Diskuze: Multi-firemní klany - Co s nimi?

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Warden, 7/11/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. =Marvin=

    =Marvin= User

    -baghira2- a ZOHAN OT příspěvky smazané, ty vaše osobní útoky už jsou horší jak od dětí a nebaví to nikoho. Buď se držte tématu, nebo na sebe vůbec nereagujte, a platí to pro oba. Ještě jednou tu na fóru uvidím nějaké narážky od vás dvou budou za to body přinejlepším.
     
  2. Plne suhlasim s Baghirou a Satkom , ja ked som zacinal hravat aktivne tak som cumel ze vlastna firma ta moze zostrelit a nechapal som preco je na zaciatku teda vyber firmi, uz to ma odradzalo aby som tuto hru hral ale nejako som to prekusol a hral som dalej az do teraz ale do teraz ma to stve ked ma flastna firma ide strielat ked ja mam war sniekym a stym co nemam war ale je moja firma pomaha tomu co ja mam war a on ma snim spojenectvo ved je to nahlavu postavene a teraz zasa nejaky multy klan sak to cele zabijete a vela hracou to zabali a dovidenie:) keby kazda firma hrala len cisto za svoju firmu bolo by to uplne o niecom inom a hra by bola zabavnejsia :) a hen to co pise ta Ajuska ved vecsiu hlupost som nevidel co napisala ze bude strielat kohochce chod si hrat nintedo kačky tam mozes strielat vsetko :D svoju firmu ked strielat tak len ked je vojna a ked ti ide docuba nejaky slaby a nema klan to znamena nemozes ho zostrelit ani mu dat war lolt bohuzial budes musiet mu pomahat s cubom a ked nechces proste pockas az odyde lebo cuba neda sam :D alebo dalsia varianta by mohla byt taka ze ak je bez klanu a tvoja firma ti ide do cuba tak tam by som spravil jednu vec nech ti ide do cuba ale ma po odmene ked dava mensi DMG ako ty a ak dava vecsi dmg ako ty tak on ma celeho cuba a ty nedostanes nic ale ak ta pozve do skup bude to tak ako do teraz ze pol na pol odmena :) a nemusis ho zostrelit ako to je teraz ja osobne nestrielam do svojich ked mi ide nejaky slabucky do cuba proste si pockam az odyde a pak si ho davam sam :) a nehadajte sa tu :)))
     
    Naposledy upraveno: 30/11/17
    bhagira22, *SATKO* a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Já se vyjádřím jen krátce, protože hraji jen občas, opravdu pouze pro zábavu a neřeším to až toliká ..

    Jsem určitě pro záchranu té podstaty hry, firem .. zákaz multi a veškeré mezi firemní diplomacie .. ale změnu bych viděl v ceně přestupu, nepřicházet o čest .. tedy přestup pouze za U, se zvyšujícím se počtem změny firmy, zvyšující se cena (jako restart studijních bodů) a cooldown např. 1 měsíc ..
    První např. 25.000 U ať mají všichni hráči levou možnost přidat se ke kamarádům z jiné firmy ..

    A k válce mezi vlastními, tak Ten kdo ji vyhlásil první bude mít např. o 50% či 80% menší DMG do hráčů toho klanu .. nejsem v žádném klanu, protože každému klanu vyhlásí někdo úplně zbytečnou válku a nechávat se střílet ještě od vlastní firmy, mi přijde zbytečné a když si tu chvíli chci zahrát, na tohle náladu nemám ..

    a poslední jen k Těm cubám, zdá se mi, že všichni zapomněli na podstatu tohoto NPC, tedy společného, kdy si má možnost vystřelit každý a každý si kousek odměny odnést ..

    Pacan
     
  4. 123812

    123812 User

    Taky se přidám s návrhem. Po spojení serverů bych dal možnost vybrání firmy (každý by šel tam, kde má ten svůj multiklan) a byl by klid :)
     
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  5. Honzin

    Honzin User

    Klonová válka. :)
     
