Návrhy Aukce - změna pravidel

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -=SoL=-, 1/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Přejete si změnu v pravidlech aukce, tak jak jsou uvedeny ?

Anketa uzavřena 1/4/14.
  1. Ano, návrh se mi líbí a podporuji ho.

    35.4%
  2. Ne, pravidla aukce mi vyhovují tak jak jsou.

    41.7%
  3. Nevím, není to špatné, ale ne se vším souhlasím.

    22.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -=SoL=-

    -=SoL=- User

    Ahoj,

    po spuštění nové aukce jsem tenhle návrh napsal do vlákna Nové aukcie- názory viz. https://board-cs.darkorbit.com//threads/nove-aukcie-nazory.31596/page-15 tam jsem dostal doporučení od moderátorů ať ho prezentuji zde. No a protože jsem lenoch a nechce se mi to psát znovu, tak sem dám kopii originálu a ostatní doplním na konec.

    _______________________________

    Ahoj,

    hraju DO něco přes rok a tak nedohlédnu až k jeho počátkům jako někteří místní dinosauři :) Ale za dobu co tu jsem, měla aukce tři podoby a musím říci že ta první byla zdaleka nejlepší.

    Kredity měli svou "cenu", když jste prohráli aukci nic se vám nevrátilo. Ta následující verze aukce vám vrátila vše, ale až po skončení. A dnes to dostanete zpět ihned po přehození jiným hráčem. To má samozřejmě za následek kreditové šílenství kdy to tam každý nasype a když to nevyjde tak se prd stane a jede se znovu.

    Tím zanikla šance na nákup cenných věcí za málo peněz která aukci dávala to správné "kouzlo". Zkuste si dnes, když je navíc naprosto nesmyslně zobrazena nejvyšší nabídka, koupit Irise za 2M kreditů nebo Goliáše za 8M. Při pohledu na dnešní podobu aukce znějí tyhle částky jako naprosté šílenství, ale opravdu to tak kdysi bylo možné. A radost po takovém úspěchu byla mnohonásobně větší.

    A jsem si jistý že malou úpravou by se k té aukci na kterou vzpomínám dalo alespoň přiblížit. Když už se tedy mají vložené prostředky po prohrané aukci vracet, jako že "vstřícné gesto" které ve skutečnosti celý nákup výrazně prodraží. Protože vrácené kredity zůstanou v oběhu a na příští aukci se objeví znovu, tak že se vysoká cena bude opakovat. Tak ať hra vrací pouze polovinu, potom přihodit 1mld na Aegis bude chtít opravdu "koule" když o 500M můžete přijít.

    Další věcí která je podle mne velkou chybou jsou dražitelné elitní věci. Jistě, byla zde spousta nářků jak jsou drahé a nedostupné, ale právě proto se jim říká elitní. Dosáhnout na ně by mělo být jednou z motivací ve hře. Radost z toho že vám padne design z bedny nebo že se vám konečně podařilo našetřit uridium na nákup elitní lodě se po jejich zařazení do aukce poněkud vytrácí. Časem se totiž stanou naprosto všedním vybavením a to je velká chyba.

    Rozdělení aukcí na hodinovou, denní a týdenní je dobrý nápad, ovšem kromě omezení množství vydražených věcí za určitý čas nemá žádný smysl, protože vždy se v podstatě začne dražit až cca 30s před koncem.

    Jako pozitivní lze hodnotit možnosti zobrazení, ale to je podle mne opravdu málo.

    Abych si jen nestěžoval, navrhuji ke zvážení několik změn. Možná se budou líbit a k lidem z BP se někudy dostanou.


    1. po prohrané aukci se vrací pouze polovina vložených prostředků

    2. během aukce vložená částka po přehození jiným hráčem zůstává a je možno ji navyšovat

    3. konec aukce je náhodně generován, tak aby nebylo možné přihazovat na přesný čas jejího ukončení

    3.1. hodinová aukce končí náhodně během posledních 10 minut

    3.2. denní aukce končí náhodně během poslední hodiny

    3.3. týdenní aukce končí náhodně během posledního dne

    4. v aukci by neměli být věci které nejde koupit v obchodě, naopak v ní chybí klíče k bednám, P.E.T. a vybavení pro něho a možná by se mohla přidat i EE

    5. odstranit z aukce jméno hráče a částku jakou přihodil
    EDIT: odstranit z aukce nejvyšší nabídku, ale ponechat jméno nejvýše přihazujícího hráče

    6. a jedna spíše technická věc, bylo by dobré aby aukce měla možnost aktualizace okna přes tlačítko nebo nastavení auto po určitém čase bez nutnosti aktualizovat celou stránku


    _______________________________

    Podstatou navrhovaných změn je vrátit do aukce prvek náhody a také zpřístupnit ji slabším hráčům/nováčkům kteří nedisponují velkým množstvím kreditů a ani jich nemají takový přísun jako hráči silní a zkušení.

