Označenie cieľa útoku

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Rasputinn13, 20/6/16.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Ahojte
    mám problém pri rýchlom útoku na mňa, označiť protivníka, často než ho kliknem je skoro po mne...robím to klasicky myšou....prosím Vás nie je na to nejaká finta...alebo je to len o šikovnosti....prosím poraďte....vopred Ďakujem
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. TRIXT

    TRIXT User

    Rasputinn13: Žádná finta na to neexistuje. Je to o šikovnosti a domnívám se, že i o kvalitě připojení, případně výkonosti tvého PC. V jakém režimu lítáš? 2D nebo 3D. Jaké máš FPS?
     
  3. lietam v 3D a pripojenie nie je úplne najrýchlejšie...myslíš, že by sa to v 2D zlepšilo?
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  4. TRIXT

    TRIXT User

    Rasputinn13: Popravdě, též nad tím uvažuji, neb v poslední době se mi stává, že klikám na loď nebo NPC. Zdá se mi, že klikám na něj, ale nakliknu ho třeba až na potřetí. Zkus to a dej vědět, zda se ti to jeví lepší či nikoliv.
     
  5. |Oromë|

    |Oromë| User

    U poctivych hracov je to sikovnost a tiez kvalita pripojenia a pc je dolezita. Pri nizsej je vsetko komplikovanejsie.

    Btw. existuje nepovolena pomocka, ktoru pouzivaju nepoctivi hraci. Nepriatelska lod sa vtedy pohybuje ako interceptor a je velmi tazke ju nakliknut, bohuzail toto nie je sikovnost ale program. To pisem len na vysvetlenie, bavit sa tu o tom nechcem.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. vymenil som myš a zdá sa to lepšie, počítač má 8 GB RAM plus grafiku tak by to malo byť ok....ale k tomu... interceptor... niektoré lode sa pri útoku prudko pohybujú na všetky smery, ak je to to tak je to jasné...je úbohé, že to používajú práve tí najlepšie technicky vybavení hráči....nerieši sa niečo také banom?
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. |Oromë|

    |Oromë| User

    Rasputinn13 Ano, presne ten pohyb interceptora je nepovolena vec, je nemozne aby to hrac spravil vlastnorucne. To sme si vsimli uz davno. Bohuzial programy riesi system, my mame zviazane ruky a nemozeme nic taketo preverovat.

    Samozrejme aj myska je dolezita, tiez som mal jedno obdobie zlu mys a na hre sa to odrazilo.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  8. chápem, ďakujem za odpovede...
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. -baghira2-

    -baghira2- User

    pre lepšie nakliknutie myšou slúži legálna pomôcka v aukcii, alebo v obchode pod doplnkami:
    CPU zaměřování 1 & CPU zaměřování 2
    - Zlepšuje šance zasáhnout loď a snižuje počet nepřesných laserových střel o 50%. Spotřebovává 10 jedn. xenomitu na salvu.
    - CPU zaměřování musíš aktivovat na vesmírné mapě v sekci "CPU"! V jedné konfiguraci lze použít jen jedno CPU zaměřování.
    - V jedné konfiguraci můžeš použít jen jeden předmět tohoto typu.
     
  10. TRIXT

    TRIXT User

    -baghira2-: Nešlo o přesnost laserových střel, které řeší tebou zmiňované CPU, ale o to trefit se ukazatelem myši na loď a nakliknout ji.
     
  11. -baghira2-

    -baghira2- User

    Rozumím. Jenom zmíňují, aby si autor témy nemýlil CPU zaměřování 2 a ten pohyb interceptora, který není povolen.
    Píšu to proto, že takové témy už na fórume byli, kde byli poctiví hráči obviňováni že čarovně naklikávají soupeře.
    Jistě, je to aj o šikovnosti. Tuším že |Oromë| o tom psal, že byl obviňován hráči, že je čarovně naklikáva.
    Máš pravdu, jsou za tím i roky skušenosti. Ale také přiznal že často k tomu používá CPU zaměřování 2.
    - Btw. žádne čarování v tom opravdu není. Ještě k tomu přiložím z fóra stránku, na které to je.
    Ať si autor témy udělá vlastní obraz & doplní fakta, jak je to s tím, tak ouzce přepojeno.

    |Oromë| 6/4/16
    "Teraz nechcem nikoho objahovat, programy su stale problem hry, len obcas sa najdu aj mega sikovny hraci co vedia robit neskutocne veci a z minima vytlacit maximum. Najsmutnejsie je natom to, ze vdaka programom su takyto hraci skor tercom urazok a ich sikovnost nikto neuzna pretoze kazdi v tom vidi len program."

    https://board-cs.darkorbit.com//threads/dmg.104925/page-3#post-875785
    https://board-cs.darkorbit.com//threads/dmg.104925/page-3#post-875809
     
    Naposledy upraveno: 20/6/16
    **rozárka** tohle ocenil(a).
  12. Prečítal som všetko...hmm je to zaujimavé, priznám sa že ma hra dosť chytila a baví, za vylepšenia som dal za posledný mesiac asi 200 ečok, ale zatiaľ aj tak nie je šanca prežiť...tie rozdiely sú obrovské...ale nevadí..raz príde môj čas :)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  13. Jupiter33

    Jupiter33 User

    ano, mě se to taky stává, vždycky npc. Nejhorší je to když jsou seksupeni do skupinek po cca 5-30
     
  14. -baghira2-

    -baghira2- User

    na húfy npc malá rada:
    1) ťahať k najbližšiemu portu alebo na asteroid. A to, vždy po jednom. Ak si menej skúsený.
    2) alebo veľmi rýchlo lietať a držať si tie npc na dištanc; a to tak, aby Ťa čo najmenej trafili a zároveň, aby si sa Ty do nich strafoval.
    - Ak zvolíš bod 2) vždy maj promérium v rýchlosti. Otázka prežitia na mape.
    - dôležitá vec, ak máš rýchlu loď, vďaka tomu ujdeš nejednému nepriateľovi.