  6. Upřímně, zdá se mi, že tu někteří lidi absolutně nepřemýšlí nad tím, co píšou. Takže bych se chtěl vyjádřit konkrétně k několika věcem od Baghiry.
    Bod 1 - nejde tomu zabránit jinak, než vybanovat velkou část hráčů, tím pádem by ještě víc klesla populace na malých serverech. Ano, tak by BP zakázalo příslušnost více než jedné firmy v klanu, no a co? Hráči jsou natolik inteligentní, že místo toho, aby lítali pod společným velkým klanem [XYZ] tak budou mít 3 různé klany pro každou firmu a budou spolupracovat dál.
    Bod 2 - celkově je to totální ptákovina, ale nebudu se ti tu snažit tohle vysvětlovat, protože si tak strašně zaslepenej tím, že chceš procpat všude svuj názor, že to stejně asi budeš ignorovat a zaspamuješ to tu citáty. Takže bych se vyjádřil rovnou k těm minám. Je hezký, že na tvou firmu miny nebudou platit, ale.... za prvý je to nerealistický. Mina se tě fakt nebude ptát, jestli si z té strany, která jí položila nebo ne, prostě bouchne. Dále by se tu našli šašci, co by nedělali nic jiného, než že by spamovali miny na určitých mapách okolo portů, aby cizí hráči ani nemohli lovit... což mi připadá taky dost velké zabití hry.
    Bod 4 - Páni, takže bych si musel na hádesku (nebo jiné skupinové věci co jsou/přibudou) shánět lidi mnohem dýl, protože nemůžu s nikým do blbý brány, jen proto, že má jinak barevný kolečko? WOW.

    A co se zamyslet třeba nad tím, že když je velká kupa lidí na sobě, dejme tomu třeba u Hitace, tak tam opravdu nepoznáš koho klikáš? Omylem klikneš někoho v masku z tvé firmy, kterej má zrovna milimetr, jednou vystřelíš, on chcípne a ty máš tolik cti dolů? Jako vážně? Trochu by ses mohl zamyslet nad tím, jaké by to mělo důsledky na každý aspekt ve hře.

    Dále, když se tu tak furt oháníš tou ctí atd. Možná by ses mohl zamyslet taky nad jednou věcí, které se říká Přátelé. Jak už jsem psal ve svém příspěvku, když zakládáš účet, neovlivníš, v jaké firmě si přátele najdeš. A teď bych měl najednou lidem, se kterýma se bavím třeba 3 roky říct, hele sorry, já vás teď nesnáším protože firma? Mám třeba i několik kamarádů, co nedávaj do hry peníze, jsou z jiné firmy a nemají tolik času hrát, tak jim pomůžu něco nafarmit. Což by s tvým nápadem padlo. Dále, radši opravdu pomůžu kamarádovi třeba z MMO, než nějakýmu arogantnímu trubkovi ze své firmy. Proč? Chová se k ostatním hnusně a bohužel já ho mám ve své firmě, tak ať se zařídí sám.
    Než mi tu někdo začne namítat: Ale Mastre, tak přestup a nekecej blbosti. Přestup tohle nevyřeší. Budete úplně ve stejné situaci. V každé firmě je nějaký blbec, který vám bude vadit a když přestoupíte, tak sice budete ve firmě se svými kamarády z MMO, ale zase nebudete ve stejné firmě se starými kamarády z VRU a kamarády z EIC. A tyhle kamarádi mají zase kamarády atd. takže kvůli vám nepřestoupí do jiné firmy a takhle to pojede furt dokola.

    Další věc je, že tahleta situace vznikla konkrétně na mém serveru třeba jen pro to, že ubývaj hráči. Kdo chce střílet, tak buď musí být v nejslabší firmě a nebo si povyhlašovat války. NPC fakt nikoho na dlouho nezabaví. Předpokládal bych, že po server merchy tenhle problém z části oslabí jen proto, že se zase nahrne víc lidí na jeden server a nebude už tam tolik prostoru pro tohle. Ale to je samozřejmě jen má domněnka, kterou nemůže nikdo potvrdit, dokud spojení serverů nepřijde.

    Ať udělá BP co udělá, tak se tyhle multifiremní klany nedaj nijak rozumně zastavit. Když zakážou víc firem v jednom klanu, tak hráči založí víc klanů a přes TSko pojedou dál. Aby se to skutečně zastavilo, tak by se musela vybanovat velká část herní komunity, což bych si tipl, že BP fakt neudělá. Hold musíte počkat, až se to nějak vyřeší samo, což jak už jsem psal, se stane pravděpodobně při spojení serverů. Mě třeba aktuální situace absolutně nevadí a to jsem solo hráč. Je to větší výzva a alespoň můžu něco střílet, protože je fakt hráčů na malých serverech velmi málo.

