Návrhy Nová fce ve hře: Souboje

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem $$$$™Hobitman™$$$$†, 5/6/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Líbila by se Vám tato fce ve hře?

  1. Ano líbila.

    20 hlasy(ů)
    76.9%
  2. Ano, ovšem s menšími úpravami.

    4 hlasy(ů)
    15.4%
  3. Nelíbila.

    2 hlasy(ů)
    7.7%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Předmluva (Kdo nechce číst, přejít přímo ,,K návrhu."):
    Jistě si každý z Vás někdy dal s někým souboj (dále VS). Nynější způsob je takový, že pokud si s někým chcete změřit síly rovným VS, stačí doletět na dohodnuté místo a začít bojovat. Ovšem často se stává, že se při VS motají přihlížející, kteří kazí náklik např. po EMP nebo dokonce se najdou i takoví, co na konci VS zákeřně vyskočí a zničí Vás. Tím je rovný souboj vyloučen (kolikrát někdo bojuje pouze se spoluprácí někoho z klanu, který je v masku). Další háček je také s měřením sil s někým z klanu u stejné firmy nebo s někým ze stejné firmy. Potom se účastníci VS hádají, kdo koho bude mít za mínusovou čest. Možná, že by se našly i jiné nevýhody nynějšího VSkování.

    K návrhu:
    Napadla mě nová fce k oživení (mohla by to být i nová ikona ve hře jako je např. skupina či chat), která by se jmenovala: Souboje (nebo i jinak vhodně). Po kliknutí na takovou ikonku by se otevřelo okno, které by mohlo pro příklad vypadat jako skupina. Po kliknutí na hráče, či zkopírováním jména by se v políčku na text objevilo jméno dotyčného. Kliknutím na ikonku vedle textového pole bychom vyzvali dotyčného hráče na VS.
    (Mohlo by to být také způsobem, který by dovoloval vyzvat 2 a více hráčů=pokud vyzyvatel nepotvrdí, že pozval všechny hráče na VS co chtěl, skok na místo, kde by mělo být VS se neprovede).

    Po takovém vyzvání by buď hráči mohli zůstat na mapě nebo mohli skočit na speciální soubojovou mapu.
    - Pokud by zůstali na stejné mapě, musely by se zrušit fce jako: portování na jiné mapy, naklikávání jiných lodí, jiné lodě než v souboji by na vás něsměly útočit a zároveň žádné EMP, žádné distribuční boostery a fce, které by jakkoliv mohli ovlivnit souboj hráči, kteří se ho neúčastní.
    - Pokud by skočili na speciální mapu, bylo by to o něco jednodušší. Nesměly by na ní být porty a velikost mapy by měla být přijatelná.
    - Pokud by hráči byli na místě, kde se bude VS konat, vyskočilo by okno, zda jsou oba připraveni a začalo by odpočítávání 5s - 10s. Po započetí souboje by bylo možné vše v souladu s pravidly DO (můžeme to lehce přirovna k Jackpot aréně).

    -{Chci jen dodat, že Jako Jackpot aréna to není. V JP aréně si nemůžete vybrat s kým bojovat, kolikrát nepotkáte hráče ze svého serveru a také JP aréna je 1 za měsíc (snad se nepletu).
    Účast by to také změnit nemělo vzhledem k tomu, že se hráči chtějí porovnat s ostatními servery a odměna za JP arénu je také láká.}-

    Samozřejmě musí být ošetřeno, aby se hráči takto neschovávali (pokud nepotvrdí, že jsou připraveni k VS a nezačne tak ani odpočítávání 5s, tak budou do 5s nebo 10s z místa, kde by VS probíhalo odstaněni=tím i celkově z VS, které by se muselo spustit znova). Dále hráči nesmí pro účast na VS být pod útokem (aby sem neskákali ze souboje na normálních mapách). Ošetřeno musí být i zneužívání sestřelů, bodů zkušenosti a cti. Po sestřelu lodě při takovém VS by se loď nepřičetla do úkolu, do ranků, ani by hráč nedostal odměnu v podobě BZ a cti a za svoji firmu mínusové body.

    Pozitiva:
    - Hráči by měli možnost porovnat své síly, tzn, že větší spokojenost.
    - Pokud by klan chtěl bojovat mezi sebou, nebude mít žádný hráč mínusové body za toho druhého.
    - Pro BP by tím plynula spokojenost od hráčů a možná také větší a masivnější využívání elitní munice, boosterů (hlavně toho, co se dá kupovat při MHH).

    Negativa:
    - Pro hráče mě momentálně nenapadjí.
    - Pro klan mě momentálně nenapadají.
    - BP by měl pouze potíže se zavedením do hry a promyšlením tak, aby tato fce nedělala neplechu.

    Dopad na vyváženost a hratelnost mě nijaký závažný nenapadá, proto bych si dovolil to popř. ponechat diskusi.

    Tento návrh mi ležel v hlavě dost dlouho a psal jsem ho v jednom zátahu. Tím nevylučuji zmatenost ;)

    Pokud mě napadne ještě něco, co v návrhu nemám, napíši to sem:
     
    Naposledy upraveno: 5/6/14
    bhagira22, -baghira2- a ParanormalCz tohle ocenili.
  2. $$$$™Hobitman™$$$$†

    Dobrý nápad, hru by to oživilo a bylo by něco nového.

    Za mě velké ANO, rád si vychutnám nějakou pozitivní a příjemnou novinku ve hře a co se týče dopadu na hratejnost bych řekl že není nic co by zabraňovalo přídání této funkce Soubojů do hry. ;)
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. menolodi

    menolodi User

    Dobrý nápad. Rád bych zkusil jestli porazím kámoše a to poslední, co by mi scházelo by byl nějaký boss nebo hráč cizí firmy, který by mě začal střílet.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. Crystal

    Crystal User

    no zaujmava vec, kedze by to bolo cisto bez odmeny tak si myslim ze by to nemohlo hre niako uskodit :) a hrac by si mohol byt isty ze to bude ferove :)

    za napad mas u mna ano
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  5. Naposledy upraveno: 5/6/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. Už jsem si toho také všiml, díky za připomenutí :)

    EDIT Nějaké další názory? Moc se to tu neprobíralo :rolleyes:
     
    Naposledy upraveno: 3/8/14
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  7. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.