rozlozeni konfigurace

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem SAKUJAK, 10/5/20.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. SAKUJAK

    SAKUJAK User

    Dobry vecer mohl by mi nekdo poradit jak rozlozit stity a lasery v konfach na loveni a vs?
    Zatim to mam tak ze rychla konfa - lod pohony letouny 10 stitu a 10 laseru a pomala konfa - lod stity letouny 20 laseru ale zo zjistuji nekteri hraci maji i v pomale v letounech 2-3 stity zajimalo by me jake rozlozeni je na vs a nebo loveni idealni dekuji za odpoved
     
  2. ZOHAN

    ZOHAN User

    Svoje konfy na vs ti nikdo neřekne a stejně záleží na typu lodě a způsobu samotného boje hráče. Na lov se používá momentálně motýlová konfa rychlá v kombinaci s petem- propojení ZB.
     
  3. To se nedá říct obecně. Záleží jakou máš loď, koho chceš lovit/s kým dávat VS, jakou výbavou disponuješ, kolik boosterů máš, jaký máš skil etc.

    Pár tipů:
    - pokud nejsi alespoň full LF4, full Iris + (aspoň) Apis + Zeus, full SG3N-B02 štíty a lasery na sepromu, ani nechoď lovit. Každý průměrný hráč tě sundá.
    - je vhodné mít alespoň jednu konfu full pohony (u Vegy aspoň rychlost 540).
    - pokud chceš lovit slabší hráče, zaměř se spíše na DMG. Slabý hráč tě příliš nepoškodí (nemá DMG), o to méně když ho sundáš rychle (nemá ani HP a štíty).
    - pokud chceš lovit průměrné a silné hráče, snaž se optimalizovat poměr HP+štíty a poškození (vyšší DMG ti bude k ničemu, pokud rychle pukneš).
    - čím více % boosterů, tím větší flexibilita co se výše zmíněného optimalizování týče.

    Moje konfy na lov:
    Protože se díky novým a novým laserům a upgradům stále zvyšuje maximální DMG, hodně hráčů spoléhá na tzv. bezštítové konfigurace (hlavně pro Goliath a Cyborg). To znamená, že letouny jsou full lasery, loď full pohony. Takže máš maximální DMG a jsi maximálně rychlý (tudíž při troše šikovnosti nepříteli trvá delší dobu, než tě naklikne a mezi tím ho značně poškodíš). Podmínkou je mít dostatečné HP (tedy Sváření pro pokročilé II v Profilu pilota, HP booster), jinak tě při troše nepozornosti nepřítel bleskurychle zničí. Druhou konfu mám full pohony v lodi, full štíty (nebo aspoň 2/3 štíty) v letounech. To pro případ, kdy nepřítel "opětuje palbu" a potřebuješ vstřebat poškození jinam, než do HP. Podmínkou je mít formace Motýl (také proto se dělá bezštítová konfa, protože motýl ti postupně snižuje štíty. Takže když štíty nemáš, není odkud ubírat) kterou působíš větší DMG přímo do HP nepřítele, Vrtačka (zvyšuje DMG) a Dvojité kolo (popíšu níž)
    Jelikož je teď ve hře většina lodí na programech, jsou za mě tyto konfy nejlepší. Boterské lodi se většinou nebrání, takže nevadí, že nemáš štíty a můžeš je vesele lovit. Často botky utíkají na port, pokud tě spatří na mapě, takže je můžeš díky Dvojitému kolu dohnat a posléze je na Motýlovi/Vrtačce střílet s maximálním DMG při plné rychlosti. Pokud jsi ale začátečník (což zřejmě jsi, jinak by ses tady neptal na to, na co se ptáš), může se stát, že tě první silnější hráč sejme... Takže platí, že pokud nemáš dostatečný DMG, HP a štíty současně, moc si nezalovíš.
     
