Návrhy Ochrana proti farmení Battleraye

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Thrall_New_Hope, 17/3/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Chcete aby se už Battleray nedal farmit?

  1. Ano, taky mě štve že si nemohu plnit úkoly

    19 hlasy(ů)
    48.7%
  2. Nevím, je mi to jedno

    12 hlasy(ů)
    30.8%
  3. Ne! Sám na něm farmím

    8 hlasy(ů)
    20.5%
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Zdravím

    Jak si možná někteří z vás všimli, poslední dobou se silně rozmohl trend farmení Interceptorů na Battlerayovi pomocí 2 kamin. Postup tu popisovat nebudu, kdo má hlavu domyslí si to.

    Nicméně to, že nejsilnější hráči serveru takto farmí Interceptory na Battlerayoví prakticky znemožňuje všem slabým hráčům si splnit úkoly na sestřelení Battlerayů, protože tito silní hráči už ani nikde jinde nefarmí a u Battleraye tráví třeba 12 hodin denně, potom se vystřídají s někým jiným a tak je to den co den. Například já mám už od prosince příjmutý starý úkol na sestřelení 100 battlerayů. Battla jsem schopný si sestřelit sám na stojáka, nicméně po 3 a půl měsíci každodenního hlídkování u Battleraye a snad statisísích oprav po sestřelení od farmerů vlastní firmy, mám pouze 95 / 100 battlerayů. Chudáci nováčci co si budou chtít dělat úkoly na Battla později, až se to rozmůže ještě víc.

    Proto mě napadlo jednoduché řešení problému. Farmeři musí být vždy 2 + 2 PETy s kamikadzema, aby zabili Interceptory než si je Battleray opraví a aby mohli Battleraye udržet v uber modu, aby vypouštěl velké množství Interceptorů. Řešení je následující, pokud (jako teď) bude do Battleraye střílet 3 a víc hráčů, přepne se do Uber modu (PET se počítá za hráče, kdyby někdo nevěděl), nicméně v uber modu nevypustí už žádné další Interceptory, prostě si na 3-4 minuty nahodí Instant Shield + se opraví do plna, zvýší svojí DMG a pak se zas vrátí do normálního modu.
    Je to podle mě snadné a seriozní řešení, které umožní všem hráčum plnit si na Battleraye úkoly a znemožní jeho farmení.

    Co z toho budou mít hráči?
    - Možnost splnit si úlohy na Battleraye
    - Elity serveru nebudou mít kde farmit uridium a vrátí se na normální mapy

    Co z toho bude mít BP?
    - Dost možná větší tržby za uridium, které si elity serveru nebudou moct tak snadno nafarmit
    - Nějakou tu práci s úpravou kodu ohledně Battla

    Edit: Opraveny původní překlepy a přepisy. Návrh jsem psal původně v rychlosti.
     
    Naposledy upraveno: 17/3/14
  2. Korben

    Korben User

    Post zmazaný. Ak k návrhu nič nemáš, tak stačí použiť hlasovanie.
     
  3. Možná pokud by to bylo 4 a víc hráčů/P.E.Tů (4 už jo), protože slabší hráči ho budou nejspíš potřebovat dávat ve skupině. Taky by se to dalo řešit tak, že od určitého počtu interceptorů vypuštěných battlerayem by jim rapidně stoupala obrana speciálně proti kamce. Třeba od 80 iterceptorů, každých dalších 10 by dostalo o 10% menší DMG kamkou, JEN kamkou (lasery, rakety, raketomety by dávali furt stejný DMG) a minimální DMG co by dostávali, by bylo 10% z celkového DMG kamky.

    Btw na ten úkol máš možná čas jen do konce března.
     
  4. Peter_Quincy_Taggert

    Já bych to nechal tak jak to je napsané, protože já oproti tomu co už je teď zavedené navrhuju jen aby Battle prostě v uber modu nevypouštěl Interceptory, s tím že by se mu uber mod trochu prodloužil, aby to nějak vykompenzovalo tu DMG od Interů :).

