Návrhy CPU Změny formace

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem jisap123, 10/5/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chcete, aby se tento předmět objevil ve hře?

  1. Ano

    6 hlasy(ů)
    20.7%
  2. Ne

    22 hlasy(ů)
    75.9%
  3. Pozměnil bych to (prosím napiš jak)

    1 hlasy(ů)
    3.4%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. jisap123

    jisap123 User

    Zdravím, chtěl bych navrhnout nový předmět do hry. Jednalo by se o nové CPU, které by mělo na starost menit formace podle vámi předvolených událostí (např. při letu nech default, při útoku na NPC změň na formaci X, při útoku na hráče ...).

    Název bych nechal nějak systematický, jako to je doposud

    CPU změny formace
    AFR-CPU


    Jaký to bude mít úkol?
    Změnit automaticky formaci podle předdefinovaných událostí (nechal bych na BP co by si z toho vybralo a co ne)
    Události:
    • Při útoku na hráče
    • Při útoku na NPC
    • V klidném stádiu (resp. klidném letu)
    Hráčům by to usnadnilo hru a od toho bych taky dal cenu 100 000u, rozhodně bych to nedával do aukce (ne hned), ale třeba do montážních funkcí jako návod, nebo tak.

    Jak to bude fungovat?
    Při koupi tohoto předmětu si jej nainstalujete do dopňků. Poté na něj kliknete a dáte "Použít" (jako u CPU Auto nákup munice) a zobrazí se vám tabulka, ve které budete mít vypsané události a k nim si můžete zvolit některou ze svých nakoupených formací.
    EDIT: Každá z událostí by šla nadefinovat pro jednotlivou konfiguraci.

    Řekl bych, že by to mnoho hráčů uvítalo a tím, že by to nebylo v dražbě, ale jen za uri/za spec. suroviny, tak by si to mnoho hráčů mohlo i koupit, nebo by minimálně trávili více času na mapách, což by BP mohlo uvítat.

    Pozitiva

    Hráč
    • Nová funkce, která by jim usnadnila přepínání formací
    Klan
    • Nic přímého nevidím
    BP
    • Větší spokojenost hráčů
    • Jelikož je předmět za uridium - více peněz
    Negativa

    Hráč
    • Útočníkovi by mohlo vadit, že překvapený hráč, na kterého zaútočí z masku najednou hned přepne formaci
    Klan
    • Žádné nevidím
    BP
    • Programování


    Závěr: Řekl bych, že tento předmět by uvítalo ve hře mnoho hráčů a já jsem jedním z nich. Chtěl ybch, abyste se k tomu co nejúpřímněji vyjádřili a napsali svůj názor, popřípadě navrhli nějaké změny, jelikož určitě jsem nemyslel na vše, co by tento předmět mohl splňovat.

    P.S. Omlouvám se, ale s grafickými programy na této úrovni neumím a proto jsem nepředložil žádný obrázek, doufám, že jste z toho pochopili alespoň princip fungování tohoto CPU.
     
    Naposledy upraveno: 10/5/16
  2. jelitko123

    jelitko123 User

    a jak nadefinujes to,kdyz prepinas z rychle kde mas srdce,na tezkou kde cches mit kruh,trochu tomu nerozumim jak systematicky by se to resilo
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. jisap123

    jisap123 User

    Dobře, díky za připomínku. Upravím to v návrhu. Na každé konfě by se to řešilo zvlášť (události).
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. jelitko123

    jelitko123 User

    jo to jsem tak nejak i pochopil,ale stejne nadefinujes kruh,chces vrtacku,a naopak takze tam sastnes vrtacku a pritom budes nutne chtit kruh,ale uz si ochuzeny o stit i hp protoze si tam mel predtim black decker.Ono treba na npc by to tak nejak i fungovat mohlo ale to by se muselo udelat okno v kterem by si to JESTE navic vsechno prepinal,a myslim si ze ja,a spoustu dalsich uz nestihneme dat,dejme tomu v boji, emp,zmrazovacku,ish,kami a jeste v tabulce hledat konfigurace vrtacka,kruh apod,snad mi alespon trochu rozumis
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. jisap123

