Návrhy Darkorbit + crypto

Diskuze na fóru 'Aktualizace a nápady' zahájená uživatelem *****PapikSVK*****, 24/11/21.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chceli by ste niečo takéto aby Bigpoint implementoval do Darkorbitu?

Anketa uzavřena 24/12/21.
 1. Určite áno!

  37.5%
 2. Nie, si blázon?

  62.5%
 3. Napíš o tom niečo viac...

  0 hlasy(ů)
  0.0%
 1. Ahojte všetci, v tomto článku by som Vám chcel predstaviť môj návrh na spojenie darkorbitu s kryptomenami. (konkrétne s Bitcoinom). Článok bude obsahovať hlasovanie, takže prosím hlasujte len vtedy ak si prečítate celý článok a porozumiete môjmu nápadu.

  Úvod:

  V hlave Vám môže zaznieť otázka... Ako to myslíš, že spojenie DO s cryptomenami?.. Ak ste si položili túto otázku, tak veľmi rád by som ju zodpovedal.

  Nedávno, asi 3 týždne dozadu, som narazil na jednu stránku pomocou ktorej dokáže hráč získavať cryptomenu (konkrétne bitcoin) pomocou hrania hier (aka play to earn) ako je napríklad dobre známa hra zmazane ako ďalšiu tam majú mobilnú aplikáciu Sarutobi a ďalšie...

  Nebudeme si klamať... okrem toho, že DO sa za tie roky existencie neposunulo v očiach hráčov nijak vysoko, práve naopak.. skôr kleslo... tie neustále pridávania nových vecí a tie isté eventy stále dokola, aby sa aspoň ako tak udržali hráči a nešli hrať inú hru je už celkom únavné.. Preto by som navrhoval zmenu. Zmenu, ktorá by odmeňovala hráčov, za to že venujú ich čas hre a tým pádom vlastne vytvárajú komunitu vďaka ktorej môže Darkorbit fungovať naďalej.

  Fungovanie:

  1. Ako sa získava BTC v hre zmazane a akoby sa dalo získavať v hre Darkorit?..
  Nezískaval by sa teda celý bitcoin, pretože pri cene jedného BTC by sa to nedalo.. Ale hráč by získaval časť bitcoinu, a.k.a Satoshi.
  Stránka o ktorej som písal už vyššie, odmeňuje za hranie zmazane v satoshi. Nie sú tam žiadne veľké čiastky, ale nie je to ani nič čo by sa neoplatilo. Napríklad.. Ak spustíte match, tak hneď zo začiatku máte 150 satoshi, za každý kill získate 9 satoshi, takže po čase viete získať viac (alebo menej) za match.

  1.1 Ako by sa dali získavať SATOSHI v darkorbite?
  Napadlo ma, že ak hráč dosiahne alebo už má LEVEL 24, tak by mohli byť od tohto levelu špeciálne misie za ktoré by boli normálne odmeny, ale aj odmeny v podobe SATOSHI.

  1.2 Prečo od LEVELU 24? Aby to nebolo zasa len tak, že príde nový hráč a hneď má satoshi, tak musel by ukázať, že stojí vlastne o tú hru a musí sa vylevelovať akoby na to aby mohol získavať "peniaze", nazval by som to ako taký test dôvery, oddanosti hre.

  Po splnení úlohy by boli satoshi hráčovi pripísané na jeho herný účet z ktorého by si ich mohol hráč poslať na svoju SATOSHI PEŇAŽENKU alebo by si ich nechal na hernom účte a mohol by si za ne kúpiť prémium, zľavu na urídiové veci a podobne...

  2. Odkiaľ zobrať SATOSHI pre hráčov?
  Aby nemusel Bigpoint priamo z vlastného vrecka dávať tieto satoshi, tak by som navrhoval aby Bigpoint uzavrel spoluprácu s rôznymi firmami, ktoré by priniesli do hry reklamy. A peniaze z reklám by sa vlastne použili na toto odmeňovanie hráčov.
  Reklamy fungujú všade.. Facebook z nich ťaží, rôzne stránky, rôzne hry, proste všetci... Prečo by teda nemohol aj Bigpoint (Darkorbit) a následne z toho dať hráčom tú "pridanú hodnotu"?

  Reklamy by som si vedel celkom dobre predstaviť, ak by boli umiestnené na Home page, po stranách je tam neskutočne veľa priestoru kde by mohli byť... Aj tak to je len voľné miesto kde sa nikto nepozerá momentálne a aspoň by to malo využitie.
  Otázka... Vadili by mi tieto reklamy po bokoch na hlavnej stránke?... Nie nevadili, pretože by to riešilo odmeňovanie hráčov. "Hráč vidí reklamu, Bigpoint získa peniaze za túto reklamu a následne tieto peniaze môže poskytnúť hráčom" Takže je to vlastne niečo za niečo.

  Satoshi by fungovali, boli posielané pomocou Lightning Networku (rýchle transakcie, úplne minimálne poplatky, viacmenej žiadne)

  3. Požiadavky na BP:

  a) BP by musel zohnať sponzorov, ktorí by poskytovali reklamy

  b) Aby nemusel BP riešiť problém implementácie kryptomeny do hry, mal by sa obrátiť ohľadom spolupráce na stránku, ktorá už tento problém riešila pri spomínanej "neznámej" hry.

  c) Vytvorenie "peňaženky" na domovskej stránke pre hráčov, kde by boli satoshi ukladané

  d) Vytvoriť nové misie v hre za ktoré by boli normálne odmeny a zároveň aj odmeny v podobe satoshi

  e) Prijatie kryptomeny BTC ako platidlo za prémiu, zľavy za urídiové predmety ...