    Také by náhodně generované konce aukcí, tak jak je uvedeno v návrhu zabránily přehozům těsně před jejich závěrem. Což jednak odporuje smyslu aukce a také je mnohdy ovlivněno kvalitou připojení.

    Změna v systému vracených prostředků použitých při aukci by mněla vrátit kreditům jejich "cenu". Tím že bude systém vracet pouze polovinu budou hráči nuceni o svých příhozech více uvažovat a také se tím odstraní tzv. spamování aukce. Hráč obsadí na začátku téměř všechny položky a čeká zda něco vyhraje nebo mu systém veškeré vložené prostředky vrátí aby je následně použil stejným způsobem v následující aukci.

    V aukci by měli být dostupné především/pouze položky které lze zakoupit v obchodě za to však všechny. Doplněné o možnost dražby EE.

    Naopak "raritní/pirátské" by měli nadále zůstat jako odměna za snahu hráčů ve hře ať už v GG, bednách nebo úkolech.
    Pokud by se v aukci měli objevit také tyto předměty, tak pouze ve vyjímečných případech, podobně jako jsou uváděny např. bonus boxy.


    Návrh má podle pravidel uvést +/- pro hráče, hru, BP.

    + hráči budou mít větší šanci dostat se v aukci k dobrým předmětům i bez miliard kreditů
    + vzroste "cena" kreditů a tím i smysl jejich získávání
    + ceny předmětů v aukci se stanou "reálnější" a tím i předměty dostupnější (odpadne např. opakované přihazování 500M na loď dokud to nevyjde)
    + díky náhodnému konci, bude aukce zajímavější
    + pro BP, aukce bude pro hráče zajímavější a tím i hraní samotné
    + pro BP, není třeba dělat velké změny v kódu a aukce si může ponechat nový vzhled


    - žádná mne nenapadají (což nemusí znamenat že neexistují)

    _______________________________
    Hlasování je o těchto bodech :
    1. po prohrané aukci se vrací pouze polovina vložených prostředků
    2. během aukce vložená částka po přehození jiným hráčem zůstává a je možno ji navyšovat
    3. konec aukce je náhodně generován, tak aby nebylo možné přihazovat na přesný čas jejího ukončení

    • hodinová aukce končí náhodně během posledních 10 minut
    • denní aukce končí náhodně během poslední hodiny
    • týdenní aukce končí náhodně během posledního dne
    4. aukce bude obsahovat pouze věci které lze koupit v obchodě, ale všechny a bude přidána možnost dražit EE
    • "raritní/pirátské" věci budou v aukci pouze při speciálních příležitostech (např. jako jsou akce s bonus boxy)
    5. z aukce bude odstraněno zobrazení nejvyšší nabídky, ale ponecháno jméno nejvýše přihazujícího hráče

    _______________________________

    P.S. parametry ankety
    Povolit výběr více odpovědí - ne
    Zveřejnit hlasování - ano
    Uzavřít tuto anketu po : 1 měsíc
     
  2. Velmi se mi to líbí, ovšem raritní/pirátské věci bych do aukce nedával ani o akcích. Na to už jsou právě akce např. jako Dvojnásobek LF-4, Zeus nebo Apis.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. NE
    Důvod proč je to vlastně takhle je že se snažili přiblížit skutečným aukcím, kdyby to udělali to co ty tu popisuješ tak by to podle mě byl ohromný krok vzad...
     
    Naposledy upraveno: 2/3/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. -Neptun-

    -Neptun- User

    tky NE sak to zmenily a zase aby to bylo nanovo...me to vyhovuje tak jak to je
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Naprosto souhlasím!

    Také pamatuju doby kdy bylo možné vydražit iris za 100 mega a nebo taky jen za 2 mega. Byly to tehdy docela fajn. Nicméně.

    já bych ponechal klidně elitní designy v aukci, stejně to bude po ještě dlouhou dobu jen záležitost TOP hráčů, kterým to jen ulehčí jejich farmení a umožní jim to nějak se zbavit kreditů, které pro ně stejně už nemají nějak moc hodnotu.

