Diskuze: P.E.T. 10

Diskuze na fóru 'Diskuze o hře / zpětná vazba' zahájená uživatelem Neya, 22/11/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Spartakus

    Spartakus User

    Upřímně nechápu logiku mechanismu lokalizace nepřátel Peta. Hlavně na Uber mapě. Proč jsou tam ta NCP každý den proházená? Kdo se v tom má potom vyznat? Jeden den je Uber Lordakium nahoře, a další den je dole. Nešlo by nastavit aby to bylo pořád stejně?
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  2. Korben

    Korben User

    Pre pána jána, tak toto už je len strašný problém. To všetko musí byť dokonale uhladené? :rolleyes: Je predsa hlavné že sa tam NPC nachádzajú, ak by tam chýbali , tak by som tam videl problém , ale v tomto prípade mi to pripadá ako by ti išlo o neskutočnú rýchlosť. :rolleyes:
     
  3. Kubino

    Kubino Guest

    Spartakus mechanizmus na lokalizáciu nepracuje tak, že je zoznam NPC a ktoré si vyberieš to ti začne na minimape blikať. Pracuje to tak, že po preportovaní na mapu si mechanizmus zo systému vytiahne aké NPC sa v súčasnom momente (preportovaní) nachádzajú na mape. Preto je možné, že zoznam sa niekedy odlišuje v poradí kedže nie vždy sa nejaké NPC v momente nachádza či sa len prehodí poradie, lebo niektoré zaregistrovalo skôr a niektoré neskôr.

    Dobre je to vidieť pri akcii napr. referee ***, ako daný mechanizmus pracuje. Nie je pevne dané, že xx xy xz xt a pod. sa nachádzajú na mape, zoznam sa tvorí online, t.j. v momente zapnutia PET-a či vstupu na mapu.
     
  4. Spartakus

    Spartakus User

    Korben Hold jsem puntičkář co má rád pořádek a dokonalý přehled. O rychlost mi trochu jde. Čím vyšší rychlost, tím víc uridia. :D
    Kubino Aha. Děkuji hned je mi to jasnější. :)
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  5. Timanris

    Timanris User

    Když se na jeden zdroj sesype více P.E.T dle čeho se určuje, kdo jej sebere? :D
     
  6. Spartakus

    Spartakus User

    Dostane ho ten, kdo má nejrychlejší připojení internetu.
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  7. Ahoj,

    Tak opět jsem tu s dotazem který se nyní týká mechanismu sběrače u PETky.

    Mám mechanismus automatického sběru kořisti na 3. levelu, který má dosah 2500.
    K tomu mám 10 protokolů radaru na 3 levelu což je +120% a 2 protokoly radaru na levelu 2 což je dalších 12% dohromady tedy 132% takže PET by měl vidět bonusový box na vzdálenost - 5800. Což nevidí ověřil jsem si to tak, že když jsem dal do lodi lokalizátor nepřátel 3 který má dosah s radary 11600 - čímž jsem si cca. ověřil kolik je vzdálenost 5800 vím že tam box je ale PET se pro něj sám nerozletí. Jak je tohle možné? Dokážete mi to někdo zdůvodnit? Dal jsem do toho hodně uridia tak by mě to zajímalo. Díky

    Dobrý lov
    RafeMcCawleyCZ
     
  8. »vojta«

    »vojta« User

    Bohužel, sběrač funguje tak, že pet vidí boxy na přibližně stejně velkou vzdálenost jako ty. Tím, že zvětšíš dosah, zvětšíš jen vzdálenost, na kterou se pet může od tebe vzdálit, takže když ho necháš u skupiny boxíků a odletíš přes půlku mapy, tak zůstane sbírat ty boxíky, jeho dohled tím ale nezvětšíš.
     