  Záver:
  Na záver by som chcel aby sa každý kto môže, tak aby vyjadril svoj názor ako v ankete, tak aj v chate pod týmto príspevkom. Budem veľmi rád ak tento návrh budete vidieť pozitívne.
  Nenapísal som do článku všetko čo som chcel, pretože chcem vidieť aký názor budete mať na to a ak budete mať pozitívny, tak by som sa rozpísal viac o tom ako by som si vedel predstaviť získavanie SATOSHI alebo fungovanie tohto všetkého.
   
  Naposledy upraveno: 24/11/21
  zdarec1234, -baghira2- a _pike_ tohle ocenili.
 2. Punisher

  Punisher Board Administrator Team Darkorbit

  *****PapikSVK***** - tak za prve je zakaz uvadzania nazvy inych hier mimo spolocnost BP. Nazov hry som ti zmazal a za druhe precitaj si tento link, pretoze nemas uplne vsetko, co ma navrh obsahovat. ČTĚTE: Než přidáte nový návrh!
  Ak to nedoplnis, navrh musim uzavriet.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 3. Jak by řekl dědek Zoghan, nesmyslné a nereálné. Za mě rozhodně ne.
   
 4. Spíš bych to nevyděl v podobě Satoshi ale v podobě Urdia ale Bigpoint bude škrťácký i na to účko spíš to vidím v odměně kreditu :D
   
  zdarec1234 a -baghira2- tohle ocenili.
 5. Mohol by si prosím rozvinúť tie slová nesmyslné a nereálne? Prečo si myslíš že je to blbosť a prečo si myslíš, že by to bolo nereálne?
   
  zdarec1234 a -baghira2- tohle ocenili.
 6. informer

  informer User

  Už chápu stav slovenské ekonomiky, když tam žijí takoví experti na prosperitu firem z reklam?:cool:
  *****PapikSVK*****,?? A si blázon, či nie?
  Ukaž mi firmu, která provozuje hry, využívá reklamy produktů a zisk z těchto reklam rozdá hráčům?:)
   
 7. Tak jasne, že 100% z reklám by neišlo hráčom, pretože BP by si musel zobrať dačo z toho keďže by to musel všetko zariadiť a podobne...
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 8. Tak asi BP nebude rozdávat svůj zisk hráčům. Celkově je to prostě nereálný. To je reálnější, že se všichni nechají očkovat.
   
 9. Reálné to být může ale určitě ne za reklamy z poloviny souhlasím :)
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 10. *****PapikSVK***** asi nevíte z čeho oni vydělávají? Reklamy je určitě neživí
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 11. Pár her jsem od Bigointu našel jako například Farmerama na womplay.io ale Darkorbit bohužel nikde není
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 12. -baghira2-

  -baghira2- User

  *****PapikSVK***** som za Tvoj návrh a súhlasím s ním.
  Aspoň niekto kto rozmýšľa ekonomicky.

  Pre tých, čo zahlasovali za NIE.

  Každý nápad sa cení aj ten najhorší, a na všetkom sa dá spraviť nejaká tá ,,perlička,,.
   
 13. Nope, podobny mechanismus odmeny za sledovani reklam uz ve hre je na urychleni transportu surovin ve skylabu, i kdyz na nej pravdepodobne vetsina lidi uz davno zapomnela. Hlavne proto ze nikdy neni dostupna zadna reklama a aktivita BP ohledne sponzoringu je tristni. Dale mi unika celkovy smysl dane kryptomeny, pokud ti bude reklama hrat na hlavni strance nonstop, ci je dostanes jako odmenu za aktivitu ve hre, jakou ochranu navrhujes proti automatizaci, zneuzitim bugu a tim nevyhnutelnemu propadu hodnoty tve meny do bodu v budoucnu kdy "tezeni" je nic nez ztratove a jedine co ti zbyva je zamorena hra reklamami.
  Sam jsi vystihl cely problem. :D 0.013 CZK, resp. 0.00051 EUR za jeden Satoshi, jak dlouho odhadujes ze budes muset "tezit", aby jsi si koupil jak zminujes to premium, slevu a tak podobne? Bude levnejsi koupit si ho za stovku z brigady, nebo za energii a cas co u toho spalis? :D

  Cely tento koncept odmen z reklam je jeden velky scam, zadarmo ti nikdo kdo chce jist nic neda, vzdycky tam bude nejaky hacek. :)
   
  zdarec1234 a -baghira2- tohle ocenili.
 14. ZOHAN

  ZOHAN User

  *****PapikSVK*****, ??
  Tento návrh je tak dokonalý podle tebe, ale má jednu dost zásadní chybičku?
  A to tu, že ho nikdo nikdy kompetentní z BP nebude číst, natož aby se někdo vůbec nad tvým návrhem i na chvilku alespoň zamyslel. Vskutku? Ano. Smutné ne?:cool::p:D:eek::rolleyes:
   
 15. zdarec1234

  zdarec1234 User

  Dal bycg ty mise od 15 levelu nebo 20. Když bude někdo chtít, tak si koupí program a má 24 level za měsíc nebo za pár dní "nahraje" 200mld. Jinak dobrý návrh.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).