    Nicméně to že člověk vidí aktuální nabídku, to je podle mě opravdu hloupost, protože to neumožňuje prakticky žádnému hráči jakkoliv vyhrát, tedy samozřejmě že umožňuje. Můžete na předmět který se draží za 10 mega hodit 2 vteřiny před koncem aukce 20 mega a máte 95% šanci že to opravdu vyhrajete, to by se ovšem nové aukce nesměli tak zasekávat, jak se zasekávájí.

    (Neříkejte mi, že je chyba u mě když 5 vteřin před koncem aukce hodím kredity do aukce, ale moje nabídka se započte až na další hodinu)
    - Pro zajímavost mám 4,2 GHz QuadCore v kombinaci s 4 GB Grafickou kartou a 4 GB RAM, s odezvou 15 ms na Skandi to asi opravdu chyba u mě nebude .. :)


    Ale opravdu přiznejme si to, přehazovalo se v aukcích na DO před koncem vždy, ale nikdy hráč nevěděl jestli mu to může 100% vyjít a ani netušil jakou částku tam musí hodit, aby měl víc jak 60% šanci na výhru, maximálně orientačně věděl za kolik tak daná věc vychází.

    Jasně že to takhle vyhovuje hodně lidem, hlavně proto, že oni už mají své kredity naspořené, nepotřebují je už na nic jiného a mohou teď přehazovat ty slabší hráče, kteří jsou rádi že si nalítají 1 mega a zkusí si vydražit Goliatha, nebo z klanu dostanou 30 mega na LF3 .. no škoda slov .. :)
    Taky bych se mohl přidat a říci že mi to takto vyhovuje, jen proto že už mám full elite atd. Upřímně se mi ani moc nezdá dobrej nápad dávat Aegis, Citadel a Spearhead do denní aukce, spíš bych je viděl radši v týdenní a nebo nahrazené Booty klíčema a nebo Palivem pro P.E.Ta

    Mimochodem, vybavení pro PETa a PETa samotného bych do aukce nedával, aby to z něj dělalo alespoň trošku nedostupný prvek, už jen proto, že v rukou zkušeného hráče je to více než jen další sloty pro zbraně.

    Tak v tom případě když se podle tebe snaží to přiblížit reálným aukcím, proč nemůžou hráči nabízet svoje přebytečné vybavení? ;) .. Já bych měl furt co tam strkat, hlavně po akcích na LF4 a Zeuse ...

    BTW: Omlouvám se za chaotické vzezření z tohoto příspěvku.
    BTW2: Omlouvám se možná za trochu OT, ke kterému mě spíše dohání jakési zklamání z posledního updatu.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. -=SoL=-

    -=SoL=- User

    Ahoj,

    "se snažili přiblížit skutečným aukcím..." je důvod který se v tomto tématu objevuje často. Je to však obrovský omyl a to z prostého důvodu. Pokud dražíte na aukci, tak proto že se snažíte předmět získat za cenu která odpovídá reálné ceně na trhu respektive vám dává možnost předmět získat výhodněji než je obvyklé nebo proto že pro vás má sběratelskou hodnotu. A především za něj vyplatíte skutečné peníze které pro vás mají hodnotu práce vynaloženou na jejich získání.

    Právě proto je porovnávání skutečné aukce s tou zdejší nesmyslné. K takovému srovnání by se snad dalo sáhnout v případě dražby za uridium, právě proto že se na jeho získání hráč nadře nebo ho musí zaplatit skutečnými penězi.

    Tuto skutečnost by v případě kreditů měla alespoň trochu nahradit jejich možná ztráta respektive ztráta poloviny jich vložených. Což by mělo hráče při jejich investování přinutit k rozmyslu.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. Kubino

    Kubino Guest

    -=SoL=- ak sa niečo porovnáva so skutočnými faktormi v živote, treba to brať trošku obrazne a s nadhľadom, nie tak vážne, ako to berieš ty. V tvojej rovine pochopenia porovnania by sme nemohli s realitou porovnať vôbec nič z hry, kedže hra je raz hra :)

    Na starom fóre boli veľmi veľké ohlasy na to, že sa aukcia ani zďaleka nepodobá na aukciu (nehovorme tomu skutočnú, iba aukciu). Kedže bol nespokojný už skoro každý nováčik, do hry prišiel zaviedli do aukcií mená, čím si hráč aspoň vedel pozrieť proti čomu stojí, generál alebo kapitán - odvodil si koľko asi tak môže mať kreditov i keď je to dosť slabý údaj.

