Změna parametrů generátorů štítů

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem 1skywolker1, 23/2/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Bylo by podle vás užitečné a na místě vylepšit parametry současných generátorů štítů?

  1. Ano, dnešní štíty jsou v boji zbytečné

    31.6%
  2. Ano, ale myslím, že to není třeba

    10.5%
  3. Nevím

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  4. Ne, parametry štítů jsou dostatečné

    57.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravím,

    hru DarkObrit hraji již od roku 2011. Od té doby do hry přibyla řada nových věcí. Ve hře se objevily nové lasery, jeden z nich je i LF-4 a s jeho přidáním došlo k rapidnímu zvýšení. Přibyly také nové designy lodí (Revenge, Enforser apod.) a letounů (Havoc) umocňující palebnou sílu lodí. Do hry přibyla řada lodí, která svými parametry v oblasti zbraňového arsenalu a také rychlosti porážejí všechny ostatní. V dnešní podobě hry jsou tedy důležité dva parametry: palebná síla a rychlost.
    Naproti tomu od počátku hry nedošlo k žádné změně v oblasti pasivní ochrany lodí, to znamená pancíře nebo generátorů štítů. Od toho roku 2011 je stále nejlepší generátor štítů SG3N-B02, který absorbuje pouze 80% poškození a má kapacitu 10.000 DMG. Sice se zde objevily nové Fúzní štíty,ale jejich parametry nejsou tak dobré.
    V dnešní době proto nemá smysl ve hře zakládat si na obraně, nejlepší cesta, jak přežít, je mít rychlou loď s velkou palebnou silou, protože jinak nepřežijete.

    Mým cílem je iniciovat vybalancování hry a zasadit se o to, aby se z pasivní obrany stala adekvátní alternativa způsobu hry skrze posílení parametrů generátorů štítů tak, aby jejich nasazení do lodi mělo pro hráče smysl.

    Úpravu parametrů jednotlivých generátorů bych chtěl probrat v rámci diskuse, osobně bych stál o to, kdyby se počet bodů DMG schopných absorbovat generátorem u každého z nich zvedl o 50% (u SG3N-B02 z 10.000 na 15.000) a schopnost absorbce škod zvedla u všech generátorů o 10% (u SG3N-B02 z 80% na 90%)

    Pro:
    Hráči pomalejších lodí by méně trpěli na to, že k jejich lodi přiletí Tartarus a než mu stačí uletět, tak je rozstřílí na kusy.
    Pozitiva pro klany nevidím, vyjma možnosti změny strategie při případných klanových operacích.
    Pozitiva pro BigPoint téměř nulová.

    Proti:
    Hráčům ultra-rychlých lodí by se stížil lov standartně rychlých lodí.
    Negativa pro klany stejná jako pro hráče.
    Nutnost dalšího zásahu do hry ze strany vývojáře

    Význam pro hru:
    Celková změna obrazu hry, hráči by v menší míře sázeli na rychlost a vrátili by se k některým lodím, které právě v důsledku absence rychlosti odložili. Došlo by k narovnání šancí mezi hráči vyznávajícími různé strategie hry a k častějším střetům mezi těmito strategiemi. Obecně by došlo k zvýšení zajímavosti soubojů ve hře.

    Cílem tohoto návrhnu není do hry přidat novou věc. Cílem je vrátit se k rovnováze mezi možnostmi síly útoku a obrany. Za těch 6 let se schopnosti útoku více než zdvojnásobily. Nenastal čas zvýšit i obranyschopnost?

    S pozdravem,
    1skywolker1
     
    Naposledy upraveno: 24/2/17
  2. -baghira2-

    -baghira2- User

    Velmi dobrý nápad. Sem rozhodně za.
    Lov na slabší a pomalejší lodě je až příliš snadný.

    Bohužel BP je šéf a oni o tom rozhodujou.
    - Je otázkou jestli to vůbec projde.
    Záleží pouze na BP, či budou voči tomu proti.

    P.S.:
    Chybí Ti hlasování a také anketa.
    Tady je odkaz: ctete-nez-pridate-novy-navrh

    Právě jsem hlasoval za Ano, dnešní štíty jsou v boji zbytečné.
     
    Naposledy upraveno: 24/2/17
  3. Zapoměl jsi na přidání formace kruh. Tato formace letounů přidává na štítech opravdu významnou měrou a často se loď s dost generátory B02 stačí ubránit, nebo utéct.
    Sice hodně lidí po napadení začnou bojovat, je to dost odhadu, jestli to má cenu. Pokud na hodně zaštítěné lodi o boji neuvažuješ a hned zdrháš, máš nadpoloviční šanci, že nebudeš sestřelen.
     
