GE2 - situace

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -xghost-, 16/2/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. -xghost-

    -xghost- User

    Zdravim,

    Snad to patri sem.
    Strucne popisu mou situaci: DO jsem cca 5 let nehral, hraji na GE2 za MMO a pripada mi, ze tam ted hra nema smysl. Uvedu statistiku ze zebricku serveru (doufam, ze se to smi):
    MMO: body: 5.373.655.375, hraci: 9.155,
    EIC: body: 1.511.264.518, hraci: 5.792,
    VRU: body: 1.991.535.577, hraci: 5.271.

    Dle meho nazoru je to hrozne malo hracu a obrovsky nepomer skore (mmo vice nez zbyle firmy dohromady).

    Letam spise sam (nehraji previdelne, tak klan moc nehledam), nepratelske stare mapy jsou prazdne, nove temer take, obcas nejaky superFEG, ja jsem takovy normalni FEG. Palladium komplet obsazene mmo. Nevim co delat. Tocit NPC a brany (sbirat palladium) porad dokola me nebavi a akce zadna - i v patek a sobotu vecer!

    Zvazuji tyto moznosti:
    1) Zmena firmy (asi k EIC - u nas precijen jeste obcas neco leta) - to mam zatim nejvic,
    2) Zkusit klan (nevim zda muze problem vyresit),
    3) Novy server (to bych nerad),
    4) Konec s DO.

    Prosil bych nekoho, nejlepe, kdo hraje/hral na GE2, poradte. Dekuji.
     
  2. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Je tam nepomer podla statistik dost vysoky.Istotne velmi vela hracov prestupuje do MMO kvoli moznosti zbierania paladia a zasa hraci prestupuju z MMO,aby si na tom paladiu zalovili,kedze je tam par desiatok odstavenych lodi nonstop,takze lahsiu korist nenajdu.Co sa tyka akcii,tak tie byvaju a podla mna dost casto,samozrejme,kebyze mas klan,tak spolu by ste nejake lovy mohli podnikut.V kazdom pripade by som prestupil,ak to moc chces,ked budes mat aspon ten full havoc,pripadne aj a LF4,co nie je uz tazke ziskat pre hracov na paladku,co som pocul,tak tocia tam niektori fakt aj vyse 500EE za den a maju lode odstavene.Ale zial kym sa proti tymto hracov nespolcia z ostatnych dvoch firiem aktivni a silnejsi hraci,tak to paladko bude stale jednej firme patrit.
     
  3. -xghost-

    -xghost- User

    no to jsem tak nejak myslel, zmenit firmu, najit klan (doufam, ze se povede cesky nebo aspon anglicky mluvici) a domluvit naky nalety. To jsem i myslel tim akce (ne ty reklamy, kterymi se musime po lognuti prokousavat :)).

    Ale porad mi tam chybi ti lidi. Proste plne mapy ruznych hracu (nejde mi jen o to lovit lamky - ikdyz nerikam, ze bych si obcas nestrelil). To je asi nerealne, aby se na takto dlouho bezici server povedlo dostat hodne novych lidi, co?

    Edit: btw., kdy na GE2 takhle ubyli hraci? Co si pamatuji, tak jich tam byvalo plno, do nepratelskych map bylo tezke jen letet, natoz neco ulovit. Bylo to po tom, "cehoz jmeno nesmi byt vysloveno", nebo se tam v poslednich letech stalo jeste neco?
     
    Naposledy upraveno: 16/2/14
  4. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Spytat sa hracov z inych firiem,co maju silnejsie klany sa mozes aj pred prestupom,napriklad na TS a dohodnut,ci robia nalety na MMO mapy,co som si isty a taktiez na paladium a ked si budes isty a nebude pre teba tak stratova cest,tak prestupis.Myslim si,ze zostrelom toho velkeho poctu lodi na PLD sa ti ta cest postupne vrati,navyse BS ti pojde pekne hore aj hodnost,ak ti na nej zalezi.No rozhodnutie je na tebe.;)
     
  5. martin144

    martin144 User

    já hraju na GE4 no hráču je v novym vesmíru docela dost i na paladku :D ve starym je pár nováčků . Jo byvaly lepsí casy ja když sem byl nováček tak jsme se prali i o mordony :D
     
  6. -xghost-

    -xghost- User

    Jo to mi povidej. A co teprv deva. Kazdopadne diky za rady, zkusit najit klan predem dobry napad - budu pak vybirat firmu podle toho, kdo se ozve. Samozrejme strileni nehybnych lodi na pld nebude zabava na dlouhe casy. Ikdyz, co si pamatuju, docela se to tam branilo, tak by mohla byt i sranda.

    Punisher: Takze myslis, ze i vzhledem k tem cislum ma pro me smysl zkusit pokracovat na GE2 (s tou zmenou firmy)?
     