    To sa hráčom nepáčilo tiež tak BP znovu spravilo zmenu a tu vidíš v dnešnej podobe aukcií, ktorá sa aukcii (nebudeme hovoriť skutočnej, iba aukcii) podobá za celú históriu najviac.

    Osobne zmenu v hodinovej dražbe nevidím, sumy sú cca také, aké som si predstavoval aj v predošlej verzii aukcie.

    Dňová dražba je zatiaľ pre TOP hráčov resp. ľudí s veľkým počtom kreditov, osobne medzi nich patrím ale nedražím, už som si to kúpil za urídium. Pre srandu si možno vydražím Spearhead, ale to až keď bude cena mne vyhovujúca.

    Týždenná dražba je pre mňa zbytočná, okrem Sentinela mám všetko. Tu by som však podotkol, že z logického hľadiska hodnoty predmetov mali týždennú a dňovú vymeniť, avšak takto je to aspoň k väčšej spokojnosti hráčov.

    K bodom návrhu preto:

    1. ako jediné, súhlasím
    2. ani za ani proti, nevidím v tom totiž nejakú extra výhodu
    3. v každej aukcii či už reálnej alebo internetovej sa vie o čase konca, na náhodu sú tu bedne
    4. brány sa skladajú, sú to ako keby "dungeony" tejto hry, do aukcie EE určite nie, dopadlo by to ako s logdiskami, radšej si našetrím to U
    5. v tomto prípade sa musí vymeniť dňová za týždennú, inak je to nezmysel
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  8. -=SoL=-

    -=SoL=- User

    Ahoj,

    no zatím to vypadá že se mim moc nedaří změnu prosadit a také mne mrzí nezájem hráčů :( No nic...

    Ok, pojďme to probrat.
    (S) 1. po prohrané aukci se vrací pouze polovina vložených prostředků
    (K) 1. ako jediné, súhlasím
    Super, takhle bych si přál aby to vypadalo :)

    (S) 2. během aukce vložená částka po přehození jiným hráčem zůstává a je možno ji navyšovat
    (K) 2. ani za ani proti, nevidím v tom totiž nejakú extra výhodu
    Ok, vysvětlím.
    Předchozí aukce
    - mám 5M, přihodím 2M a je to málo. Přihodím 3M a ty původní 2M mi hra vrátí.
    - ty 3M jsou na předmětu vázané do konce aukce a pokud nevyhraju hra mi je vrátí
    * nemůžu využít všechny prostředky které mám, pokud je nepřihodím v celku
    * po prohrané aukci o nic nepřijdu

    Současná aukce
    - mám 5M, přihodím 2M a je to málo. Přihodím 3M a ty původní 2M mi hra vrátí.
    - někdo mne přehodí a hra mi vrátí hned vrátí ty 3M a jede se nanovo
    * nemůžu využít všechny prostředky které mám, pokud je nepřihodím v celku nebo dokud mne někdo nepřehodí
    * po prohrané aukci o nic nepřijdu a navíc opakovaně mohu investovat, protože mi hra prostředky vrátila v průběhu aukce
    * tím že hra vrací prostředky v průběhu zaniká možnost jejich 50% ztráty po prohrané aukci

    Navrhovaná podoba
    - mám 5M, přihodím 2M a je to málo. Přihodím 3M a je to málo, přidám 500k, málo, přidám 850k, je to ok na předmětu je přihozeno 4,3M a 700k mi zbývá
    - někdo mne přehodil, ale já ten předmět chci, tak přidám 300k a je můj za 4,6M
    * mohu využít veškeré prostředky podle vývoje aukce
    * prostředky jsou vázané na daný předmět i po mém přehození, tím se zabrání možnosti přihazovat během jedné aukce na různé předměty stejných 5M stále dokola
    * hra vrací prostředky až po skončení aukce a je tak možno vrátit pouze 50% jak je navrhováno
    * přihazováním "po troškách" tak jak je potřeba se herní aukce blíží té skutečné

