Názory hráčů na současné dění ve hře

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem ≈ΖĮ©ĦMαĵŝŧ€®≈[VWV™], 2/2/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Čekal jsem, jestli se tu debata rozproudí, ale nějak nic. Odpovím tedy ještě některým lidem a zkusím sem ze hry navést další lidi.

    Zvláště tady na fóru s tímto přístupem pravděpodobně nejdál dojdeš..

    K tomu, co psal Zafod a Korben ohledně té informovanosti moderátorů. Divejte, mám pár IT kamarádů, vím jaké jsou to bedny a co všechno musí zvládat. Ale v neposlední řadě taky stále musí umět komunikovat s lidmi. A říct, když přijdu do práce a začnu dělat na tom problému "Dělám na tom, vypadá to na výpadek toho a toho přibližně na 2-3 dny" tak to bohatě stačí a jako předběžná prvotní informace pro komunitu i samotné moderátory je to zcela uspokojující. Pak by také bylo vhodné (pokud tyto informace nejsou tajné) říci, problém byl opraven do té a té míry, byl způsoben tím a tím (náhrada bude ta a ta, ale to nám zase už řekli). Vesměs špatná (ve smyslu ne zrovna rozvinutá) platforma komunikace BP a běžných adminů či modů je tu poslední dobou opravdu zřejmá. A je to jedna z věcí, která bohužel do jisté míry podkopává úroveň, co se informovanosti hráčů týče a to mnohdy v zásadních věcech. V jednu dobu tu pak byly třeba 3 (resp. 4) oznámení o tom, kdy staré přijaté úkoly končí a byly k tomu uváděny 3 různé doby. Pokud se tu pak stane větší chyba jako ze začátku února, tak si hráči sami zjistí, že hra a její patřičné součásti už jedou a do té doby slyší jen "Problém byl předán výše a pravděpodobně se na něm pracuje". Vůbec, co se týče té kompenzace - náhradu letounů a bran beru jako férovou a logickou kompenzaci - ohledně toho třeba dotaz na Belgama - vrací se letouny na původním levelu upu? Protože to, že se vrátí čisté Irisky je do jisté míry nic ve srovnání s tím, pokud by se nevrátily patřičně nalevelované, jako to měl hráč v minulosti. Mě se náhrada tohoto netýká, protože s konfami, co jsem měl by bylo bláznovství dělat nějakou těžší GG a tím pádem ani náhrada letounů, co se týče dalších věcí - Kronos x2 určitě vítám, 5% BZ a cti v úterý a čtvrtek jsem bral spíše jako malé zpestření asi jako kdyby mi padl MUL z Kappy. (hráči, kteří v té době ale přišli o 50-ti boostr, to ale ze svého pohledu asi budou brát prachsprosté drobné - pokud tedy mohl nějaký v té době ještě přetrvávat). Jako daleko větší a lepší dárek beru Spearhead + HH zdarma a nějakou tu bílou, co teď rozdávali, spolu se srdcem to byla jediná věc, kterou jsem chtěl před prázdninami kupovat...
    Jako těším se, že po ne zcela povedených momentech a věcech se sem přidá už něco opravdu solidního. Nový vzhled i začátek kampaně Reloaded zatím vypadá dost dobře, tak se nechám překvapit :) .

    Pravděpodobně budou pracovat na tom, jakým způsobem to budou připisovat - protože pokud by chtěli zachovat i levely letounů, tak je to u spousty hráčů individuální záležitost.

    Myslím tím kompletní přehled úkolů Korbene.

    Já neříkám, že nám informace zatajujete. Spíše mám už takový názor, že vy sami jich zrovna moc a včas nedostanete a přitom by jste měli...

    Přesně tak no, taky máme v klanu takové případy a je mi jich trochu líto, že mají takové štěstí v neštěstí, při kterém prakticky jen čekají, než budou mít to, co původně měli...