    jisap123 User

    Tak teď nwm jestli jsem to dobře pochopil. Jinak ty ale nic přepínat nemusíš, to by to vše dělalo za tebe, moje představa - máš to nakonfigurované a jdeš na mapu, lítáš s default formací, začneš střílet NPC, přepne se např. na black deckera, jakmile začneš střílet na hráče, přepne se na kruh. Automaticky bez manual přepínání. Teď by si musel hned přepnout to, co by si potřeboval manualně. Pokud jsi to myslel jinak, tak to nwm :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. jelitko123

    jelitko123 User

    chce to asi vymyslet trochu jinak,ale samozrejme nerikam ze je to spatny napad
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. jisap123

    jisap123 User

    Tak já spíš nwm, co mi chceš vlastně říct :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. jelitko123

    jelitko123 User

    ze predem nikdy formace nenadefinujes,kazdy souboj se odviji jinak
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. -baghira2-

    -baghira2- User

    každá formace má své klady a zápory, to težko říct. Rozhodně bych nechtěl aby mi přepínalo k lovu na npc formaci x.
    O mínus 100 % cti za zabití npc, by byla pro mě moc velká stráta. O to bych nestál, a byl bych proti tomuto návrhu.
    Rozhodně, návrh je rozumný a praktický. Jenom přepínání formaci bych ocenil ručně.
    Protože každá formace má i své nevýhody. Krab spomalení, šíp slabší damage laserama, x 100% stráta cti z npc a podobně.
    A to jsou jenom tři případy formací, proto navrhuji na tom ještě lépe popracovat.
    Užiteční to je, s tím souhlasím. Ale aby mi bez mého vědomí přeplo formaci s kterou přídu o čest, nebo se mi s ní
    špatně loví npc, nebo mě o hodně spomalí; tak to bych - byl proti tomuto návrhu rozhodně proti.
    Zatím sem tomu dal nerozhodní stav.

    Pozměnil bych to, iba tak aby mi měnilo formace podle toho, jakou si momentálně zvolím.
    Jinak sem proti, a nemám k tomu už nic víc říct.

    SSCUltimateAero Defenzíva je dôležitá, ale stratégia a taktika boja znamená omnoho viac.
    A defenzíva má aj svoju nevýhodu, pokiaľ Ťa protivník zaskočí a využije moment prekvapenia vo svoj prospech.
    Rád lovím a to tak, že zaútočím keď to súper najmenej očakáva. A čo potom? Defenzíva, nie je vtedy najšťastnejším
    riešením. Útok ktorý v danom momente neočakávaš, nastane. Ako zareaguješ? Kým nahodíš defenzívnu formáciu,
    nepriateľ Ti zatiaľ zoberie minimálne polku hp a štítu. Ak zistí, že má pred sebou pancier, bude potom páliť RSB a bielou.
    Popritom použije z raketometu hellstormy a odpaľovanie rakiet. Tak to Ti tá defenzíva dlho nevydrží. Najlepšou obranou
    na DO bude vždy nečakaný a nepredvídateľný útok. A to taký nevypočítateľný. Ktorý v danej chvíli najmenej očakávaš.
    Úskočnosť, nevypočítateľnosť, záludnosť, stratégia a taktika v boji už zneškodnili nejednu nepriateľskú loď. Práve
    preto stratégia a taktická vypočítavosť úskočného hráča vždy prebije defenzívu, teda obranu menej skúseného pilota.
     
    Naposledy upraveno: 10/5/16
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  10. Preco nie, aj tak v darku sa hraje tazko defenzivne a ja ako hrac ktory povazuje defenzivu za dolezitejsiu by som to dakedy aj uvital
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. Ono celkom dobrí návrh ale s ním by sa stratilo to umenie kedy a kde použiť tú formáciu a už by to bolo o niečom inom. Pretože len ty sám vieš vycítiť kedy a akú formáciu použiješ :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. jisap123

    jisap123 User

    No tak ty si navolíš co tam chceš podle svého rozhodnutí, když nechceš na NPC formaci X, tak jí tam prostě nenadefinuješ. Jinak jsem přemýšlel nad tím, tam dát ještě ingame okénka na to přepínání, kde by byly 3 okénka do každého by šla dosadit formace.