  4. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    SAKUJAK - ako uz bolo vyssie pisane, zalezi aky lov mas na mysli. Ci sam alebo v skupine. Na akej lodi rad lovis, cim vsetkym disponujes, pretoze ak nemas napriklad mechanizmus prepojenia, tak aj taktika je potom insia. Odporucam ti pozriet si videa na YT, napriklad od roznych streamerov, ktori zvyknu aj spomenut svoje konfiguracie a vysvetlit aj preco ich take maju a popripade taktiku boja. Tato hra je rozmanita z roznych aspektov a preto je tazke povedat, co je idealne na lov, lebo niektori hraci pouzivaju aj tazku konfu, ini zas dve rychle, atd...Ja som si zvykol pozriet videa a potom som si to odskusal pri love, ci mi to sedi.
     
  5. SAKUJAK

    SAKUJAK User

    Omlouvam se za nepresnosti hlave me zajiima konfigurace na vs litam s lodi cyborg a jsem full prometheus a v lodi mam 16 novych stitu na 16 lev co se tyka rychle konfi v letounech nevim jaky zvolit pocet stitu a laseru a co se tyka tezke konfi tak premyslim jestli v letounech nechat jen lasery nebo tam vlozit i 2-3 stity jeste jednou dekuji za odpovedi
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. Ja len doplním jednu vec, ktorú MajklaDavid zabudol. Keď vyskakuješ na tej full DMG konfe na hráčov, tak ako prvé musíš mixnúť RSB, aby si dostal ten bonus z prometeusek. (To isté pravidlo platí vždy, či pri VS, normal boji, alebo random vyskakovaní na hráčov)
    SAKUJAK - Je milión variant, ako si postaviť konfy na VSko.
    Jednou z variant si napísal aj ty sám. V rýchlej konfe nikdy neodporúčam full SHD konfu, vždy minimálne 2-3 lasery.
    A tu full DMG ťažkú sa na VSko moc nehodí, ale keď to vieš vypočítať, prípadne vychytať na ISH, tak máš VSko vyhrané.
    Hlavne musíš mať Boostere na všetko (SHD, HP, DMG) inak ti ani tie najlepšie konfy na VS moc nepomôžu.
    Na VSka si hráči zapínajú aj AIM CPU na lasery, vtedy je skoro 100% šanca, že každá tvoja strela trafí nepriateľa.
     
  7. ZOHAN

    ZOHAN User

    Nezapomeň na DLB boostery a Kappa booster na vs, ale všem musíš tvrdit, že je nemáš.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
  8. FrOg!_Is_Back_[SvK] - "Zapomněl" jsem mnohem víc věcí. Dá se kombinovat tolik možností, že snad ani není možné vše bezezbytku napsat. Ale díky. :)

    SAKUJAK - Pokud máš tak dobrou, možná až nadprůměrnou výbavu, je poněkud podivné, že jsi za tu dobu hraní nepochytil kvalitní rozvržení konfigurací... Nicméně nejlepší je zkoušet, zkoušet, zkoušet. Navíc BP (IMHO zcela kreténsky) zrušil poškozování letounů, takže můžeš vesele pukat a všímat si jaké konfy ti sedí a jaké ne. A nic tě to nebude stát, jen hrstku ranků.

    Asi se vesměs shodneme, že je fajn mít jednu konfu "zdrhací/naháněcí", takže plné pohony a druhou mít "těžkou/plný DMG". K tomu si nějak nakombinuj štíty a jdi do boje.
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  9. Kupříkladu KillMedium na YT má video, kde ukazuje svoje konfy a na dalších videích, kde je užívá na PvP...Já osobně nejsem teda zdaleka full, 12prometheusek, 8 B03 a zatím pouze Apis, letouny na havocích...jedna konfa full pohony, letouny několik štítů a laseru (+- napůl), druhá konfa, full štíty, v letounech jen pár štítů, zbytek děla...a i s touhle výbavou jsem schopen o dost silnějším hráčům celkem zavařit :) a ne vždy mám seprom a boostery...a jak píší tady pánové nademnou každý by si měl najít "svoji" top konfu...třeba se s někým domluvit a zkoušet a zkoušet :) a nebo buď jak polovina serveru a lítej na suicide konfě :D
     
    bhagira22 a -baghira2- tohle ocenili.
  10. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.