    Ale zase na paládku na GE5, kde hraje kamoš, tak tam prý přijde po hodině, opravuje ho tam spojko z cizí firmy a nasbírá si bohatě. To na CZ2, kde jsem já stojí poslední dobou paládko za starou belu ať jsi v jakkoli mírovým klanu, bohužel. A já jakožto "ekonomický" hráč - tj. prémko, občas sleva, občas 50-ti booster nemám moc možnost jak jinak dělat GG než z eeček z pld nebo Spaceballu, kterých se hojně účastním. A ano, pokud střílíš pld s respektem ke klanovým úmluvám, tak pak u mě v tomto směru spadáš do těch "méněubožáků" , ale to je čistě jen můj interní název a označení :D . A řeknu to takhle, mnohdy si tím stojáci i střelci (více či méněubožáci :D ) zadělávají na postih za pushing. Párkrát jsem zažil nějakýho experta na paládku, co mě bez problému sejmul i 20x za den, což už by na pushing asi stačilo... :rolleyes::oops:

    Jasný, pochopil jsem :D . Jakožto mladý vědec (a teď zrovna dělám na matematické SOČ) bych tam čistě z lásky k matematice dal hranatý, složený, lomený - prostě podle hiearchie těch závorek no :D:D:D .
     
    Naposledy upraveno: 8/2/14
  2. Korben

    Korben User

    Tak v tomto ti musím oponovať, čo sa týka informovanosti, tak sa omnoho zlepšila oproti minulosti. A je rozdiel informovať hráčov v pracovné dni a rozdiel , keď je voľno . Technik môže mať službu, ale nemôžeš chcieť aby mal službu ten ktorý komunikuje s moderátormi všetkých krajín . Toto je hra a nie zdravotná pohotovosť.
    Základné informácie boli a viac nieje treba . Hlavná informácia že sa na tom pracuje je podstatná. To že už niekto nevie vydržať , je diagnóza :D
    Ak hra nejde , tak si počkám kým pôjde a nespamujem fórum.

    Čo sa týka kompenzácie , tak môžeme byť radi že nejaká bola , lebo podľa VOP nemusela byť žiadna, stíhačky sa vrátili hráčom a komu nie , ten sa môže na to informovať na podpore. To či tam bolo aj upgrade ti nepoviem a ani to neviem, vedia to hráči ktorým boli stíhačky vrátené, nikto viac túto informáciu nepotrebuje vedieť.

    K úlohám sme nikdy žiadny zoznam nedostali, všetko si musíme stiahnuť z hry , opísať a upraviť. Skoro celá biblia je robená na základe pozorovania z hry , brány sa museli prejsť a spočítať NPC. My dostaneme maximálne nejaké základné informácie , ktoré uvidíte ako prvé ,ale všetko ostatné pracne zisťujeme .
    To nikto nevidí čo všetko musí moderátor urobiť. To je len chaba predstava že všetko dostaneme na zlatom podnose a len to preložíme. Tak to ani z´daleka nieje a pochopiť to dokáže len ten kto to skúsil. Inak to vie oceniť len málokto.

    My tu tiež nie sme 24 hodín denne a informácie dostávajú len určené osoby a nie všetci moderátory. Tak že ak tu je kompetentná osoba , tak informáciu dostanete okamžite ako príde.

    Paladium je vec dohody a spolupráce hráčov a na každom servery to je iné. Je to mapa ako každá iná a tak aj ja osobne tam z radosťou zlikvidujem akéhokoľvek nepriateľa. Kozička sa pasie a vlk zaútočí. :D
     
  3. pekelnik1

    pekelnik1 User

    To Zafod_Píšeš jak střílíš na všechno co najdeš a jak Tě cíl někdy povodí skrz cuba aby se do Tebe pustili další. To se pohybuješ na dost vysokých mapách,kde bych začátečníka nehledal. Co se děje na malých mapách ( třeba 2-2 nebo 2-3 ) to je ale masakr. U bran čekají vlčáci s velmi dobře vybavenými uridiovými loděmi a čekají. A aby jim nebylo smutno tak jsou pro jistotu dva až tři. Jakmile nováček vystčí nos,může být ostražitý jak chce,ale stejně má životnost jak sněhová vločka v pekle. Jeho život mimo jedničkovou mapu nezáleží na jeho umu,ale na tom,jestli jsou vlčáci zrovna ve škole nebo na jídle. Silní hráči z vlastní firmy jsou na lovu vysokých NPC nebo provádí to samé na malých mapách cizích firem. Teď poraď Zafode co s tím.....
     
