Zpetná vazba Diskusia: Mutujíci epidemie

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Punisher, 11/6/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. -baghira2-

    -baghira2- User

    Punisher stačí hľadať tu na fóre a dovtípiš sa z toho. Tu sú odkazy:
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/pozor-nakaza-faq.108755/#post-904294
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/mapa-karantenna-zona.108928/

    Tvoje slová: "Akce Mutující epidemie je adaptací dobře známé akce Pozor, nákaza s obdobnými zákonitostmi."
    A plnenie cieľov tohoto eventu, predsa s tým súvisí. Iba som nadviazal na pokračovanie deja z podobnej témy.

    Bod 2. Cieľov tohoto eventu je 22. Tých spomenutých 6, sa plní výlučne a priamo v QZ.
    Čisto matematicky 22 mínus 6, rovná sa 16. Ak odrátame cieľ na splnenie tých 150 QZ,
    stále nám ostane 15 cieľov, ktoré vo svojej postate; postačia na získanie toho modulu.

    Tzn. netreba sa plašiť a stačí splniť 50 a 100 QZ, čo sa týka cieľov.
    Avšak ako som už spomínal, ani to nie je určené pre výlučne a
    samotársky založených hrajúcich hráčov. Ktorí v zásade odmietajú
    každú skupinu. Pre lepšie vysvetlenie.

    Takže ten modul za splnenie 15 cieľov, v podstate nesplnia. Ak sa ku niekomu, predsa len nepridajú.

    P. S.: Netreba to hneď otáčať proti mne. Ako som už inde písal:
    "Vždy je zapotreby a všetko s láskou vysvetľovať." Sme iba ľudia.
     
    -autobus-, konga-baghira a bhagira22 tohle ocenili.
  2. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    -baghira2- - Ja som ti napisal, ze mas v tom co pises nezrovnalosti a ty mi tu pises o hladani na fore. :confused:

    Uvadzas, ze 6 cielov sa plni v QZ. Tak povedz ako splnis tie 3 ciele na 150 QZ bez toho, aby si siel do QZ?

    Dalej uvadzas, ze 22-6=16 a ak odratame ciel na splnenie 150 QZ, tak nam ostane 15 cielov, ktore postacia na ziskanie modulu. A bral si do uvahy to, ze ten 15. ciel je prave ten modul, cize musis okrem toho ciela splnit 15 cielov? Cize co tvrdis, ze ak nesplnis tych spominanych 6 cielov a vynechas aj 150 QZ (7. ciel), tak ti ciele postacia na ziskanie modulu nie je pravdive. Pretoze by si mal splnenych len 14 cielov.

    Nikto sa proti tebe neotaca, len pokial napises nieco co nie je pravda, musim ta ako administrator fora opravit a uviest informacie na pravu mieru. Len by si si mal vediet aj priznat chybu, ak nieco napises v takom zmysle, ze to nie je pravda.
     
  3. -baghira2-

    -baghira2- User

    Chybu si viem priznať. S tým nemám problém.

    Ale čisto matematicky: 22 mínus 7 je 15. Takže áno postačí to, na splnenie 15 cieľov. V tom rozhodne chybu u seba nevidím.
    Ak by som nesplnil ani 50 a 100 QZ, tak by to bolo o 2 ciele menej, teda 13. A na získanie toho modulu, už by to nestačilo.

    V tomto smere Ti dávam za pravdu. Pre kompletnosť pripúšťam, že som sa mohol pomýliť. Ale čisto matematicky určite nie.
    13 + 9 = 22, ďalej 15 + 7 = 22 a napokon 16 + 6 = 22. Tzn. že výsledok sa nemení. Mení sa len spôsob a počet, ako u cieľov.

    Takže odpoveďou je: že vynechaním cieľov (50 QZ), (100 QZ) a (150 QZ) sa dostaneme na počet 13. A modul už nepôjde získať.
    Ale platilo by to: výlučne len v tom prípade, ak by som v zásade odmietal každú skupinu. A tým by pre mňa, ten modul bol stratený.

    P. S.: Čisto matematicky máš tam chybu, ak uvádzaš len 14 cieľov. Pretože podľa matematickej logiky, už by ten počet nesedel.
    A pokým viem, tak po splnení 15 cieľov; sa ten cieľ na modul už pripíše ako splnený. 14 + 8 je 22. To už nie je 7 cieľov, ale 8.
    Keby si mi napísal, áno si sa pomýlil ten modul nezískaš; pretože skupinových cieľov je dokopy 9 a mal by si len 13. Chápal to.
     
    -autobus-, konga-baghira a bhagira22 tohle ocenili.
  4. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    -baghira2- - ja tam nemam ziadnu chybu, tu mas ty, ked uvadzas, ze bez tych 6 cielov a bez 150 QZ je mozne ziskat modul a teda mat splnenych 15 cielov. Ja som ta opravil a uviedol som spravne cislo, ze budes mat bez tych cielov len 14, pretoze ten modul je odmenou za dokoncenie 15 cielov.

