1.) Ceny URIDIA a balíčkov

Diskuze na fóru 'Obecné dotazy' zahájená uživatelem Tomas_sssSSS, 6/7/24.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Nakupujete URIDIUM / predplatné alebo iné špeciálne balíčky?

Tato anketa bude uzavřena 2/1/25 v(e) 6:36 PM.
  1. Nakupujem iba URIDIUM

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  2. Nakupujem iba predplatné

    5 hlasy(ů)
    29.4%
  3. Nakupujem iba špeciálne balíčky

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  4. Nakupujem URIDIUM a špeciálne balíčky

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  5. Nakupujem URIDIUM a predplatne

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  6. Nakupujem predplatné a špeciálne balíčky

    5 hlasy(ů)
    29.4%
  7. Nakupujem všetko

    0 hlasy(ů)
    0.0%
  8. Nenakupujem nič

    7 hlasy(ů)
    41.2%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravím. (Poprosím hlasujte aj keď nenakupujete U/ špeciálne balíčky pravidelne. V prípade, že nakupujete špeciálne balíčky, prosím napíšte o aké sa jedná - stačí napísať názov)

    Asi nie som jediný, ktorý sa zamýšľa prečo DO tak upadá. Došiel som k viacerým dôvodom či už sám, alebo pri pohľade na frustrovaných hráčov (väčšine bývalých hráčov). Postupne by som chcel zverejniť najdôležitejšie body/vlákna, ktoré možno niečomu pomôžu alebo budú zbytočné.

    Toto vlákno slúži na zistenie prečo sú ceny URIDIA a rôznych balíčkov tak cenovo vysoko. K vláknu je pripojená anketa, a preto by som vás poprosil o hlasovanie. Prípadne sem nasmerujte ďalších hráčov aby sme objektívne zistili koľko z nás si tie ich super drahé balíčky nakupujú. Taktiež chcem podotknúť, že nakoľko nemám prístup k údajom o príjmoch BP, tak pri mojom uvažovaní môže dochádzať k skresleniu, respektíve zlým záverom. Záverom by sme mali dospieť k riešeniu aby boli obidve strany spokojné. Zo stranný hráčov by sa mali momentálne nákupy transformovať do naozaj výhodných odmien. Zo strany BP k vyšším príjmom, ktoré z môjho subjektívneho názoru rok od roka klesajú (faktory, ktoré to zapríčiňujú nebudem rozoberať).

    Pokiaľ si dobré pamätám tak špeciálne balíčky boli cenovo vysoko stále. Avšak vzhľadom na rapídny pokles hráčov (najmä platiacich hráčov) je tu otázka, kto to vlastne kupuje? Chápem, že rôzne balíčky by mali byť drahšie ale často sú tam aj balíčky so smiešnou odmenou, ktoré hráč dokáže nazbierať veľmi ľahko.

    Druhou otázkou je kto nakupuje URIDIUM? Ceny uridia zostali stále na tej istej úrovni aj pri poklese online hráčov, čo ja osobne vidím ako problém. Ďalším faktorom, ktorý ukazuje na to, že by malo dôjsť k poklesu ceny uridia je rýchlosť získania meny v hre. V dnešnej dobe je v krátkom časovom úseku možné získať rýchlo uridium. Ak tu ešte zapojíme *** hráčov, tak už ani nemusíme hovoriť o tom ako ľahko sa dá uridium získať. K zníženiu ceny uridia, respektíve jeho navýšeniu za danú cenu by podľa mňa malo dôjsť aj v dôsledku *** hráčov, ktorý úplne narušili balans v hre.
    1. Zníženie ceny uridia vytvára stimul na príchod nových hráčov, ktorý by po čase nesmerovali k používaniu BOTa. V horšom prípade zvažujú odchod z hry.
    2. Dôjde k zníženiu motivácie k využívaniu ***, nakoľko uridium bude prístupnejšie. Taktiež to odradí hráčov, ktorým síce BP zoberie česť, avšak im primárnym cieľom je hromadenie uridia.
    3. Ako píšme vyššie z časti to rieši problém s *** hráčmi - čo vyrovnáva balans medzi BOTermi a poctivými hráčmi.
    4. Celý model platieb by chcel pretransformovať.
    Progres hráčov už dávno nezávisí od URIDIA. V prípade, že DO bude fungovať aj naďalej na princípe pay to win (čo predpokladám, že bude), tak je na mieste pridať ďalšie predplatné, ktoré uľahčia hráčovi progres, respektíve celkovú hru. Z časti takého veci pribúdajú ako napríklad mesačný delux balík. Problémom však je, že tie odmeny sú doslova smiešne. Úpravu by potreboval aj sesson pass, ktorý by mal byť spoplatnený. Osobne navrhujem cenu od 1.5 - 5€, a to v závislosti od odmien, ktoré hráč získa. Nechcem tu však písať konkrétne riešenie. Primárne je zistiť, či sú hráči spokojní s momentálnou ponukou, ktorú nájdu v platbách.