  4. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    pekelnik1 - prave pre toto je dobre byt v klane,lebo sa dohodnete a viac hracov mate sancu ich sundat.Pripadne aj na chate skus napisat,ci ti nepomoze niekto silnejsi ich sundat.Chapem tu nelahku situaciu,lebo neraz som videl na love obycajneho flaxaca,co bral nejakych 15k dmg,co je fakt malo a s tym akurat tak zazenie lode na port a len zneprijemnuje hru,pripadne mu ten dmg pomoze proti nejakemu nostromu a slabsej lodi,ale inak su takyto ´´lovci´´ moc slabi.A potom tu je elita,co dava 120k s RSB,cize lode idu rychle dole aj tie silnejsie.Ale ani oni nie su nesmrtelni,len chce to komunikaciu,aby ste spojili sily proti lovcom a najlepsie je byt v klane,kde si pomahate.
     
  5. Sid

    Sid Guest

    pekelnik1 poradím já. Kontrolovat patřičně minimapu a za včasu se dostatečně rychle zdekovat na port, kterým musíš prostočit, aby jsi na druhé straně mohl získat zónu neútočení.

    Každý z hráčů DO si tímto prošel a nějakým způsobem se musel vypracovat, aby si s podobnými situacemi dokázal poradit. Hodně pomůže klan, případně hromadné létání ve větším počtu hráčů, máte poté větší šanci, že někdo z vás unikne. Když se létá ve skupině, odměna z NPC se i dělí, takže si pomáháte navzájem.
     
  6. pekelnik1

    pekelnik1 User

    Podobnou odpověď jsem očekával, tak jsem se na ni připravil :)

    kontrolovat minimapu_ V okamžiku kdy zjistím víc teček na radaru než na vizuálu tak jsem už mrtvej. Třem se neubráním a na port nedoletím.

    najít si klan_ A kdo by chtěl zoufalce na 12tém levelu co je rád,že vyhrál v aukci Goliáše a pomalu ho vybavuje ? Jen podobní zoufalci . Žel jediný výsledek bude ten,že neumřu sám :)

    najít si chůvu_ Hráči co by mne dokázali ochránit mají zájmy jinde a na nízké mapy je nic netáhne. Raději budou lovit zkušenosti a uridium na vysokých mapách.

    Ale abych jen nebrečel. Tuto situaci se mi povedlo vyřešit výhrou v aukci,kdy jsem bojoval o skokové CPU a na cílovou mapu raději skáču rovnou. Opravdu se cítím bezpečněji s BossDev. v zádech než na mapě 2-2. Ale ne každý má takové štěstí a počet kupónů ke skoku také není nekonečný. Také se mi osvědčilo letět v houfu malých potvor. To pak moje tečka na radaru zanikne v záplavě jiných.

    Chápu že tahle hra je o střílení a střílení hráčů k ní nerozlučně patří, ale když vidím jak na jednoho Liberátora vletí dva Goliáši spolu s Aegisem hojně ověšení letouny na vysokém levelu tak mám poněkud podivné pocity.
     
  7. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    pekelnik1 - vyskusal si vobec rady,ktore si dostal?:rolleyes: Urcite sa najde klan,ktory nerobi v lvly obmedzenia a pokial to hras aktivne tak ta privitaju,aj ked nemas full LF4 :) Dalej,co sa tyka chatu,tak pokial tam uvedies pripadne aj meno lovca a bude to nejaky silnejsi TOP hrac,tak sa podla mna najde z tvojej firmy elitnejsi hrac,co si s nim bude chciet zmerat sily a pojde na danu mapu po nom.Ja osobne som tiez neraz siel po lovcoch a nie len kvoli ochrane slabsich lodi,ale proste dat poriadny fight bo ked uz raz lovi,tak musi cosi zniest a je to obcas aj adrenalin nez len strielat lodky,co farmia NPC,ci zbieraju boxiky.A ver mi,ked po lovcovi ide nejaky iny elitny hrac,tak ma tendenciu zmenit hned mapu,pretoze nie kazdy je ochotny fightit,ale len strielat lodky a prilepsovat si na rankingu;)
     
