Fórum a jeho možnosti, aneb ako pracovať na fóre.

Diskuze na fóru 'Diskuzní koutek' zahájená uživatelem Korben, 5/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. Zafod

    Zafod User

    Mám to povoleno, jelikož mě to nikterak neohrožuje. Ať se každý podívá, však také od toho profil je. Přece tam nebudu něco vypisovat a pak to skrývat :D.

    TRIXT možná jsi to povolil, ale bohužel ti psát nejde, stále vyskakuje chybová hláška. Dle mého je potřeba povolit zobrazení profilové stránky. Následné nastavení je nejspíš ,,podmíněné,, zobrazením prof. str.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. TRIXT

    TRIXT User

    Zafod: Tak jsem zkusil povolit osobní údaje. Teď už mně můžeš napsat?
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  3. Big_Bass

    Big_Bass User

    Ano, teď je možné napsat příspěvek na tvůj profil. Sice jsem zatím nenašel způsob, jak ti napsat zprávu jako takovou, ale k osobní komunikaci to asi stačí.
     
  4. Korben

    Korben User

    Big_Bass Môžeš napísať len do profilu.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. Big_Bass

    Big_Bass User

    Ještě mám jeden podnět. V pravidlech Jak správně přispívat na forum jsem našel tuhle větu.
    Z ní ovšem IMHO nevyplývá, že se na support nesmí odkazovat vůbec (a za tímto smyslem by to tudíž bylo možná dobré upřesnit), jak bylo psáno v jednom vláknu, jestli chcete, hodím odkaz. K tomu mám také ještě dotaz doplňující
    a to konkrétně k tomuhle. Beru princip, který mi Kubino popsal, ale když to do pravidel nenapíšete, tak se vám tím sotva budou hráči řídit.
    Moje a Korbenova slova si navzájem protiřečí, ale já to "jasně napsané" prostě nemůžu nikde najít. Mohli byste mi to tedy objasnit, jestli mám alespoň trochu pravdu, nebo jestli jsem jen špatně hledal?
     
  6. Zafod

    Zafod User

    Big_Bass prostě a jednoduše. Napsal ti to moderátor, tak to prosím dodržuj a řiď se tím pravidlem. Moderátoři nejsou právníci, takže možná některé formulace není úplně přesná, to se přece může stát. Obecně pravidlo že hráči na podporu odesílat ostatní nemají, platilo jak zde tak na starém fóru .).

    Btw: on není problém to pravidlo přepsat.

    Ono to má své opodstatnění, ty nevíš zda zrovna s daným problémem může podpora pomoci. Moderátor to většinou ví :).

    TRIXT jasný, teď to jde ;).

    Big_Bass psaní je jednoduché, otevřeš hráčův profil a tam hned píšeš. Příspěvky jsou veřejné do té doby, dokud je veřejný profil. Soukromé zprávy na fóru možné nejsou.
    ----------------------------


    Technická pro mody:

    Abecední seznam témat ve F.A.Q. obsahuje odkaz na staré úkoly Úkoly - kompletní seznam , možná by bylo fajn odkaz předělat na nové, díky. :)

    Seznam nových úkolů
     
    Naposledy upraveno: 2/4/14
    -baghira2- a *Łαđy♥Кucį* tohle ocenili.
  7. TRIXT

    TRIXT User

    Je super že mně to funguje. Je ale otázka, zda by takové nastavení nemělo být defaultní. Pokud by někdo chtěl si ho zakázat, tak by ho zakázal. Takhle ale o tom většina hráčů neví. Ale asi by nesmělo být závislé povolení zpráv na povolení osobních údajů. V nastavení to vypadá jako by to spolu nesouviselo, ale ve skutečnosti to spolu souvisí. Možná by z toho mohl vzniknout podnět pro někoho, kdo fórum spravuje. ;-)
     
    Naposledy upraveno: 2/4/14
  8. Big_Bass

    Big_Bass User

    Zafe, já samozřejmě plně respektuji to, co mi moderátor napíše. O co mi jde je právě to, aby bylo pravidlo přepsáno, aby z něj jasně vyplývalo právě to obecné
    Já už teď vím, že (a proč) nemám hráče odesílat na podporu, ale hráč, který si i přečte pravidla to vědět nejspíš nebude, právě proto, že si bude třeba myslet, že v tom konkrétním případě je odeslání na podporu věcné a problém dostatečně probrán.
     
  9. Korben

    Korben User

    Big_Bass Pravidla fóra sú vlastne odporúčania , ako sa má prispievateľ fóra správať a pohybovať na fóre.
    Nieje potrebné aby tam boli popísané všetky konkrétne príkazy.
    Strašná spústa hráčov pravidla nečíta a tieto pravidla sú tu už pár rokov s malými doplnkami ktoré boli vložené pre toto fórum.