    Tím by se zabránilo farmení Interceptorů a bylo by to dostatečně efektivní podle mě :)
     
  5. Dobrý den všem .-) ...

    Ano , rozhodně si myslím že by to nějaké ůpravy k battlerayovi udělat chtělo ... - momentální stav je zoufalý , možností jak to vyřešit by bylo určitě hodně ale to musejí zapracovat ti kteří jsou tímto pověření ... nabízely by se i návrhy udělat na mapě battlů více nebo zkrátit jejich spawn nejlépe obojí ale to by vedlo zároven i k většímu počtu hráčů kteří by na nich farmily ůčka přes interceptory takže battlíky přidejte nebo zkratte jejich spawnovací dobu ale určitě udělejte i opatření aby se na nich nedalo skoro vůbec farmit .-) ... to bude odemne prozatím asi vše .-) ...
     
  6. Zafod

    Zafod User

    Já myslím že je na každém hráči jak hraje. Proč by nemohl farmit nějaké NPC. Za chvilku zde bude návrh, který začne silnějším hráčům zakazovat střílet cubikony, poté boss npc. Co tak se s tím hráčem pokusit domluvit třeba na skupce? Pokud to nejde, spojte své síly a vypráskejte ho.
     
  7. Uranos

    Uranos User

    keďže na nom sám farmárim tak sa ni to pochopiteľne nepáči:D je to doby spôsob ako si zarobiť dá sa z neho dostať 80 000 uri aj viac ! ale dal som ano :)
     
  8. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Thrall_New_Hope - a skusal si napisat na chat nejakym elitnym hracom z inej firmy ako su farmiaci hraci?Urcite na najsilnejsich hracov ako to ty popisujes maju zalusk nepriatelia a s radostou ich sundaju pri farmeni,kedze vacsina elitnych hracov robi bud brany alebo skupinovky a je skoro nemozne ich na mape najst a takto je to jednoduche :)
    Co sa tyka navrhu,tak som skor neutral,pretoze maju pravo si aj tymto nudnym sposobom zarabat uridko a sice hraci,ktori maju ulohy na toho NPC ich po jednom dole asi nedaju,ale treba sa dohodnut na nich,pripadne ako som pisal - oslovit nepriatelov,nech ich daju dole bo nesmrtelni v hre nik nie je ;)
     
  9. Ono se ti to lehce řekne vypráskejte je, hele, já beru x4 27k na ránu když mám seprom, když by jsme se spojili celej klan, tak nejsme schopni sundat 4 hráče co to tam budou, když už všichni mají naposíláno a nafarmeno a dávají 120k bílejma. Když to do tebe pustí 4, nemáš šanci přežít. I kdyby nás bylo sebevíc.

    A teď si vem jakou mají šanci slabší hráči, kteří si chtějí udělat úkol?
    K tvému návrhu dohodnout se, ehm .. zkus se dohodnout s někým kdo tě kropí jen co se tam ukážeš, aby jsi mu náhodou nestřelil do interceptora? ;)

    Krom toho, prosím tě nepřekrucuj to a pořádně si to přečti, mě nejde o to že silní hráči farmí, ale o to že nikdo krom nich nemá šanci si toho Battla sestřeli, kdyby ho aspoň sesřelovali a dělali si na něm úkoly, tak budiž, ale když si ho sobecky zaberou jen pro sebe NPC, které je na celém serveru jen jedno a je na něj hodně úkolů, tak je asi něco špatně, nemyslíš?

    Bosse a Cubikony zakazovat farmit by byla blbost, bossů máš ve hře desítky od každého druhu a Cubikonů je celkem 12, ale Battleray je jen 1 pro všechny 3 firmy. Nemůžeš porovnávat Battleraye s Cubikonama a Bossama.

    Punisher

    To máš těžký hele a pro slabý hráče prakticky nemožný. Silní hráči se s tebou bavit nebudou a už vůbec ne z jiné firmy než jsi ty. A když už půjdou vystřílet jiné elitní hráče u Battleraye, tak jen proto, aby tam mohli přebrat místo oni a farmit. Myslíš že jsem to nezkoušel?
    Krom toho tu nejde jen o mě, ale o všechny slabší hráče. Kdyby BP zamejšleli Battla na farmení interceptorů, tak by na něj přeci nedávali úkoly.
     
