Rada s hrou

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Ölümek, 13/10/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. musim vam povedať 1 vec virusy na ubuntu už existuju
    ale je asi 15 % šanca ho chytiť na ubuntu stranke su stranky ktorim sa vyhybať a tam su virusy -_- to len tak
     
  2. na každý OS vírusi sú a o to viac ich beží práve na os s jadrom linux/unix nakoľko drtivá väčšina svetových servrov beží na unixe alebo red hat linuxe, čo sú hlavné ciele útokov hackerov(nesprávny názov. ľudia ktorý túto činnosť využívajú vo svoj prospech sú crackeri). len ta okrajovo a OT. ;-)
     
  3. Kubino

    Kubino Guest

    ŁOŁroboŁOŁ a *-=Tʀʊɱpξяλtøя=-*G* rozbieha sa nám tu nezmyselné OT avšak kedže reagujete na mňa, vyjadrím sa. Ano, vírusy sú, ale v porovnaní s windowsom v podstate a zároveň aj nie sú. Viete ako to myslím? :) Ten počet je tak neporovnateľný, že sa linux považuje oveľa bezpečnejší systém ako win s hľadiska škodlivého softvéru. Takže reálne uvažujúci človek sa na linuxe nemusí s vírusom ani stretnúť, čo sa o win povedať nedá.

    Prečo? jednoduchá odpoveď, Linux neumožňuje "vstup" do jadra bez vedomia užívateľa a taktiež je postavený na textových súboroch a príkazoch. Nehovoriac o fakte, že Linux využívajú inteligentný a zbehlejší ľudia (vo väčšine prípadov) takže vedia aký softvér si do PC púšťajú.

    Síce nie som typ človeka, čo sa háda, ale tu sa budem, lebo vaše tvrdenie je síce ok, ale kulilinček vybáča z reality fungovania open source modelovaných OS. Kedže som sa podieľal na "tvorbe" jedného malinkého OS viem ako to funguje a budem si presadzovať čo som napísal, možno je to smiešne ale vo veciach, kt. viem, že viem, si verím a dupkám nožkou :D

    *-=Tʀʊɱpξяλtøя=-*G* ano bežia a kludne môžu, pretože platí čo som písal vyššie, správca vidí čo sa do OS pridáva. Nezabúdajme inak na Novell :)
     
    Naposledy upraveno moderátorem: 15/10/14
  4. Ölümek

    Ölümek User

    Tak Khonsi, s tebou jsme se již bavili o tom na chatu párkrát, tobě bych důvěřoval :) Myslím že kromě procesoru by to chtělo i úplně novou základovku a všechno prostě.. :D Tím že to tam je všechno integrovaný. Co mám za počítač jsem psal (viz. 1. příspěvek), navíc já tomu skoro vůbec nerozumím.. Nevím jestli to není proti pravidlům, ale nebyl bys tak hodný a neposlal bys mi přesně odkaz co doporučuješ koupit aby tam pasovali ty RAMky co mám ? :) Já se v tom totiž vážně nezvládám takto orientovat, vlastně prakticky vůbec :(
     
  5. doska musí podporovať DDR 3 mať PCI-E 16x lepšie 32x, a výhodou bude ak bude doska s procesorom chladičom. okrem toho potrebuješ graf kartu asi by som premýšľal nad nižšími radami ATI HD
     
  6. Khonsi

    Khonsi Guest

    Tazko ti poradit,kedze neviem ake mas finacne moznosti.

    Ale skusim aspon takto:Na Bazosi si pozri zakladne dosky,najlepsie socket 775.Je ich hadam najviac a je to socket pre Intel procesory(som zastanca toho,ze Intel je lepsi ako AMD).
    Podla oznacenia dosky na nete zistis ci podporuje 2xjadrove procesory.Jednojadrove uz su naozaj nic v tejto dobe.Pri vybere procesoru by som si pozeral procesory oznacenim -E-.Je to oznacenie procesorov Intel Pentium Core 2 Duo.Existuju aj procesory s dvomi jadrami s Oznacenim -D-.Su to tiez dvojjadra a lacnejsie ako s oznacenim -E- ale su slabsie a menej vykonne.Cim vyssia frekvencia jadra v Ghz a cim vyssia L2 cache a rovnako aj FSB tym lepsie.Takto vyzera jedno z najvykonnejsich dvojjadier socket 775 : E8500 3,16 GHz 6M 1333 MHz ktore by ti uplne stacilo;)
    Rovnako si zisti ci doska podporuje minimalne DDR2 RAM-ky.Taktiez treba sledovat ich frekvenciu na ktorych bezia a musia ich mat rovnake,lebo v doske ti budu bezat na tej najslabsej frekvencii vsetky ktore tam budes mat.
    Graficka karta:pri ich vybere si tiez plati cim vyssie cisla tym lepsie.Takze si pozri viacere graficke karty a porovnaj si ich:
    1.frekvencie jadra
    2.Velkost pamäte
    3.priepustnost (pod 128bit by som nesiel,najlepsie 256bit a vyssie)
    Ja mam ATI Radeon HD 3850 Ice Q Limited Edition a uplne mi staci aj ked nieje najnovsia.
    Taktiez si musis pozriet aj nejaky zdroj ktory to vsetko utiahne.Zdroj 300W a menej sa uz nepouzivaju,takze 400W a vyssie.

    Viac ti poradit neviem.Ostane je na tebe.Nieje to hladanie na par minut,mussi si to pohladat a porovnavat.Este mozem urobit pre teba to,ked si povyberas nejake komponenty,tak mi sem napises ich nazov a ja sa na to pozriem.;)
     
  7. dovoľujem si oponovať pri doske P5PL-2 je možnosť prednastavenia frekvencií ramiek a ak si rozkliknes ako ti jednotlivé komponenty pracujú, sú vo win 7 zobrazené všetky ramky a k nim jednotlivé rýchlosti. mám 2x 667 DDR2 a 1x 1333 DDR2 a každá pamäť pracuje svojou frekvenciou. systém najprv využíva rýchlejšiu a potom tie ostatné je to potom cítiť na rýchlosti
     
    Naposledy upraveno: 18/10/14
  8. Khonsi

    Khonsi Guest

    To je sice pravda,ale to ma naozaj len malo dosiek taku moznost a myslim,ze nieje problem najst RAM-ky ktore bezia na rovnakej frekvencii a dalsia vec je,ze sa musi do toho vyznat.Niekto ma problem si komponenty vybrat a nie ich este nastavovat v Bios-e a vo win.
     
  9. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.