Diskuze: Nový systém montáže a upgradů

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem =Marvin=, 14/4/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Badmaniak tak z toho jsem teda jelen, nevím co jsi tím chtěl říct :) trocha to rozveď
     
  2. Borat

    Borat User

    No u sparťanov sa počítajú len stíhačky. Niekedy to platilo aj pre loď, ale vraj to bola chyba a teraz to ja tak ako pri hercules/havoc. % sa počítajú len so stíhačiek.
     
    *Firefox1* tohle ocenil(a).
  3. Badmaniak

    Badmaniak User

    Přesně tak.
    Počítá se to jen pro stíhačky. Pro ty ve kterých to je, plus celkový bonus pro všechny. Je to tedy stejné jako to bylo s herkuly. S těmi Havocy jsem to napsal trochu zmateně, protože tam se 10% dmg počítalo až s celkovým, zde je to pro onu stíhačku i kdybys měl jen jednoho spartana.
    Tedy efekt se vztahuje na tu onu stíhačku, plus celkový bonus také jen na stíhačky (štít, hp samozřejmě na lod :) )
     
  4. Mamina71

    Mamina71 User

    Zdravím, v hangáru v přehledu surovin vidím, že mám i jakési Proxium (jen 14 ks). Co je to za surovinu a k čemu se teď hodí ?
    (dohledal jsem jen, že byla z akce Mrazivé peklo a že z toho šlo něco craftit (zelené klíče, ULF4).

    Když dám slovo Proxium vyhledat tu na fóru v sekci kde jsem o této surovině něco čekal (např. Wardene zde: https://board-cs.darkorbit.com//threads/montazni-navody.109212/, tak tam žádná informace o Proxiu (ani např. o Duothrinu) není.
     
    Naposledy upraveno: 9/12/17
  5. Warden

    Warden User

    Mamina71: Proxium i další suroviny jako duothrin, trittothrin, quadrothrin byly suroviny použité při montáži v rámci akce Mrazivé peklo FAQ. Odroluj v tom tématu dolů a najdeš montážní návody, kde se používalo. Zde popsané návody byly později změněny a byla v nich přehozena nestabilní LF4 a RSB. V rámci tebou zmíněného tématu není tato montáž popsána, neb tam se nachází jen standardní montážní postupy a ne postupy, které jsou k dispozici jen výjimečně nebo jednorázově.
     
  6. Uživatel

    Uživatel User

    Dobrý den.
    Nečetl jsem sice celou diskuzi (spousta vaty) ale napíšu tady tuto funkci z pohledu hráče nováčka.

    Hraju 6 dní
    Sestřelení vetřelci 2 665
    Steuner / Boss / Recruit, Lordakia / Boss, Devolarium, Mordon / Boss, Sibelon, Saimon / Boss

    Když jsem oběvil funkci montáže tak jsem jako první věc chtěl samozřejmě sestavit loď, než jsem zjistil že se dá snadno vydražit v aukci (mám je všechny včetně designů)
    Pak jsem se chtěl zaměřit na letouny Iris. Tak to bohužel asi nepůjde protože je potřeba moc materiálu.
    Takže jsem se zaměřil na PET. Tam je výhoda že polovinu věcí dostanu za přihlášení (každodenní bonus)

    No ale o tom tak úplně psát nechci.
    Chtěl jsem psát o tom kolik jsem zatím nashromáždil surovin na výrobu hardwaru.

    Mucosium - 4
    Plasmid - 0
    Scrap - 10
    Prismatium - 0
    Aurus - 0

    Nevím kolik těch materiálů přesně je ale tyhle jsou potřeba na výrobu Hardwaru na výrobu dalších věcí.
    Z pohledu mého, jako začátečník na mapách 1-1 až 1-4 (na jiné zatím nejdu protože nemám splněny všechny ůkoly. Hlavně Sibeloni mi budou trvat hodně dlouho) je montážní hala pro mě nedostupná. Nemám žádný materiál ani na nejjednodušší plán.
    Spousta věcí jde dražit a spoustu věcí nepotřebuju vyrábět ale i tak třeba konkrétně PET (o který mi jde především) bych sestavit nedokázal ani za měsíc. To už bych podle mého vydělal částku v Uridiu na jeho zakoupení přímo v obchodě ( po 6 dnech hraní mám zakoupen letoun Iris za Uridium v obchodě a mám 13 000 Uridia na kontě)

    Samozřejmě budu dál sledovat co už můžu vyrobit a co ne, ale nevím jestli mě to nebude po čase spíše demotivovat než abych si říkal "jůůůůů ještě xy tohohle a můžu mít tady toto"

    Uvidím časem co a jak, ale jedno vím určitě. Nic jiného než PET a loď (líbí se mi Cyborg a nebo Mimesis) skládat nebudu. I na tyto věci je potřeba tolik harwaru a materiálu že to asi stejně neposkládám dřív jak za rok - ne li déle.
     
  7. Warden

    Warden User

    Uživatel: Co se týká hardware, ten je lepší získávat ze zelených nebo zlatých beden a denních bonusů. Z beden padá poměrně často (ne ale z každé druhé ;)). Rozhodně je zde větší šance hardware získat, než že posbíráš dostatečné množství šrotu a dalších základních surovin na to, aby jsi ho smontoval.
     