    (S)3. konec aukce je náhodně generován, tak aby nebylo možné přihazovat na přesný čas jejího ukončení
    • hodinová aukce končí náhodně během posledních 10 minut
    • denní aukce končí náhodně během poslední hodiny
    • týdenní aukce končí náhodně během posledního dne
    (K) 3. v každej aukcii či už reálnej alebo internetovej sa vie o čase konca, na náhodu sú tu bedne
    Dovolím si nesouhlasit. Aukci zahájí licitátor a začne se přihazovat, ve chvíli kdy se cena zastaví a licitátor začne odpočítávat má případný další zájemce omezený čas (po dobu odpočítávání) na svůj příhoz. Jinak dražba končí, tedy není předem znám čas jejího konece.
    Cílem mého návrhu je aby se v daném časovém "okně" konce aukce začlo skutečně přihazovat a ne aby všichni čekali na 5s před koncem a doufali že právě jejich připojení je nejlepší o_O
    (S)4. aukce bude obsahovat pouze věci které lze koupit v obchodě, ale všechny a bude přidána možnost dražit EE
    • "raritní/pirátské" věci budou v aukci pouze při speciálních příležitostech (např. jako jsou akce s bonus boxy)
    (K) 4. brány sa skladajú, sú to ako keby "dungeony" tejto hry, do aukcie EE určite nie, dopadlo by to ako s logdiskami, radšej si našetrím to U
    Nikdo neříká že se brány mají dát koupit. To v žádném případě !!
    Ovšem proč by nemohlo být možné dražit řekněme 10 jednotek EE ze kterých navíc nemusí padnout žádný díl brány.
    Ta tvá poznámka "dopadlo by to ako s logdiskami... " má poukazovat na jejich vysokou cenu ?

    (S)5. z aukce bude odstraněno zobrazení nejvyšší nabídky, ale ponecháno jméno nejvýše přihazujícího hráče
    (K) 5. v tomto prípade sa musí vymeniť dňová za týždennú, inak je to nezmysel
    Tady se přiznám že ti nerozumím ??
    Vypadalo by to jako u předchozí verze, tedy jen jakési orientační info namísto zobrazení ceny.

    Díky za názory, -=SoL=-
    ____________________________
    legenda :
    (S) => -=SoL=-
    (K) => Kubino
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. Kubino

    Kubino Guest

    Neboj hráči si návrh všimnú avšak nie všetci hneď prvé dni, nechaj tomu čas :)

    Vyjadrím sa už len k tým bodom, kt. ešte chcem nejak rozobrať:

    2. Podľa mňa máš k dispozícii viac svojich kreditov pri súčasnom stave ako pri tebou navrhovanom.
    Pokračujem v tvojom príklade - Kedže ma niekto prehodí okamžite sa mi vrátia kredity a tým pádom si môžem povedať, že ten predmet mi za ten "boj" nestojí a plných 5M môžem využiť pri inom predmete, čo sa pri tvojom návrhu nedá. Ak už raz na niečo pridám musím dražiť už len ten predmet až do konca, pri týždňovej to môže byť problém byť tak dlho bez kreditov, kt. by som po premyslení mohol využiť lepšie. Taktiež sa dá uplatniť 50% návratnosť kreditov, počas aukcie sa mi síce vracia kredit ale keď ho nakoniec niekde dám a neuspejem, z poslednej prihodenej hodnoty sa mi vráti už len 50%.

    3. To si opísal dražbu, ak sa však pozrieš na online aukciu tam je čas pevne stanovený, napr. sa na predmet dá 8 hodín prihadzovať, v tom časovom úseku sa o to ľudia "bijú". K čomu sa ti viac podobá hra DO? Mne skôr k tej online auckií ako k dražbe, preto je tam ten čas od začiatku aukcií v DO :)

    Čo sa týka toho času, už som to písal v diskusii o aukciách, jednoducho ak nechcem šaškovať 5s pred ukončením tak nahodím podstatne vyššiu sumu a idem o 22:10 spať => príklad: je tam 5M, draží sa predmet väčšinou okolo 25M (dáva elita) tak ja tam dám 45M a skoro viem, že ma prehodí len blázon.

    4. Pesne si uhádol, za 3 logdiky dať na GE nejakých 34M, to si radšej vydražím booster a logdisky kúpim. 10 EE by však nikomu neublížilo tak budiš, na to ti hlas dám.

    5. v týždennej sú oveľa "horšie" predmety (z môjho pohľadu) ako v dňovej, t.j. ak nevidieť sumu, za kt. si môžem vec vydražiť, vymeniť ich, to je moja podmienka :)
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  10. -=SoL=-

    -=SoL=- User

    Ahoj,

    tak jdeme na to.