    Je to jenom hra, tak si ji užívejte, střílejte a bavte se s kamarády. Když někdo psychicky nezvládá to, že párkrát křupne, tak ať si jde postěžovat mamince a radši se ani nevrací :D.
     
  7. Drift1

    Drift1 User

    Za každou firmu byli nějaké klany a našli se i takový které měli spojka atd..to nevadilo...ale multiklan se členy ze všech firem vadí hodně a ničej vše-od hráčů až po akce...a vážně je to už hodně přehnaný když se střílíš s VRU protože začne první a dorazí tě tři členové vlastní firmy jen proto že sou spoluklaníci..dokonalý..fuj.
     
  8. -baghira2-

    -baghira2- User

    Pro někoho z GE5, kdo chváli multikany i když lítá sám.

    Jenom se zeptám, kolikrát si dovolil slabšímu z vlastní firmy, dovolit si střelit do Tvé cuby? Ptám se.
    Tak mi tu neříkej o něčem jiném, nežli je pravda. Píšeš že si sólo hráč, proč pak se tak vehementně
    zastávaš multikanů?

    Také mě zajímá, jak bys Ty řešil multiklany v této témě & čím si vlastně sem, vůbec přispěl?
    Pokud vím, ještě kloudná řeč na Tou tému, od Tebe ještě nepadla. Přines Ty nejaké řešení
    a pak přídu já a budu Tě kritizovat před všema. Jak by se Ti to vlastně líbilo?

    Pochop, nejsem jediný kdo kritizuje multiklany a jejich multifiremní diplomaci; najdou se také
    mnohí další, kterým to práveže, zrovna tak velice vadí. A není jim to rozhodně jedno!

    Je jen jediná věc, kterou sem pochopil, ze stýlu Tvého psaní: "Že vodu kážeš a piješ víno"
    A vysmívaš sa vlastencům, kteři si stojí za lojalitou voči vlastné firmě.
    - Kamarádičkování se s nepřítelem, rozhodně tuhle hru ještě víc poškozuje. A pohřbívá jí!

    "Pro bojovníka je lojalita i čest svatá. A zráda absolutně neodpustitelná & ze všeho, ta nejhorší." Alexandr Velký.

    P.S.: Drift1, musím Ti dát rozhodně za pravdu! S tím co si napsal, plně souhlasím.
     
    Naposledy upraveno: 1/12/17
  9. Drift1

    Drift1 User

    -baghira2-nevím jak to je na jiných serverech ale na cz2 je to hrozný...tohle nepamatuju co hraju a že už je to nějaký ten rok...nejdříve boti,potom styl,,ten cubicon je jenom můj,, a teď tohle..nikdo z nich si neuvědomuje co tím přináší ostatním...pamatuju velké klany např.ACE...to byli doby když se v klidu popásám a skočí jich na mě dvacet ale pouze z jedný!!!firmy...věřím že to bude lepší..pokud se chce někdo kamarádit tak ve stejné firmě a ne takhle..dal bych jim možnost aby se hráči multiklanů dohodli mezi sebou za kterou firmu kopat a na nějaký vyhlášený den jim dát možnost přestupu bez ztráty cti...pak bych je zakázal a šmitec...
     
  10. Za prvé, na GE5 nehraji.
    Za druhé, dovolil jsem to spoustě lidem. Ano, ne pokaždé když farmím na cubech, tak si tam pouštím jiné hráče (výbava je mi jedno). Potřebuju třeba někdy urko rychle a to pak jde tohle stranou.

    Solo hráč jsem. Nevím, jestli se dá říct, že úplně podporuji multiklany. Pouze říkám, že je to součást hry a nedá se to vyřešit nijak tak, aby byli jakž takž spokojené obě strany. Zakázat to úplně nejde, je tu spousta cest, jak v tom pokračovat dál i po zakázání multifiremky. Takže by se prostě mělo nechat na hráčích, aby to vyřešili sami.

    Takže to je tak odpověď na tu tvoji otázku. Tohle téma bylo založeno kvůli diskuzi o multiklanech, ne o tom, že každý musí chtít tenhle ,,problém,, odstranit. Takže můj příspěvek do diskuze je vlastní názor na dané téma + pak druhý příspěvek, kde vytýkám zásadní nedostatky tvého řešení, k čemuž si se ty pro jistotu ani nevyjádřil(pokud nepočítám tvuj 150. citát) a ihned si mě začal napadat. Klidně si mě kritizuj, pokud to je konstruktivní a rozumná kritika, vezmu si z toho něco a možná to změní můj názor na věc. Avšak to, že tu máš náhodné výkřiky do vzduchu proložené citáty a řečmi o vlastencích, úctě a podobně nic z toho nesplňuje.

