Návrhy Přehlednost v rozkladu a restabilizaci modulů

Diskuze na fóru 'Aktualizace a nápady' zahájená uživatelem Warlockjee, 15/5/23.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Užitečné ?

  1. Ano

    83.3%
  2. Ne

    16.7%
  1. Warlockjee

    Warlockjee User

    Dobrý večer,
    Mám takový nápad ohledně restabilizace a rozkladu modulů.

    Jednalo by se o to že moduly které jsou nainstalovány v jakékoliv lodi by se nedaly smazat popřípadě ani restabilizovat.

    Návrh spočívá v tom že by u modulů které jsou nasazeny v lodi objevil nějaký (zámeček, jiné rozhraní okolo ikony modulu…) a nebylo by ho možné rozebrat. Jedině až po vyjmutí z lodi.

    U rozebrání: nebyla by možnost nijak modul rozebrat kdyby byl nasazen v lodi.
    Rozebrat by šel jen po jeho následném vyjmutí z lodi.

    U restabilizace: kdyby byl modul v lodi, tak by se dal normálně restabilizovat jako do teď ale byla by furt u nej nějaká indikace (zámeček, jiný fond ikony nebo ohraničení), která bude signalizovat že je modul v lodi, ale nedal by se následně rozebrat. Jen po jeho vyjmutí z lodi.

    Moduly které nebudou nasazeny v lodi by fungovaly stejně jako doposud. A nenastala by tu žádná změna.

    1. Jaka pozitiva z toho pro hrace/klan/BP plynou - přehlednost a taková pojistka.

    2. Jaky to bude mit dopad na vyvazenost hry a hratelnost - na vyváženost hry to žádný dopad mít nebude a v hratelnosti zase přehlednost a pojistka.

    3. Jaka negativa z toho pro hrace/klan/BP plynou - žádná

    Cena by nebyla žádná a mechanika by byla přímo implementována do hry.

    Jako požadavek by bylo super změnu zavést protože určitě nejsem jediný kdo přišel o dobré moduly na základě přehlédnutí nebo nepozornosti.

    Shrnutí by mohlo být že kdyby se zavedla tato změna ulehčilo by to podle mě práci s moduly nejen mě ale i ostatním pilotům.
     
    Naposledy upraveno: 16/5/23
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  2. Tess

    Tess S-Moderator Team Darkorbit

  3. -baghira2-

    -baghira2- User

    Warlockjee celkem dobrý návrh. Moc užitečné. Máš můj souhlas.
     
  4. ZOHAN

    ZOHAN User

    Warlockjee, Spíše bych ocenil minimálně nějakou funkci navíc: hledat, nebo nějaký filtr podle lodí, nebo řazení modulů podle datumu získání, nebo řazení podle typu.
    Přehlednost okna restabilizace je totálně nepřehledné a při větším úklidu v tomto chaose a chybama v hře někdy hrozí i smazání dobrého modulu i když si myslím, že mám nakliknutý ten správný a smaže se jiný....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
    Kazy a .DAVIS. tohle ocenili.
  5. *brutus*

    *brutus* User

    Návrh špatný není,ale další zásah už do takhle nefunkční hry plný chyb

    -------------------------------------

    ZOHAN filtr poddle lodí ale je,loď kterou dáš v hangáru podle ní ti to ukáže moduly:p
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 7/9/23
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  6. To ano, ale jen u lodí, které máš. Problém je však u Plus lodí, které ještě nemáš, a hledat jaké máš moduly na kterou loď je dost opruz. Např. rozhoduješ se jestli vyrobíš Plus goliath nebo Plus jakoukoliv jinou a máš desítky modulů každé barvy. Přitom jaké máš designy na Plus loď není problém vidět.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  7. ZOHAN

    ZOHAN User

    Ano, o tom vím a byl to neočekávaný update ze strany BP, ale já jsem se nevyjádřil zcela přesně.
    Jedná se mi o filtr na mapě v restabilizaci, protože moduly jsou tam pomíchané a skáčou nelogicky vždy jinam.
    Kdyby tam fungoval filtr, nebo vyhledávač a nebo alespoň kdyby se řadily ty moduly podle data získání, druhu modulu, nebo podle typu lodi a nebo alespoň abecedně?
    Už to, že modul je občas na více lodí a ne každý má sloní pamět a už se mi stalo, že jsem měl 3 zcela stejné moduly podle inventáře a 2 jsem smazal a zmizely všechny 3, takže už moduly z určitého důvodu nemažu.:mad:
    Rozumíme si?;)