    2. Ano, při současném nastavení aukce máš "jakoby" k dispozici více kreditů a to z důvodu že ti je hra vrátí už v průběhu aukce.
    Můj návrh vychází z prostého předpokladu že hráč přihazuje na předmět o který má zájem, bude o něj bojovat do jím akceptovatelné částky a tak k aukci přistupuje. Nikoliv že někam prostě hodí balík kreditů a když ho někdo přehodí vezme ho a hodí jinam. Tomu by změna aukce právě měla zabránit.

    Vrácení 50% je v návrhu přidáno především jako motivační pro "přihazovaní s rozmyslem". Což má zabránit např. tomu že hráč přihodí na loď 600M a když ho někdo přehodí řekne si ok, kašlu na to koupím si boostr za 15M. Jde o to že pokud se rozhodne pro tak vysoký příhoz tak to udělá s vědomím že o polovinu té částky může přijít a bude se snažit aukci vyhrát. Tím se jednak takové částky stanou vyjímkou nikoliv standardem jako nyní a také bude boj mezi přihazujícími podstatně zajímavější a aukce atraktivnější.

    3. Souhlasím že aukce na DO má blíže k online aukci než k dražbě. To ovšem neznamená že by ji změna nemohla prospět ;)
    Jak píšeš "jednoducho ak nechcem šaškovať 5s pred ukončením tak nahodím podstatne vyššiu sumu a idem o 22:10 spať... " platí pro současný stav, kdy tě přehození jiným hráčem nic nestojí a tak ráno až hru zapneš máš buď výhru v aukci nebo kredity v plné výši zpět. Tak by ale aukce vypadat neměla.

    Pokud by se můj návrh aplikoval a to včetně náhodného konce, tak se řekněme u denní aukce bude v poslední hodině skutečně přihazovat/bojovat.
    Jednak proto že o vložené prostředky nebude chtít nikdo přijít a také proto že nebude možné čekat s příhozem na posledních pár vteřin, protože přesný konec nebude niko znát. Tím se z aukce stane skutečně dynamická a atraktivní záležitost.

    4. Zde asi tedy není o čem dále diskutovat. Jsem rád že souhlasíš.

    5. Tady mám pocit že máme každý jiný text :)

    Já navrhuji aby "z aukce bude odstraněno zobrazení nejvyšší nabídky, ale ponecháno jméno nejvýše přihazujícího hráče"
    A ty odpovídáš "v tomto prípade sa musí vymeniť dňová za týždennú, inak je to nezmysel"

    Tak ještě jednou. Vypadalo by to jako u předchozí verze, tedy jen jakési orientační info namísto zobrazení ceny. Zobrazeno bude jméno hráče nikoliv částka jakou přihodil.

    Co se výměny předmětů mezi denní a týdenní aukcí týká, tak s tím problém nemám nicméně to není součástí návrhu o kterém se zde hlasuje. A tak to sem nemůžu zařadit.

    Díky za názory, -=SoL=-
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. Kubino

    Kubino Guest

    Tvoj návrh potom ale pôsobí veľmi proti hráčom, pretože osobne ti nepôjdem dražiť Aegis keď ani nebudem vedieť koľko tam cca je a ešte s tým, že sa mi vráti len 1/2. Keď tak zaviesť 1/2 návratnosť alebo nevidieť sumy, aj aj mi príde už moc proti hráčom. Ty osobne asi moc nedražiš, že, lebo navrhuješ niečo, čo môže hráčovi "ublížiť".

    K tomu bodu 5. ti to vysvetlím, preto píšem o výmene aukcií pretože v dennej sú hodnotnejšie predmety ako v týždennej, to je môj dodatok k návrhu aby som akceptoval "neviditeľné" sumy.
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  12. -=SoL=-

    -=SoL=- User

    Nedražím od té doby co je spuštěna nová verze aukce, jinak mám komplet výbavu z aukce (loď, generátory pohonu a štítu, lasery, doplňky, 8x Iris) a nikdy jsem do ni nevložil více jak 50M na jednu věc. Poté co jsem měl vše, dražil jsem každý den (SAB, 3030, boostry) cca 4x.