  8. Uživatel

    Uživatel User

    Prozatím nemám v úmyslu do hry dávat peníze takže nějaké klíče k boxům kupovat nechci.
    Rozhodnu se po nějaké době.
     
  9. Warden

    Warden User

    Uživatel: Klíče se dají í získávat z úkolů, dále 10 jich budeš mít v denním přihlašovacím bonusu v prosinci a pokud by se ti podařila udělat brána Zeta, dostal bys jich padesát, pokud tuto bránu dokončíš v neděli na dvojnásobné odměny z bran. Jinou bránu aní nestavěj. Zeta je lehká a pro nováčka nejvýhodnější (osbně jsem ji dělal na lodi Vengeance s full LF2 lasery ;)). Sem tam se dá klíč koupit i za uridium, ale uridium bych raději investoval do Zety. Zapomněl jsem zdůraznit, bedny bych sbíral jen na akci Zeus (zlaté bedny), neb bez letounu Zeus se v budoucnosti neobejdeš.
     
  10. Uživatel

    Uživatel User

    Čoveče klídek. Hraju 6 dní, ne 2 roky.
    Momentálně se probírám FAQ herní bible.

    Sestavování bran se zaseklo na pár dílcích u 3 bran takže nějaká brána Zeta, bude sestavena tak za půl roku.
     
  11. Warden

    Warden User

    Uživatel: Jsem v klídku, neboj. ;) Jen jsem tě chtěl upozornit, abys nestavěl brány Alfa až Gama, častá to chyba začátečníků. To že studuješ bibli je skvělé. Hráči moc nečtou. Našel jsi i téma První kroky po vesmíru?
     
  12. Uživatel

    Uživatel User

    To je asi na jinou diskuzi ale už jsem se pročet hodně tématy (i k akcím)
     
  13. Warden

    Warden User

    Ok, pokud bys měl ještě nějaké dotazy, polož je do odpovídajícího vlákna v sekci Diskuze o hře / zpětná vazba , nebo si založ vlákno své. Držím palce, aby se ti dařilo. Zde to uzavřeme tím, že HW je lepší získávat z beden a logovacích bonusů, případně nákupem v obchodě, než je montovat ze šrotu a dalších základních surovin.
     
  14. Uživatel

    Uživatel User

    Když už jsem u tohoto tématu tak bych se zeptal na pár věcí.
    V glosáři / bibli jsem zaznamenal menší nedostatky v popiscích.
    Buď jsem na vysvětlení ještě nenarazil a nebo tady není.
    K čemu přesně mi bude Imunizer CPU ? U tohoto plánu chybí popisek co to vůbec je a k čemu to slouží, nebo kam se to umisťuje popřípadě na co mi to bude.
    Stejné je to u Modulů. Jak tady na fóru, tak i ve hře (montáž) není přesně jasné k čemu to je.

    Možná že se tady na fóru o tom vede debata ale na tu jsem zatím nenarazil.
     
  15. Warden

    Warden User

  16. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Uživatel na to že to hraješ jak říkáš 6 dní uznávám, že máš slušný rozjezd a velkolepé plány :) Ale měl by sis uvědomit, že právě proto, že to hraješ tak krátce nemůžeš znát celou problematiku hry a akcí s ní spojené, které proběhly v předešlé době než jsi začal hrát. Bible DO je výborný pomocník pro začínající hráče, když jsem já začínal, zdaleka neměla takovou podobu a obsah který má dnes. Hra není tak jednoduchá jak by se zdálo a také není jen o bezhlavém střílení, aby jsi se stal úspěšným hráčem musíš tvrdě makat a zvolit správnou taktiku k úspěchu (ve všem) a to je "běh na dlouhou trať". Pro ty co platí - měsíce a pro neplatiče - roky. Nejde to vysvětlit jednou větou, já sám jsem pochopil po půl roce hraní, že jsem nezačal zrovna nejlíp a musel jsem ve hře plno věcí změnit a hrát jinak. Abys pochopil o čem mluvím, tak musíš mít po ruce opravdu zkušeného hráče a pokud nemáš, tak jsi dnes udělal ten správný krok - navštívil jsi Fórum ;)
    Ps: Mám odehráno 4.566h
     
  17. Mám dotaz. Po delší době jsem začal zase hrát, ale předtím jsem měl dva hangáry a teď se na něj nemohu dostat. Můžete někdo poradit co s tím.
     
  18. V odměnách jsem dostal design goliathu ale nikde se neobjevil. Jak to?
     
  19. Badmaniak

    Badmaniak User

    Hangáry už nejsou. V sekci Hangár máš všechny lodě které vlastníš a přepínat mezi nimi můžeš tím, že je aktivuješ. Abys to měl jako "postaru", tak si u každé lodě můžeš dát "Oblíbené" hvězdičkou vpravo. Pak si mezi nimi můžeš jak warpovat, tak přehazovat jako dřív pomocí čísel nahoře.

    Počet lodí už teď není omezen a máš je napořád.