Diskuze: Multi-firemní klany - Co s nimi?

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Warden, 7/11/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Drift1

  Drift1 User

  No nebyl by sem to já abych nepřidal svuj názor.Dost mě štve co se v poslední době s klany děje...důkazem toho je například klan RB ze serveru CZ2...přiletí pako z VRU začne střílet tak se bráním..jenže přiletí vlastní firma stejného klanu a bum...akcí jako demaner,hitac apod se vůbec nezučastním protože je to jedna banda co si myslí že jsou někdo,v reálném životě kamarádi ale jsou zralý na přes držku.Můj návrh by byl jednoduchý-zrušit klany.Místo toho vytvořit podobný systém který by určil místo ve firmě.Vytvořila by se křivka-ukazatel zkušenosti které by hráč získával střílením hráčů,npc,děláním bran atd..zkrátka vše co hra nabízí.Po dosažení určitého stupně které by byli třeba 3 by se hráči otevřela možnost přijmout pomocníka.Ten by sbíral body též a po dosažení by mohl přibrat pomocníka on..tím by tvořily alianci a po potřebném počtu hráčů třeba 5 by vznikl klan kterému by mohli dát jméno.Tím by získaly výhody klanu.Co se týká klanových stanic tak ty byh přesunul do skupiny firmy..vytvoříte skupinu minimálně 3 hráču a mužete ji postavit..Tohle bych zavedl a aby to nebylo jednoduché tím že by starší hráči měli výhodu tak rozdělit na levely a na vyšší počty.Hráči do levelu 10 by potřebovali 500 bodu..hráči do levelu 20 třeba 1500 bodu a hráči nad levelem 20 třeba 5000 bodů.
   
 2. Zkusíme to probrat popořadě...

  Jaké problémy způsobují?

  Tyto klany jsou často obviňovány že ničí některé akce, v některých případech mají sílu určovat, kdo se smí zúčastnit a kdo ne.

  Tam je právě největší problém v tom , že jak si chcete střelit do čehokoliv , co na akci lítá a má to v moci jeden klan , jako jedinec jste opět , což je samozřejmě horší , ve válce se 3 firmami
  Že vám tady moderátoři /administrátoři poradí tak se složte a zatopte jim , je nereálné. Multifiremní klany jsou převážně z nejsilnějších hráčů serveru složené ze tří firem. Dostaňte v jednu chvíli na mapu hráče ze svého klanu a k tomu si domluvte ještě hráče z dalších dvou firem z jednoho klanu - kdo to dokáže v jednu chvíli je machr. Protože válčit se svým klanem proti třem firmám jak jsem psal výše , není "in".

  Kromě toho je zde samozřejmě také situace, kdy hráči využívají členy klanu jiné firmy k sestřelení své vlastní firmy bez ztráty cti. Například, hráč EIC požádá hráče VRU, aby nastřelil další EIC a pak ho pomohl VRU hráči zabít.


  Ano, ten první je , že ubylo hráčů na serverech - ale čím si hráči pomůžou že je málo lidí? snad jen tím , že zavolají toho z druhé firmy aby jim někoho "odstranil" , protože mu někde překáží - jak již bylo psáno , tohle se dělo (ale podstatně méně) i za dob , kdy multiklany nebyly takovým fenoménem , jako jsou teď.
  Důvod proč to dělat?
  Když nebyly multiklany a někomu někdo vadil , dostal klan válku
  To už teď není "in" , jelikož je málo lidí a je možné , že dostanete jako reakci válku od více klanů z vaší firmy a pak je (jednofiremní) klan nucen bojovat proti 3 firmám.

  Problémy s odstraněním multifiremních klanů


  Hráči v těchto klanech jsou přátelé. V mnoha případech jsou v multifiremních klanech již léta a rozdělení těchto hráčů by přineslo mnoho hněvu. Pokud by byla možnost multifiremních klanů zrušená, je zde veliká šance, že tito hráči utvoří tři separátní klany, vyhlásí spojenectví a budou se chovat, jako by se nic nestalo.

