Diskuze: P.E.T. 10

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Neya, 22/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Kubino

    Kubino Guest

    pecko pozor ale na to, že je to mechanizmus, t.j. nedokážeš mať pustené 2 súčasne, napr. aby zbieral a potom sa aj chránil. Podľa mňa je to zbytočnosť, keď s PETom len tak poletuješ môže byť vypnutý alebo radšej nech pomáha v obrannom móde. Na čo presne chceš daný mechanizmus využívať? Jedinú jeho využiteľnosť vidím v PVP, kde počas použitia kamikadze zapneš ochranu pre PET-a aby ti ho niekto skôr nezostrelil.

    Boostre ani PP nemajú vplyv na PETa, takže si to dobre prepočítaj, či sa ti to oplatí. Protokoly sa oplatia podľa mňa len v prípade, že máš aj v PET-ovi full LF4, ak ich nemáš ani v lodi urídium sa dá investovať lepšie.
     
  2. TRIXT

    TRIXT User

    pecko ještě můžeš zkusit AI-E1 "Protokol manévrování". Pet se pak pohybuje více kostrbatě a není tak jednoduché ho rychle nakliknout.
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  3. pecko

    pecko User

    Jaj, tak dik ja chcem ist na paladium hlavne, ale preco potom ked som chcel dat PET na paladiu tak som ho nedal aj ked zbieral paladium je to ten protokol AI-E1?
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  4. Spartakus

    Spartakus User

    na palladko je G-AR1. :) Jak je to stou maximální palebnou silou peta? Já tam dal 10 lf4 na maximálním upgradu a střílel něco okolo 9300-11200 RSB. Nemám v něm žádný zaměrovač, ani Protokol laserových zbraní. Za předpokladu, že bych tam dal 10 Protokolů laserových zbraní na levelu 3, bude jeho palebná síla o 40% víc než normálně. To mi 30 000 nedává ani náhodou. Maximálně 16 000 na nějaké drobné. (Pokud počítám dobře.)
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  5. Kubino

    Kubino Guest

    Spartakus protokolov môžme dať do PET-a až 12. Kedže sa pýtaš na max DMG v hladine teórie (bez odchýlok, holý výpočet) sa ideme na to pozrieť.

    Máme 2 protokoly zvyšujúce DMG, jeden zvyšujúci DMG globálne (4% na lvl 3) a jeden proti NPC (6% na lvl 3).

    Kedže riešime maximálne DMG, pri lvl 14 je bonus 12% do DMG takže počítame s týmto číslom. Základ v petovi pri 10 ks LF4 na lvl 16 = 10 * 212 * 12% bonus = 2374

    Protokol AI-LM1 - 2374 * (12 protokolov s 4%) * 6 (RSB) = 21 081

    Protokol AI-AL1 - 2374 * (12 protokolov s 6%) * 6 (RSB) = 24 500

    Hodnoty označené farbou sú samozrejme maximálne, t.j. kolísavé reálne DMG je nižšie. K hodnote 30 000 sme sa nepriblížili preto je to asi všetko typu JPP (jedna pani povedala) :)
     
    Spartakus tohle ocenil(a).
  6. Spartakus

    Spartakus User

    Jo no jo. Protokolů je 12. :D (Neposunul jsem si okno dolů, tak jsem viděl jen 10). Tak 19-21 000 to už je slušná pecka, škoda, těch odchylek. :) Díky za ujasnění. :)
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  7. ahojte chem sa opytat ci sa oplati kupit pet lebo potrebuje palivo a take veci co je za uridium ale nechem chodit na pvp mapi a zbierat boxi ale chem nieco co bude zbierat boxi
     
  8. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    thekikoplayer - PET sa v kazdom pripade oplati,je to investicia do buducna,kedze pomaha hracom pri zbierani surovin,boxov,bojovani,hladanie NPC,atd...staci si kliknut na link v prvom poste tejto temy a tam mas informacie ohladne PETa.
    Co sa tyka zbierania boxov,tak zbiera ich,ale len tie,co su v dosahu,podla levelu mechanizmu zbierania a radarovych protocolov.
     
  9. dakujem za odpoved hned jak budem mat bigboy a uridium tak kupujem
     
  10. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    thekikoplayer Ale pokud jsi začátečník a nemáš ještě ani základní výbavu tak zvaž zda se ti vyplatí PETa koupit, jestli to není zbytečně vyhozené uridium, zda není lepší investovat raději do potřebnějších věcí, jako je profil pilota, či výbava, letouny.
    A pokud se rozhodneš koupit PET, mechanismy do něj kupuj až na levelu 3, tj. od 8 lvl. PETa, nižší levely mechanismů jsou zbytečně vyhozené uridium.
     
