Minulost :)

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem PatrisCze-LvL18, 3/8/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Gurmán

    Gurmán User

    Zajímavé téma :) Začal jsem hrát v roce 2009, od té doby mám stále jeden účet :)

    Chápu, dle mého názoru, nesmyslně rychlé kroky a novinky, které BP chrlilo. Pokud se nepletu, v době před NHK měla být spuštěna "megahra" Battlestar Galactica, kde si BP představovalo, že tam přejdou hráči z DO (odpovídala tomu i reklama), proto se rychle pokusili vydojit hráče DO, co nejvíc to šlo. LF4, nové drony, upgrady. Všechno najednou.

    Jenže už nepočítali s tím, že BG bude "propadák" a hráči zůstanou věrni DO. Tisíce hodin práce, které měly být věnovány DO byly věnovány něčemu jinému, DO pustlo, byly tolerovány různé nekalosti. Když si BP uvědomilo, co se děje, už bylo pozdě. Na mapě zůstali jen boteři a pár poctivců. Proto máme "reloaded DO", snaha hru oživit a vrátit do starších kolejí. Dost ale konspirací..

    K herní vyváženosti. Velmi rád vzpomínám na SHK, kdy se nováčci mohli postavit lovcům a díky početní přesile svádět zajímavé a vyrovnané bitvy. K farmaření bylo potřeba víc lidí, sundat sibelona na SHK nebyla až taková sranda a trvalo to věčnost. Proto lovec musel počítat, že bude bojovat proti přesile a to nabízelo zajímavé boje.

    Nicméně všechny novinky, kdyby bylo hlídáno, aby jich šlo dosáhnout jen poctivou nebo platící cestou, by nebyly na škodu.

    Největším kazisvětem hry je seprom. To byla tak neskutečná blbost, dovolit dát seprom na lasery. Totálně to zabilo celou hru. Nikdo nechodí lovit bez sepromu a proti lovci, který má na laserech seprom, se farmář bez tohodle šutru na laserech nemůže rovnat, může se pokusit utéct. A s ohledem na spoustu novinek, zvýšení dmg a štítů a rapidního úbytku hráčů, velmi často mají lovec a farmář stejné početní zastoupení - 1 vs 1. Zmizely krásné souboje, kdy byl lovec vypráskán, překvapen silou farmáře.

    Hra je teď v podstatě uteč a vyhraj nebo měj seprom a vyhraj :)

    A kdo tvrdí, že teď je víc taktických možností a strategií, to ano. Je. Nicméně hra je nevyvážená. Dřív bylo strategií pár, velmi záleželo na konfiguracích, ale v každém boji mohla vyhrát i "kořist". To teď neplatí.

    Hra už zašla moc daleko, nováčkům trvá až příliš dlouho dosáhnout konkurenceschopné úrovně a je otázkou času, kdy hra jako taková vymře. Tak to prostě s většinou her chodí :)

    PS: časovou chronologii berte s rezervou, už si přesně nepamatuju, jak co následovalo, bylo toho až příliš :)
     
    error tohle ocenil(a).
  2. Earthquake poviem ti tiež nieco o mapach. Tak ani ja nemam moc rád nove EIC mapy su hnusne mal som ovela radšej mesiac na 2-6 alebo to bolo na 2-7 mne so vubec neliby ta lodička na pozadi čo je na tej mape
     
  3. Korben

    Korben User

    Earthquake ako dlho túto hru hráš ? Teraz má nováčik toľko úľav , že mne sa o tom nesnívalo. To čo tu píšeš je čistý blud. Každy jeden hráč si musí výbavu nahrať, nikto ti ju nedá zadarmo.

    Ty si sa teraz prebral z kriospánku ? :D Nováčik si dnes nahrá výbavu oveľa skoršie ako to bolo v minulosti. Už len to pomôže koľko vecí dostane za kredit.
    Podľa toho čo píšeš, tak by bolo lepšie ak by sme žili ešte v jaskyni. :D

    Gurmán Tu už toľko hráčov písalo že DO skončí, že to už ani nespočítam. Raz to určíte bude , ale namyslím si že by to bolo nejako skoro.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. Timanris

    Timanris User

    Tak sem si to tu pročetla apřekvapuje mě že tak nějak nikdo pořádně nezmínil jednu super (podle mě) novinku, která pomohla všem nováčkům asi nejvíc ze všech a to možnost skupiny :)
    představte si jak byste plnili teď úkoly bez skupin, dřív se prost muselo na chat napsat jestli by vám někdo nehelpnul naklikávat první a druhej z toho měl absolutně nic leda tak dobrý pocit :D
    to byli úkoly opravdu na nechutně dlouho a sib byl opravdu výzva :D
     
  5. Drift1

    Drift1 User

    JJ je to tak.:D..pamatuju kdy jsem 20 sibelonu dělal měsíc...:D...ještě bych vzpomenul i tu novinku že na nováčka se až do ukončení výcviku nedá utočit...kdo to využij např. na boxíkování tak si klidně i pul roku sbírá beze strachu v masku a pomalu si ze skylabu a sběrem připraví loď..jen to chce trpělivost a tu má hoodně málo hráču.
     