    Osobne, nejdem ani na port a ani na asteroid, kvôli lovcom čo tam striehnu. Stačí mi okraj alebo roh minimapy, kde si npc pritiahnem
    a nikým nerušený, ho tam vo svojej vysokej rýchlosti dorazím. Vždy na dištanc, tak aby som sa strafoval a ono (to npc) do mňa; čo najmenej, podľa možnosti. Spôsobom ruská ruleta, stále okolo neho, v smere otáčania ako proti smeru hodinových ručičiek.
    Nejaký zmysel to predsa len má, každý má svoj vlastný štýl ničenia npc. Len treba na to postupom času prísť.

    Keď máš veľmi rýchlu loď a malý život ako Pusat, nemáš teda na výber.
    Preto som vynašiel tento spôsob, ako využiť jej rýchlosť vo vlastný prospech.

    Btw. aj s hocijakou loďou npc zostrelíš, pokým chceš vieš a dokážeš to zostreliť. Ak Ti pritom rozhodne nechýba elán.

    Kto nechce, ten nezostrelí. Ako sa povie: "Kto sa bojí, nech nejde do lesa!"
    - V tomto prípade na x3, x4 a horné mapy, kde hrozí nebezpečenstvo aj od nepriateľských pilotov druhých firiem.

    No a o tom, táto hra je. O riziku zostrelenia a adrenalíne. Vždy sa treba vedieť v každej situácií vynájsť.
    DO vždy bola a bude, akčná vesmírna strieľačka; a nie farmerama. Majte to na pamäti.
    - Práve preto, vždy starostlivo sledujem minimapu. Npc sa totiž pohybujú úplne ináč ako hráči.
    - Úplne postačí, ak ju svedomito sleduješ.
     
    Naposledy upraveno: 20/6/16
    **rozárka** tohle ocenil(a).
  15. mne sa to stavalo stale na Opere ze som nemohol nakliknut supera presiel som na Maxthon a na nom pohode nakliknem aj rychlo kmitacieho supera
     
  16. |Oromë|

    |Oromë| User

    -baghira2- trosku si pleties jablka s hruskami. Zameriavacie cpu nema s klikanim nic spolocne. Ak ide o naklikavanie, tak tam plati to co som pisal v temach na ktore si dal odkaz.

    To na co som ale ja narazal je nepovolena pomocka, ide o funkciu kedy sa lod mika do protipohybu tvojej lode a je takmer nemozne lod nakliknut. Toto je program, ktory kopiruje pohyb interceptora, ten sa sprava rovnako. Je to lahko rozpoznatelne pre cloveka co sa do toho rozumie. Tento pohyb sa neda manualne naucit, nie je mozne manualne uhybat nonstop ako interceptor a domnievam sa, ze tvorcovia tej veci to okopirovali prave z tohoto npc.

    Tym som sa len snazil autorovi vysvetlit preco su niektore pochybne lode takmer nenakliknutelne.

    Svoje vlastne naklikavanie, to je uz otazka sikovnosti a praxe. Ja som sa za dlhe roky naucil nakliknut lod hned. Dokazem aj masky kliknut do par sekund, staci sledovat detailne minimapu a clovek ma casom odhad kde sa lod nachadza. Samozrejme velmi dolezita je plynulost hry, pri zlej kvalite toho vela nepoklikate.

    Đяλ₭єη Ano, Maxthon mam aj ja a je to dobry prehliadac pre DO, mne tam bezi hra najstabilnejsie.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  17. A to som si myslel že náš generál (VRU) ma takú prax :D presne ten istý pohyb incereptora. Takže už viem že nieje poctivý.
    Sorry za OT

    Ináč mne lepšie ide naklikavanie v 3D ako 2D nakoľko mam pekne veľký monitor.
     
  18. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Rasputinn13 pro záčátek abys přežil jak říkáš pořiď si v aukci rychlou loď např Vegu a naštítuj ji abys doletěl včas k portu.
    Taky nevyjížděj daleko do mapy zdržuj se blízko portu. Tak jsem to řešil já, když jsem začínal.
    K naklikávání mi přijde, že kurzor není přesně na cílu je nepatrně mimo něj, možná je to taky tím.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. Mám Venoma LF3 5LV štíty BO2 5LV 8 IRIS....s normálnymi hráčmi férový boj...len lovci čo číhajú na tých nemám..tak som začal chodiť na lov v maskovaní na nepriatelské mapy a vyberám si rovnocenných partnerov ak mám šťastie dám dvoch slabších a posledného silnejšieho zložím za použitia singularity a zmiznem...na love mám nastavené najsilnejšie zbrane na seprone a je to lepšie ako dookola strielať po kristalone....a čakať až ma lovec zloží:)
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  20. *Firefox1*

    *Firefox1* User

    Venoma mám dobrá loď, ale v Golu musíš být full-elit jinak jseš nejčastější lovná. S tímhle vybavením je lepší Vega,Pusat,Lightning dá se s ní lovit i přežít - zmizet, pokud s ní umíš lítat (zmrazka,emp,mask) a pryč.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.