  11. ked sa pocita zaciatocnik jako zle lode a vsetki veci tak ano ale ked podla toho jako dlho hram tak to nie ale mas pravdu oplati sa radsej najprv vegu:)alebo goli a stihacki a lf4 ale nechapem ze preco sa vsetko tazko zaraba okrem kreditov:eek:
     
  12. Kubino

    Kubino Guest

    Kredity sa nezarábajú ťažko? Čo sa týka aukcie, určite skôr našetrím 300 000 urídia ako tie MLD za čo sa niektoré veci dražia :)

    Keby si napísal svoju výbavu, PP a pod. ľahšie by ti niekto poradil, či kúpiť PETa. Taktiež si stačí vypočítať návratnosť investície do PETa, t.j. porovnáš koľko urídia zarobíš za hodinu (alebo deň) a koľko ti to bude trvať nazbierať s PETom (odhad, skúsení ľudia ti povedia koľko z denného úlovku nazbiera PET ak zbierate obaja).

    Osobe vidím prioritu v lodi, LF3 v nej a max drony (aj keď Flax). Potom by osm začal počítať tú návratnosť a podľa toho riešil, či sa mi z PETom bude na ďalšie veci šetriť lepšie, alebo pri jeho cene pocítim rozdiel napr. za 4 mesiace.
     
    thekikoplayer tohle ocenil(a).
  13. tak dobre napisem vsetko o mojej lodi lod:vengeance(z aukcie za 890.000K) hangar:vegeta na NPC vybava:LF3,LF3,LF3,LF2,LF2,LF2,LF1,G3N-7900,G3N-7900,G3N-3310,G3N-3310,SG3N-BO2,SG3N-BO2,skok-CPU 1,Robot-opravar4 a uridium za den to je asi 2.000U ked podla tohto viete poradit ci si mam kupit PET tak vi ste velice múdri ;):):D lebo ja neviem nic o pet lebo ani raz som ho nemal a ani neviem co snim mam robit ale potom zistim ked poviete ze sa oplati (nie som dobri na vípocty)(nekupujem lf-3 neviem preco ale nechem a chem mat modre) akurat som kupil iris a flax
     
  14. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    thekikoplayer tak s touhle vybavou je zbytecne kupovat peta, jeho provoz a vybava stoji dost uridia, ktere muzes investovat lepe. Radeji draz/kupuj vybavu jako nejlepsi pohony, full letouny, udelej si alespon prvni stitovou bublinu v profilu pilota.. lf3 jsou zaklad a bez nich modre strilet nebudes. Na tvem miste bych na peta zatim jeste zapomnel a radeji se venoval potrebnejsim vecem. ;)
     
  15. (thekikoplayer napisal na tablete)
    dakujem za odpoved takze mam si radsej kupovat veci ako designi stihacki a dela a ked uz designi uz mam dve stitovi(modry) a utocni(ohnivi) obidve z aukcie za 200.000k ale dve veci nechapem mam byt tank alebo formula (tank=same stiti) (formula=same generatori rychlosti) alebo obi dve? alebo dve konfiguracie? a este nechapem podla coho viete kedi mate kupovat PET
     
  16. Můžeš si vytvořit 2 konfigurace : bojovou (v lodi a ve stíhačkách max lasery, v generátorech štíty) - hodí se na ničení NPC a únikovou (ve stíhačkách štíty, v lodních generátorech pohony) - ta je na zdrhání. Pokud budeš mít silnější loď a dostatek života, tak je dobrá útočná (max laserů v lodi i letounech a v generátorech pohony) hodí se do některých bran a na lov slabších hráčů. K tomu je ještě dobrá formace motýl. Ale když narazíš na někoho silnějšího...

    EDIT: PET kupuj, až budeš mít v lodi pořádnou výbavu a vylepšené štíty v PP.

    EDIT2: Omlouvám se MARVINE za OT, neuvědomil jsem si to :(
     
    Naposledy upraveno: 25/8/14
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  17. =Marvin=

    =Marvin= Guest

    thekikoplayer, PetriCZech™ Tady se nevede diskuze o konfiguracich, ale o PET.