    Jestli se vám fakt tak moc ty multiklany protiví, seberte své firemní příslušníky a prostě vystřílejte tu část, která je ve vaší firmě. Když budete silnější než oni, tak se vám to povede. Bohužel tě neznám in-game, takže nevím, jakej je tvůj playstyle. Já jsem čistě PvP založený hráč, který farmí NPC opravdu jen při nutnosti uridia/úkolech/eventech. Tato skutečnost asi ovlivňuje i můj názor na věc. Chci se zdokonalovat v boji, tím pádem víc boje => víc tréningu => víc zkušeností=> celkově se v tom zlepšuji, což je můj cíl. Bohužel dramaticky ubylo hráčů, takže jsem dalo by se říct i rád za ty války od multifiremních klanů. Jestli jsi pasivní typ hráče, tak poté chápu to, že se ti aktuální stav nemusí líbit. Naopak silně založení PvP hráči jako já jsou celkem spokojený, protože se konečně na mapách něco děje.

    O tom ,,kamarádíčkování s cizí firmou,, jsem se taky vyjadřoval ve svém minulém příspěvku, pokud si to nepochopil, tvůj problém. :)

    S touhle diskuzí končím, jelikož jak vidím, tak nemá cenu se ti snažit něco vysvětlit. Pokud si chceš o něčem se mnou podiskutovat, tak napiš rozumný příspěvek, pak ti rád odpovím :). Jinak tohle postrádá smysl.

    Pro Drift1:
    Ano, zažil jsem starou éru a byla lepší. Bohužel se doba mění a hráčů ubývá a tohle z toho vzniklo. Lepší to bude, ale musí se tomu dát čas, BP tohle nemůže jen tak vyřešit, aby to nevytvořilo bouřlivou reakci. Jediné, v čem s tebou silně nesouhlasím je opět to kamarádství. Máš možnost se kamarádit s kým chceš a kde chceš. Já mám kamarády v jiných firmách, protože si s těmi lidmi rozumím a nejsem sám. Nemáme společný klan, pouze jsme přátelé, na tom není nic špatného.
     
  11. Ahojte podle toho co tady čtu by bylo jednodušší řešení ošetřit aby tě nemohla střílet vlastní firma v boji s jinou firmou.Je to můj názor na danou věc můžu se mýlit,ale bylo by to fér :) a teď do mě :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. Badmaniak

    Badmaniak User

    Jak jsem napsal i do toho dotazníku, tak nějaký přestup do jiné firmy bez ztráty cti rozhodně nechci! Mám rád svou firmu, jsem zvyklý na rozložení map, barvu atd- A jen kvůli párlidem, kteří si věčně budou stěžovat tak nebudu přece přecházet, abych byl s lidmi, se kterými létám. Nehledě na to, co když si udělám kamarády, kteří se nově registrují, nebo jsme se v době možnosti přestupu neznali?
    Dobře musíte vědět, že skupiny co spolu létají se mění a během roku se lidé seznamují a rozcházejí.
    Si to představujete jak Hurvínek válku, ale vůbec nesoucítíte s hráči, kteří to prostě rádi hrají ve skupině. A doufám, že BP opravdu vyslyší spíše hráče, kteří tu hru aktivně hrají, než ty, co si občas vylezou na mapu a štve je, že je někdo sundá. Starýho klienta na vás! Byste ani neproletěli pvp firma nefirma, klan neklan.
     
  13. -baghira2-

    -baghira2- User

    Badmaniak
    To se pleteš. Starýho klienta si práveže pamätám, i opravy za 500 Ur. A přesto sem to hrál.
    Tehdy byla jiná parta a byl sem právě u mmo. Rok 2011. Firma mmo tehdy opravdu tahala
    za společný provaz. Bourakys a Staročech tehdy opravdu chránili Ti slabší.
    baghira a medvídek Pu tehdy byli přátele. Také si pamatuju na bezcitného Ectheliona z eic,
    nebo boje s Mravencem Atta (eic). Na vru také: bukouš lesní, lekárnik, vlk25 a indian26.