  8. Korben

    Korben User

    pekelnik1
    Všetci sme si tým prešli, všetko sú to len výhovorky že by to mal nováčik ťažšie. Ako nováčik v hre , som si konečne nasporil na loď za 100 000 kreditov a bol som vytešený že mám novú rýchlejšiu loď do ktorej môžem dať viac výbavy a na ktorej si rýchlejšie zarobím kredit a urídium. Zrazu sa pri mne na x-1 mape zjavil golík (to som ešte nevedel čo znamená teplomer na mape) a na jednu ranu som bol dole. Oprava kreditovej lode stála 500 urídia. Na opravu som nemal a tak som bol znova na lodičke s menon phoenix. Keď som po dlhéééj dobe konečne našetril na novú loď , tak som lietal viac pri porte, ako po mape a každé NPC som ťahal k portu. A zrazu puk , zostrelil ma hráč vlastnej firmy. A znova phoenix. Takto to išlo do kolečka kým som si nenakúpil lepšiu výbavu. LF2 bola prepych a LF3 luxus. Dražba ? Vysoliť za irisku 300 mega kreditov a pred koncom zistíš že ťa niekto predražil, bolo na zaplakanie. Kredit bol hlboko v nenávratne a nie že dnes sa tu bude niekto rozčuľovať že nevydraží irisku za 50 mega. Vydražiť golika za 80 mega bolo umenie. A nie teraz, kredit sa vracia , oprava kreditovej lode za kredit. Opravy na základni zdarma, paládium na EE do brán. Ja neviem čo by ste ešte chceli ? Hanbil by som sa v dnešnej dobe napísať že ma zostrelili 3 lode. Nikedy išlo na nálet 50 lodí a vyčistili všetky mapy a bolo jedno či to bol phoenix, alebo golík. Ak bol červený, nestihol ani mrknúť.:D

    To či ty opisuješ , je , nehnevaj sa na mňa , len plač hráča , ktorý by túto hru nemal hrať.
     
  9. Zafod

    Zafod User

    pekelnik1 na 2-2 máš přece teploměr, tam by tě to až tolik překvapit nemělo, horší už jsou další mapy. Nicméně ona je teď ještě nějaká další ochrana hráčů s nízkým lvl. Osobně na dolní mapy lítám jen plnit úkoly, udělat GG apod. Nicméně netvrdím že jsem tam nikdy nelovil. Mouchy nechávám na pokoji (od roku 2008 jich mám v deníku jen 34 a to většinou díky moc rychlému kliku, nebo že je v masku), ostatní podle toho co potřebuji do úkolu. Pokud potkám maličkou lodičku, díky nízkému počtu BZ na ni většinou nestřílím, spíš udivenému hráči pomůžu. Mě se to nevyplatí, když mám ostře nabito (hell, rsb, xeno v zaměřovači...) tak to do nějaký malý kocábky fakt investovat nebudu :D. Neber to že jsem nějaký klaďas nebo hrdina, jindy kolem ní proletím a taxík na základnu ji zaplatím.

    Pokud se parta hráčů domluví že vám obsadí port, tak já osobně tohle uznávám. Přesně tak ta hra má vypadat. Na vás je se domluvit a vypakovat je tam kam patří. Nevím jak ty, já hraju vesmírnou střílečku. Střílím skoro vše červené ;).

    Ono je na každém jak se ve hře chová, já včera sejmul Vegu, když střílela nějakou lordku. Sám si za to mohl, ale hned mi šeptal v aj něco že je někdo ubožák (tuším že myslel mou maličkost). Tohle nechápu zase já...
     
  10. pekelnik1

    pekelnik1 User

    Punisher_ Většinu jsem zkusil a zbytek určitě zkusím. Díky za ně.

    Korben_Nebudeš mi věřit kolikrát jsem slyšel příběh typu " To bylo tenkrát když... "
    Příběh je to sice hezký,leč v něm poučení nevidím. Nezlobím se na Tebe když tvrdíš, že bych tuto hru hrát neměl, ale Ty se nezlob že Tě neposlechnu.
     
  11. Korben

    Korben User

    Určite sa nenahnevám ak budeš hru hrať, ale neplač pri nej a snaž sa prekonať nástrahy hry.
    Poučenie s toho čo som napísal je, že aj napriek omnoho ťažšiemu začiatku, mnohý z hráčov na fóre neplakali ,ale trápili sa z hrou a snažili sa v hre niečo dosiahnuť. ;)
     
  12. Čau lidi, omlouvám se, že vstupuji do této konverzace, ale týká se to také hry.

    Kamarád se na mě obrátil s žádostí, abych zjistil proč mu už 3 dny nefunguje chat. Nedostal ban a nic a pořád mu to prý píše Authorization failed a neví co s tím.

