Fórum a jeho možnosti, aneb ako pracovať na fóre.

Diskuze na fóru 'Diskuzní koutek' zahájená uživatelem Korben, 5/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Warden

    Warden User

    Sentiero: Ahoj, v rámci toho odkazu, co jsi sem dala, je i vlákno A - Z / Abecední seznam témat. Kolegové se rozhodli informace přepracovat a aktualizovat a pořád se na tom pracuje. Pokud by jsi v tom našla chyby či nedostatky nebo měla nápad co doplnit, dej vědět.

    *Firefox1*: Pokud by byl nápad, jak dohledání vylepšit, sem s ním.

    P.S: Třeba dnes jsem zpřístupnil Montážní návody
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. |Oromë|

    |Oromë| User

    Pokial su nejake navrhy na upravy tak ich vzdy privitame. Len nerozumiem v com bola biblia zaujimava, ze to bolo v jednej teme? Nerozumiem len v com je abecedny zoznam zly, je tam vsetko a podla abecedy, rozkliknem danu sekciu, ci uz designy, ulohy, mapy, brany a najdem si co potrebujem.

    Ak hladam tak idem sekcia - Popisy/glosář – Herní bible a tam hned zbadam - A - Z / Abecední seznam témat a napr. hladám niečo o nejakej bráne, cize zacnem rolovat zoznam a najdem si G - Galaktické Brány a hladam napr gammu, otvorim a hned vyskoci zoznam bran a kliknem na Gamma a citam. Ja neviem, je tam snad vsetko a tak rozpisane do detailov ako skoro nikde na forach.

    Ak robi hracom problem hladat podla sekcie, tak mozeme spravit zoznam podrobnych hesiel a zahrnut tam kazdu blbost podla jej presneho nazvu ale to bude zoznam na 5 stran...
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Podle mě je abecední seznam bezva, je to přehledné a srozumitelné. Snad jen pro ty, co neznají abecedu trošku problém:D
     
    -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
  4. Sentiero

    Sentiero User

    |Oromë| to ne, abecední seznam není špatný. Ten byl přece i před tím. Hledá se v něm dobře. Jde mi jen o bibli. Vzpomeň si, že ta stará bible byla napsaná v jednom tématu ale v několika příspěvcích. A v jejím úvodu byly odkazy na jednotlivá témata ( Montáž, Galaktické brány atd.)
    A právě proto, že to bylo všechno v jednom tématu, bylo jednodušší v ní hledat. Stačilo rozjet bibli a to klidně i přes google (teď tu novou bibli google nenajde), do hledání napsat třeba zeta a hned jsem měla před sebou informace o zetě.

    Nová bible je vlastně takový seznam témat, ve kterém nelze hledat přímo hesla. Témata jsou na několika stránkách, takže přes funkci hledaní to kolikrát nic nenajde. Tím, že stará bible měla všechna témata pěkně po kupě v jednom příspěvku, tak se to hledalo snáz.

    Bavím se pořád jen o uspořádání a přehlednosti bible jako takové. Ne o vizuální stránce a obsahu informací. V tomto ohledu se nedá nic namítat. Stačí si přečíst třeba téma Montáž, kterou zmínil Warden. To je velice pěkně zpracované a informací je tam požehnaně. Hráč tam najde všechno. Troufám si tvrdit, že ve tomto směru se den o dne zlepšujete. Na jiných forech nám můžou závidět.

    ---------------------
    Warden už vidím jak si u toho co to píšeš, říkáš:"Ty nevděčná ženská, co se ti zas nelíbí" ? :D


    MuadDib85[CZ] no to byl pech, poněvadž zrovna když se ve škole brala abeceda, tak jsem chyběla. Aspoň, že ta hra mě donutí se tu abecedu konečně doučit :D
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. Warden

    Warden User

    Sentiero: Nic o nevděčnicích jsem si nemyslel :D, naopak, za každý postřeh jsme vděční. Ne všemu se dá vyhovět, ale budeme se snažit. ;) Co se týká struktury, bohužel toto fórum neumožňuje některé věci, co umožňovalo staré fórum, to nás limituje. Proto se kluci rozhodli přepracovat strukturu bible. Teď se stalo biblí celé oddělení. A co se týká Googlu, asi by ho to chtělo nějak popostrčit, aby indexoval rychleji, ale jinak vyhledávání docela funguje (například hledám něco o warpu a do vyhledávače napíši site:cs.bigpoint.com warp).
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. |Oromë|

    |Oromë| User

    Sentiero Skusime vymysliet nejaky zoznam alebo nejake zhrnutie v zmysle minibiblie, porozmyslam nad tym.
     
    Sentiero a -baghira2- tohle ocenili.
  7. Sentiero

    Sentiero User

    -baghira2- a svi1 tohle ocenili.
  8. Borat

    Borat User

    svi1, Sentiero a *Firefox1* tohle ocenili.
  9. Zafod

    Zafod User

    Pozdrav Zafod.... Až na věky...