    V stručnosti by som ešte dodal, že v hre by mali byť veci ako boostre, munícia, suroviny, atď..., ktoré by mali hráčom pridať výhodu, avšak v optimálnom pomere. Všetky tieto veci by mali byť dostupne platiacim hráčom, za pomerne optimálnu cenu (o dosť nižšiu ako je to teraz). Prípadne ostatným hráčom, ktorý sa k daným výhodám dostanú ťažko. Vzhľadom na momentálnu situáciu hry by malo byť URIDIUM len okrajová mena.

    Samozrejme okrem vyššie rozoberanej problematiky je v hre ešte mnoho problémov, ktoré vzájomne súvisia aj s týmto, avšak v jednom vlákne to nie je možno obsiahnuť.


    ZAVER:

    1. Chcem zistiť ako to vidia hráči momentálny platobný systém DO. V dokonalom prípade ako to vidia aj hráči na iných fórach.
    2. Aby sme dosiahli zníženie ceny alebo množstva za nákup URIDIA.
    3. Aby sme dosiahli úpravu ponúkaných špeciálnych balíčkov.
    4. Transformovať platobný systém hry - respektíve formu hry.
     
    Naposledy upraveno: 7/7/24
    *SATKO* a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  2. STEIN

    STEIN User

    Problematika tohto je v podstate to že to bp absolutne nezaujíma,hra sa stále predáva. Bežný hráč s tým nič nespraví okrem TR paymentu,ale to sa zase nepáči našmu VOPku :D
    Pekne napísane,myšlienku chapem a je spravna,ale jedina cesta pre bežneho hrača je zahraničny payment.
     
  3. Bol by som veľmi vďačný ak by hráči, ktorí v ankete vybrali možnosť, že nakupujú špeciálne balíčky napísali o aké balíčky sa jedná.

    STEIN
    Pozri. Jedného dňa stým niečo robiť budú musieť alebo ta hra padne. Pokiaľ je niekto taký optimista a myslí si ako táto hra bude bežať ešte roky s momentálnymi problémami, tak nech sa páči.

    STEIN ak správne chápem tak hráči využívajú zahraničný payment aby ušetrili? Čo na to BP? Vie stým niečo robiť?

    Ja osobne mám uridium v jednotách miliónov a to som to nahral poctivo. Neviem si predstaviť koľko ho musia mať *** hráči. Takže tu tu ide najme o nových/staro nových hráčov, ktorý by mali mať rýchlejší progres aby sa udržali v hre, prípadne aby nesmerovali k využívaniu programov. A pri nich pochybujem, že by sa chceli zaoberať takýmito oblúčkami (zahraničím paymentom).
     
    Naposledy upraveno: 7/7/24
  4. g555stein

    g555stein User

    Tvoja logika pada prave na uzivatelov s programom. Tí hrači zivia tuto hru.
    A ak si myslíš že budu si ludia radšej kupovat uridium za peniaze,miesto toho aby spravili par klikov a spustili program tak si na omyle.
    Cena uridia a balikov nie je problem,ak je,je tu TR payment ktory je nasobne lacnejsi.

    Presne chapem tvoj point,tiez som kedysi vypisoval presne na toto foro s nadejou ze pomozem hracom,ozivime hru. Prave preto viem že nič také sa nestane,stav v ktorom sa nachadza hra je trvaci. Je tu už niekolko rokov a už tu bude až kym hru nevypnu. Rad by som sa mylil.
     
  5. g555stein Pochopil by som kebyže napíšeš, že to celé padá na neochote BP. Ale že to celé padá na *** hráčoch? Problémom BP je snaha bojovať s hráčmi namiesto tvorcami programov. Ak sa nemýlim tak sa aj s minimálne s jedným súdili. Ako môžeme vidieť tak to asi nepomohlo. V súčasnom stave je to úplne jednoduché ako ich odstaviť. Jednoducho dáš výhodnejšiu ponuku ceny za uridium. Lebo predstav si aj za tie programy treba platiť. Čiže logika na *** užívateľoch nepadá ale naopak to podporuje prestať používať programy. Čo sa týka TR paymentu tak neviem ako to funguje. Budem si to musieť pozrieť. Ale určite si BP nenechá unikať prímy pomedzi prsty.