    Kdy koupis peta je koneckoncu ciste na tobe, je to investice do budoucna a casem bys ho nejspise tak jako tak koupil. Jen musis uvazit zda nemas potrebnejsi veci do kterych se da uridium investovat, a zda momentalne peta vubec vyuzijes.

    Edit. Sentiero diky za upozorneni, psal jsem z mobilu a nevsiml jsem si velikosti pisma. :) Alespon myslenka lepe vynikne :p
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 25/8/14
  18. Sentiero

    Sentiero User

    thekikoplayer Pokud nemáš základní elitní výbavu jako jsou lf3,nej generátory a nej pohony,tak je zbytečný dávát U do peta.
    Pet je spíše pro hráče,kteří jsou víceméně elitní a nemají už co se týče základní výbavy co koupit+ mají alespoň zákald v PP,tak pak je pet dobrá volba.To je i odpověď na tvou otázku,kdy koupit peta...

    Samozřejmě to,jestli si peta koupíš teď nebo později, je čistě na tobě,ale hráčům s výbavou jakou máš ty,se to nedoporučuje právě z toho důvodu,že potřebuješ základní výbavu (jak jsem psala nahoře).

    A taky jde o to,že pokud peta koupíš,tak je dobrý investovat do něj pouze tolik U kolik se ti může vrátit..Jak už v podobě samotného U nebo třeba EE-sběr paladka nebo sběr boxů. Vlastně =Marvin= ti to popsal dobře...
    Pet je sice dobrá věc,ale taky pěkně drahá...musíš koupit mechanismy,odemknout alespoň pár slotů -ideální samozřejmě je pokud odekneš jen ty který budeš potřebovat,tak abys zbytečně neutrácel U,a když petka sbírá tak palivo taky něco stojí...Ale časem se ti to U vrátí,sama jsem si na petku zvykla a faktem je že toho nasbírá dost ;)


    Co se týče konfigurací,tak na to bys měl založit tému zvlášť..ale záleží na tom co nebo koho zrovna střílíš a kde.To jaké konfigurace ti budou vyhovovat si musíš vyzkoušet sám. Obecně se většinou lítá tak, že jedna je na dmg a druhá úniková..

    P.S.
    =Marvin= no teda,ty píšeš tak strašně malým písmem,že bych si na to měla vzít lupu..:D
     
    Naposledy upraveno: 25/8/14
  19. TRIXT

    TRIXT User

    thekikoplayer, Sentiero, =Marvin=: Popravdě, když jsem začínal na CZ1, hodně jsem přemýšlel o strategii, jak postupovat, abych se co nejdříve zařadil mezi elitu. Jeden z mých kroků byla i skutečnost, že PETa jsem pořídil naopak co nejdříve. Poté jsem se snažil ho vyexpit na 8 lvl (pak jsem se naopak snažil PETa nevylepšovat kvůli spotřebě), abych mohl koupit dva mechanismy a to kamikadze (předpokládá se prémko) a obchodovací mechanismus. Oba za jediným účelem a to co nejrychlejšího vydělávání kreditů.

    Kamikadze ušetří opravdu hodně. Třeba na 3-5 člověk vůbec nemusí střílet a PET na sebe vydělá i Uridium.

    Obchodovací mechanizmus zase dává na 3.lvl 30% kreditů navíc při prodeji surovin. Navíc mohu prodávat kdykoliv aniž bych se zdržoval s přesunem na základnu.

    thekikoplayer: Takže pokud máš prémko, pak moje rada jde proti proudu, neb říkám, kup si PETa co nejdřív. Hodně ve finále ušetříš. ;-)
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  20. Sentiero

    Sentiero User

    TRIXT Ano tohle je taky způsob,ale pouze za předpokladu, že hráč má premium a posílá si U,tedy nemusí si na všechno střílet a věci za U má levnější..

    Musíš brát v potaz to, že je rozdíl ve způsobu hraní mezi hráčem, který má premko a kupuje U a mezi tím, který U neposílá a premko nekupuje...

    Edit:
    Já jsem psala k tomu,když hráč premium nemá a ty když má..;)

    P.S. Ano psal jsi o premiu a právě proto,to zdůrazňuji..Jen jsem chtěla napsat,že mezi těmito způsoby jsou určité rozdíly a právě proto,by to měl hráč zvážit..Ale samozřejmě pokud sjem sem napsala něco co sem nepatří tak se omlouvám.
     
    Naposledy upraveno: 25/8/14