    Dlouho jsem přemýšlel kam hodit svůj dotaz, nebo spíš připomínku (tedy dlouho ne, prostě jsem v jedné sekci začal odpovídat, ale pak jsem si řekl, dělal jsi jednou moda, jukni nahoru :D). Dle mého úsudku, je tato sekce celkem vhodná (doufám).

    Takže začnu s odpovědí na dané téma:
    ID: sice možná nehraje roli ale přesto: 21786778
    Server: sice možná nehraje roli ale přesto: navždy GE1

    1) id možná roli nehraje, ale divil by jsi se chlape, kolikrát roli hrálo.
    2) ne každá chyba musí být na všech serverech.
    A teď to přijde...
    3) uživatel fóra vytvoří několikanásobný multipost, na některé z toho mu odpoví moderátor editací postu. Tvl. jako sorry (nic s Babišem, tohle jsem používal dřív já :D) žil jsem celou dobu v domnění, že fórum je pro všechny. A ne, že si tu tokají dva ,,Bohouškové,, spolu (sorry Lorde (možná se pletu) a Bade, nic ve zlém). Ale tohle si můžete tedy psát na profilu. Dle mého tam patří korektní odpověď moderátora. Pletu se?
    Hledal jsem pravidla, našel jsem jen Pravidla sepsané nějakým souhvězdím a pak Jak správně přispívat na forum (zde mě v nadpisu v dané sekci celkem irituje chybějící čárka nad o u slova fórum, ale co už, k ČJ jsem se zde na fóru již vyjadřoval). Multiposty už asi nejsou nežádoucí, a já nejsem IN. Ale tohle je opravdu divné...
    Jádro pudla:
    BFU: haf (napíše chybu)
    Mod: haf (odpoví)
    Ostatní BFU: nemusí štěkat (vidí napsanou chybu, vidí i to, že mod zareagoval).
    Ale ahoj kámo, chyba je zaevidovaná, odzkoušená.. napsáno zelenou, modrou nebo jinou barvou do postu, či s podpisem třeba již neexistujícího moda... To fakt ne... Pak se nikdo nemůže divit duplicitním hlášením apod.


    Btw: se to tu hemží samým GTL, ICM, TL... super jen funkce PG tu není vidět, naštěstí je obsazena, takže to nepovažuji za osobní urážku :D.

    A abych nezapomněl, dík za odpověď.

    Edit: Jupí, viděl jsem, našel jsem, četl jsem. Dovolte mi ocenit nejstupidnější pravidlo jisté sekce
    5 bludišťáků, potřebné je to asi vždy [​IMG][​IMG] [​IMG]

     
    Naposledy upraveno: 20/7/17
  10. Warden

    Warden User

    Zafod: Pravidla 'jistéˇ;) sekce byla stanovena dříve než jsem nastoupil, takže je dodržuji jako ostatní.

    Co se týká neuvedení ID a serveru plně souhlasím s tím, že by tyto údaje měly být vždy uvedené.

    Pokud vezmu v potaz pravidla sekce, pak zde se nedá mluvit o multipostech, jedna chyba, jeden příspěvek. Vyjádření moderátora formou editace snižuje počet příspěvků a hlavně je vidět ihned v daném příspěvku a tedy je tu i větší šance na zjištění, zda chyba již byla hlášena nebo jaké k ní bylo vyjádření. Dle mě, to co bylo vyřešeno by se asi časem mělo mazat, jinak bude toto téma dlouhé a nepřehledné.

    Polemiku o tom, zda je tento způsob hlášení chyb správný nebo ne, nechám na výše postavených. ;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  11. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Zdravím a přidávám
    Technická oznámení :
    Pondělí /...problémy s UBA a tak isto aj s Medziserverovými zónami (R-zones) ...
    Tento problém je už hlásený a pracuje sa na oprave.

    Postrádám u těchto hlášení následné oznámení o vyřešení problému

    Ps: Stále čekám, už můžu - mám nebo nemám :)

     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  12. Warden

    Warden User

    -baghira2- tohle ocenil(a).
  13. Ono by možno také bylo záhodno zamyslet se důkladně, a vzít v potaz hlavně přehlednost fóra pro hráče, chcete-li dle terminologie PG , klasické BFU. Z toho jistého tématu mně přechází oči, a podobné posty jako tyhle jsou pro hráče který se na fóru neorientuje na 110%, jsou vyloženě jatka:
    Další "drobný" detail, při odpovědích přímo do postů autor v první řadě není ani fórem automaticky upozorněn že se mu "odpovědi" dostalo, takže jediná možnost je sám od sebe vyvinout iniciativu a přeskroluje si přes 5x5 multipostů ke svému příspěvku, kde si možná po 6 pokusu přečte odpověď a ZNOVU editací odpoví a čeká. Gratulace, nyní má horký brambor zpátky moderátor a celý proces začíná nanovo. Mezitím další BFU nahodí 3 nové multiposty a rázem je z toho tichá pošta edice multiplayer :rolleyes: No, jestli je tohle podle pravidel jistých tvůrců přehlednější, tak gratulka a potěš koště :rolleyes:

    EDIT: btw. v Jak správně přispívat na forum je spoustu nefunkčních odkazů, s těmi se při revizi fóra také očividně nikdo moc důkladně nezabýval.
     