    Čiže si to zhrňme. Ak ponúkneš hráčom cenovo aspoň čiastočne cenovo podobné možnosti nákupy U ako zaplatia za programy, tak asi budú račej v bezpečne kupovať U ako riskovať ban. Ďalej neviem či chápeš ale ako píšeš celé to stojí na *** hráčoch. Ti si ale nekupujú U ale väčšinou predplatné.

    Celkový model hry je neudržateľný a stojí na neustálom pridávaní sprostosti do hry. Toto začali robiť už pred veľa rokmi dozadu, pričom ignorovali spätnú väzbu hráčov. Pritom by pomohlo vytvoriť ďalšie cenovo výhodné položky, ktoré ti v hre zaručia výhodu. Ich zakúpenie by však malo byť lákavé.

    Iba rýchly príklad:

    RCB140 2 500 jednotiek 0.99€
    RCB140 10 000 jednotiek 2.99€
    RCB140 20 000 jednotiek 4.99€


    Nestíham, tak možno ešte neskôr doplním....
     
    Naposledy upraveno: 8/7/24
  6. STEIN

    STEIN User

    Vzhladom k tomu že program je absolutne zdarma tak ti to celé padlo.
    Hra vyslovene žije iba z predplatneho program userov,raz za čas sa najde niekto kto kupi nejaky ten baliček alebo design ako tomu bolo v minulosti,ale toho je minimalne.
    V sekunde ako padnu program usery,padne hra.
    A ludia nebudu platit za U,ked mozu par x kliknut a bezi im program.
    Tam sa nebavime iba o U...expy,ranky vsetko mozne.
     
  7. STEIN nič tu nepadlo. Programy sú aj zadarmo aj za predplatné. Skús si položiť otázku prečo sú aj za predplatné? Alebo si skús položiť otázku prečo sú niektorí hráči postihnutý za BOTovanie a niektorí nie. Snáď pochopíš, pretože tu nechcem nikomu dávať rady ako podvádzať.
     
  8. ZOHAN

    ZOHAN User

    Tomas_sssSSS,Je vidět, jak se v této problematice nevyznáš, ale fandím ti. Jen by mne zajímalo, jak seženeš názory hráčů z jiných for této hry?
    g555stein- je vidět, že se v tom trochu orientuješ, jen tě upozorním, že nic není zadarmo.

    V této hře je plno problémů a je jen zarážející, jak se banuje za cizí payment na 30 dnů bez trestu a za prodej účtu taky na 30 dnů, bez jiného postihu a ve VOP se píše úplně něco jiného.

    P.S. Tomasi? Ještě jsi zapomněl na možnost, že ban dostávají hráči, co nikdy v počítači neměli žádný takový(nepovolený) program a jediné co udělali, že vzali skupinu a stříleli ve skupině jedno velké NPC. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
  9. Objektívnu kritiku, respektíve riešenia (veď na to tu je to vlákno) beriem. Ale toto mi príde len ako frflanie hráčov, ktorý buď niečo využívajú, alebo využívali, bez akéhokoľvek prínosu. Ako keď v korporáte narazíte na človeka čo sa len sťažuje ako je všetko zle, ale nechce nič riešiť. Iba sa snaží svoje a všetky problémy zhodiť na niekoho iného.

    ZOHAN ak napíšeš v čom konkrétne sa mýlim, tak to len pomôže a môžeme sa posnuť ďalej. AK narážaš na to, že *** je zadarmo tak si teraz položíme zopár otázok. Aká je pravdepodobnosť identifikácie využívania vieme čoho, ak to máš platené vs zadarmo? Myslíš si, že BP o tom ich bezpečnom *** programe zadarmo nevie? Myslíš si, že ti ich názorne bany čo tu zverejňujú na fóre sú kto ? Určite nie TOP hráči, ktorý sú za prvé platiaci a za druhé sa môžeš len zamyslieť aký program majú. Myslíš si, že programy s predplatným by sa na trhu udržali ak by si to hráči nenakupovali? Prípadov ako bol niekto neprávom zabanovaný a vyplakáva je tu veľa.

    Názory z iných fór tu asi nenájdeme. Lebo predstav si toto nie je beh na krátku vzdialenosť. Až keď by sa tu na tomto fóre podarilo niečo posunúť ďalej môžeme riešiť ďalšie fóra. Prípadne nájsť nejaké sofistikovanejšie riešenie ako zhromaždiť názory aj zahraničných hráčov.

