Rozlišení monitoru - vliv na dohled ve 2D ?

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem Mamina71, 10/10/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Mamina71

    Mamina71 User

    Zdravím, obracím se na zkušenější hráče s určitým technickým dotazem. Aktuálně hraji DO na noteboocích s integrovanou (slabou) grafikou, většinou s rozlišením 1600x900, nebo někdy i 1920x1080, vždy však jen ve 2D.
    Dříve jsem hrával starý DO na 19" monitoru s rozlišením 1280x1024, což bývalo kdysi jako maximum nastavitelného rozlišení v této hře.
    Od určité změny před pár lety zmizela možnost si nastavit rozlišení ve hře DO s tím, že se automaticky použije vždy rozlišení co máte právě nastavené ve Windows. (doufám, že nepíšu bludy...)

    A teď konečně položím dotazy:
    1.)je dána dalekost rozhledu ve hře rozlišením monitoru ?
    2.) Pokud ano, jaké je technicky maximální zobrazitelné rozlišení pro DO hru (např. omezení Flashe ?)
    3.) Vidí hráč se 4k monitorem větší kus mapy, než hráč s Full HD monitorem ?
    4.) Jak velké rozlišení monitoru bych musel mít, pokud bych chtěl vidět celou Uber mapu ?

    Omlouvám se předem pokud se neumím lépe technicky vyjádřit. Zkrátka přemýšlím, zda má smysl jen kvůli DO koupit LCD monitor s větším než Full HD rozlišením, či nikoliv.
    Protože na běžnou domácí práci mi Full HD bohatě stačí.
     
  2. Warden

    Warden User

    Mamina71: Ve 2D hodně záleží na výkonu CPU.

    1) Ve 2D ano
    2) Viděl jsem videa ve 4K (maximum nevím)
    3) Ve 2D Ano
    4) :D netuším, asi hodně veliké.

    Pokud zruší 2D, pak věz, že ve 3D to mají všichni stejné.
     
    Mamina71 a -baghira2- tohle ocenili.
  3. |Oromë|

    |Oromë| User

    Mamina71 Ano, monitor ma na to v 2D zasadny vplyv.

    Myslim, ze jeden z prehliadacov ma stale fungujucu fukciu zoomovania v hernom okne, tusim mozilla. Da sa odzoomovat aj na celu mapu, no je to nehratelne, objekty su prilis male. :)
     
    Mamina71 a -baghira2- tohle ocenili.
  4. Len by som rad dodal ze ak to odzoomujes dost silno, tak vykreslovat sa ti budu aj tak len objekty v relativnej blizkosti od tvojej lode a nebudeš vidieť veľmi daleko ... dalej bude iba prazdna mapa ak aj tam su v skutocnosti hraci/ npc / boxy ..
     
    Mamina71 a Łïmïtlεşş tohle ocenili.
  5. Mamina71

    Mamina71 User

    Warden: "Pokud zruší 2D, pak věz, že ve 3D to mají všichni stejné."
    Abych toto úplně správně pochopil, tak ve 3D zobrazení DO platí, že ať máme monitor jakkoliv velký, tak vidíme vždy stejný kus mapy?
    Je toto rozlišení pro 3D nějak nativně určeno ? (např. jak ve starém DO bývalo maximum rozlišení 1280x1024)

    Akorát na velkém monitoru bude konkrétní objekt vidět fyzicky velký a na malém monitoru to bude drobné ? Takže se pak stírají sociální rozdíly ? OK, pak je to vyrovnaná hra pro všechny. Asi jako stejnokroj na anglických školách... :)
     
    Cruenta†Ultionem tohle ocenil(a).
  6. -baghira2-

    -baghira2- User

    Pokud zruší 2D, pak asi dark nebudu hrát vůbec. 3D mi přijde až přivelmi ošklivé.
    I když je to, jenom můj postrěh.
     
    Naposledy upraveno: 12/10/17
  7. Stastnej

    Stastnej User

    4.) 42k jenže problém je v tom, že hranice zobrazování NPC je cca 4k
     
  8. Warden

    Warden User

    Mamina71: Ano, ve 3D na malém monitoru jsou lodě malé a na velkém monitoru velké. Hráč vidí víceměně tu stejnou plochu. Hlavně to pomohlo těm, co hrají na NTB s rozlišením 1366x768 a jak píšeš, hráči jsou na tom z tohoto pohledu ve 3D stejně.

    -baghira2-: Zde nešlo o to, co se komu líbí, spíše o to, co hráč vidí na jakém monitoru.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  9. -baghira2-

    -baghira2- User

    Warden promiň.

    Spíš mi jde o to, pokud nosím brýle - dioptrie velikosti 4, pak z 3D bolí oči
    a po chvíli je to nehratelné; nakolik přestávam kvůli tomu dobře a přesně vidět.

    Promiň ale ve 2D, mi to prostě nedělá a očí nebolí.
    A právě v tom, vidím pak závažný problém. :(

    EDIT: Pouze ze zdravotních důvodů.
     
    Naposledy upraveno: 12/10/17
  10. Warden

    Warden User

    -baghira2-: Ok v pohodě, každý si může zatím vybrat co mu vyhovuje a každý typ zobrazení má své výhody a nevýhody.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  11. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.