Zpetná vazba Farmení/expení

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem K3NNYCZ, 20/10/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. K3NNYCZ

    K3NNYCZ User

    Dobrý den, rád bych upozornil na to jak špatně se hra hraje když jste nováček. V tuhle dobu máte na svých domovských mapách furt nějakého enemy playera a hrát se to nedá. Každý den potkávám enemy hráče kteří mi znemožňují farmení/expení. Prostě chci říct že pro nováčky je to opravdu těžké a možná proto většina mých kamarádů přestala hrát na lvl +-10. Jasně můžu jít třeba na 1-2 ale k čemu mi to je když mám lvl 10 a chci plnit úkoly na 1-3 a 1-4.
     
  2. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    K3NNYCZ - ked som ja zacinal, nebola dokonca ziadna ochrana na x-1 a vidis som tu :) Chapem, ze to moze byt narocne pre novacikov, hlavne, ked pukaju ako na beziacom pase, ale odporucam napisat na chat a poziadat silnejsieho hraca o pomoc s lovcami. Vacsinou sa niekto ozve, co s lovcom pride spravit kratky proces ;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Korben

    Korben User

    Neblázni, bolo aj horšie, keď nebola ochrana ani na X-1 mape a ani na X-2, kde ťa mohol puknúť aj vlastný. Treba si jednoducho dávať pozor na všetko červené, čo sa k tebe blíži. ;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. No ale já když jsem začínal tak jsem právě na X-1 sbíral boxy.
    Dnes už toto není možné.
    Vím, že se na 1-1 dalo slušně nasbírat..a navíc tam byla ochrana začátečníků
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. K3NNYCZ

    K3NNYCZ User

    Díky za typy lidi :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. K3NNYCZ - Nezačínej hrát na někde kde je hodně hráčů.
    Pár známých začalo hrát na zahraničním serveru kde je jak kdyby mrtvo a jsou spokojení udělají level 12 do jednoho či 2 dnu bez roblému když jste tam my :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. všetko sa dá ked velmi chceš,ale ked ti to robí taký problém tak si najdite prazdnejší server.Ale pochybujem že za jeden max 2 dni hrania 4-5 hodiek nedokážeš spraviť 12lvl,stačí len dávať pozor ;)
     
  8. GB1 tedy Velká Británie 1 tam se hrálo dobře level 12 když začneš ráno tak večer ho máš hotový :)
     
    -baghira2- a •ŞĦΘCK▪ tohle ocenili.
  9. njn teraz je merchnutá z gb2,ge4 a ge5.

    Ja som začal pred viac než rokom na ge1 a celkom dobre som sa vytiahol aj vďaka akciám na UFE.Treba vedieť ktorej akcie sa zúčastniť.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. Ano je ale stejně se nedá hrát když to nefunguje a nemůžete se nikdo dostat na mapu :(
     
    -baghira2- a •ŞĦΘCK▪ tohle ocenili.
  11. dolejda

    dolejda User

    Ahoj,
    Korben, Punisher, že to bylo horší, je relativní. Když sem někdo něco chce napsat, doporučuji pohlédnout na věc z více stran a trochu se zamyslet. Když vznikne hra, všichni začínají na nule. Během času se vytvoří rozdíly mezi více a méně aktivními a stále přichází noví hráči. Několikrát po pár letech BP aktualizoval darkorbit tak, aby se nováčkům lépe začínalo a také přidá sadu nových lodí a vybavení, které je o úroveň lepší než předchozí, většinou když už dost hráčů má veškeré předchozí vybavení. Tudíž hráč má vždy nějaký ten čas na zvýšení úrovně vybavení, pro nové hráče je to tedy - dosáhnout nejprve předposlední úrovně, což je vždy lehčí než předtím a dále úrovně nejvyšší. Ukázalo se, že hráči, kteří nově začali, dokázali dohnat postupně výbavu až na maximum (i bez placení). Tím pádem se stále zvětšuje počet hráčů s nejlepší výbavou, zároveň je všeobecně známo, že nováčků, kteří ve hře zůstanou, je celkem málo. Právě tito velmi silní hráči nejvíce zpomalují a znepříjemňují postup novým - z toho jednoznačně vyplývá, že je začátek v darkorbitu stále těžší, poměr silných a slabých se stále mění ve prospěch silných.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. Pravda taková hrají na server 4 roky a nemám

    - Vše na level 16 (moduly, LF-4, štíty, letouny)
    - Full Herkules
    - Full Spartan
    - Full profil pilota
    - Cyborga (Mimesis zatím mám)

    Sice mám za to:
    Skoro 60x LF-4 klasické
    7x zelených LF-4 a 7x oranžových LF-4
    5 mega sepraku na laser
    2X Full Havoc (Venom, Pusat)

    Jsem spíše takový klidný hráč co hraje podle chutí a nálady a když je nějaká akce, jinak občas s kluky udělám LOW mapy a tím to končí,
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  13. chlapci ja to hraju cca od 09 a nejsem full a jsem někde asi v polovině. Mám rodinu pruměr tydně jsem tu cca 4až 5 hodin. taky sem sestřelen ale někdy se ubráním někdy ne. Nedávám sem peníze ty dávám domu Duvod proč sem nechci dávat peníze nechci tady rozvadět ale většina mě pochopí;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  14. Já občas koupím premko a DB když je akce na boxy tak jen DB a na premko někdy dostanu od kamarádu že jim pomáhám na serveru.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  15. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    dolejda - neviem sice odkedy to hras, ale ja som tiez bol novacik a na mna neraz vybehol uz full hrac a este server nebol ani velmi rozbehnuty, ale niektori hraci zainvestovali a hned zo zaciatku kosili tych slabsich. Cize v podstate uz od levelu 1 si bol utlacovany na x-1 mapach, co uz davno nie je ako kedysi. Su rozne hry od BP, v niektorych v pohode mozes farmit a okrem NPC ta nema co ine sundat na klasickych mapach a v dalsich ta mozu dokonca hned na prvej mape pripravit o cast vybavy, ci okradnut o cast klasickej hernej meny. DO je nieco medzitym by som povedal.