    Vynechanim cielou 50, 100 a 150 QZ + 6 dalsich z QZ sa nedostanes na 13 ako uvadzas, ale mozes mat maximalne 12. AKo chces splnit ciel, ktory vyzaduje splnenie 15 cielou, ked urobis ulohy bez QZ ktorych je len 12? Vsak na tom nic zloziteho nie je.
     
  5. -baghira2-

    -baghira2- User

    Punisher je to len bežná matematika. Ale áno, už to chápem.
    A pre úplnosť, vypíšem sem úplne celý ten zoznam cieľov, aby sme poznali ich celkový počet.

    Dobre? Nech máme obaja dušu na mieste. Ďakujem za pochopenie.

    P. S.:
    Nemôžeš po mne chcieť, aby som tvrdil že 14 + 7 je 22, alebo 12 + 9. To už by nebola pravda.
     
    Naposledy upraveno: 17/6/20
    -autobus-, konga-baghira a bhagira22 tohle ocenili.
  6. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    -baghira2- - s tym problem nemam, ak hraci vypisu zoznam cielov.

    Myslim, ze uz jednoduchsie ti to vysvetlit neviem, ak to nechapes, ze proste ten jeden ciel nie je klasicky ciel, ale za splnenie 15 cielov, takze v podstate sa nemoze stat, ze po splneni 15.cielov budes mat na konte 15 cielov, ale 16.
     
  7. -baghira2-

    -baghira2- User

    Áno presne tak to je. Uvádzam kompletný zoznam cieľov tohoto eventu Mutujici epidemie:

    Bohužiaľ takto som to mýlne vyrátal
    01) Vytřená podlaha Znič Plagued Kristallin 0/50
    02) Vyříznutí potěru Znič Blighted Gygerthrall 0/100
    03) Světelná laserová show Použij Infekční laserova munice 0/3000
    04) Mysofobie Způsob škody lodím Viral Kristallon 0/1000000
    05) Osekaná obrana Způsob škody lodím Gygerim Overlord 0/5000000
    06) Vášeň pro nebezpečí Použij Immunizer CPU 0/50
    07) Likvidace odpadu Znič Plagued Kristallin 0/100
    08) Úklid odpadků Znič Blighted Gygerthrall 0/200
    09) Výbušná dávka Použij Infekční laserova munice 0/5000
    10) Boj s epidemii Způsob škody lodím Viral Kristallon 0/5000000
    11) Praskající obrana Způsob škody lodím Gygerim Overlord 0/10000000
    12) Tanec s nebezpečím Použij Immunizer CPU 0/100
    13) Uklízecí maniak Znič Plagued Kristallin 0/200
    14) Likvidace nepříjemnosti Znič Blighted Gygerthrall 0/500
    15) Lehká spoušť Použij Infekční laserova munice 0/12000
    16) Zničí 99,9% bakterii Způsob škody lodím Viral Kristallon 0/15000000
    17) Průchozí obrana Způsob škody lodím Gygerim Overlord 0/25000000
    18) Imunita vůči nebezpečí Použij Immunizer CPU 0/150
    19) Vymýcení viru Splň 15 cíle/cílů 0/15
    20) Patologický lovec Způsob škody lodím NPC 0/100 000 000
    21) Hromadný útlak Způsob škody lodím NPC 0/200 000 000
    22) Nezastavitelný masakr Způsob škody lodím NPC 0/300 000 000

    správne by malo byť, len 21 úplných cieľov. Pretože 19 cieľ v poradí sa splní len vtedy;
    ak hráč splní iných 15 cieľov.
    Takže správne by sa tento cieľ, nemal medzi tie ostatné
    počítať, ako som to doteraz mýlne uvádzal.
    Áno máš pravdu. V tomto prípade je ich
    celkove, len 21.
    Tzn. že 21 bez 9 skupinových cieľov (6+3) nám vyjde len 12 cieľov,
    ktoré sa dajú plniť bez akejkoľvek skupinky hráčov. A to nás celkovo dostáva ku
    výsledku, že 19) cieľ v poradí nedáme, ak nezačneme s hocikým spolupracovať.


    Ak som to už teraz, správne pochopil. Keďže na mape priamo v montáži, ukazuje
    práve toto: https://gyazo.com/6b3ced969e7dbcebec5e46b267d4cca1 takto môže
    byť poriadne mätúce pre toho, kto sa riadi výlučne a len, čisto matematicky.

    Ani jeden z nás sa nepomýlil, každý to videl inak. Ale v BP urobili chybu, že
    celkový počet úplných cieľov nesedí. Správne mali u tohoto eventu uvádzať
    len 21. Nakoľko to môže pôsobiť u niektorých hráčov mätúco a pomýliť ich.

    P. S.:
    21 bez 7 je 14, tak ako 21 bez 9 je 12. Áno nemýlil si sa, máš v tom úplnú pravdu.
     
    Naposledy upraveno: 18/6/20
  8. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    -baghira2- - tak s tym suhlasim, ze to nie je prave najstastnejsie uvedene tam, pretoze ten ciel modul mali dat osobitne a nie ako dalsi ciel, co nedava moc logiky.
     
  9. -baghira2-

    -baghira2- User

    Punisher presne tak. A o to, mi po ten celý čas, vlastne šlo.
    Nakoľko matematicky to nesedí a môže dochádzať k omylom.

