Návrhy Hodnosti - ranky (Brány vs Odstrely)

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem -••ÐełteN••-, 28/1/19.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Si za úpravu bodov za odstrel hráčov?

  1. Áno

    32 hlasy(ů)
    76.2%
  2. Nie

    10 hlasy(ů)
    23.8%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Serus, keď už čítaš tak celé, dík.
    Určite si každý, alebo aspoň tí čo to hrali ešte pred kristom (ako aj ja) pamätá keď hodnosť bola z veľkej časti len o lovení. Brána bola záležitosť, ktorá sa robila len kvôli munície a ani to sa nerobili tak často ako teraz, neboli zľavy, rôzne boostre, dvojnásobky odmien a všetky tieto podobné srandy. Lovenie hráčov bol hlavný príjem rankov na hodnosť. Ako to je teraz? Nechcem sa rozpisovať tak ako v téme o multiklanoch, ktorú by si si mohol tiež pozrieť https://board-cs.darkorbit.com//threads/multi-firemne-klany-a-ich-diplomacie-riesenie.111354/ tak to zoberiem rýchlo a stručne.

    Takže ako to je teraz? Chceš hodnosť? Kúp si boostre, postav hades a počítaj somnou.
    1 hades, asi 15min? samozrejme cez 2násobky dajme tomu 15000 rank bodov.
    Čo musím sundať aby som sa vyrovnal jednej hadeske ? Odstrel 1 goliatha = 60 rank bodov
    To znamená že musím sundať 250 goliathov aby som sa vyrovnal jednej hadeske, ktorú spravím za 15 min.


    Tu je podla mňa niečo zle. 250 goliathov za 15 min. asi nesundám... Ani za 30 a myslím že ani za hodinu. Za 2 by to už išlo, ak by sa nebránili ale to je tiež extrém. A pre slabších hráčov nemožné. Jednoducho sa to nedá porovnať. Hodnosť tvoria z 90% brány.

    Neviem ako vy ale ja si myslím že hodnosť by mala byť aspoň vyvážená, tzn. že jediná vec čo treba upraviť je počet rank bodov za odstrely.

    Keď sa zamyslíte, kedysi bola len ABG pre menej chápavých Alfa, Beta, Gama. Aj to človek spravil len raz za uhorský rok, k tomu žiadne boostre nemal, taktiež žiadne formácie na čest naviac atp. Z hades je normálne 200 000 česti, cez 2násobky neni problem získat 1 500 000 česti z jednej hades. Ako hra išla ďalej, zvyšovali sa všetky možné čísla v hre (dmg, hp, štít, česť, bs, brány) všetko rapídne narastá, len body za odstrely ostali v praveku. Môj názor je že je to slušná blbosť aby bola hodnosť z takej velkej časti len na bránach a malo by to byť aspoň vyvážené.

    Keď rátam ako rátam tak sa mi zdá že 5 násobok odstrelov by bol taky ideál? 1 goliath 300 rankbodov. To by bolo 50 odstrelov lode goliath / 1 hades. To už by bolo vyváženejšie.

    Ide o to že ja nechcem nikomu brať rank body, keď niekoho baví sedieť 20 hodin v nedelu pri bránach nech sa páči. Brány by mohli robit stále rovnako, stále rovnako by išli vyššie. Len mi ide o to že odstrely lodí sa nezmenili nikdy. Ale odmeny z brán idú stále vyššie a vyššie. A hra bola od začiatku o tom strielaní hráčov.

    Takže riešenie
    • 5násobne zvýšiť rank body za odstrel hráčov. (nič viac, takáto jednoduchá vec môže ľahko vyvážiť hru)
    _________________________

    Pozitiva pre hráčov/klan/bigpoint: Ranky a celkové hodnosti budú ako kedysi závisieť nie len na bránach ale aj na lovení. Brány ostanú rovnaké ako aj sú, jedine čo sa zvýši sú body za odstrel.

    Vplyv na vyváženosť a hratelnosť: Vyvážené hodnosti, momentálne to je len o bránach, každý je zalezený v bránach. Takto by sa ranky percentuálne skladali z 35% lovenie, 55% brány, 10% iné... Aspoň keď si to predstavím, tak mi to vychádza zhruba takto.

    Negativa pre hráčov/klan/bigpoint: Návrh je jednoduchý, žiadne negatíva ani pre hráčov, klany a ani pre bigpoint.


