnost doufám, že malá že o účet přijdu / alespoň mám teď víc na Pivo / :)

    jinak o účet tu přijdou jen dva druhy lidí.
    1. mladý nerozvážní půjčí účet někomu jinému nebo je podvodně napálen.
    2. Ti co podvádí a používají nekalé prográmky a těm to patří a doufám, že jim to sešrotuje i bankovní konto :-D
     
    Naposledy upraveno: 11/4/16
  19. Zafod

    Zafod User

    Ach jo, chlape s tebou je to těžký :D

    Jak myslíš, že podpora pozná nouzovou situaci? Jak odliší lháře od poctivce, osobní návštěvou?

    Už prvním bodem jsi distancoval víc než polovinu hráčů. Ty jsi nikdy nezměnil heslo na svém účtu?
    Jak zabránit krádeži vašeho účtu?
    2) nikdy jsem z účtu do hry neplatil a myslím, že nejsem sám.
    3) už v dávných dobách se řešilo, že propojení hry s portálem BP, není zrovna nejlepší volba. Přijdeš o heslo na portál, přijdeš teoreticky o všechny hry. Jelikož se zloděj na ně přihlásí přes portál.
    3-4) (vypadlo ti čísílko ;)) To máš, já osobně mám jen hesla, nick a e-mail, víc nepotřebuji.
    4) ale do toho BP vůbec nic není. A jak hodláš prokázat, že si ten e-mail založil někdo jiný?
    5) blbost chlape, přece by stále neměl to co ty.

    Neomlouvej se, přemýšlej a čti :). Proč se tedy prosím tě účty kradou, prodávají atd. když mají tak malou cenu? Btw: doporučuji nákup toho účtu, jen se pak nediv když ti bude zablokován.

    Osobní přístup je dobrý, bohužel ne vždy možný. Ono by pak spousta práce padla na takovouhle detektivní práci. Např. k platbám klasická podpora nemá přístup. Tudíž nemůže ani ověřovat platby z tvého účtu.

    Reálná šance je vždy. Ale pokud dodržuješ bezpečnostní zásady, je nepravděpodobná. Já osobně byl strůjcem soutěže o ukradení mého účtu, bylo to ještě na starém fóru. Kromě zaspamovaného e-mailu se zapomenutým heslem se nic nestalo. Nikdo se tam nikdy nedostal. A to bylo ještě v době, kdy herní nick byl stejný jako přihlašovací. :)

    Uvědom si, že tímto svou starost o své účty (herní, e-mailové) vlastně přehazujete na někoho jiného. Já třeba mám svůj účet od roku 2008 a stále se mi nestalo, že bych o něj přišel, nebo se mi deaktivoval e-mail. :)

    Btw: jak dlouho trvá zrušení e-mailového účtu? Já jsem zde hodně dlouho nebyl, právě kvůli krizové situaci (byl jsem rok úplně mimo... byl jsem v práci každý den 12 - 20 hodin, kolikrát jsem ani nespal doma, neměl jsem čas ani na svou rodinu) a ani přesto jsem nepřišel o účet. Našel jsem si pár minut za půl roku abych se přihlásil. A jedná se opravdu o pár (dvě) minut.
     
    Korben tohle ocenil(a).
  20. :) Pánové a dámy já vám děkuji za názory,no od seznamu,už mě přišla zpráva,že to nelze,tudíž nezbývá počkat,než mě mail úplně smažou a já ho tedy založím nový a stejný :) Je to moje chyba a já to vím,nesnažím se tu vinu hodit na žádného admina ani moderátora :) Jen sem se ptal,jestli stím lze něco udělat a odpověď mě byla dána,naštěstí sem si vymyslel originální jméno mailu kde jsou jak písmena tak i číslice,takže to snad někoho nenapadne :) Tímto vám děkuji za pomoc,než se tady z mého tématu stane smetiště spamu poprosím o uzavření :)
     
    Zafod tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.