    Až po roce 2013 se to změnilo k horšímu, začalo to v létě, když vlastní začali zabíjet vlastní jenom kvůli npc.
    Dolphinz a Medvídek Pu tehdy zradili firmu a přidali se ku eic. A spolu s autopiloti začala doba temna. Hráči
    se pak mezi sebou začali hádat a krást boxy z cubikonu a z rúd. Tohle se dialo v roce 2014. Předtým něco
    takového nebylo chyrovat. A to napomohlo ke vzniku prvným multiklanům v roce 2015. Taková byla jejich
    ponurá historie. Po zradě vlastných na přelome 2015/2016 a intrikování polohy nečestnímu hráči z nepřátelské
    firmy, mě přinutilo ke přestupu a ke změne firmy. Když sem viděl začátkem roku 2017, že to s vru jede také dolů
    vodou. A bývalé klany vru se stali multiklanmi. Že to již víc nikdy nebudě tak dobré jako kdysi, a že se to zvrtlo
    úplně špatným směrem.

    A pak se to zhoršilo ještě víc, kdysi bývalé klany vru, nabrali také členy jiných firem mezi své (eic, mmo).
    Výsledek poznáte. I u vru se pak multiklany rozmnožili jako houby po dešti. Tohle ve mně zaněchalo velice
    zlý dojem. A z toho zněchucen, přestal sem se stýkat s tak zrádnymi lidmi. Stal sem se pak tím, čím sem
    na cz1 dnes. Levhardem samotářem, který pak nenávidí všechni spolky a klany smíchané ze všech firem.


    A to je toho důvodem, proč nikdy s nima nebudem mít soucit. Naštestí koukám, že v tom nejsem sám,
    a že i na jiných servrech se najdou hráči, kteřým to tak velice vadí. Proto budu vždy brojit proti tomu.

    A budu svůj boj proti npc a eic pilotům na cz1 bojovat dál. Kdo eic pomůže, toho přidám na černou listinu,
    a pak budě také mým nepřítelem, pokud se přidá na jejich stranu. Protože mezifiremní diplomaci, ze všeho
    nejvíc, odsuzuji!
    Odteď sem lojální vlastenec firmy vru, vlastních nestřílím a eic pilotům vůbec nic neodpustím.
    I když se to někomu budě líbit, nebo ne. Nepomůžu nikomu, protože o další zradu, opravdu nestojím.

    Každý by měl předce vědět, že se budě muset o sebe v krutém vesmírů, postarat sám. Tohle je základ přežití!
     
    Naposledy upraveno: 2/12/17
  14. Badmaniak

    Badmaniak User

    Tehdy ale bylo v jedné firmě více hráčů, než je teď na všech třech serverech dohromady.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. Mám návrh: každý pište, na jakém serveru lítáte, protože jak je vidět, zkušenosti má každý jiné a nikdy se potom neshodneme. Je z toho zmatek a toto téma se stalo nesrozumitelným a lituji toho, kdo bude mít za úkol z toho guláše vybrat to podstatné. Chudáci modi.
    Server GE1
     
    bhagira22, stefan.sv a -baghira2- tohle ocenili.
  16. *-**-*-*

    *-**-*-* User

    Vymýšlíte zase ***:) Hrajte a nestěžujte si furt. :) Buďte bez klanu a střílejte všechny.
     
  17. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

  18. *-**-*-*

    *-**-*-* User

    Však v pohodě, ty hvězdičky si tam dávat nemusel. Nepropaguji klan Per Aspera, díky.
     
  19. *SATKO*

    *SATKO* User

    Nejako sa nám téma zvrhla.Takže predpokladám,že k finálnemu rozhodnutiu tohto problému BP pristúpi až po zlúčení servrov.Takže hráčov na terajsích mapách povedzme GE1 bude iste viac a možno to už GE1 ani nebude,zároven príde zmena systému hodností a celkových podmienok k ich dosiahnutiu a možno práve v tom budú zapracované všetky riešenia nie len tohto problému a ovplyvnia tak ako celkové klany a vlastne všetkých nás.Ziadne zazracne riesenie mi nenapadá ak všeobecnej spokojnosti ani neexistuje
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  20. Warden

    Warden User

    *SATKO*: Snad jen poznámka, GE1 by se s žádným serverem neměla slučovat, alespoň to BP v minulosti uváděl.

    Pro všechny: Spíše každý podejte svůj názor a nediskutujte o nich. Nejde o to o názorech diskutovat, ale spíše zjistit, jak to každý jednotlivý hráč vnímá.
     
    bhagira22, -baghira2- a *SATKO* tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.