    Hlasuj, ak si neni toho istého názoru napíš prečo...
     
    bhagira22, Vasil35 a -baghira2- tohle ocenili.
  2. Na návrhu se mi nelíbí akorát jedna věc. Za všechny goliathy dostanu stejný počet ranků, ikdyž sestřelím generála nebo astronauta. Podle mě by se měla hodnotit jak loď, tak hodnost sestřeleného hráče. Dejme tomu, že dostanu za hráče s hodností Astronaut-Začátečník a lodí goliath 60 ranků, za Majora se stejnou lodí 5*60 ranků a za Šéf-Generála 10*60 ranků. Pak by odměna více odpovídala vynaloženému úsilí.
     
  3. V dnešnej dobe má kapitán rovnaku výbavu ako generál, hodnosť tam hrá len vizuálnu rolu. Aj keď na tom niečo je, určite by za väčšiu hodnosť mala byť zvýšená aspoň odmena vo forme BS a cti.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. -baghira2-

    -baghira2- User

    -••ÐełteN••- prepáč, ale nemôžem s týmto návrhom súhlasiť.
    - Pretože píšeš, že žiadne negatíva pre hráčov vôbec nie sú.

    A čo novo-príchodzí? Horko ťažko si nováčik vydraží golíka, už bude, len pre to zvýšenie
    rank. bodov častým objektom lovu. Koľko nových hráčov by začalo hrať, po tejto novej úprave?

    Máš pravdu, hra je dosť nevyvážená čo sa týka hodnosti, ale toto jej zrovna nepomôže.
    Pretože zase: by sa našli hráči, ktorí by ničili druhých, len kvôli voľným rankom.

    A BP by zbytočne prichádzal o zisky. Ktorý začínajúci hráč, by potom platil túto hru?
    - Len kvôli tomu, aby bol často ničený? Jednoduchá otázka, odpovieš mi na ňu?
     
    Naposledy upraveno: 28/1/19
    bhagira22 tohle ocenil(a).
  5. ZOHAN

    ZOHAN User

    Myslím si, že tento návrh je logický, ale bohužel zbytečný, protože bp něco zcela jistě v tomto ohledu chystá, jen nevíme, co a kdy má větší prioritu momentálně. Podle neoficiálních zdrojů se má měnit formace vetrán , bonus cti se má nelogicky změnit na bz (nechápu potom, na co bude v obchodě falanga, ale budiž. Taky se šuškalo, že pro výpočet ranků snad by se čest nedělila 100, ale třeba 200, nebo 350, aby se čest z bran znehodnotila a samozřejmě, že by zároveň zvednuli i body za sestřel hráčů.
    Na druhou stranu, lov na hráče tě nestojí uridium a brány musíš za uridium stavět. Na lovení si koupíš uridium, nakoupíš munici a ostatní věci, které potřebuješ na lovení. Pokud jsi neplatič, musíš farmit a pak se musíš rozhodnout, co budeš dělat? Munici, brány, lovit, nebo od každého trochu.

    baghiro? četl jsi pozorně celý tento návrh, protože navýšení se týká všech lodí ve hře a ne jen lodi goliath?
    Takže riešenie
    • 5násobne zvýšiť rank body za odstrel hráčov. (nič viac, takáto jednoduchá vec môže ľahko vyvážiť hru)
    P.S. Horko těžko si nováček vydraží lodičku goliath? na serveru GE.2 asi ne?
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 29/1/19
  6. Že jsou ranky znehodnoceny,se mluví strašně dlouho a hodně lidí na ně kašle. Brána hádes,tak oblíbená v neděli na dvojnásobky,je jednou z nejlevnějších. Třeba by stačilo zvýšit počet dílů,třeba na 100. Se slevákem,prémiem a víkendovou slevou ji postavím za 30 - 40 k uri.
    Zvýšení ranků za sestřel beru,ale jak bylo řečeno výše,započítal bych hodnost sestřeleného,jinak si noví moc nezalítají.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. -baghira2- nový hráč bude zostrelený rovnako ako aj predtým, a ako spomenul ZOHAN ide o zvýšenie rank bodov za odstrel lode každého typu, nie len goliath.
    Táto hra nikdy nebola fér z pohladu fightenia. A pokial viem nikdy nemala byť férová v bojoch. Ten kto je lepší má výhodu. O to v hre aj ide, každý musí pracovať na svojej lodi, výbave...
    Nemusím ti snáď pripomínať že táto hra je o ničení ostatných hráčov