    Nebo si to myslel jinak?
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Sentiero

    Sentiero User

    To je to zbytečný. Hráči můžou mít několik lišt, kam formace umístit a tím pádem přepnout formaci je otázka ani ne 1 sekundy. A když formace střídáš, tak by to CPU bylo stejně nevyužitý a 100 000 U ? To je radši využiju jinak..


    Btw
    A co radarové CPU aby loď mohla sama zatáčet ? :D
    Pokud by se v dosahu radaru objevila nepřátelská loď, tak by se naše loď sama otočila k portu a kousek odlítla. Jen by se muselo nadefinovat, jestli bychom radši otočku do leva nebo do prava...Myslím, že reakce hráčů, kteří by si při lovu zapomněli tohle CPU vypnout, by byla k nezaplacení :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. jisap123

    jisap123 User

    Tak já něříkám, že má jít o nějakou přelomovou novinku, spíše to hru usnadňuje. Cena jde samozřejmě upravit, tohle by si stejně případně BP udělalo samo.

    Jinak k té narážce na to řízení - autopilot a změna formace je něco úplně jiného. K tomu, že to je jen pár sekund.. To už mohu říci, že CPU na auto odpal raket je na nic, protože na liště si dám raketu a je jen otázka vteřiny, než to stisknu a odpálím, nebo proč mít CPU auto nabíjení a odpalu raketometu, když stačí si to dát na lištu... Takže já nwm jak ty, ale já mám přesně tato CPU a zapnutá z toho důvodu, že je pohodlnější, když se o tyto rutinní věci nemusím starat a mohu se zajímat o jiné věci, než nabíjení raketometu... Přesně ten samý účel má plnit toto nové CPU - zjednodušit obládání, odprostit tě od věcí, které stejně děláš automaticky, jinak nezapomeň, že když budeš momentálně potřebovat jinou formaci, můžeš to CPU, jako každé jiné v tomto oboru, vypnout. ;)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. -baghira2-

    -baghira2- User

    Presne. Celkom tak, ako si ma v tom prvom odseku pochopil. A o to, mi celkovo šlo.
    Rozhodne, návrh je rozumný, praktický a užitočný; s tým jednoznačne súhlasím.
    Len by trebalo premyslieť, ako to prepínanie formácií malo fungovať v praxi. Reálne?

    |Oromë|
    "Toto uz nie je zlahcovanie hry, prepac, ale pripomina mi to nepovoleny program, aj ten rad prepina automaticky rozne veci."

    - V tom prípade mením hlasovanie za Nie. Ak to pripomína nepovolený program, tak som zásadne a úplne proti. Nemám slov.
     
    Naposledy upraveno: 10/5/16
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  16. |Oromë|

    |Oromë| User

    jisap123 Pri boji s hracmi sa prepina postupne aj 6-7 formacii podla toho ako sa vyvija suboj a klesaju stity a hp. Prepnute na jednu formaciu pri utoku na hraca je totalna zbytocnost a skor by to skodilo ako pomohlo.

    Formacia sa prepina podla toho ako sa vyvija suboj a preto nie je mozne automaticky nastavit cpu na formacie.

    Toto uz nie je zlahcovanie hry, prepac, ale pripomina mi to nepovoleny program, aj ten rad prepina automaticky rozne veci.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  17. ddavidd11

    ddavidd11 User

    By vtom byl pěkný zmatek :D :rolleyes:
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  18. Další CPU co by něco dělalo automaticky místo tebe :(. A co trochu zapojit ruce a hlavu? Co se to radši naučit hrát než vymýšlet ptákoviny, díky kterým to za chvíli bude moct hrát i cvičená opice....
     
  19. jisap123

    jisap123 User

    Dobrá tedy, asi je to jasné, můžete to locknout.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  20. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.