Fórum a jeho možnosti, aneb ako pracovať na fóre.

Diskuze na fóru 'Diskuzní koutek' zahájená uživatelem Korben, 5/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
 1. Kubino

  Kubino Guest

  TRIXT

  podpisy vidieť sú, stačí si to nastaviť v nastaveniach :)
   
 2. TRIXT

  TRIXT User

  Kubino: Ano vím, zmiňoval jsem se o tom již v postu 157. Problém je ten, že defaultně je podpis skryt a začátečník si ho rozhodně nezobrazí a tím ani neuvidí info, že si má zapamatovat své ID. Šlo mi o defaultní nastavení. Ale jak už mi řekli tví kolegové, s tím se nedá nic dělat.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 3. Zeus2

  Zeus2 User

  Mám tu otázečku ohledně pomoci na foru.Dříve moderátoři měli v profilu odkazy,jak přispívat na forum,jak nahlásit ban na chat, atd.Nyní je problém něco najít,dám bibli a než tam najdete,jak nahlásit hráče na chatu a měl jsem problém,než jsem to našel.Dal jsem do "hledat" ban a různá podobná slova,ale nic prostě 0.Myslím,že je to nyní málo přehledné.
  Dále jsem se všiml,že při vyřizování banu je privát a nevěděl jsem,jestli to tam mám zadat,protože tato sekce byla prázdná.Docela to tady nepoznávám,jaké se děly změny,podle mě k horšímu.Nevidíte žádosti,odbanování,nic,prostě 0.
   
 4. Pokud je nějaká informace ke hře již zpracována, najdeš ji v sekci: Popisy/glosář
  V žádostech, které jsou okolo banů je soukromí na místě, bavíš se jen s lidmi, kteří mají pověření. Kdyby tvé žádosti o ban, unban viděl každý, byly by z toho jen hádky na fóru.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 5. Korben

  Korben User

  Ako si napísal, tak žiadosti sú privátne a vidí to len hráč ktorý žiadosť podal a moderátor. Tak isto mám v podpise nápovedy , avšak ak nemáš vo svojom profile zapnuté zobrazenie singularity, tak odkazy a ani podpisy nevidíš.

  Ak niečo hľadáš , tak stačí kliknúť na sekciu Popisy/glosář a tam nájdeš čo potrebuješ, no najlepšie to je cez Abecední seznam témat ve F.A.Q.

  No a v Pravidlach nájdeš čo potrebuješ k nahláseniam a žiadostiam. Stačí sa tu len trocha poobzerať.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 6. Zeus2

  Zeus2 User

  Děkuji,moc,rád si to uložím,hledal jsem v abecedním seznamu,ale nenašel jsem to tam.každopádně jsem na příště připraven. :)
   
 7. baty77

  baty77 User

  Korbene, dovolím si Ti vysvětlit rozdíl, mezi singularitou a signaturou.
  Singularita má jako výraz více významů, proto ti tento pojem vysvětlím v kosmologickém kontextu (protože kosmologií se amatérsky zabývám).
  Singularita (nebo též gravitační singularita) je teoretický bod uvnitř černé díry, kde se tato díra zakončuje (vlastně je to místo ve 4. dimenzi, kde končí ta díra 3. dimenze).
  Signatura je podpis, znaménko nebo poznávací znamení.
  Doufám, že jsem nějak nezranil Tvé ego (protože vím, že spoustu mužů, zvlášť učitelů ze základky, štve, když je opravím). Nebyla to provokace, pouze jsem chtěl uvést věci na pravou míru. Možná se i někdo něčemu přiučil :)

  Také jsem avizoval, že v dané sekci nejsou žádné příspěvky. No nevěděl jsem čím to je a upřímně mě to docela štvalo, páč na starém fóru mě čtení žádostí o ban bavilo nejvíc. :D ;)
   
  -baghira2- a Cruenta†Ultionem tohle ocenili.
 8. Kubino

  Kubino Guest

  baty77 kolega sa len pomýlil, tiež sa mi stáva, že mám v hlave slovo booster lebo rieším niekde boostre a prsty napíšu design (lebo som uvažoval predtým aký design kúpim). Niekedy sa človek vo víre myšlienok jednoducho spletie. A kolega nie je ani učiteľ neboj :)

  Btw. Singularitu osobne poznám inú ako gravitačnú ...o gravitačnej som počul len toľko, že podľa Kerra to nie je bod ale kružnica.