    MuadDib85[CZ] Brány netreba meniť, tie nech ostanú také ako sú, ide o to že to všetko čo sa pridalo a zmenilo v hre počas niekoľko rokov, umožňuje robiť veľké množstvo rankov rýchlo a takmer zadarmo oproti odstrelom hráčov, ktoré ostalo rovnaké ako aj pred rokmi a tým pádom je to strašne veľký nepomer
     
    Naposledy upraveno: 29/1/19
    bhagira22, Vasil35 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. whiskey21

    whiskey21 User

    Také vyjádřím svůj názor ...
    jsem rozhodně za to ,aby se ranky upravily..
    ale rozhodně bych to nedělal tak ,že všechny ranky za všechny druhy lodí zvýším 5x ... takový enforcer má stejný ranky jako cyborg .. což je podle mého totální ,ale totální nesmysl .. kdo na těchto typech golíků lítá (goliath,enforcer,bastion ,atd..)? Jen začínající hráči ..Ano mají možná stejné základní hp .. ale nevidím teda moc lepších hráčů lítat na těchto lodí ... další kategorie ... solace , venom, spectrum,diminisher... tyto lodě mají většinou začínající a střední hráči .. a opět stejný ranky za sestřel .. pak máme cyborg , mimesis,hammerclaw.. lodě které trvá dlouho získat a když už je dotyčný získá tak z 90% má full lf4 a tyto hráče je těžké sundat .. neříkám ,že nenajdete venoma co vás nedokáže překvapit , ale přeci jen ti co mají už lepší lod je těžší sundat .. už to není jen o munici .. ale o emp , smb,ish .. je to víc úsilí a mělo by se to něčím vyrovnat .. navíc nově přidaná lod centurion taky 20 ranků ? :D jako soráč ,ale ten kdo má tuhle lod' už asi nebude žádná flaxa .. a dostat za něj to samé jako za golíka ?

    stále když příjde nějaká novinka tak zde admini píší , že tahle hra musí jít stále dál .. no já se stále ptám když jde tak kupředu proč ve svém ukolovém inventáři stále vidím ukoly na vegety ? Tyhle lodě prakticky už nelítají ... máte to dávat aspon novým hráčům na začátek :D sice je to trochu zlý , ale aspon by se ty ukoly daly trochu plnit ..

    můj názor je takový všem lodím typu goliath zvednout ranky 2x-3x , venom ,solace atd.. 3x-4x ... cyborg atd .. 4x-6x .. a centurion 6x-7x .. zbytek 2x-3x
     
  9. Alyctro

    Alyctro User

    a ja sa mozem,,aj na zabu obratit,, aj tak tie ,,blbe,, ranky nejdu hore, / teraz je na majora 3,7 ja mam 3,8 a aj tak sa mi furt zobrazuje major zaciatocnik . moja otazka je jednoducha. KEDY POJDE TATO HRA ,,KONECENE,, NORMALNE . Namiesto toho, ze by sa tu pridavali ,,dookola nove a nove kraviny ?!
     
    bhagira22, Fazer7λητк a -baghira2- tohle ocenili.
  10. POkial nevyriesia kolotoce a programy je tu zbytocne bavit sa o rankoch,Program mu toci cely tyzden npc na mapach .Nastriela mu uridium postavi brany a posle program tocit brany.Potom si oddychnuty sadne ku kompu s ide si zalovit samozrejme s programom mixerom .Cely problem rankov su podvodnici s programom.Vyrieste tychto hracov a vyriesia sa ranky.Uz ich vidim ako kazdy tyzden davaju 100 eciek aby mali na brany a municiu .
     
  11. Zdravím tak čo sa týka hodnosti malo by sa niečo s tým robiť bol som chvilu major j. mal som náskok 40 000 b. za 3 dni alebo 4 bol náskok fuč a uz som znovu šef kapitan a to hrám každy den samozrejme ako sa mi dá asi by sa mali zrušiť dvojnásobky alebo obmedziť na 2 krat do tyždna
     
    Naposledy upraveno: 16/2/19
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  12. 40 000 rb je nic.Na ge7 je aj mega malo .Tyzdenne to skace okolo 700 k.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  13. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.