  4. Také jsem zapomněl na designy, které přidávají 10% šťítům. Já mám na lodi nějakých 140.000 štítů. 'Netvrdím, že je to moc, mohl bych mít v lodi klidně 2x tolik. Ale nemyslím si, že by to mělo smysl, zvlášť, když by ke mně přiletěl soupeř a ubíral třeba jen těch 20.000 DMG na salvu. Než bych stihnul doletět k portálu, tak bych většinou byl dávno mrtvý. A bohužel většinou tihle lovci ubírají víc než 20.000. Podle mě v dnešní době je jen málo lodí, které jsou schopné to vydržet, a to konkrétně ty, které stihnou uletět. A to by se podle mě mělo změnit :)
     
  5. Takže kruh (+120% štítů), Spectrum (+10% štítů, při schopnosti redukce dmg na 25%), Profil pilota - Energie štítů (+25%), Sváření pro pokročilé (+50 000 HP), Úhybné manévry (-12% šance na trefení), Upgrade šítů (+16%). Nic z toho nestojí za zmínku, že?

    Zkus si na mapě (ne pvp) sestřelit Spectruma pod schopností na Kruhu, tak aby ti neutekl a ještě chceš přidávat? Tak to rozhodně ne.
     
  6. IsostaR**

    IsostaR** User

    Nápad to není špatný, ale nemyslím si, že je to reálné. Problém té absorbce je, že po hustotě štítů 5/5 by byla absorbce 102%, což nevím, jak by fungovalo. Navíc po přidání formace kruh si myslím, že lovců se štítem kolem milionu značně přibylo. A jak zmínil Sandy_Rivers, v kombinaci se spektrumem by to bylo značně nevyvážené. Spektrum sám o sobě má obrovský potencionál, pak by byl už neporazitelný nebo alespoň nezničitelný.
     
  7. Kruh + spectrum a utecies aj trom Golikom a po ceste si este stihnes dat kristallinku ;)
    Podla mna zbytocne. Lepsie stity by som bral ale skor vo forme noveho stitu ako takeho. Co ale bp spravit nemoze, pretoze ludia dali prachy do upgradov.
     
  8. svi1

    svi1 User

    Po přečtení názvu tématu a poté obsahu hlasování jsem ihned zvolil možnost "Ne, parametry štítů jsou dostatečné". Po přečtení samotného nápadu mi v hlasování chybí možnost: "Ne! Absolutně ne! Je to hloupost."
    Jak už psali jiní: Kruh? Hercules? Bitevní stanice, apt ... ? To je nic? To nenavýšilo obranyschopnost?
     
  9. Ano štíty udělejte nejake co by silna lod mela fakt problem nekoho sundat a ne ze vas sunda na tri rany muzete mit na kruhu dve mega stitu kdyz prileti tipek da formaci a dve mega stitu vam jsou knicemu kdyz furt leze dmg nahoru tak proc tez neudelat i štíta trup neprustrelny je mi jasne ze by pak na tom litali vsichni a byl by problem nekoho smahnout ale boj nemusí trvat par vterin ale pekne se stim porvat
     
  10. IsostaR**

    IsostaR** User

    Jenže vy chcete, aby byl problém smahnout slabé hráče. Jenže kde na tyto vylepšené štíty slabí hráči vezmou? Autor píše, že má 140k štítu. To nevypadá, že by byl full B02, samozřejmě jde o to, jakou má loď. O profilu pilota nemluvě. Takhle se akorát zase vytvoří větší propast mezi hráči než doposud. Navíc nikdo nevzpomenul boj s NPC. Jak by to asi vypadalo po této znatelné změně? Nedomyšlené, nerealizovatelné.
     
  11. za stareho klienta nebyly tak velke rozdily a hralo se a hodne lidí litalo bojovalo se vs i ve skupinach a byla to pecka dneska jedna lod da v pohode i 5 lodi najednou. a proto hodne lidi odeslo a odejde pac vedi kdyz do toho nedas vyplatu tak si nezahrajes
     
  12. smoki170

    smoki170 User

    stěmi štíty je to dobrý návrh dal bych ano jenomže chlapi maj pravdu se spectrumem atd.to by bylo hodne nemozne a proto dávám ne.Návrh dobrej ale nerealizovatelnej.a slabí hráči no nemůžou jic dělat tohle je mmo střílečka takže nic no určitě pokračuj dál s návrhy
     
