Návrhy FPS ukazovateľ

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem CrazyLove, 10/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Súhlasíte s návrhom?

  1. Áno

    26 hlasy(ů)
    86.7%
  2. Nie

    4 hlasy(ů)
    13.3%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. CrazyLove

    CrazyLove User

    Už nejaký ten rok DarkOrbit hrám, a vždy keď prezerám fórum sú tu problémy s chodom hry - hráči obviňujú servery, moderátori zasa hráčov. Preto ma napadol tento ľahký, bezbolestný návrh, ktorý by to aspoň u niektorých vecí vyriešil :)

    Ako všetci (väčšina) vieme, FPS (frames per second) sú dvojakého typu - na jednej strane sú to FPS samotného hráča, na druhej strane FPS servera. Tu nastávajú problémy - hráčovi síce môže hra bežať na 100+ FPS, ale pokiaľ FPS na strane servera nepresiahnu 10, "lagy" budú stále..

    Návrh nijako nezasahuje do hry, je to iba grafická úprava, kedy by sa po kliknutí tlačidla F ukázali nielen FPS hráča, ale aj servera (prikladám obrázok)

    [​IMG]

    Hráči by si mohli napr. pred vstúpením do brány takto skontrolovať stav servera, aby sa náhodou nestal pri nadmernom vyťažení servera po skoku do brány "lag" a hráč by tým neprišiel o svoje životy. Takisto by si hráči mohli sami skontrolovať pred nahlásením technického problému na fóre, či je chyba na strane servera, linky, počítača alebo nebodaj medzi stolom a stoličkou :D

    POZITÍVA: informovanosť hráčov o aktuálnom stave servera na ktorom hrajú, čo môže pomôcť pri hre
    hráči si môžu odsledovať vyťaženosť servera počas dní, a odsledovať si kedy je najvhodnejší čas skočiť do brán

    DOPAD NA VYVÁŽENOSŤ HRY A HRATEĽNOSŤ: žiadny

    NEGATÍVA: nevidím žiadne
     
    Naposledy upraveno: 10/3/14
    bhagira22, -baghira2- a baty77 tohle ocenili.
  2. TRIXT

    TRIXT User

    Nevím, podle čeho jsi došel k tomu, že server generuje nějaké stránky. Data, která se pohybují mezi serverem a klientem se asi budou velmi těžko hodnotit pomocí FPS. Vůbec nikdo z nás hráčů asi netuší, zda server skutečně posílá x krát za sekundu nějaké datové údaje o stránce, kterou vidíš anebo např. jen souřadnice lodí a NPC, které se pohybují a o jejich činnosti. Příkladně dokud box někdo nezvedne, není potřeba 50x za sekundu poslat informaci o tom, kde leží.

    Je ale pravda, že by asi bylo fajn, kdyby BP dokázal vymyslet nějakou informaci (něco jako vytížení serveru), která by nám hráčům pomohla identifikovat, zda problém je na trase či na serveru.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Korben

    Korben User

    Kde obviňujeme hráčov ?

    BP sa asi nebude zaoberať tvorbou programu na vyťaženosť siete. Na to sú iné programy a tak isto FPS je len kvapka v mori informácii. FPS môžeš mať aj 100 , ale ak máš slabý net alebo ti niečo brzdi dáta v sieti, tak ti sledovanie FPS nepomôže.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. CrazyLove

    CrazyLove User

    TRIXT: FPS servera je vlastne hodnota, akou server prepočítava dáta. Môže sa to označovať aj ako Ticks Per Second. Napr. pokiaľ ide server na 50 FPS (TPS), tak prepočítava dáta (napr. pohyb, zozbieranie boxu atď.) každých 20 milisekúnd. Na takej istej frekvencii potom napr. ovláda AI NPC, čiže hra celkovo beží rýchlejšie a hlavne plynulejšie.

    Korben: Možno som sa nevyjadril dobre. Bolo to myslené v štýle, že hráči hľadajú chyby najprv nie u seba, ale na strane BP, a moderátori práve naopak - najprv hľadajú chyby u hráča.
    Osobne myslím že by to nebolo až tak ťažké tam pridať, keďže tie hodnoty rýchlosti chodu servera sa zapisujú v konzoli - iba by sa pridalo pár riadkov kódu, aby sa to ukazovalo aj hráčom.


    Práve preto som dal do pozitív "informovanosť hráčov o aktuálnom stave servera" - hráči budú vedieť, či je chyba na strane BP, internetu alebo u nich v PC. Dosť často totiž pociťujeme príseky v klane - pociťujeme to ako hráči, ktorí sme z iných štátov, máme iné PC vybavenie, iného poskytovateľa internetu, prísek však pociťujeme v tú istú dobu. Takto by sme aspoň mali potvrdené, že chyba je naozaj u BP serverov.
    Samozrejme, chyba môže byť aj po trase, ale takto by si hráči mohli sami overiť stav servera - pokiaľ by bežal "ako hodinky", vedeli by že tam chyba nie je, a mohli by hneď začať riešiť problémy u seba - či už v počítači, alebo u poskytovateľa internetu.

    Hráči by si, ako som už spomínal, mohli odsledovať kedy je server najmenej zaťažený, a skákať do brán vtedy.
     