    Obrátil jsem se s tímto dotazem na moderátora, který se zrovna ukázal na globálním chatu (Joe[CM]) a nedostalo se mi žádné reakce a to jsem mu to nepsal 1x ! Rozhořčilo mě to a tak jsem napsal na chat, že je to admin k ničemu, přičemž si mě najednou všiml a dal mi ban na 14 dní! Přijde mi to trochu přehnané na to co jsem napsal a jeho chování mě opravdu zhnusilo!

    Prosím o vyřešení či radu jak vynaložit s kamarádovým chatem a případně, kdyby někdo mohl, aby mi odebral ban.

    Předem díky

    _-*Márthy*-_»₦ɃĐ»™
    server: cz3
    klan: Never back down
     
  13. Korben

    Korben User

    [MárthyCZE] Od kedy má povinnosť moderátor chatu odpovedať na otázky hráčov v chate ? Ty si sedel vedľa moderátora že vieš že bol na chate ? Vieš o tom že jeden moderátor má počas svojej služby na starosť okolo 20 chatov ? Vieš na čo slúži fórum ?

    Fórum slúži práve na to aby tu hráč ktorý niečo nevie položil otázku a spoluhráči alebo moderátor sa na tú otázku budú snažiť odpovedať.
    Ban v tomto vlákne riešiť určite nebudeme a ani to prečo nejde kamarátovi chat.
    Tak že si prečítaj Jak správně přispívat na forum? a podľa toho si založ svoju tému.

    Tu sa diskutuje o niečom inom.
     
  14. Zafod

    Zafod User

    Cruenta†Ultionem sorry, ale čteš co se zde píše, nebo ti jde o to aby se vlákno, kde se rozjíždí celkem slušná a klidná diskuze, uzavřelo pro psaní OT? Nebo ti jde jen o čárku za post?
    To že sem dotachtí nováček, který fórum nezná a položí dotaz ve vláknu, které řeší něco jiného chápu. Ale ty po upozornění BA, napíšeš post který sem opravdu nepatří. Tohle mi hlava nebere, promiň :).



    Jsem zapomněl reagovat na ≈ΖĮ©ĦMαĵŝŧ€®≈[VWV™
    1) zapomněl jsi uvést pro jakou firmu pracují. Nejde mi o přesnou definici, či nějakou reklamu, ale ti IT pracují na nějaké hře, nebo se jedná o něco jiného? Tady jde o to, že dle mého, zajištění opravy hry není nic až tak strašně důležitého.
    2) komunikace většinou vázne ze strany BP, vzpomínám že jsme se s tímhle opravdu hodně rozčilovali, bohužel vždy marně. Když o tom tak přemýšlím, třeba se jedná i o záměr ze strany BP. Drobná úvaha: oni přesně neví, kdy problém zvládnou odstranit. Proč budou dávat termín, pokud je možné že ho odstraní dřív? Ono pokud jako hráč budu vědět, že problém bude odstraněn až za 3 dny, tak 3 dny po DO ani neštěknu. Nu a to samozřejmě BP nechce.
    Polemizovat o tom zda je to dobrý či špatný záměr je zbytečné, jelikož to na věci nic nezmění. Opakuji, jedná se pouze o mou úvahu.

    Taky se hodím do skupiny a jdu lítat třeba s MMO, většinou toto provádím na 4-5, jen v případě že makám na nějakém úkolu, potřebuji spoluhráče a není v dohledu žádný EICák. Nicméně to nemění nic na věci, že jsem hlavně lovec (ehm, tedy snažím se být :D) a nejlepší zábava je lov lodí. Motto: smrt lodím na pld, ať žijí méněubožáci :D.
    Diplo klanu vždy dodržuji, na druhou stranu jsem já v klanu vydupal, že pon na pld nebereme. Tzn. že pon s klany cizích firem uzavíráme zřídka.
    Pokud někdo někoho sejme 20x za sebou, tak při dnešním systému je z mého pohledu trumpeta, jelikož už se mu to moc nevyplatí. Nicméně, je to jeho věc.
     
  15. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Kedze do temy uz dlhu dobu nik neprispel ani sam autor,tak si ju dovolim uzavriet.

    Uzavrete,LOCK!
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.