Multi-firemní klany - Co s nimi?

Diskuze na fóru 'Vývojářský blog' zahájená uživatelem Warden, 7/11/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. Warden

  Warden User

  Níže uvedený text pro vás přeložil váš spoluhráč svi1, kterému tímto moc děkujeme.

  Originál textu je dostupný na adrese http://www.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/multi-company-clans-what-to-do.120635/

  Překlad originálního textu:

  Ahoj piloti,

  chceme otevřít diskuzi ohledně multifiremních klanů a situaci, kterou ve hře vytvořily.

  Víme, že je již nějakou dobu žhavé téma mezi hráči a je to něco, co jsme již mnohokrát probírali interně v týmu a bohužel neexistuje zde jasné a jednoduché řešení a to je důvod, proč jsme vytvořili tuto diskuzi.

  Nejdříve vysvětlíme, proč si myslíme, že tyto klany vznikly, problémy, které způsobují a nakonec potenciální řešení tohoto problému - což je něco, kam chceme směřovat tuto diskuzi.

  Diskuzi naleznete zde: http://www.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/multi-company-
  clans-what-to-do.120634/


  Pro ty co neumějí anglicky je diskuze v češtině k tomuto problému dostupná na odkazu Diskuze k tématu Multi-firemní klany - Co s nimi? Pokud to ale jen trochu jde, zkuste se zapojit do diskuze na anglickém fóru.

  Proč existují multifiremní klany?
  Chápeme to tak, že multifiremní klany existují jako výsledek slábnutí populace serverů. Hráči začali nabírat hráče z jiných firem, jelikož bylo těžké naplnit kapacitu klanu pouze jednou firmou.

  V minulosti by se zbytek firmy spojil proti takovýmto multifiremním klanům a bojoval s nimi, nicméně nyní jsou tyto multifiremní klany pevně zakotvené na serverech, jsou dobře organizované a dokazují, že je těžké se jich zbavit, pokud je ostatní hráči nemají rádi.​

  Jaké problémy způsobují?
  Tyto klany jsou často obviňovány že ničí některé akce, v některých případech mají sílu určovat, kdo se smí zúčastnit a kdo ne.

  Kromě toho je zde samozřejmě také situace, kdy hráči využívají členy klanu jiné firmy k sestřelení své vlastní firmy bez ztráty cti. Například, hráč EIC požádá hráče VRU, aby nastřelil další EIC a pak ho pomohl VRU hráči zabít.

  Z interního hlediska tyto velké skupiny hráčů velmi ztěžují dosáhnutí rovnováhy při "světových" akcích, kde každý hraje s každým. Na některé servery mají tyto klany mnohem větší dopad než jiné.​

  Problémy s odstraněním multifiremních klanů

  Hráči v těchto klanech jsou přátelé. V mnoha případech jsou v multifiremních klanech již léta a rozdělení těchto hráčů by přineslo mnoho hněvu. Pokud by byla možnost multifiremních klanů zrušená, je zde veliká šance, že tito hráči utvoří tři separátní klany, vyhlásí spojenectví a budou se chovat, jako by se nic nestalo.

  Odstranění multifiremních klanů by pravděpodobně jen vytvořilo společenství místo klanů, které by kontrolovalo server. Toto by mohlo být lepší, než je současná situace, ale stále to s sebou přináší stejné problémy (například kdy skupina hráčů brání jiné skupině v hraní).

  Zatímco mezifiremní PvP je důležitý prvek hry, od kterého bychom nechtěli nikoho odrazovat, nevýhodou pro jednu nebo druhou firmu proti vedoucí firmě je to, že akce bude ve výsledku nudná.
  Například jsou zde případy, kdy stejná firma dokáže vyhrát spaceball 20x v řadě bez opravdového soutěžení, a to v podstatě není žádná vzrušující akce, pokud téměř nedochází k bojům.​

  Možné řešení
  V dokonalém světě bychom rádi zrušili multifiremní klany a zároveň umožnili lidem pokračovat v hraní s kamarády a současně zamezili příliš velkým firemním výhodám.

  Nedaří se nám příliš přijít s řešením, které by spojilo všechny tyto požadavky a to je důvod proč otevíráme tuto diskuzi.

  Je velmi důležité, abyste také pochopili situaci z pohledu jiných hráčů!

  Pokud jste proti mulitfiremním klanům, je důležité abyste pochopili, proč se hráči k těmto klanům přidali / proč tyto klany vytvořili. Je také důležité, aby hráči z multifiremních klanů pochopili, proč jsou ostatní hráči proti nim a co to dělá s celkovou kvalitou hry.​

  1. Beztrestné období přechodu k jiné firmě následováno zrušením multifiremních klanů

  Jeden z našich nápadů je období (například na jeden týden), kdy by mohli hráči beztrestně přejít k jiné firmě. Po tomto období by již nebylo možné mít multifiremní klany a jakýkoliv člen klanu, který by neměl stejnou firemní příslušnost jako náčelník, by byl automaticky z klanu odstraněn.

  Pozitivum této myšlenky je v tom, že hráči mohou přejít ke stejné firmě jako jejich přátelé bez toho, aniž by se kvůli tomu cítili poškození (ztráta cti).

  Negativum je v tom, že by to hodně narušilo strukturu hodnosti.​

  2. Zrušení multifiremních klanů

  Zrušením multifiremních klanů, ať už rozpuštěním klanů nebo odstraněním hráčů, kteří nemají stejnou firemní příslušnost, jako jejich náčelník, bychom vyřešili základní problém rychle.

  Avšak toto by mělo za následek mnoho nespokojených hráčů a vytvořily by se multifiremní aliance místo klanů.

  Pozitivním aspektem by bylo to, že by byl počet hráčů ve firmách více vyrovnaný.​

  3. Ponechání multifiremních klanů, ale zavedení omezení


  Třetí možností, kterou jsme zvažovali, je i nadále povolit multifiremní klany, ale zavedení sankcí a omezení při vstupu do takového klanu.

  Tato omezení mohou být pasivní, například členové získají méně bodů zkušeností a cti nebo dokonce dojde ke snížení hodnoty štítu. Nebo něco, jako třeba neobdržení odměn z akcí.

  Ačkoliv, tyto změny pravděpodobně zaženou hráče do multifiremních aliancí.​


  A právě kvůli těmto řešením potřebujeme názory hráčů, každé z navrhovaných řešení má své výhody a nevýhody. Některé oblasti, jako je dominance jedné firmy, se stanou menším problémem po sloučení serverů.

  Co si myslíte vy, že je nejlepší strategie? Která oblast tohoto tématu je pro Vás nejdůležitější a je zde něco, co nám uniká / čemu nevěnujeme dostatečný důraz?

  Ještě jednou, zde je vlákno pro vaší zpětnou vazbu: http://www.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/multi-company-clans-what-to-do.120634/.

  Poznámka:
  Jak se přihlásíte na anglické fórum? Jednoduše. Přepněte se na server "Velká Británie" a proklikněte odkaz na fórum vlevo dole na hlavní stránce.


  Pro ty co neumějí anglicky je diskuze v češtině k tomuto problému dostupná na odkazu:


  Pokud to ale jen trochu jde, zkuste se zapojit do diskuze na anglickém fóru. Děkujeme.
   
  Naposledy upraveno: 7/11/17
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.

Sdílet tuto stránku