    Asi takhle, dříve se dal řekněme Iris dražit od 2M do 100M což je rozptyl jako "prase" :) a částka se po prohrané aukci nevracela. Přesto se ho snažil koupit každý v aukci namísto za uridium. Ovšem příhoz za 100M už si hráč řádně rozmyslel právě z důvodu případné ztráty celé vložené částky.

    To dnes chybí a proto jsou částky tak vysoké, tím že hráč bude muset jít do rizika s vědomím 50% ztráty při neůspěchu se aukce srovná do "normálu". Chápu že dát 1mld za Aegis bez toho že vím kolik je na něj momentálně přihozeno a ještě vědět že když to nedopadne hra mi vrátí polovinu vložených prostředků vypadá brutálně.

    Ale právě proto si něco takového zatraceně rozmyslím a začnu třeba na 100M a budu přihazovat jak bude potřeba. To pravděpodobně udělají všichni další zájemci a tak se částka bude šplaht tak dlouho dokud budu ochotný přihazovat a to je podstata aukce.

    Navíc pokud nebude znám přesný konec na 1s, bude se přihazovat v půběhu okna "náhodného konce" a tak můžu mít štěstí a koupit předmět levněji, protože soupeř bude spekulovat s časem a možná už přihodit nestihne.


    bod 5.
    Pokud ti tedy správně rozumím, tak v případě že se předměty dražené v denní a týdenní aukci vymění/prohodí nemáš se zobrazením jména namísto částky v aukci problém, je tak ?
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. TRIXT

    TRIXT User

    Osobně se mi návrh moc nelíbí, hlavně ten bod o vracení jen 1/2 částky. Není to tak dlouho co jsem začínal a představa, že z pracně ušetřených kreditů v řádech desítek milionů se mi vrátí jen půlka, je pro mě nepřijatelná. Tím by se mi prodloužila doba pro získání Irisů a sami víte, jak se někteří hráči na "Flaxáče" dívají. Hra by prostě neměla začínajícím hráčům házet klacky pod nohy. A ještě jedna věc. Dle mé osobní zkušenosti i při stávajícím systému se dají dražit věci za zajímavé kredity, kolikrát i levněji, než v době, kdy aktuální částka nebyla vidět.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. Kubino

    Kubino Guest

    -=SoL=- áno tvoj návrh má určité opodstatnenie ale ako každá vec má to plusy aj mínusy závysejúce hlavne od názoru človeka - sto ľudí = sto chutí :)

    Preto ak s tebou v niečom nesúhlasím neznemaná to hneď, že mi to dokážeš vysvetliť ,v niečom sa proste budú naše názory rozchádzať. Ak zhrniem našu diskusiu ja osobne to vidím tak, že sa môže zaviesť neviditeľnosť sumy alebo polovičná návratnosť kreditov, avšak obe vecy súčasne nie.

    Bod 5 si pochopil, presne tak to bolo myslené.

    Ja sa dražiť designy či lode nechystám, t.j. mne to je v celku jedno (munícia či boostre sa dražia cca tak isto ako pri starom systéme aukcií) ale treba myslieť globálne a to na všetky vrstvy hráčov. Hra však napraduje, občas inovácie nedopadnú najlepšie ale nikdy netreba robiť kroky späť, to by hru zničilo úplne :)
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  15. ad 1. kdysi to bylo o nervy dražit, ale zase člověk měl to správné svědění na zádech. no osobně bych se k tomu nevracel a nechal návrat vložených prostředků v plné výši.

    ad 2. nesouhlasím, prostředky mají být blokované do té doby, dokud jsem nejvýše přihazující, jakmile mě někdo přehodí, tak mám kredity zpět a mohu se znovu rozmyslet do čeho investovat.

    ad 3. tak s tímto jsi šel hodně mimo. nevědět, kdy aukce končí, je jako nepovedený vtip. nevíš, kdy nastala pointa. v každé aukci víš, kdy je konec, dokonce víš kdy je konec v tebou popisované aukci, resp. dražbě. to jsou ovšem dva odlišné způsoby získávání věcí.