  Pokud chce BP řešit to , že multifiremní klany jsou kvůli málo lidem na serverech , tak je rovnou může zrušit - lítá totiž tak málo lidí , že se již navzájem zná skoro celý server.
  Pokud se bojí reakce toho, že bude jeden multifiremní klan rodělen na 3 separované , v mezifiremním spojenectví fungující jednotky , tak toho bych se asi opravdu nebál. To už tu totiž také fungovalo a funguje - o to hůř , mezi multifiremními klany.
  Samozřejmě by k tomu došlo , ale myslím si osobně i ze skušeností a toho co už jsem ve hře zažil , že takovéto klany by to také dlouho neustály.(Bývalý -multifiremní) Klan rozdělený na 3 díly? kolik lidí se v něm sejde v jednu chvíli? Kolik lidí a klanů začne proti tomu klanu brojit , když tu kooperaci mezi firmami uvidí? pochybuji , že pak budou mít takovou sílu bránit svoje lidi na mapách cizí firmy.
  Obzvlášť , pokud bude z obou cizích firem z "rozděleného" klanu zrovna jen pár lidí online.

  Zatímco mezifiremní PvP je důležitý prvek hry, od kterého bychom nechtěli nikoho odrazovat, nevýhodou pro jednu nebo druhou firmu proti vedoucí firmě je to, že akce bude ve výsledku nudná.
  Například jsou zde případy, kdy stejná firma dokáže vyhrát spaceball 20x v řadě bez opravdového soutěžení, a to v podstatě není žádná vzrušující akce, pokud téměř nedochází k bojům.


  PVP - pokud chcete řešit existující nebo neexistující multifiremní klan na PVP , je to vlastně jedno - problém s multi klanem i bez něj může být stále - dostat kudlu do zad od vlastní firmy? kdykoliv si vzpomeneš. A rozdělený multifiremní klan na akci Spaceball atd. se v podstatě ztratí - viz psáno výše.

  Možné řešení

  1. Beztrestné období přechodu k jiné firmě následováno zrušením multifiremních klanů
  2. Zrušení multifiremních klanů


  Bod 1 a 2 beru v podstatě jako jeden , přičemž ten první je stejný jako ten druhý jen s pokusem o pěkný kompromis (samozřejmě pro rozhodnutí kam - zlatá cesta).
  Když to ale shrneme , a mělo tedy dojít k rozpouštění našich milovaných mulťáků , hráči samozřejmě ví , jak to na jejich serveru chodí a dle toho se zařídí - a troufám si i tvrdit , že se pro jistotu domluví.
  Takže dopadu na hodnosti bych se vůbec nebál , protože lidi ví , kde je díra , která by jim mohla vyhovovat a tu mohli zaplnit. Pokud by se to nepovedlo , stačilo by počkat. Oni si tu díru třeba najdou o něco později. Znám plno lidí , kteří se domluvili a jako klan , nebo alespoň jeho část kvůli určitým možnostem v jiné firmě přestoupili.

  Takže možné negativum by se po určitém čase vytratilo.

  3. Ponechání multifiremních klanů, ale zavedení omezení
  Hlavním omezením , jedno jestli jste v multifiremním klanu normálním klanu nebo sami je nemožnost střílet vlastní firmu.
  Možnost střílet vlastní firmu by umožňovala pouze diplomacie zvaná válka jinou logiku v této diplomacii totiž nevidím, když si můžete vesele střílet do čehokoliv co vám nastřelí soupeř.

  Omezení pro klany?
  Když už tu byla řeč o boosterech , tak například nemožnost získání multiboosterů od hráče jiné firemní příslušnosti (kromě bran , tam je to už o něčem jiném)
  Dalším postihem pro multiklanové hráče - nemožnost opravovat spoluhráče ve skupině , kteří jsou jiné firemní příslušnosti
  (kromě bran , tam je to už o něčem jiném)
  Úplné vyřazení , nebo alespoň určitá eliminace z eventů nebo odměn z eventů.
  Například vyřazení z akce lovu na piráty nebo .... například eliminace odměn z eventu jako právě probíhá - Akce hitac? 33% šance , že vůbec obrdží písmenko z Hitac minion/ kapsle z Hitac. Vždy se něco najde.
  Pokud by ale zůstaly multi-klany ale s určitými opatřeními jako jsou například výše popsané , nedivil bych se , že by nakonec stejně vymizely - neměly by vlastně žádnou funkčnost do budoucna
   
 3. Celkově nevím,co snahou o řešení toho problému sledují. Ta hra není o tom,co nabízí, ale je o tom,kdo dříve objeví něco,čím získá výhodu nad ostatními.