    Naposledy upraveno: 21/7/17
    -baghira2- a Zafod tohle ocenili.
  14. Warden

    Warden User

    ❦Čοlεκ❧: Na téma Jak správně přispívat na forum se podívám. Téma ohledně hlášení chyb asi nemá smysl detailně probírat. Princip se mi nezdá špatný, ale jak jsem již psal, nechám to na jiných.

    *Firefox1*: Co se týká UBA, prý ji brzy restartují. Takže zatím do ní neskákej.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  15. Nic ve zlém, ale to je nejlepší a nejlépe vystihující věta co jsem za dlouhou dobu četl. Tímhle výrokem si každý umyje ruce, protože je to jednodušší než se o tom bavit nebo vymyslet něco smysluplného. Však se na to časem zapomene. Nejlepší přístup. A pak to nemá vypadat tak na figu jak to vypadá. Viz. třeba ty chybný linky. Tenhle není jediný, těch témat kde to tak je je na fóru ještě spousta, páč je zřejmě nikdo nekontroloval. Ale to můžete taky s klidem nechat na jiných. :rolleyes:

    sorryjako že jsem zlej, ale tohle mi přijde dost smutný kam jsme to soudruzi dopracovali.
     
    -baghira2- a SSCUltimateAero tohle ocenili.
  16. Warden

    Warden User

    ❦Čοlεκ❧: Popravdě já nevím zda z pohledu hlášení chyb je něco, co by bylo výrazně lepší. ;)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. Teda, nekontroluji to každou hodinu, ale jednou denně a do UBA se skočit aj tak nedá, protože je tam psaná údržba a odklízení lodí.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  18. Korben

    Korben User

    ❦Čοlεκ❧, Sám dobre vieš, že moderátor max. chybu nahlási a viac s tým nič neurobí. Čo sa jedná fóra, tak roboty tu bolo vždy dosť a hlavne ak sa niečo mení a upravuje, tak že ak niečo máš, tak stačí bez rýpania napísať o chybe.
    Viac to tu z časových dôvodov rozoberať nemienim, no pokúsim sa nájsť čas na rozborku toho čo sa tu písalo.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. To víme všichni, ale co to má společného s tím o čem se tu psalo? Nikde tu nevidím že by někdo napsal že moderátoři mají za úkol opravovat chyby ve hře. A pokud reaguješ na moji citaci Wardenova výroku, tak sis měl asi vzít o 5 vteřin víc času z adminování na důkladnější přečtení, páč to bylo myšleno na práci na fóru. ;)

    To je svatá pravda, vím to stejně jako ty. Co je smutný jsou ale 2 věci. První že momentálně na fóru vidím minimálně 3 BA, 1 SM a 1 FM, přičemž na fóru jsou z toho aktivně vidět 2, a k tomu se občas přidávají SM a CM z chatu. Ale dejme tomu že je tu 5 fórařů. Oznámení o "úpravách fóra", respektive o úpravách fontů starých tém, pár sloučení do sebe a znovu nahrátí, páč buďme upřímní, až na hezky upravený texty a pár nových obrázků jsou FAQ skoro stejná jako předtím, bylo zveřejněno 13.9.2016, a doteď, skoro rok nato, nejsou všechny témata hotové, linky a obrázky zkontrolované. Upřímně se divím že něco tak "složitého" zabere téměř rok práce v 5 lidech. Tolik lidí má možnost na fóru pracovat, mnohem víc moderátorů má větší pravomoce než dřív, ale navenek to nakonec skončí u prsení se a polovičaté práce. Aspoň to blbý projití fóra a kontrola obrázků a linků by měla být snad samozřejmost. A ještě mi říkej ať nerejpu. Kdyby bylo vidět že je v tom snaha navíc, nebyl by důvod. :rolleyes:

    Doufám že si ještě někdy minutku najdeš, protože ten rozbor by mně zajímal.
     
    Naposledy upraveno: 22/7/17
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  20. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    ❦Čοlεκ❧ - predtym sme prelinkovavali zo stareho fora na nove, co dalo strasne vela prace, ale zvladli sme to. Momentalne som tu len par tyzdnov, ale vzdy ked natrafim na nejaky chybny link, tak to prelinkujem hned. Obcas nam aj hraci napisu, ked natrafia na nieco nespravne a opravi sa to. Ak v buducnosti natrafis na nieco chybne, tak nevahaj a napis. My sa na to pozrieme a opravime to. Sice ja ako FM nemam pristup k oprave uplne vsetkeho na fore, ale v ramci svojich pravomoci sa posnazim ;) Na tu temu Jak správně přispívat na forum som sa pozrel a len jeden link som tam nasiel chybny na vlozenie obrazku a opravil som to, zvysok uz stihli asi kolegovia opravit. Takze ta tema by mala byt uz v poriadku :) Nuz vsetko je to o komunikacii si myslim, preto je dobre, ked nas hraci informuju, lebo sa stane, ze sa nieco prehliadne, ci zabudne, kedze aj my sme len ludia.
     
    Cruenta†Ultionem a -baghira2- tohle ocenili.