    Naposledy upraveno: 18/3/14
    {SH}•PyЯΛMiDuS*β_SVK tohle ocenil(a).
  10. Kubino

    Kubino Guest

    Bol som na mape 5-3, letel k battlovi kde ho "farmili" 4 hráči. Bez nejakého obzerania som hodil kami a následne battla zostrelil. Strelil do mňa 1 z nich (asi som mal odísť), ja som si počkal na box a šiel preč. Tak mi nehovor, že 4 hráčov nezostrelíte keď ja osm bol sám a nič mi nespravili ;) a to nie som žiadna elita, len som sa nebál zostreliť si NPC na ktoré nemá nikto nárok, je pre všetkých.
    V neskorších večerných hodinách je dokonca prázdne a môžem si ho zostreliť sám koľko krát chcem. Hrám na GE3 - to keby ste sa chceli oháňať českým serverom.

    Thrall_New_Hope 120k bielymi hej :) Doporučujem prečítať FAQ - Maximální DMG aby si vedel koľko je maximálne DMG laserom.
     
  11. Kubino

    Tak si mysli co cheš, já se tu s tebou nebudu dohadovat, taky je trošičku něco jinýho když tam letíš jako medorátor a něco jinýho jako hráč. Taky je něco jinýho když tam ti hráči prostě farmí a kropí tě bílejma jen co se objevíš a nebo přiletí, ty si děláš batlla a hned tě sešijou.

    Já vidím běžně 120k když do mě jdou elitní hráči x4, nevím jestli se to s něčím ještě sčítá a upřímně je mi to úplně jedno. Protože neznám nikoho kdo by lovil a střílel jen čistě laserama bez raket a raketometu, to bymusel bejt na hlavu.

    Je to můj návrh a už tu nehodlám dál diskutovat o něčem, co se netýká návrhu, protože to co jsi napsal se návrhu opravdu netýká.
     
  12. KRДKEN

    KRДKEN User

    Thrall_New_Hope.Kubino nepísal že tam bol ako moderátor ale ako hráč ktorí tam hrá.
     
  13. KRДKEN
    A co to má společného s návrhem?
     
  14. KRДKEN

    KRДKEN User

    no asi to že dal sem svoj názor že nič také nepotrebuje battleray aby si ho hráči zostrelili aj keť su tám farmári.Mne napríklad ešte chýba možnosť v hlasovani "nie"
     
  15. Tak dej nevím a napiš to do komentáře.. jinak tam možnost "ne" máš.
     
  16. KRДKEN

    KRДKEN User

    máš tam možnosť *Ne! sám na nom farmím..ja na nom nefarmím preto mi chýba iba možnosť "nie" a možnosť nevím je mi to jedno je tiež nejasna lebo mi to není jedno
     
  17. Když tě nezajímá Battleray, nechceš ho upravit, nefarmíš na něm, tak by jsi se neměl k tomu návrhu vyjadřovat ne? Proto tam je ta možnost "Je mi to jedno"

    Já bych chtěl, aby se vyjádřili jen hráči, které Battleray zajímá a vědí o čem píšu, ne hráči kteří vůbec netuší o co jde.

    A sorry jak jsem si u jinejch témat všiml tak ty si ani pořádně nečteš o čem tema je, hned se chytneš první blbosti a reaguješ na ní, ne na tema.
     
  18. Kubino

    Kubino Guest

    Thrall_New_Hope ty sa v prvom rade trošku ukludni, ďakujem. Hráč ťa len upozornil na to, že ja mám účet ako ktokoľvek iný, moderátorské účty neexistujú (okrem akcie na CZ serveri čo bola, to je však jediný deň kedy som na ňom lietal). Neber hneď všetko ako útok na teba, mám také isté právo na názor ako ty bez ohľadu na nejaké tvoje kritériá. Taktiež nikomu nebudeš rozkazovať kde má písať a kde nie či kto bude reagovať na tvoj návrh.