    STEIN vieš mi povedať za 100% hráčov, ktorý niečo používajú, že v prípade ak by boli prísne kontroly a problematika BOTov by sa stabilizovala, že by z hry odišli? Myslíš si, že keď sú ochotný zaplatiť za predplatné a došlo by k zníženiu ceny U, tak by neboli ochotný nakupovať ďalej predplatné a U. Chceš mi povedať, že ak by mali na dostupné 1-2 mil. U za 5€ , tak by si to nekúpili ? Chápete vy vôbec čo tu navrhujem?

    Veta: *** hráči musia byť lebo na nich to stojí. To ale neznamená, že je to dobré. Myslíš si, že 100% hráčov používa niečo lebo chcú alebo boli do toho niektorí dotlačený? Ako chceš prilákať nových hráčov alebo staro-nových, ktorý odišli práve kvôli tomu? Myslíš, si, že výpadky serverov z náporu BOTov sú tiež v pohode a netreba to riešiť? Čo ak sa *** hráči už nebudú mať kam ďalej posúvať? Čo ak už prestanú nakupovať predplatné? Čo sa týka exp. a cti. V prípade stabilizácie *** problému dôjde k rovnakým podmienkam pre všetkých hráčov. Čiže je v konečnom dôsledku jedno, či to máš zapnuté, keďže tvoji protivníci to nebudú mať tiež zapnuté.

    Koniec koncov s tebou ale budem súhlasiť. Môj osobný odhad je, že 90% hráčov sú auta. Ak by BP chcelo tak to banuje rad radom. Domnievam sa však, že si to nemôžu v momentálnej situácií dovoliť. Ale ak by chceli tak stále sa dajú nájsť riešenia. My však ich dáta nevidíme. Možno fakt majú prímy z nákupu uridia (čo pochybujem) alebo to majú len v čiernej diere.


    Na záver treba povedať. Úprava platieb je len stimul a nie riešenie na *** hráčov. Len vy ste sa tohto chytili ako besný.
     
    Naposledy upraveno: 8/7/24
    pepan70 tohle ocenil(a).
  10. g555stein

    g555stein User

    Pozri ja s tebou plne suhlasim a tvoj navrh podporujem,bodaj by to preslo a bolo to ako si predstavujes,nie je to tak davno co som bojoval za podobnu vec,ovsem z vlastnej skusenosti viem ako to cele dopadne,kazdopadne drzim ti palce! :)
     
  11. Tess

    Tess S-Moderator Team Darkorbit

    Tomas_sssSSS nějak nechápu tvé návrhy na ,,zlevnění,, balíčků a uridia. Cena je pro české hráče stejná minimálně 10 let. Chápu, že pro slovenské hráče to je jiné, protože máte jinou měnu. Netuším jestli se můžou nějak hýbat ceny v EUR.
    Nemyslím si, že nějaké zlevnění by ovlivnilo hráče od používání podpůrných programů. Pak se může stát, že nám to ještě zdraží.:D
    Omlouvám se, ale téma ti musím zavřít, protože se tu někteří neumí vyjadřovat a nesnesou ač nepřímý názor. :(

    ZOHAN za tvé nepravdivé nařčení, že se žádný návrh nikdy neposlal, ti uděluji body a pauzičku od fóra hry.

    g555stein ať si to možná myslel ironicky, ne nejsme zde duševní mrzáci. Taky obdržíš odměnu za body a nějakou pauzu od fóra hry.
    Do budoucna tě upozorňuji, že to je naposledy, co jsme mírní a velice rádi se podíváme i na ostatní účty na fóru hry. :)



    LOCK.
     
    Locker a Punisher tohle ocenili.
  12. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Co sa tyka financnej strategie, tak forum nesluzi na prieskum, kto kolko nakupuje a ci je cena hernej meny, ktora je roky rovnaka vyhovujuca. V hre je stale moznost MHH alebo helix, kedy dostane hrac niekolkonasobne viac hernej meny.
    Az sa rozhodnu zistovat mienku tychto cien u hracov, poslu nam instrukcie na vytvorenie prislusnej diskusie s hlasovanim Alebo vytvoria dotaznik. Dovtedy sa prosim zdrzte na fore podobnych tem, lebo su bezpredmetne, kedze forum sluzi na informativne ucely, pripadne feedback k urcitym akciam v hre, no nie na jednanie o cene nakupovanej hernej meny.

    PS: podobne temy uz na fore boli, ale nikam to neviedlo, kedze BP ma urcitu financnu strategiu, ktorej sa drzi.
     
    Locker a Tess tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.