Návrhy Lokalizace nepřátel

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Hector, 17/12/13.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chcete tohle ve hře?

Anketa uzavřena 17/7/14.
  1. Ano

    92.1%
  2. Ne

    7.9%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Kubino

    Kubino Guest

    Šiel som na to logicky, ja viem, že radius v matematike predstavuje polomer (vzdialenosť medzi bodom na kružnici a v strede) ale tiež nejaké rozhranie (množina ďalších bodov) v prenesenom význame. Ako určite vieš, jedna vec môže mať viacero významov, to čo som napísal som aj overil na mape a cca to sedí :) Ak prídeš s lepším vysvetlením budem rád. Pri zavedení PET-a do hry však radius ľudia "vypočítali" presne podľa súradníc a označovali to ako pomyselnú kružnicu okolo lode, takže som s ničím revolučným neprišiel :)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 25/12/13
  2. Hector

    Hector User

    Ne že budou 3 druhy koleček. Ale že BP dá 3 velikosti podle mechanismu. Jo zapomněl jsem že jsou já jich taky pár mám, ale třeba na 4-5 u uber ukolu nebo boss a taky u Icu Super icy nepočítám jsou na stejném místě.
    Jinak Kubino zajímalo by mě jak jsi k tomu dospěl jestli uděláš manuál nebo video kde to uvidím a představím si to.
    Radius představuje úhel.
    A navíc i kdyby to takhle bylo což z 99% není tak vím velikost kruhu kam to dosahne, ale neporovnám to s danou mapou.
    Jak sjem psal každá je jinak velká což dává i jinou plochu.
    Takže například na x-1 se postavíš s 3 lokací a všemi vysílači na 3. lvl doprostřed mapy a "uvidíš" všude Krom rohů.
    Na x-4 uděláš to stejné, ale dosah jako by byl vepsaný kruh, který se bude dotýkat pouze vodorovných stěn, takže cca 1/3 mapy nezabere.
    Na 4-4, 4-5 se postavíš do prostřed mapy a chytneš 10% nedosáhneš ani na na piráty natož zbytek.
    Teď mě napadlo, že by to BP mohl udělat jako u mobilů.
    Vypnutí obrazovky. V nastavení by si hráč nastavil jak dlouho má být aktivní a pak se vypnout, podle toho by to bralo např. o 5-15% více paliva.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. Hector, představ si to jako lodní radar :) Tam se ti také ukazuje rádius, čili plochu kterou pokryje. Když to přeneseme do hry, rádius sběrače lv 3 je 5000, poloměr kruhu je tedy ze vzorce pro výpočet plochy kruhu S=π*r² je cca 39.9*2=79.8 průměr celého "radaru", což zároveň odpovídá 79-80 bodům na minimapě . A protože mapy jsou sice různě velké, ale hodnoty těchto bodů jsou pořád stejné, má pet na různých mapách různé pokrytí.

    Btw. π -tohle je pí (Ludolfovo číslo; 3,1415..), ale moc mi připomíná n :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. Hector

    Hector User

    To takhle
    Hele tak mladej nejsem abych neznal Ludolfovo číslo.
    Hmm jo ale musíme počítat a jak poznáme kam až je 80 bodů? To bychom si museli dělat statistiku jak je která velká... Jednodužší by bylo to vykreslit. :)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Hector, já se z tebe nesnažím dělat nevědomého, pokud jsem tě urazil je mi to líto, ale bohužel někteří hráči jsou dost nechápaví v jistých směrech.. :)
    Zkus letět po minimapě a sledovat horizontální osu souřadnic, 80 bodů té osy by mělo odpovídat poloměru kruhu po kterém se pet může pohybovat

    EDIT: vždyť Kubino to tu skvěle vysvětlil.. #19
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. Hector

    Hector User

    Já to hned nepochopil. Jojo už chápu
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. jsem si znova pročetl co je napsánov obchodě u mechanismů lokátoru, sběrače apod...a tam je dosah...takže skutečně se bude jednat o plochu....):)
     
    Naposledy upraveno: 25/12/13
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. Logan

    Logan User

    dik za plnohodnotne info - zmazane
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. Kubino

    Kubino Guest

    »†prchlik†« vyzerá to a tak preto som uvažoval ako som uvažoval :)

    Znova som to testoval a pokrytie sedí.
     
    »†prchlik†« tohle ocenil(a).
  10. ok Kubino..díky za info...aspoň si dokážu určit, jakou plochu petka uvidí.

    a tím pádem je tento nápad celkem zbytečný
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  11. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Samozrejme nemam nic proti navrhu bol viacmenej podany vdaka znazornenie plochy viditelnosti nepriatelov lodou Spearhead a kedze viem,ze sa vzdy najdu dost lenivi hraci aj na precitanie dolezitych linkou na fore,tak by to isto nejeden hrac ocenil.Autor chce ulahcit hru hracom,co moc tomu radiusu nerozumeju alebo nechcu rozumiet ;) Ale zas temu si precita dost hracov a ak nevedeli ake uzemie pokryva rozny radius,tak si to budu vediet vypocitat vdaka vzorcu :)
     
    Naposledy upraveno: 26/12/13
  12. Zeus

    Zeus Guest

    Dámy a pánové,myslete si co chcete,ale podle mě není cílem hry si tady počítat pomocí vzorečků dosah radarů,to se na mě teda nezlobte.Znova opakuji,že jsem pro návrh a samozřejmě s dodatkem,který jsem napsal.
    My tu chceme hrát a lítat po mapach a né si počítat Ludolfovým číslem (3,14) plochu kruhu.
     
  13. Kubino

    Kubino Guest

    Kolego, predsa každý si môže povedať názor a ostatní ho aj rešpšktujú :) Ja som nenapísal to vysvetlenie preto, aby to niekoho urazilo ale preto, že bolo povedané, ako tento údaj nie je hráčom známy. Tak som ho vysvetlil, predsa sa všetci učíme celý život a osobne som rád ak sa dozviem niečo nové, taktiež niečo niekomu rád vysvetlím.

    Bez ohľadu na nejaké výpočty si preto každý môže zahlasovať v návrhu, ako som však povedal, aj bez výpočtov je to veľmi ľahko odsledovateľné a pre skúseného hráča nerobí problém vedieť ako má lietať :)
     
  14. Zeus

    Zeus Guest

    Já to nemyslel nijak zle,jen jsem tím chtěl říct,že nápad je to dobrý,je to lepší,než mít u sebe kalkulačku :)
     
    bhagira22, -baghira2- a Hector tohle ocenili.
  15. Hector

    Hector User

    Popravdě to jde i z hlavy, ale jsou ti i mladší takže ti by ani vzoreček neznali.
    Mě to taky nenapadlo, že když to mám 8 hodin v práci, že matiku uvidím i tady kde jsem si přišel odpočinout. A nezapomínejme nic se nemá přehánět ;-)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  16. -xghost-

    -xghost- User

    Matiky není nikdy dost :) Pod pojmem dosah bych si teda představil taky poloměr, ale když to vychází jako plocha, OK. Když už, tak bych pro to zavedl jednotný termín: AoE.
    Mě ani nenapadlo to počítat, protože znám z různých strategických her, že si tam autoři většinou vzdálenost měří v nějakých svých a nikde nevysvětlených jednotkách a stejně to musím odhadovat. Kroužek by možná nebyl od věci. Ikdyž zase, pak bysme ho mohli chtít i u normálního radaru. Těžko říct, kde je hranice "rozumnosti".
    Každopádně vypínatelné, proč ne.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  17. bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  18. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.