    120k DMG si mihol dostať ale to je súčet laserov, rakety a raketometu, nie samotných laserov. Treba to potom písať správne tak ako to je.

    Btw. prepáč, ale ako moderátor mám právo prispieť k téme akýmkoľvek postom bez ohľadu na to, či je k veci alebo nie. Dal som len postreh, že tvoj názor na farmenie battla nemusí byť založený na základe toho, že je tam elita na na základe tvojej neschopnosti presadiť sa tam, teoreticky (neuraz sa na to, je to úvaha). Taktiež máš možnosť lietať v noci kedy je battle prázdny, oni tam tiež ti eliťáci nesedia 24 hodín denne.

    Ak to naozaj nejde ako píšeš, ako slabší hráč máš habadej iných úloh a dokedy ich splníš dostane sa rad aj na teba pri battlovi, tak menej rozkazuj a urážaj hráčov a viac hraj a rozvíjaj svoj účet ;)
     
  19. Kubino

    Já se neurážím, jen mi jde o to, že já tenhle post nepíšu kvůli sobě, ale i kvůli všem slabým hráčum a všichni tu děláte jako kdybych jen já byl ten neschopnej si sestřelit Battleraye a že to píšu jen kvůli sobě.

    Já jsem schopnej si sestřelit Battleraye, hraju na Skandinavii, tady je Battleray zabranej prakticky nonstop 24 hodin v kuse. Je docela zázrak když tu člověk narazí na čas, během kterého je battleray volný a ještě se mi ani jedinkrát nestalo, že by mě kdokoliv u battleraye pozval do skupiny, většinou pokud jim i napíšete tak vašemu klanu vyhlásí válku (aby vás mohli bez postihu sundat, pokud jsou z vaší firmy) a nebo pokud je to cizí firma tak vás sešije okamžitě, nebo vás alespoň odežene a jak už jsem napsal, podle mě Battleray nebyl původně zamýšlenej jako NPC na farmení, ale jako NPC pro plnění úkolů. Stejně tak by měli mít právo sestřelit si Battleraye všichni hráči bez rozdílu, když už jsou na něj úkoly.

    Tím se zas dostáváme k tomu, co tu už psal váš kolega Zafod, nicméně jak jsem už zmínil, nelze tohle zrovna považovat za omezování elitních hráčů, protože Battleray je na každém serveru jen 1. Naopak já to teď vidím jako velké omezení slabších hráčů.
     
  20. Korben

    Korben User

    Thrall_New_Hope Ja ti to napíšem takto. Stále sa tu niekto oháňa tým, že slabší hráč nemá šancu. Tak ak slabší hráč na to nemá, tak má makať na tom aby slabší nebol. Má byť v klane , má sa vypracovať a má zorganizovať skupinu, ktorá tých "silnejších" zničí. A nie tu vyplakávať že je slabší a tak nič nemôže.

    Nehnevaj sa na mňa , ale všetci sme boli slabší a všetci sme opravovali na základni a všetkých nás likvidovali silnejší hráči. Ale kto chce a vie, tak zorganizuje skupinu hráčov , ktorý niečo dokážu.
    Tu nikoho nezaujíma na ktorom servery hráš a že tam sa to nedá. Bolo tvoje rozhodnutie na danom servery hrať a tak buď tam budeš bojovať, alebo skončíš.

    Vždy sme si problémy na servery riešili ako hráči a ani sme nevedeli že sú nejaké návrhy a ak bol problém, tak sme sa dokázali spojiť aj s inou firmou a dokázali sme aj tým najsilnejším pekne znepríjemniť hru a dosiahli sme to za čím sme si išli.
    90% úspechu je o komunikácii. Aj phoenix dokáže na nepriateľskej mape zostreliť napr. cubikona, ale musí vedieť komunikovať. ;)

    Osobne podobné návrhy viac menej ignorujem. Tu píšem len na základe tvojej reakcie.

    Tak že keď to zhrniem, tak slabší hráč nech robí to na čo má. Ak na to nemá, tak sa musí snažiť dosiahnuť úroveň aby na to mal alebo úspech dosiahnuť za pomoci druhých.:)
     
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.