  I mě chybí ty časy,kdy se hrálo za firmu,ale nýnější systém a běh této hry není na řešení tohoto problému vlastně ani stavěný.

  Pokud si dobře vzpomínám,tak situace vznikla kvůli tomu,že hráči bez klanu pomáhali střílet vlastní firmu....Nýnější výhody multifiremního klanu jsou už pouze rozvinutým výsledkem. Samozřejmě taktéž mě to štve,že letím na spaceball své firmy a když už tam nepotkám war,tak tak potkám jinou firmu,která mě začně střílet a každý se potom přidá.

  Ještě jsem nestihl přemýšlet,jak by to mohl fungovat,ale co takhle,kdyby hráči bez klanu nemohli útočit na svoji firmu s klanem? Že by klan poskytoval nějakou konkrétní pasivní ochranu před bezklanovými hráči vlastních firem? Dejme tomu,že by ta ochrana platila na hráče,co třeba v posledním jednom měsíci dostali alespoň 1x čest dolů za zničené spoluhráče?

  Pokud by jsme vyřešili základní kámen,měli by jsme být blíže cíli.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 4. War na 100 dní?Není to zbytečně moc?Byl cca 10 dní.Co aspoň omezení na kratší dobu a třeba max.třikrát po sobě.
  Škoda této hry tam kam se ubírá.
   
  leosacek a -baghira2- tohle ocenili.
 5. Sapo

  Sapo User

  1. ak by mal klan co i len 1 hraca z inej firmi postih 50% na BZ a cesti celemu klanu ... pri ziskani akej kolvek novej odmeny ...

  2. distribucne bustre by fungovali v skupine len ak by boli vseci hraci zo skupiny z jednej firmi ...staci jeden z inej a distribucne by nesli vobec

  3.a posledna vec kazdy kto da DMG do hraca svojej firmi aj ked neni v skupine s inou firmou ... ktorej ho pomahal strielat by dostal rovnako postih - cest ... aj keby nezacal ale len pomohol ho zostrelit ... tym padom by sa mohla aj odmena za znicenie lodi delit medzi hracov podla toho kolko dmg dostane ... ako je to napr pri uber .... takze by dostal hrac co pomohol co len raz strelit do hraca svojej firmi - cest

  4. bod 3 je taky divny trocha ale ak by to nefungovalo tak potom ostava len jedno... vlastna firma by do stvojej nemohla nikdy ani len strelit pokial by tam nebol war ... to by platilo na vsetky mapy ...

  5.takto by bol hrac z inej firmi inej firme zbytocny ... jedine kde by tieto 3-4 body neplatili by mohlo byt napr skupinove brany

  PS: a konecne by sa vyuzival aj chat firmi a nie len global :p
   
 6. C^ss^ndr^

  C^ss^ndr^ User

  War na 100 dní?Není to zbytečně moc?Byl cca 10 dní.Co aspoň omezení na kratší dobu a třeba max.třikrát po sobě.
  Škoda této hry tam kam se ubírá.

  s timhle bych souhlasila 100dnu je moc dejte treba 20 ale 100 dnu ? to je 1/3 roku :D driv kdyz po vas slo 50 klanu jste 10 dnu nelitali a bylo vse ok tedka byste museli 3,5 mesice stat :D
   
  leosacek a -baghira2- tohle ocenili.
 7. Me osobne je to jedno jsou tací co to delaji v dobrem umyslu ale je jich hrozne malo. Vetšina to zacala delat aby vlastne sikanovaly dany server zabiraji mapu 2-6 vlastne nikoho tam nepusti a kdyz jsou dobre akce a ice . jsi v Multaku a chces zneprijemnovat hru druhemu tak aby ten hrac zato tez trpel a udelal bych to tak chces strilet v MUti klanu tak jakej je nacelnik jako eic tak za;) eic by ten danej hrac dostal minusovou cest jestli mi rozumite tohle by bylo nejlepsi reseni:p