    Poziadam hracov, aby sa vratili k diskusii o farmeni/expeni. Nie o tom, kto co kupuje a podobne.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  16. dolejda

    dolejda User

    Já neříkám, že jsi nebyl pod útlakem. Pouze jsem dokázal, že nováčci jsou stále čím dál víc pod útlakem. Opakuji: Nováček má nyní mnohem delší cestu k nejlepší výbavě a je mnohem víc hráčů s touto výbavou a zároveň počet hráčů je téměř konstantní číslo, takže je stále víc silných na stále míň nováčků.
    Uvedu příklad: Dnes potřebuje člověk pro dobrou výbavu udělat okolo 10 zet, na to je třeba extra energie. Buď palladium nebo boxy nebo za urko. Jestli někdo chodí na palladium, určitě potvrdí, že často tam někdo loví, tudíž je to bez silného klanu, který sotva nějaký začátečník má, velmi nejisté. Boxy jsou jistější, ale méně výnosné. Dobrá cesta je zmazane nebo koupit double. A nakonec se to dá stavět za urko, někdo si farmí a dělá questy a urko dává do bran. Dle mě to je pomalé.
    Po spojení serverů je vlastně vše nejisté, často někdo loví tam, kde byste to nečekali. Já jsem rád, že jsem tento účet založil ještě měsíc před merge, teď je to hrůza, ale aspoň už je míň lagů.
    Určitě si dokážete představit, kolik času je nutné strávit hledáním příležitostí na pala nebo boxíkováním či farmením. A za tu dobu vás tisíckrát někdo sundá.
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 27/10/18
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. TerezkaFOX

    TerezkaFOX User

    Dolejdo: nováček má mnohem kratší cestu se stát full hráčem. Za jednu hodinu hraní denně jsi schopen být za 1 rok plně full.
    To že neumíš využít veškeré možnosti hry, a jenom tu pláčeš nad tím jak je hra jednoduchá a ty to i tak nedáváš akorát ukazuje na to, že tato hra není pro tebe ;)
     
  18. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    dolejda - s tym nesuhlasim, zeby mal novacik dlhsiu cestu k vybave. Pretoze sila NPC sa nezmenila a hraci dostavaju kazdu chvilu ci uz z uloh alebo kalendara vybavu, co predtym nebolo. Tym padom maju vacsi dmg a mozu rychlejsie sundat NPC do ulohy a tak zvysovat svoj lvl a obcas obdrzat lukrativne predmety do vybavy. A preco by novacik mal robit hned zety? K comu to je dobre pre novacika? Nech si pekne robi ulohy, zlepsuje vybavu a Zety pojde az potom. Dovtedy sa mu z kalendara, uloh a boxikov nazbiera hodne EE. Problem je ten, ze kedysi sa travilo na x-1, x-2 aj niekolko tyzdnov, kym hrac neziskal kredity a nepodrazil si lepsiu vybavu alebo neziskal urko a nekupil si niektore predmety. Na tych mapach je vidiet, kedy je utocnik na mape, takze sa da zaletiet do bezpecia, avsak su hraci, co to hraju chvilu a uz lezu na x-3 a x-4 s piranou, co ich aj PET zostreli. Potom sa niet comu cudovat, ked niektori nedokazu ist na to postupne a chcu hrr vsetko hned.
    Poziadam ta, aby si nepisal o pouzivani programov ako moznost pre hracov na vypracovanie sa, kedze to je proti pravidlam.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. dolejda - mám svojí web stránku tak ti sem dám snímky co jsem dělal pro naše členy co přišli na server.

    [​IMG]


    Edit: tady ta aukce je již už jiná než byla.
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    A to je asi tka vše co bych řekl :)
     
    Kazachsky a -baghira2- tohle ocenili.
  20. dolejda

    dolejda User

    TerezkaFOX, na tebe nema smysl reagovat, nebot jsi asi nepochopil(a) nebo necetla predchozi prispevky.
    Punisher, dobre, nemusis souhlasit, ale jen jsi zapomnel na skutecnost, kterou jsem jiz zlehka zminil. Zprvu nebyli ani havocy a herkuly a dalsi. Hraci travili tydny na x-1 a x-2, ale jejich prvni cil byl mit full lf3. Je nutno vzdy brat v potaz to, jake vybavy chteli dosahnout. Mit tehdy full lf3 melo byt tak tezke jako dnes full spartan. BP byl v tomto ohledu skvely, ze vzdy kdyz dost hracu melo max vybavu, tak pridal silnejsi predmety. Z tohoto hlediska je tedy hra priblizne stale stejne tezka.
    A dal, kdyby jakykoli zkuseny hrac zacal novy ucet, stopro by sel zety, je to nejvyhodnejsi, presne tak jsem to udelal i ja a vy byste to taky tak udelali. Nema smysl byt proti mne, fakt, uklidnete se. Pred merge jsem chodival casto pala, nebot to bylo super, ale ted musim delat vetsinou alternativy.
    ĐΛЯŦH-SIĐIØUS-LØЯИΣ pekny, dal sis s tim dost prace, zes to vsechno takhle vypsal. Jsem si jist, ze si tim tehdy zodpovedel mnoha hracum veci, s kterymi si nevedeli rady.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.