    Správne by mali dať, počet cieľov 21 a ten cieľ modul (ako bonus), pridať navyše.
    Ako pozornosť podniku. Osobne si myslím, že logika v tejto hre, by nemala chýbať.

    P. S.: Ma teší, že sa aspoň na niečom dokážeme spoločne zhodnúť.;) Logika nepustí.
    - Mohol by si to reportovať smerom nahor, že to nie je logické a že to pôsobí mätúco.

    Predom Ďakujem.
     
    -autobus-, konga-baghira a bhagira22 tohle ocenili.
  10. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    -baghira2- - posunut sa to vyssie moze, ale vies, ze neraz je viac veci zle prelozenych a nie je to opravene dost dlho, tak pochybujem, zeby niekto upravoval tuto vec :/
     
  11. -baghira2-

    -baghira2- User

    Punisher to chápem. Snáď postupom času aj to opravia, ak nebudú mať nakope viac vecí, ktoré súrne potrebujú správny preklad.
    Nie je to akútna priorita, ak potrebujú preklad, omnoho dôležitejšie veci s vyššou prioritou. Tomu plne rozumiem. Rešpektujúc to.

    P. S.: Asi majú práce vyše hlavy.
     
    -autobus-, konga-baghira a bhagira22 tohle ocenili.
  12. Fishbi89

    Fishbi89 User

    kde jsou ty procenta na padaní slitiny?3 dny nevypadl ani jeden kousek
     
  13. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

  14. Fishbi89

    Fishbi89 User

    Citacia zmazana
    ať koukám jak koukám,podle daných procent nepadá už nic,jinak díky forum sleduji pravidelně
     
  15. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Fishbi89 - a ake NPC strielas?
    Predosly prispevok sa necituje. Citaciu som ti zmazal, precitaj si v mojom podpise odkaz ako spravne prispievat na forum.
     
  16. Fishbi89

    Fishbi89 User

    Blighted kristalon a následně Blighted Gibertal ze kterých slitina padat má,FAQ sleduji pravidelně,vím jaká jsou procenta,za citaci se omlouvám
     
  17. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Fishbi89 - uvadzas, ze uz 3 dni ti nepadaju zliatiny. Aj chvilu pockas po zabiti NPC? Lebo chvilu trva kym sa objavi.
     
  18. nero3

    nero3 User

    Tak to s tebou fakt nemůžu souhlasit.... 150 QZ nejde normálně splnit
    Od začátku Mutujicí epidemie jsem zatím získal 19 CPU na QZ a to u toho sedím každý den pár hodin .......... ale nejsem u toho 24/7 v kuse

    150 CPU pro QZ vidím jako zcela nereálné číslo pro hráče co potřebuje jít do práce, spát... atd.

    Ovšem je to taky vidět na x-7 mapách..... 80% hráčů tam má zapnuté auto.
    Jeden hráč co ho znám dlouho, mi dokonce napsal že jsem hloupý že si ho taky nezapnu že mi poradí ..... docela tristní situace.... dal jsem mu rovnou var a sestřelil ho.... jenže co z toho, on vystoupil z klanu a už ho střílet nemůžu

    Dnes jsem byl svědkem jak na globálu si dva hráči domlouvali zapnutí loďe na x-7 když jeden z nich půjde zítra dříve do práce.

    Takže v této hře se sice hlídá to aby nebyl někdo nedej bože obviněn z nekalé činnosti, aby nepadaly sprosté slova a urážky ale zcela se ignoruje to, že hráči podvádějí.... což má stejný (možná i horší) morální dopad jak sprosté slovo................... to klidně můžete přestat hlídat chaty
    ------------------------------
    No ale všechny cíle jde splnit tady kromě těch 100, a 150 CPU na QZ :))

    Alespoň já už mám všechny cíle hotovy mimo těch 3 cílu na QZ

    Chtěl jsem to vložit do jednoho příspěvku, ale nevím co jsem děla špatně ... prostě to nešlo
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 19/6/20
  19. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    nero3 - ide o to, ze strazenie chatu alebo fora, ci tam hraci nepisu vulgarne a podobne je v nasej kompetencii, zatial co riesenie programov nie je v nasej kompetencii, ale malo by to robit BP, kedze to ma uvedene aj vo VOP.

    Pokial za tyzden akcie mas len 19 QZ (19x30=570 zliatiny), tak potom mas asi nejaky maly dmg mozno tak 15k, ked si pisal, ze to hras niekolko hodin denne, tak ine mi z toho nevyjde. Ved ja som bol par hodin tiez a vyslo mi to v priemere na 100 zliatiny na hodinu. Cize keby to robim tyzden po 3 hodiny denne, mam okolo 2100 zliatiny, co je 70 QZ. (bez boostrov)

    Nepis prispevky pod seba, ale pouzivaj funkciu Upravit. Multipost som ti spojil. Precitaj si v mojom podpise link ako spravne prispievat na forum.
     
  20. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Když to tady tak čtu, tak si myslím že jsem zvítězil ... když jsem se na tento event tentokrát vybod