  Schrnu to Multi klany by vlastne nemohli strilet lode pac by meli za danej sestrel minusovou cest a ne že jeden sestrel -100 ale rovnou -100 000druhej sestel uz -500 000.tím doženete daneho hrace bud prestoupit do jedne firmy nebo od toho upustit chapu na npc a ukol na npc by bylo vsechno v poho
   
  Naposledy upraveno: 10/11/17
 8. -baghira2-

  -baghira2- User

  Plně souhlasím. Y*o*D*i*A*k* tohle je nejmoudřejší řešení ze všech! :);)
  Lépe by to vystihnout, opravdu nešlo! :);)
   
  bhagira22, krtko458458458 a misiu2203 tohle ocenili.
 9. Problém, že většina hráčů co takhle hrají, tak se zná navzájem, budou si takhle pomáhat, ať jsou v klanu nebo ne. Tudíž by se hra musela předělat daleko více. Ideální možnost by byla, jak se tu píše zabránit střílení hráče vlastní firmy bez klanu. Dále kdyby zavedli určité bonusy(například :dmg,bz,čest), které hráč bude mít pouze v klanu, aby všichni nehráli jen bez klanu. Další úpravu bych ještě přidal, že když hráč opustí klan, může se k dalšímu připojit třeba až po měsíci.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 10. -baghira2-

  -baghira2- User

  Miloš, vždyť sem napsal v příspěvku #17 také i tohle:

  "Jediné riešenie, ktoré by som k tomu, snáď mohol navrhnúť; aby sa akýmkoľvek
  spôsobom zabránilo strieľať do vlastných. Podobne ako to funguje na R-Zone.
  "
  Platilo by to jak pro multiklany, tak i pro hráče bez klanů a to stejným metrem.

  To mi připadá k tomuto vláknu, jako jediná rozumná věc.
  + Odebráním multiklanům možnost diplomace: spojka, ponka, války;
  by hráče rozhodně víc, přimělo hrát za svoji vlastní firmu.

  A opět by to byl ten dark, jak sme ho znali kdysi; vojna všech 3 firem!
  Pokud by to někdo porušil, nebo by se to snažil obcházet; zachytil by
  ho
  systém a přišel by hned o půlku všechné své cti. A byl by klid.

  Po případě by dostal tak vysoký trest, jako to popisuje MuadDib85[CZ].
  A pokud by v tom někdo i přesto nadále pokračoval; platilo by to, co napsal Y*o*D*i*A*k*.

  EDIT: Mιℓσš•CZ[ŁσŴ] souhlasím.
  Proto by sem ještě dodal, že za provokace v klanu, by byla další stráta ve formě cti.
  Nejsme předce zvířata z Orwellové farmy. :D
   
  Naposledy upraveno: 10/11/17
  bhagira22, krtko458458458 a Bourakys tohle ocenili.
 11. Tohle by fungovalo, kdyby všichni hráči byli poctivý :D Dost hráčů ale rádo provokuje v klanu kde mají válku a pak si odejdou na farmu, kde počítají s tím, že je nikdo střílet nebude. Proto to nebude jednoduché takhle vyřešit, protože dost lidí by se takhle chovali
   
  *SATKO* a -baghira2- tohle ocenili.
 12. ZOHAN

  ZOHAN User

  Zajímavé nápady zde padají, ale nastíníme si klasický příklad. Chci dělat kubikony a nějaký člen multi klanu eic a je to hráč firmy vru mě nebude schopet odehnat, tak vyskočí z klanu a protože mě nebude moci střílet, tak začne mě neustále minovat. Jelikož tuto hru hrají rozmazlené a škodolibé děti nebo zletilci, tak si zavolají další kamarády a co zbyde mě? Jít hrát člověče nebo změnit mapu...
   
