Rada

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Fortys221, 9/2/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Fortys221

    Fortys221 User

    Zdravím,
    Chcem sa Vás opýtať či mi bude niečo takéto stačiť na to aby mi plynulo bežalo dočko.
    Frekvencia procesoru1.8 GHz
    Typ procesoruIntel Celeron
    Model procesoru1000M
    Počet jadier procesora2
    Počet vlákien procesora2
    Systémová zbernica5 gigatransferov za sekundu
    L3 cache2 MB
    Vyrovnávacia pamäť procesora2 MB
    Processor cache levelL3
    Čip základnej doskyIntel HM76 Express
    Model integrovanej grafickej kartyIntel HD Graphics
     
  2. Ahoj. Máme zkoro stejný procesor, akorád já mám o dost lepší grafiku, a hru rozjedu docela plinule, ale když jsem u cubikonu tak musím efekty vypnout a povypínat nepotřebné programy. Takže nic moc ale na to hraní to stačí...Ale také zálží na internetovém připojení. =)
     
  3. Korben

    Korben User

    Pri tejto hre viac záleží na kvalite internetového pripojenia ako na zostave PC.
     
  4. To máš pravdu Korben :D Ale já mam internet dobrý a když stojím u portu mam FPS 23 když mám zkoro vše na max a když vše vypnu včetně letounů a pozadí mam cca FPS 40-50 :D Takže i ten PC tam hraje velkou roli :D
     
  5. Korben

    Korben User

    -*PitrasCz*- FPS znamená , frames per second. Teda počet zobrazených snímkov za sekundu. fps závisí od grafickej karty a pri tejto hre aj od rýchlosti internetu a nehnevaj sa na mňa , ale pokiaľ tu hráč nevloží aj test rýchlosti , tak neverím v kvalitný internet. :)
     
  6. ..rozhodne pri tejto hre graficka nehra dolezitu ulohu ale procesor..fps v tejto hre zalezi hlavne od procaku..grafiku mozes mat aj integrovanu..
     
  7. jo ?? a říká Ti něco rychlost prostupnosti Grafické karty? mužeš mít grafiku třeba 2GB ale když ti pouští třeba jen 50mb za sekundu oproti třeba 500MB kartě co propouští 200MB za sekundu, je to dost rozdíl, a tenhle parametr ti určuje kolik FPS je schopná grafika nabídnout. U týhle hry je kvalitní grafika rozhodující
     
  8. ...nebudem sa hadat s teoretikom...kedze hru som hral ako s integrovanou rovnako aj s grafikou geforce 8800gts 512mb na procesore core duo 2 e6750..rozdiel v fps integrovana vs 8800 gts bol cca +4 fps pre geforce..v notase mam grafiku gt525m(az sa budes nudit pozri si specifikacie kariet) procak i3 rozdiel oproti vysie spominanej zostave +20-30 fps pre i3..takze aka grafika?...fps zacu klesat a trhat a sekat az ked sa zasvini memory a treba logout..
     
  9. Kubino

    Kubino Guest

    Tak ja vás "odtrhnem" od seba, vy kohútikovia :) Máte pravdu obaja, z časti. Nejdem sa tu hrať na múdreho len napíšem svoj pohľad vychádzajúci z mojich vedomostí.

    Na FPS má vplyv ako procesor, tak aj grafická karta. U každého komponentu je to však úplne odlišný faktor. Teda jeden majú spoločný a to je teplota procesora a GK, kde pri prekročení doporučovanej hodnoty môže dôjsť k zníženiu FPS.

    Procesor vplýva na FPS hlavne teplotou, o taktovacej frekvencii či jadrách sa tu baviť nebudeme kedže Flash player beží na 1 jadre a počet operácii v tom jednom jadre priemerného procesoru rozbehá FP niekoľkým ľudom (keby to šlo :) ). Len sa chytím spomínaného hardvéru, i3 vyhodil viac FPS lebo má lepšie chladenie a podstatne nižšie teploty pri zaťažení, môj názor.