  Sekcia na bany je uzamknutá pre verejnosť z prostého dôvodu, tak či tak tam bola diskusia zakázaná a veľa krát sa do toho plietli ľudia čo mali k tomu hovoriť najmenej, potom sa banovalo. Takto máme aspoň o robotu menej a nemusíme tam čítať tie výlevy (okrem autorových) :cool:
   
 9. Jenom doplňujicí informace: Gravitační singularita je skutečně představena teoretickým bodem a není to to samé co Prstencová singularita představená kružnicí, ta se totiž nachází u rotujicích černých děr (->Kerrova černá díra)...
   
 10. Korben

  Korben User

  baty77 Píšem voda a myslím víno. :D Samozrejme že som mal na mysli signatúru.
   
 11. miša40

  miša40 User

  po radobi autorovi je vichazejici hvězda fora
   
 12. Každou chvíli se řeší citace předchozích příspěvků. Na jednom (neherním) fóru jsem si všiml, že poslední příspěvek citovat nelze. Prostě u něj není příslušné "tlačítko". Není možné něco takového udělat tady? Přiznám se, že programování nerozumím. Takže netuším, jak by byla taková úprava pracná, ale možná by to stálo za úvahu.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 13. jisap123

  jisap123 User

  Tady jde o to, že förum vytváří určitá firma, která by to musela na zakázku předělat, a je asi jednodušší, předchozí citace mazat/upozor'novat na ně, než platit za předělání..
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 14. -xghost-

  -xghost- User

  A hlavně člověk nemusí reagovat na celý příspěvek, ale jen na urč. část. Pak je citace v pořádku i v případě předchozího příspěvku, takže je asi správně, že to jde.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 15. jisap123

  jisap123 User

  Příklad: Nějaký literární fórum, kde lidi sikutují o nějakých verších, citacích, tak někdo může přesně z nějakého super dlouhého příspěvku vybrat jen určitý "verš" a ne celé téma...to samé u nás, někdo může popisovat rozsáhlý problém, nebo delší, podpobnější návrh/návod a pro přehlednost vybrat jen určitou část a proto, než přepracovávat celý systém pro všechny fóra je lepší si tu stanovit pravidla.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 16. jisap123 není přeci problém si potřebné části citace zkopírovat do svého příspěvku. Dokonce si troufnu tvrdit, že je to jednodušší, než vzít celou citaci, a pak nepotřebné pasáže umazávat.
  BTW - jak často zrovna tohle potřebujete?
  A hlavně - v naprosté většině případů tady jde o nepatřičnou citaci celého příspěvku.
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 17. =Marvin=

  =Marvin= Guest

  PetriCZech™ ono forum je nejak nastavene, a neco v nem menit muze byt docela zdlouhavy proces. Mimoto osobne moc nevidim smysl v tom zakazovat citaci predchoziho prispevku, sice by ubylo hracu co to delaji, ale jsou to vetsinou hraci kteri nevi ze kliknutim na tlacitko Odpovedet odcituji i cely post, nejsou to tak zavratne pocty aby byla nezbytne nutna uprava.
  Btw. Kdyz uz jsi nakousl citovani jen casti prispevku, nedavno jsem si vsiml nove funkce, staci si u prispevku oznacit cast textu, a pod vyberem se ukaze tl. Odpovedet. Po kliknuti nan se odcituje pouze vybrana cast prispevku, coz je pomerne uzitecna vecicka. :)
   
 18. No však to byl jen takový nápad, tak mě hned nemlaťte :).

  Tak to je fajn featurka, toho jsem si ani nevšiml. Hned jsem to musel vyzkoušet ;).
   
  -baghira2- tohle ocenil(a).
 19. svi1

  svi1 User

  Ahoj. Mám jen dotaz o uzavřených témat v sekci Chat, které jsem dnes vytvořil a jelikož toto je sekce ohledně fóra a jeho možnostech, píšu to sem, jinak se akorát dočkám uzavření dalšího tématu. Chápu uzavření prvního tématu, jelikož nebylo dle pravidel. Rozumím i tomu, že bany na dobu kratší než 48 hodin se neřeší. Toto jsem také uvedl ve svém dotazu. Já bych jen rád znal chybu, kterou jsem udělal. Koho jsem urazil? Jednoduše mi stačilo poukázat na chybu, případně napsat že došlo k omylu. Nic jiného nepožaduji. Zavřít tému je jednoduché. No odpověď typu : Nesplňuje pravdidla - chápu. Odpověď není nic k řešení - nikoli. Odpověď že se bany na krátkou dobu neřeší chápu, ale já nechtěl odbanovat. Já chtěl jen a jen znát důvod banu. Mohl by mi tedy někdo z Vás chlapů modů nebo adminů napsat do toho uzavřeného tématu, za co byl ban, nebo že to byla chyba prosím?

  Děkuji
   

Sdílet tuto stránku