 13. *SATKO*

  *SATKO* User

  Skvelé nápady a potencionálne riešenia chlapi,pre mna je proste nemyslitelne aby ma na vlastej mape napadol cudzí hráč a ked sa začnem bránit,dorazia ma vlastný to predsa nemá žiadnu logiku
   
 14. ZOHAN proto říkám, že pokud něco neudělají s tímhle, tak něco měnit nemá smysl.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 15. Hra postrádá logiku,pakliže jsou klany které jsou multi firemní,já bych je rozpustil a BP by měl zavést klany jen s jednou firmou,jinak pak nemá smysl mít 3 ruzné firmy a střílečka je o ničem,když tě pokropí hráč vlastní firmy,jen aby pomohl hráči v klanu.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 16. *SATKO* - ty jsi to ještě nezažil? Na GE1 je to naprosto normální. Střílím se s někým, přiletí buď někdo bez klanu nebo moje firma atejný klan a bác, jde po mě!
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 17. coroner

  coroner User

  Pro multi klany novou mapu a speciální úkoly. Kdo tam bude chtít jeho věc a speciální odměny. Jinak bych je jinam nepustil.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 18. *SATKO*

  *SATKO* User

  MuadDib85[CZ] ja hrám od začiatku na GE1 a zažívam to bežne a potom nadávam celko sproste.Raz som si potom takeho našeho borca vystriehol,dal som ho dole ked bol sám a potom ma nahánal celý klan,tak som radšej týžden nehral
   
 19. Zaujimava téma a jednoznačne som zato aby sa to zatrhlo , taketo domiešane klany nemju čo v hre robit firemna hierarchisa sa totalne vytratila hrám nejeden piatok a krasne firemne nájazdy čo kedysi boli sučastou hry už nie su , všetko je zmiešane a vysledok vedie k otázke načo firma vlastne je ? spacebol poškodeny lebo su tam všetky firmi na jednej kope dominatný klan terorizuje celu okolitu spoločnosť hry , ak niekto chce byt vo vytuženom klane neh sa páči ma možnosť prestupit ale tato miešačka je totalne na nič , beztrestne prestupovanie do inej firmi hlupost je to dezerter a neh si zato dany hrač zaplati raz si si vybral firmu tak za nu polož život toť môj názor k danéj problematike , vojna na 90 dni tiež pekna capina zase to viužije par klanov čo ma največšiu učast v hre 10 dni bolo uplne postačujuce vyhlasit niekomu vojnu trva pár sekund tak načo taketo obmedzenie na 90 dni na GE4 kde hrám vznikne jeden klan 50 elitných hračov a pri dnešnej učasti v hre je nemyslitelne si niečo zahrat lebo su domiešany a su všade niekto si da cez vojnu pauzu na par dni a nehra lebo sa to proste neda a teraz už nehra 90 dni lebo to niekto riadne prepiskol . Hra potrebuje zmenu a nových hráčov ale ked lvl22 može davat hračov z lvl16 je to uvedene ako priklad ale je to hlupost ak dany lvl zautoči je to jasne odstrel je v poriadku ale strielat slabe lode len odradi slabých aby v hre pokračovali ak sa spoja serveri možno sa to trocha stabilizuje ale treba nam novu krv do hry viac naborov a ludom povedat pridi zahrat je to super a nie aby tu ostala len hrstka hračov čo to tu ma ozaj rado a hlavne viem že to sem nepatri ale velke množstvo priatelov prestalo hrat kvôli stale neriešenemu problemu z botami to je dalšia vec ak chceme mat kvalitnu hru tak sa to riešit ma a nevyhnutne to zatrhnut .
   
 20. **DUCH**67

  **DUCH**67 User

  Co tak programova uprava. Nieste v ziadnom klane a nspadne Vas clen miltiklanu z inej firmy,branite sa doleti hrac vasej firmy,ktory je clenom miltiklanu a chce pomoct dorazit Vas. Uprava_nic mu proti Vam nefunguje _ lasery,raketomet,rakety.....
  Miny a smartbomba by by da dali pouzit az v urcitej vzdialenosti.
  Podobny problem bol v R zone a vyriesil sa.
  Seriou postupnych krokov ich dobreho otestovania sa daju problemy v DO vyriesit,zatial v to verim.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.

Sdílet tuto stránku