  6. Jack.K

    Jack.K User

    Drahý Korbene. Teď jsi mě fakt rozesmál. Ty jsi asi nečetl příspěvek 41 od Gurmána. Dřív měl i ten nováček s chudou výbavou šanci se nějak bránit např. společně ve skupině dalších nováčků. Dnes jeden FEG doslova vypráská sám celou mapu, když mu na sestřel stačí i jen pár ran s dmg kolem 100 tis. Takže si spočítej, jaká musí být přesila hráčů pouze s kreditovou výbavou nyní a v SHK.

    A co se týče sepromu, tak to má dvě strany mince. Ten kdo farmí, tak je většinou bez sepromu a tím snadnou kořistí. Lovec, pokud se uskromní jen na pár kousků denně, tak si se sepromem taky vystačí, ale ty zásoby se hodně rychle tenčí, takže i elita pak často střílí bez sepromu. To by mohlo dát výhodu slabším loďkám, ale ty by zase nesměli farmařit, aby si nevypráskali seprom.
     
  7. -xghost-

    -xghost- User

    Naprostý souhlas. Mnohokrát tady bývá klamavě psáno, jak to mají nováčci dnes lehčí, co všechno nedostanou, apod. Ale už nebývá tak často psáno, co to znamená. Nastala vpodstatě inflace všeho. Ikdyž nováček dostane mnoho, stále je na tom mnohem hůře v porovnání se špičkovými lovci, než na tom byl nováček v začátcích DO sedící za baňkou phoenixe v porovnání s tehdejšími špičkovými lovci. Nelze srovnávat absolutně. Je nutné to brát relativně - ve srovnání k získatelnému maximu (UFE) - a při tomto smysluplném srovnání je na tom nováček dnes hůř.

    Tím nechci prudit na DO obecně - tenhle efekt bývá častý u většiny her, protože je potřeba ukojit zároveň potřeby silných hráčů, kteří navíc představují velký zisk, takže mají přednost.

    Sám bych dnes DO nikdy nezačal a když se mě kámoši občas ptají, nebo kecáme o hrách a přijde řeč na DO, vždy jim řeknu to samé - pokud to toho chceš nacpat fůru peněz na start (řádově tisíce až desítky tis.), nebo hrát pár let než budeš mít ve hře nějakou byť malou váhu, proč ne. Ale jinak nedoporučuji.
     
  8. Jack.K

    Jack.K User

    Xghost, naprostý souhlas. Sám jsem hledal vhodné přirovnání a ta inflace je přesně to, co doprovází DO. A stejně jako v reálném životě inflace ničí vše, tak i tomu bude i ve hrách. Je to samá podstata inflace.
     
  9. Bambino

    Bambino User

    Ja musím tiež suhlasit s mnohýmy prispevkamy a taky pamatam na SHK a ked som mal už dobru lodičku tak nejaky dobrak sa postaral o to aby ju mal on.Par mesiacov predtím než sa to stalo som vravel,že ak na niečo take príde tak to hrat už nebudem a po dvoch rokoch som tu zas a behom pol roku mam apis,zeus,čo mi chyba su havocy,herkuly a lf4.dal som do toho cca 1000hodín a 150 ečiek.Tak nie je to tak moc teda ako pre koho len som stale smutny za starým učtom i ked v porovnaní už mam lepší no tým kde som už mohol byt sa už nezmierim.Pametam ked bola akcia,hlasovanie otom či chceme novinky a čo by sme vylepšily a pol roka na to prišli upgrady havocy lf4 formacie.Moc ma to potešilo i ked to bolo za moc uridia a to som nespomenul ešte peta.Teraz už aj ta vybyva je za polovicu a to je tiež čo dotat pre novačka aka vyhoda a tie nove ukoly tolko BZtiek sa nedalo tak rychlo nahrat ved za cca 4500 hodín som mal vtedy 20lvl a to mi teraz chyba nan okolo 350M BZ.Proste su hrači čo furt nad niečim šomru a nadavaju a ty čo sa tešia so všetkeho noveho a to že su stale nejake novinky je len dobre lebo keby to tu stagnovalo boly by sme všetci na tej rovnakej vybave a vždy platí zakon jungle.Ten kdo nechce sem investovat peniaze nemože čakat rychle napredovanie bolo to aj predtím tak a tak to aj zostane:(
     
  10. -xghost-

    -xghost- User

    Jack.K: Inflace sama o sobě nic neničí. Je to přirozený proces. Věci, které byly na začátku dobré už později tak dobré nejsou. Jen mě trochu rozčiluje, když čtu, jak to mají dnes nováčci úžasné.

    Jde jen o to jak to zkombinovat, aby se stávající hráči bavili a noví to neměli moc hardcore. A dle mého to BP v tomto bodě neudělali dobře. Udělali to moc chamtivě/penězožravě. Někde jsem tu četl zajímavý názor, že chtěli poslat DO do kopru a přelít hráče do BS Galacticy. Vůbec mi to nepřipadá nepravděpodobné. Chtělo to prostě více podporovat zkušenost/lvl a nepřidávat jen věci za těžké prachy. Např. co se map týče, tak přibyly 3 a ještě žádná sláva. Kupovací novinky nezvládnu ani spočítat.
     
  11. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.