  9. Tak mi vysvětli proč je u lokalizátoru i u sběrače napsáno stejné slovo DOSAH. A přitom to funguje na každou věc úplně jinak? asi není dosah jako dosah takže radary + sběrač žádná výhoda akorát to víc žere a zbytečně jsem utratil 210.000 učka :) Dobrý vědět.
     
  10. »vojta«

    »vojta« User

    dosah u lokalizátoru - největší vzdálenost na kterou pet ukáže npc. dosah u sběrače - největší vzdálenost od lodi, kde pet může sbírat, o "dohledu peta" se tam, bohužel, nic nepíše.
     
  11. no může sbírat když ho tam zavedeš ? takže to nemá význam.
     
  12. Rafe ono jde o to,ze cim dal je pet od tebe tim min.si prekazite. Priklad,kolikrat se ti stalo ze s petem chcete sebrat stejny box a nebo ty letis pet za tebou a ty mu ty boxi beres pred nosem nebo on tobe. Pokud letite co nejdal od sebe tak seberete vic boxu a min.si navzajem prekazite. Ja kdyz boxikuju mam taky 10 rad.protokolu a pokud to delas sikovne tak peta uvidis jen obcas. Jinak se pohybuje skoro na druhe strane mapy.
     
  13. Rafe k tomu, o čem píšeš jsem diskutovali docela nedávno. Mrkni na můj příspěvek 460.
     
    pomstačernéhopantera tohle ocenil(a).
  14. hummel

    hummel User

    ahojte... nikde som tu nečítal(ak som to prehliadol tak sa ospravedlňujem) že keď mám v PET viac ekonomických protokolov(lvl3) či sa mi spočítavaju tie % napr. mám 2 tie protokoly tak či mi to počíta nižšiu spotrebu o 8% alebo najskôr o 4% a potom z toho znova tie 4%...v tej rovnici na výpočet spotrebu paliva neviem ako mám potom počítať tie %... :rolleyes: :)
     
  15. »vojta«

    »vojta« User

    hummel sčítá se to, ale ekonomický protokol se taky počítá do spotřeby, takže ve výsledku ti může paradoxně spotřebu zvýšit.
     
    Naposledy upraveno: 29/10/14
  16. hummel než si budeš ty protokoly kupovat, tak si vážně nejdřív spočítej spotřebu. Ať zjistíš, jestli a jak moc se ti to kdyžtak vyplatí, a tím pádem, jestli do toho chceš vůbec investovat. Jedná se o spotřebu paliva / min.
    Výpočet spotřeby P.E.T.a : 1 + lvl *2 + počet protokolů * 2 + počet mechanismů * 4
     
  17. hummel

    hummel User

    No takže som si to všetko prepočítal a podla rovnice na výpočet spotreby paliva mi to vyšlo takto:
    1. Ak by som mal 10 ekonomických protokolov a 2 radarové tak spotreba by bola cca 36/min. (mal by som len jeden mechanizmus)
    2. Ak by som mal len 2 radarové a tiež len 1 mechanizmus tak by to bolo 38/min. (dúfam že som sa nepomýlil vo výpočtoch)
    Takže sa mi to ani moc neoplatí kedže tie protokoly sú celkom dosť drahé :) No aj tak ďakujem za pomoc :)
     
  18. hummel právě proto by jsi měl poděkovat :D Jen v těch výpočtech je u tebe malá odchylka / chyba. Každopádně kvůli 3,6 paliva / min. kupovat protokoly za 450 000 je pro tebe asi zbytečný. Doba návratnosti by v tomhle konkrétním případě pro tebe byla 500 000 minut = 8 333.333 hodin = 347.222 dní čistého hraní se zapnutým PETem. Pak by jsi na tom už vydělával :D
    1) 35,4
    2) 39
     
  19. hummel

    hummel User

    No matematika nieje moja silná stránka :D
     
  20. Kubino

    Kubino Guest

    hummel ale odpoveď už máš, nie? :) Neoplatí sa to, resp. návratnosť je nedostačujúca.