    Naposledy upraveno: 10/3/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Korben

    Korben User

    Nie som nejaký ITčkar ale pokiaľ viem tak FPS znamená "frames per second", teda zobrazenie počtu snímkov za sekundu. Niekto môže mať 20 fps a hra mu ide bez problémov a niekto má 50 fps a hra mu seká.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. CrazyLove

    CrazyLove User

    Áno, to máš pravdu. To sú FPS hráča. Ja tu však hovorím o FPS servera, inak taktiež nazývaných TPS (Ticks Per Second). To sa týka priamo servera, resp. toho akou rýchlosťou spracúva a prepočítava dáta. Prečítaj si prvú časť môjho predošlého príspevku, tam som to vysvetlil ;).
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. Asi by to chtělo kromě FPS ještě PING a třeba kolik procent hráču zrovna hraje, oproti tomu kolik server nejvíc bez lagů pojme (samozřejmě přibližně). Jinak by alespoň mohlo někde vyskočit varování pouze ve chvíli, kdy by byl server více vytížen. Ale něco na ten způsob by rozhodně nebylo špatné, ať už bude kdo chce jak chce slovíčkařit o autorově návrhu, to že autor není IT odborník a některé věci nepojmenoval zcela správně, neznamená že je jádro myšlenky jako takové špatné, nebo že by něco takového nemělo ve hře být.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. taketo uz v hre je tak neviem preco by sa to malo zase pridavat
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. CrazyLove

    CrazyLove User

    kikomeszaros, skús si ten návrh prečítať celý a uvidíš, že to v hre nie je (teda je, ale iba z časti) ;)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Phanteom

    Phanteom User

    Vidno , že nie si IT-čkar ale zase mohol by si vedieť , že ten kto má 20fps mu nemôže ísť hra normálne pokiaľ nemá rád sekanú/slideshow.



    A FPS servera akože wat?Server=počítač na ktorom beží klient a ostatný sa naňho pripoja.Dôležité je pripojenie hráča a jeho počítač.Jediný údaj ktorý by si šikol je vyťaženie servera (čo myslíš aj ty len divne interpretované).
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. Kubino

    Kubino Guest

    Phanteom každý máme iný smer vzdelania a zamerania :) inak film má 25 FPS a seká ti to? 20 FPS je pri browser hre ešte v pohodke ak máš pripojenie a softvér v poriadku.

    Čo sa týka témy, ak sa chceme baviť ako IT tak si ujasnime čo je TPS.

    1 tick je 100 ns (slovom nanosekunda). Z toho plynie, že za sekundu ich môže byť až 10 000 000.

    Tick je vlastne "jednotka" prepočtu dát, t.j. koľko krát sa za sekundu prepočítajú dáta na serveri. Nie som cracker takže netuším či sa dá tento údaj nejak zneužiť, avšak z prevencie by som to nevešal na hlavnú obrazovku.

    Server má však maximálny počet tickov 20 čo je postačujúce aj keď sa to niekomu nemusí zdať, takže autorom uvádzané 50 TPS v príklade je nezmysel. Server beží ako tak v poriadku do 14 TPS.

    Autor skôr chcel vyťaženosť servera čo by sa zišlo, avšak motať to s TPS nie je dva krát vhodné.
     
  12. Korben

    Korben User

    Phanteom Nie som ITčkar a ani sa za to nehanbím, ale pri FPS 20 mi hra neseká, sekať mi to začne pri nižšom FPS a to je spôsobené len tým ak mi nestíha net. Inak FPS mávam okolo 30.
    A aj keď nie som IT, tak viem toho viac ako len zapnúť PC a stlačiť enter a taktiež uvažujem bez emócii, čo mi umožňuje mať iný pohľad na prípadné problémy v hre.;)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Phanteom

    Phanteom User

    Ako keby tu niekto vyčítal ,že nie si IT-čkar :).Hra ešte síce neseká ale je to slideshow.

    Ja mám veľmi citlivé oči a preto si na turnaje berem CRT monitor ;).

    Pre niekoho je to OK ale pre mňa minimálne 24fps musí byť aby sa nato dalo pozerať.
    No ja mám fps 60 .Pri filme tych 25 fps ešte je v pohode ale pri hre ee.Ludske oko sice vnima 24fps ale je obrovsky rozdiel medzi 24fps a 60fps hlavne v multi.
    Ale pravda je že pri DO sú nižšie fps ešte v pohode predsa len to 2D . . .

    Neber to ako nejakú výčitku alebo urážku prosím :).
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  14. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Tazke je to odsledovat,kedze obcas moze byt nejaka akcia a vtedy moze byt online ovela viac hracov ako ine dni a zasa inokedy az tak moc nie,taktiez v dobe prazdnin je tych hracov v hre viacej by som povedal a podobne,takze odsledovanie,v ktory den je menej a v ktory viac by bolo obtiazne,pripadne aj v ktoru hodinu.Teda klasika byva,ze cez vikend,ci piatok poobede ich je viacej a zasa v noci,nad ranom ich je minimum.Nuz je tam toho viacej,od coho sa odvija pripadne pretazenie,ale navody na fore su,ze si hraci maju,co sa da povypinat(zobrazenie stihaciek,dmgu,pozadia,mena,atd...) a najskor by som siel skusit na klasicku x-2 mapu s vacsim poctom NPC,ci nie su problemy a velke sekania a tak do brany.Za sebou mam uz hadam stovky bran a este ked som mal ntb a wifi,tak som mal trosku problemy,ale ked som povypinal,co sa dalo,tak som tie brany dokazal robit s mensim sekanim a teraz s lepsim PC a kablom je to pohodicka.Ale aj tak si myslim,ze keby BP chcelo,tak okrem FPS klienta by bolo aj servera a to uz davno.
     
    *pursuer*, bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  15. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.