  7. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    -xghost- - nepocitaj s tym,ze cele paladko vyhladis,niektore lode su sice odstavene,ale majitelia si chatuju alebo tak,cize vedia hned reagovat a ver tomu,ze niektori tam maju full havoc,LF4,apis zeus,upgrades atd...Takze az tak jednoduche to zas nebude jak sa to na prvy pohlad moze zdat.Tak podla mna to ma vzdy zmysel,ked si do uctu investoval kopu casu,pripadne aj financii a co sa tyka zmeny firmy pokial nemas zaujem paladkovat,ale radsej lovit,tak by som zmenil firmu,kedze budes mat k dispozicii proti sebe viac hracov a tym padom aj viac potencionalnych koristii.Vsak podla statistik je firma MMO pomaly ako VRU a EIC dokopy,takze budes mat istotne co lovit ;) Rozhodnutie je na tebe.
     
  8. -xghost-

    -xghost- User

    Jo s tim pocitam, ze by tam mohla byt zabava a ne jen popravovani. Me slo spis o to, zda ty pocty hracu nejsou celkove prilis male, jinymi slovy, zda je tento server jeste hratelny.

    Tvou odpoved tedy beru jakoze ano. Diky.
     
  9. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    ANo je hratelny,su na tom aj horsie servery,co sa poctu hracov tyka ako GE3,ale aj o dost lepsie s poctom hracom ako GE1... Takze uz nemas viac otazok k teme?
     
  10. -xghost-

    -xghost- User

    No nekde drive jsem se tu jeste ptal, zda nekdo nevi, proc k takovemu masovemu odlivu hracu doslo. Jestli boti (nebojte nechci na toto tema zde nijak dal diskutovat), nebo jestli byla v poslednich par letech jeste nejaka podobna udalost?

    Ja osobne tehdy "koncil" kvuli tomu jak nekdy o Vanocich (cca tech 5 let nazpet) - po vanocnich akcich (mozna v prubehu) spadla GE2 a veskery pokrok hracu za x dni tam byl ztracen bez odskodneho (resp. byl tam nejaky vysmech - neco jako 1 den premko ci tak neco, uz si to nepamatuji) - desitky tisic U, xenomitu a jinych uzitecnych veci z vanocnich boxu, ukoly, sestrely vsechno bylo pryc.

    Nevykladejte si mou otazku jako stourani prosim (ci snad jako reklamu na ruzne nepovolene cinnosti ve hre - jsem striktne proti nim), je to jen muj zajem o historii.
     
  11. Kubino

    Kubino Guest

    -xghost- rollback na GE2 nebol pred 5 rokmi, už som bol tuším moderátor alebo som o tom čítal ako hráč, to je každopádne jedno ja hrám iba 4 roky takže si sa niekde splietol :)

    Čo sa týka zníženia počtu hráčov, áno, mohli za to vo veľkej miere "topánky". Po ich zabanovaní sa vrátil len zlomok hráčov, preto to teraz vyzerá ako vyzerá.
     
  12. -xghost-

    -xghost- User

    rollback - jestli to je nazev pro to, co jsem zde popisoval, na GE2 byl. Nejsem si jisty temi 5 lety (psal jsem cca) mozna to bylo 6, mozna 7, mozna 4. Jedine co si pamatuji je to, ze to bylo o/po vanocni akci, ze jsem prisel o hodne a ze mi nic z toho nebylo vraceno. Docela jsem se tu tehdy rozciloval, protoze mi prislo velmi podivne, ze by se server denne nekam nezalohoval. Myslim, ze se to tehdy tykalo pouze GE2.

    Jinak "topánky" jsou predpokladam boti, ze? Mistni nazvoslovi mi zatim moc neprirostlo :). Mam to tedy chapat tak, ze vetsina z masy, ktera mi tu chybi byli boti? Protoze ta kopa hracu od phoenixu az po goly, kteri vsude neco expili, strileli a tocili vypadala dosti rucne ovladana. Nebo se hodne lidi nastvalo (kvuli zpusobu pocatecniho "(ne)reseni") a odesli take?
     
  13. Kubino

    Kubino Guest

    Ja som niekde napísal, že nebol? Prosím ťa čítaj čo je napísané. Ja som len napísal, že sa mýliš v dobe, hľadal som to a rollback bol 2 roky a 3 mesiace dozadu, takže žiadnych 5 rokov :)

    Rollback GE2 (5.12.2011)

    Tak ešte raz a polopate, na teba treba asi pomaly. Ako prišli boti tak sa hráči rozdelili do 3 skupín. Jedna skupina boli tí, kt. nezniesli, že iný to používajú a začali to používať tiež, veľa krát dobrý hráči, určite aj tvoji kamaráti. Druhá skupina boli tí, kt. to v hre neuniesli a prestali hrať (predaj účtov, pauza a pod.). Tretia skupina boli hráči, kt. to prekusli, strielali botov a hrajú doteraz.