  13. Jack.K

    Jack.K User

    Bohužel musím dát návrhu NE. Štíty nejsou problém, neb je ve hře řada možností jejich navýšení a to jak v podobě formace kruh, tak i boosterům. Horší to je s HP, které jsou ve srovnání s dnešní max DMG velmi nízké a řada lodí dnes nemá šanci uniknout ani přes obrovskou zásobu štítů.
    Za největší průšvih považuji zneužívání chyb ve hře. Jak jinak si mám vysvětlit situace, kdy jedna loď je schopna obstát v souboji např. proti dvěma stejně silným hráčům, natož proti mnohem větší přesile. Jedna loď se svojí DMG nemůže vyrovnat dvěma lodím s podobnou DMG natož ještě mnohem větší přesile. Jenže toto vídám dost často a jak narazím na hráče, kterému ani mých 60-80k DMG skoro nic neubírá, tak beru roha.
     
  14. ťažko povedať no..... podľa mna tie štíty, čo sú teraz v hre, tak sú dostačujúce.....veď si zoberte, že napríklad do citadely dokážete dať 2-3 mega štítu s boostrami, herkulmi a kruhom......pri tvojom návrhu by sa to zdvihlo na 4,5 mega......proste podľa mňa by to bolo veľa už aj u iných lodí, keďže u golíka je bežné na kruhu mať vyše mega štítu a spectrum je takmer nezničiteľný, keď sa hráč naštítuje a zapne schopnosť.....to by sa museli vymyslieť asi skorej nejaké štíty, čo napríklad znižujú ja neviem o 1% pravdepodobnosť zásahu? alebo by sa dvihla absorbcia štítu na 100%? - kedže je falter v hre, tak by to nemal byť problém.....

    ale popravde myslím, že tak ako to je teraz, tak je to ok a toto je asi aj zbytočná anketa.....pozri na pomer DMG a štítov.....prišli do hry nové lf4, čo ešte pridávajú HP a nezvyšujú až tak dmg a dostať sa k nim je skoro nemožné, takže zatiaľ je to ok....

    a ešte k tomu, zachvíľu prídu nové raketomety do hry a mám taký ciťák že v BP už aj tak zrejme pracujú aj na nejakých nových štítoch
     
  15. Z jedného bo2.. 10000 základ.. plus hercul 11500, ďalej 10% loď je to 12650..25% pilot points.. +- 16500.. seprom.. +- 28000... 50% boostery.. +- 42000.. zandaj si kruh a máš 92200+- z jedného :D a keď po tebe strieľa s moth formáciu tak použi diamond a máš.. tie počty boli len tak neviem, aké to má poradie, ktoré bonusy sa rátajú ako prvé


    A ja len, že na gole, full hercul bez Zeusa s double b. seprom a 33pp na spectrum s kruhom som dal 2,600,000 štítov..
     
  16. Jupiter33

    Jupiter33 User

    Zadal jsem ihned možnost dostačující. Mě dnešní generátory vyhovují, stačí si koupit nebo vydražit ten nejsilnější, pár kousků a naskočí silný štít vcuku letu. Tohle je zbytečné téma.
     
  17. ano stit je silnej tak se musi zrusit to vsechno okolo myslim ty novinky co tu zas jsou nesmyslne
     
  18. Ħũŗĕį

    Ħũŗĕį User

    Podľa mňa aktuálne štíty sú primerané záleží len na tom či si vyberieš dmg alebo štíty napr ja mám na druhej konfe iba 2 generátory, rýchlosť 528 na surgeonovy a zatiaľ mi to stačí. Ja som hráč čo ide na dmg a štíty neriešim lebo prvú konfu mám ťažkú, ak by som si dal veľa štítov namiesto laserov do stíhačiek tak mi každý stihne ujsť takto pekne vyskočím z masky a nikto nevie čo sa stalo. Samozrejme každý sme iný, poznám veľa ľudí čo uprednostňujú štíty. tým by to pomohlo ale mne nie preto dávam Nie. Ale slabším hráčom sa to istotne hodí :D
     
  19. ano da se to tak udelat dve konfi jedna tezka druha lehka ale stejnak je to nepomer tady kdysi ti stacilo 140k stitu dnes ti na kruhu nestaci anui 2 mega
     
  20. Ħũŗĕį

    Ħũŗĕį User

    :D Ja som to od začiatku teda (2006) nehrával ale keď som začínal hráči miešali okolo 110k a teraz okolo 220k to je o dvojnásobok väčší dmg. Súboje sú teraz veľmi krátke, dlhé sú iba ak má niekto spectruma a použije schopnosť
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.