    ad 4. zde souhlas. v aukci by mělo být vše dostupné, co je v obchodě, tzn i nějaký balíček EE (třeba těch 10), klíče k bednám, atd. rozhodně ne premiové věci jako lf4, herkules, havoc a dále apis a zeus. (pokud by byla jednou za rok speciální aukce na jedno lf4, tak se dle mého názoru taky nic neděje)

    ad 5. a zde bych si dovolil vlastní pohled na věc. insipiroval bych se aukcemi na ebay nebo aukro. trochu to popíšu, kdo to nezná. v taktové aukci mám startovní částku. v našem případě třeba 10tisíc kreditů. jsem první přihazující a zadám, že chci dražit za 10milionů. nyní systém zobrazí, kdo je nejvýše přihazující a že draží za 10tisíc kreditů. někdo další přihodí, např. 30tisíc, ale protože jsem zadal 10milionů, tak zůstávám stále jako nejvýše přihazující, akorát suma, ze kterou to pořídím již není 10tisíc, ale 40tisíc kreditů, (tj. přihozených 30tisíc + startovních 10tisíc.)
    tento způsob aukce je dle mého názoru nejrozumnější pro nynější způsob provedení systému aukcí. a dost možná vybízí i k tomu, že by se některé předměty daly dražit za méně kreditů.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. Nové aukce běží pár dní, nevím proč je tolik lidí, co by to hned měnili. Mě osobně se to líbí jak to je. Vidím kolik co stojí a můžu se rozmyslet, jestli do toho jdu. Vázat kredity do konce aukce, je pěkná ptákovina, někdo hodí na týdenní aukci 1 MLD za hodinu ho někdo přehodí, ale kredity se mu vrátí v krajním případě až za týden? Ach jo, kdo tohle vymýšlí? Ano ve staré aukci se daly při hodně štěstí vydražit věci za pár šupů, ale při troše smůly se dalo prohodit 100 mega na iris a nemít ho, osobně jsem to zažil a tohle mrazení mi fakt nechybí. Dnes věci stojí více (i když i to je sporné, já 2 irisy kupoval za 150 M a dnes se dákoupit i za mnohem méně a bez rizika), ale zase se na ně dá našetřit. Je v nabídce mnohem víc věcí a tak se zájem logicky přelívá, když budu třeba dražit Citadelu, tak asi nějaký čas nebudu moci dražit boostry. Takže raději do toho nevrtat. Mě se to líbí jak to je, na týdenní a denní aukce si holt ještě počkám, ale dává mi to možnost dražit jiné věci. Nechápu jak může hráč navrhovat změny, které poškodí většinu hráčů. Skoro každý si bude chtít něco z nových lodí nebo designů dokoupit a přijít o 1/2 MLD to bych se autorovi návrhu fakt poděkoval.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  17. PROTI novemu systemu aukcii nemam skoronic azna ticiastky ktoresu uvadzane kolko ktory hrac nahodil( chyba mi ten adrenain ci aukciu vyhram ) , mozno snad vyhradt k deasingo akosa na topozru hraci ci ich kupovali za uridium:)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  18. Kubino

    Kubino Guest

    Anattik©™Pally©™☼Ҝع☼ hráči nemôžu (nemali by) forflať na to, že to už kúpili za urídium. O nových aukciách sa hovorilo od decembra, t.j. ľudia si mohli dať dokopy 2 a 2.

    Tí, čo kúpili lode či designy dávnejšie ich využívali v hre a veľa krát im pomohli (čo by sa nestalo keby čakajú na aukciu), nehovoriac o tom, že tú sumu urídia už dávno nahrali späť. Takže frfle len ten, čo nemá čo robiť alebo nič nekúpil, nič nevydražil a má komplexy z toho, že sa spoliehal na dražbu :)
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  19. SoL celkom zly navrh a toto vlakno nemalo vzniknut koli tomuto "Nedražím od té doby co je spuštěna nová verze aukce" a to ako si pisal ze ludia sa prehadzovat a rozmyslat kolko tam hodit ked sa vraca len 50% je blbost vzdy sa prihodilo najviac na konci aj ked sa nevracali ziadne kredity zato ze ty si sa bal na nieco prihodit viac ako 50M "nikdy jsem do ni nevložil více jak 50M na jednu věc" neznamena ze to tak maju robit aj ostatni a ako si pisal ze cloveka co tam da napr. 1 mld a vrati sa mu len 50% by ho to urcite nastvalo preco to robit ked konecne ma hrac celkovo vacsi prehlad vidi meno moze pozriet profil a teda hrac si moze rozmysliat ci sa oplati toho hraca predrazit taktiez vidi sumu hrac sa zacne viac snazit a zarabat lebo ma prehlad o tom ake ciastky tam padaju este jedna vec nahodny koniec aukcie myslim ze hraci by si v tom nasli nejaky system.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  20. danqqo

    danqqo User

    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.