    Na mape môžeš stretnúť 3. skupinu a časť z druhej skupiny, kt. sa po vyčistení botov vrátili. Je to však malý počet hráčov vzhľadom na to, aký bol na serveroch pred tým kao prišli do hry boti. Viac polopate to už napísať neviem, tak hádam si to pochopil.
     
  14. Crystal

    Crystal User

    suhlasim s kubinom skoro vo vsetko..... len z 3 skupiny ktoru si popisoval tam nieje skoro nikto....ja mozem polopate vyhlasit ze 80% top 500 na GE7 su topanky....cisto podctivych hracov je tam skutocne minimum ako safranu :)

    samo osebe to hovori ked stretnem plukovnika a ma menej bodov vyskumu nez moj 11 mesacny ucet na ge7 :)

    ja patrim do do druhej skupiny...vlasne na viac ako rok som stim totalne sekol....
    a ako som pisal zacinal som cca znova od nuly pred 11 mesiacmi ked boli mapy totalne plne botov...a hrozil uz totalny kolaps hry

    mne chyba minula hra...teraz su tu uz len vacsina full ucty(byvale topanky) ktore uz moc nehraju lebo nemozu kolotocovat..takze len stoja na paladku a potom su tu super silne byvale botky...co do toho pchaju prachy a nicia vsetko naokolo..a zopar jednotlivcov cestnych...a mapy prazdne

    toto je obraz GE7
    bojove zakladne totalne zmizli...ale totalne....uz ani x-6 niesu zakladne nic...
     
  15. mirec77

    mirec77 User

    Na globalnych serveroch (hlavne GE) je situacia neunosna uz zopar rokov sam si pamatam ze ked na par dni vypli botickam programky tak server bol takmer prazdny.. Nedavno som oprasil moj stary ucet na GE1 a bol som sa preletiet ale co som videl tomu som pomaly ani verit nechcel - mapy totalne prazdne, u cubikona 2 maximalne 3 hraci takze hroza co sa stalo z kedysi najvacsim serverom.. Takze nemyslim ze to je problem iba GE2.. Ja osobne patrim do 3. a ciastocne aj do 2. skupiny hracov ako to tu rozoberal Kubino. Od marca do septembra som nehral hlavne kvoli boterom a neuveritelnemu vysmechu z ich strany no ked som sa dozvedel ze ich z hry zmazali tak som sa priblizne v septembri vratil do hry..
    Myslim ze celkom dobrym prikladom vysporiadania sa z koncom botov je server CZ1 kde sice pocet registrovanych hracov klesol ale pocet aktualne hrajucich hracov stupol (skoda ze uz nie je moznost pozriet kolkokrat..) a postrehol som ze aj starsi hraci ktorych poznam z dob davno minulych sa k hre vratili ..
    Tak snad sa touto situaciou bude BP zaoberat..
    _______
    Mirec - CZ1, GE1.
     
  16. -xghost-

    -xghost- User

    Kubino: To je mozne. Tak to jsem rad, ze ten cas este neleti tak rychle :). Muze byt (nemam moc dobrou dlouhou pamet).

    Jinak toto jako:
    ... neurazej prosim - jen pro zajimavost na DO jsem nikdy zadny kamarady nemel - doted jsem preferoval solo hru + nahodny skupiny (nehraji moc pravidelne). Lidi, kteri mi tu chybi nejsou ty vase topanky, ale poctivy hraci, kteri se pohybuji po mapach a hraji. Pro zajimavost batrim do 4. skupiny - topanky bych rad strilel, ale neumim to poznat, nechci minus cest a nechci sundat nekoho nevinnyho.

    Za vysvetleni "po lopate" dekuji. Slo mi hlavne o to znat detailne duvod, proc lide odesli, abych zvazil, zda na tomto serveru dal hrat, nebo zkouset novy od nuly - coz je vzhledem k odehranemu casu celkem zavazne rozhodnuti. Bez tech poznamek jako by pro blbce bych to vsak cetl libeji.

    Kazdopadne vsem diky za nazory. Asi nemam dalsich otazek.
     
  17. Kubino

    Kubino Guest

    Ja som nikoho (teda nie som si toho vedomí) neurazil, myslel som len hráčov, kt. si na serveri hľadal, ak nie sú tvoji kamaráti tak pardon. Moderátora robím už dosť dlho na to aby som vedel povedať, e mnoho krát už ľudia vraveli ako tí či tamtí hrali fér, pozreli sme sa im na účty a bežali tam programy :)

    Poznámky hold patria ku mne ak sa človek spýta 2 krát to isté pričom mu bolo odpovedané. Nemyslím to nijak zle ale nútim tým hráčov čítať údaje na prvý krát, opakovať sa moc nemám rád.

    V poriadku teda, tak verím, že sa rozhodneš správne, prajem GL a pevné nervy v hre :)

    Zodpovedané, LOCK
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.