    GK však vplýva na FPS viacerými faktormi ako len teplotou a to aj pamäťou (integrovaná berie s RAM, GK mimo procesora má svoju pamäť zase a až potom berie s RAM) a aktuálnosťou ovládačov. Poviete si, že je to volovina, avšak aktuálny ovládač na GK vám môže pridať niekoľko FPS pričom nič nevymeníte a ani neochladíte.

    Takže miesto toho niekoho posielať študovať nejakú literatúru si za tie knižky sadneme všetci (aj ja) a budeme sa naďalej vzdelávať a ohurovať sami seba čo všetko sa vieme naučiť a až potom poukazovať na druhých :)
     
  10. to je jasný že na 5nebo 6 let starý grafice ti to moc nefrčelo :) v tý době snad ještě ani dvojjádra nebyly , no nic borče trochu popřemejšlej než něco napíšeš :)

    To nebylo na Tebe Kubino
     
    Naposledy upraveno: 9/2/14
  11. ..venujem ti posledny prispevok na tuto temu lebo bude z toho offtopic..kedze si si evidentne nepozrel specifikacie graf. kariet tak ti usetrim robotu..8800gts je lepsia (a je jedno ze je starsia..tebe by som teda pc stavat nedal..:D..) nez ta co mam v notebooku..na lepsej grafike mam horsie fps..lopatistickejsie to napisat neviem..:)..flash hra = narocnejsia pre procesor nez grafiku..a kedze vyuziva len 1 jadro ako spravne pisal kubino tak je hadam jasne co rozhoduje pri procesore..

    ..hawk..
     
  12. Korben

    Korben User

    Mno tak ste tu krásne hráčovi poradili. Počítam že teraz nevie ani kde je sever :D
     
    HΞℓℓ•Câηηση tohle ocenil(a).
  13. ..no tak na tu otazku je trochu tazko odpovedat..lebo co to je plynulo (ak staci 30 fps tak s prizmurenim oci dajme tomu) mne fps vacsinou behaju od 20-30 zalezi od toho kde som kolko je tam lodi etc..takze ked je vsetkeho malo dosiahnu fps aj 50 55..kedze jeho procesor je skoro podobny (mozno o maly kusok lepsi hoc je to celeron ktore neuznavam) mojmu e6750 tak predpokladam ze priemer jeho fps bude podobny..ako pisal pitras nie je to az take hrozne ale osobne by som volil lepsi procesor nez ten co uviedol..pretoze ak zapnem pozadia a vsetky tie omacky okolo tak fps sa nejako nezmeni co je ale problem ze ked bojujem a menim konfu tak mi to potom zasekne na take 1-2 s a to uz problem je..preto to ja osobne hrajem bez pozadia kde mi to nezasekava..

    ..zaver zahrat si to zahraje ci plynulo zalezi od poctu hracov a npc..ja osobne by som volil lepsi procak..
     
  14. Kubino

    Kubino Guest

    †∑яяθя(»№¹«) ver tomu či nie, tvoj procesor je s maximálnou teplotou na tom horšie ako autorov alebo dokonca môj. Možno veľké čísla avšak slabšie chladenie.

    Inak kupovať procesor na hranie DO je nezmysel.

    Taktiež zásek pri menení konfy nemá nič s FPS ale s pamäťou. Nakoniec poviem už len toľko, že ľudské oko zachytáva 25 FPS takže všetko nad je už luxus.


    Fortys221 poriešil by som na tvojom mieste nejaké prevzdušnenie, t.j. chladenie, samozrejme nemusíš hneď niečo kupovať stačí len dopriať zariadeniu vzduch. S tvojimi komponentami ti hra pôjde v celku fajn si myslím, len si treba vypnúť určité grafické prvky hry pre zachovanie plynulosti (podľa potreby), vypnúť procesy na pozadí a hrať skôr v normálnom okne ako fullscreene. Pozri si tiež aktuálnosť ovládača GK a dbaj na malé zaťaženie pamäte RAM.
     
  15. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    Fortys221 - autor dostal vela hodnotnych rad a kedze sa viac neozval,tak si dovolim temu uzavriet.

    Uzavrete,LOCK!
     
    Naposledy upraveno: 20/3/14
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.