    Dovolím si tvrdiť že 99% užívateľov fóra si prečíta pravidla , až keď sú na to upozornený a aj to viac menej povrchne a vo väčšine prípadov si vytiahnú čo im vyhovuje , prípadne tu na nás idú s právnickými formulkami. :)
    Ty si tiež určite čítal pravidla až po tom ako bol hráč upozornený. ;)

    Tak či tak, pravidlá sú tu hlavne pre základné informácie o fóre. Nemusí tam byť všetko a preto tu je moderátor ktorý môže upozorniť a naviesť diskusiu správnym smerom.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. TRIXT

    TRIXT User

    Zdravím, chtěl bych se zeptat na na možnost "Nahlásit" u příspěvků. Dnes ráno nějaký uživatel vložil nevhodnou zprávu do více vláken. Zprávu jsem tedy nahlásil. Má to smysl? Pomůže to moderátorům nebo jim to jen přidělá práci? Jde mi o to, zda tuto funkcionalitu využívat či raději nikoliv.
     
  11. Kubino

    Kubino Guest

    TRIXT upozornenia mi pri vstupe na fórum svietia červeno takže áno, má to zmysel, je to prvá vec ktorú čítam. Veľa krát sa však stane, že ak ide o spam (ponuka urídia, botov a pod.) hráč je okamžite zabanovaný moderátorom iného fóra pretože dotyčný píše všade. Ak sa tak však nestane na základe tvojho nahlásenia a preverenia príspevkov banujeme. Odpoveď na tvoju otázku - má to zmysel a vyjadruje to feedback od hráčov, aspoň je vidieť, že fórum čítate a nepáčia sa vám niektoré nekalé praktiky podvodníkov :)

    Bohužiaľ to však niektorí hráči zneužívajú na nadávanie a ohováranie moderátorov.
     
  12. TRIXT

    TRIXT User

    Kubino děkuji za info, budu se tedy snažit používat tuto funkcionalitu zodpovědně. Ale musím se přiznat, že i já jsem to již v minulosti využil spíše ve smyslu něco upřesnit, pokud se jednalo o komunikaci s moderátorem a vlákno již bylo uzamčeno (ale nešlo v žádném případě o nadávání).
     
  13. Kubino

    Kubino Guest

    Hej všimol som si. Na tento účel tam však daná možnosť nie je, ja viem, že moderátori majú profil zamknutý a nedá sa písať ani tam ale občas si musíš svoju poznámku nechať už len pre seba. Vo väčšine prípadov sa však pýtame, či má autor niečo k téme. Ak sa bude opakovať vec z minulosti prosím nepíš to do nahlasovania príspevku ale ak ide naozaj o vysvetlenie problému či jeho nezodpovedanie v zamknutej téme, v diskusnej sekcii si môžeš založiť tému, hlavu ti za neodtrhneme :)
     
  14. TRIXT

    TRIXT User

    Je mi to jasné. Již to tak používat nebudu. Jak jsem napsal, budu to využívat zodpovědně. :) Za zneužití funkce se omlouvám.
     
  15. Big_Bass

    Big_Bass User

    Korben souhlasím s tím, že všechno být v pravidlech polopaticky nemůže, ale zrovna krátká věta typu "Nemůžete vědět, jak podpora funguje, takže odesílání hráčů na podporu nechte výhradně na moderátorech" si myslím, že by vám práci ve výsledku spíše ulehčila. Pak už byste se o tom nemuseli vypisovat pokaždé, když hráč někoho někam pošle, ale stačilo by jen hodit odkaz, kde už by si to dotyčný přečetl. A nevím, asi nechápu logiku většinové společnosti, ale jedna z prvních věcí, co jsem si četl od té doby, co přispívám na fórum, byla DO bible, technicko-taktický průvodce a pravidla. Jediné, čím jsem se pak provinil na fóru byl jeden multipost, před tím, než jsem objevil kouzlo řádku z pomlčkami, a nějaké to OT. Já to vlastně většinou myslím dobře (tedy kromě případu, kdy mám sto chutí někoho, kdo si zřejmě myslí, že si píše s počítačem, poslat ještě jinam, než přečíst si pravidla), ale buď se to obrátí proti mně samo, nebo to špatně podám :)
     
  16. Korben

    Korben User

    Big_Bass Pre tvoj kľud na duši, som tam tvoj text vložil a ospravedlňujem sa za to že som ťa obvinil z toho že si nečítal pravidla. :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. Big_Bass

    Big_Bass User

    Moje duše dosáhla svatého klidu. BTW to by na jednu stranu mohl napsat každý, že četl pravidla hned na začátku, jen si vzpomeňme, kolik obuvníků křičelo, že nic nepoužívali :). Tím víc si tedy vážím, že tomu věříš (pokud jsem tě tedy pochopil správně).
    1) To se mi ještě nestalo, abych se, byť jen okrajově, podílel na tvorbě pravidel pro takové množství lidí. Inu, všechno je jednou poprvé.
    2) A už dost ode mě, zase začínám rozpoutávat OT diskusi...
     
  18. Korben

    Korben User

    Big_Bass My nie sme votrelci s inej galaxie , vysvetlili sme si to, dohodli sme sa a tak by malo byť všetko v poriadku.
    1. Stačí sa trocha popozerať na fóre , pozrieť čo treba vylepšiť, prípadne spracovať na niečo FAQ a ihneď tvoj podiel na spolupráci bude väčší. ;):)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. Logan

    Logan User

    Odkaz pre Teba: Totot !! znamena ze kricis a za to sa udeluju body
    OT zmazane a obodovane
     
  20. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    OT-zmazane
    Mas pravdu,nepatri to do tejto temy.Musis si zalozit novu temu v spravnej sekcii:Obecné dotazy
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).