Sdílení účtů - je to problém nebo ne?

Diskuze na fóru 'Archív všeho dalšího' zahájená uživatelem TRIXT, 10/9/14.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. TRIXT

    TRIXT User

    V prvé řadě jen chci uvést, že vím co se píše v VOP. Proč tedy toto téma? Včera jsem mluvil s jedním spoluhráčem, že dostal ban na účet za sdílení (nevím, kdy to přesně bylo). Je pravda, že se do hodiny situace vyřešila a ban byl zrušen, ale dovedete si představit, jak se cítil. Co ale bylo důvodem tohoto banu?

    Jeho kamarád byl u něj před nějakou dobou na návštěvě a hráli spolu DO. Je možné že jeho kamarád něco provedl, to nevím ani já ani on, ale automaticky dostaly ban všechny účty z těch IP adres, kde jeho kamarád hrál. Je to v pořádku?

    DO je kolektivní hra a lidé, kteří ji hrají se i často setkávají v reálu. Navíc spousta hráčů co začínají, vůbec nečtou VOP (vím, není to omluva), takže si neuvědomí, že když někomu řeknou heslo s žádostí, podívej se jak mám nastavené konfy,že se dostanou pravděpodobně do problémů. Stejný problém může kohokoliv potkat při hraní na dovolené apod.

    Osobně mně připadá, že téma "Sdílení" se dnes tak trochu posunulo do polohy "honu na čarodějnice". Možná to tak vnímám jen já a proto jsem založil toto téma, abych zjistil, zda to není jen moje subjektivní vnímání situace.

    Nezajímá mě jen názor hráčů, budu rád i za případné reakce adminů a dokonce pochopím, když bude téma zrušeno. Uznávám, že je to trochu choulostivá problematika, ale vrtá mi to hlavou již delší dobu.
     
    *Łαđy♥Кucį* tohle ocenil(a).
  2. Korben

    Korben User

    TRIXT Ty si o tom svoje myslíš, avšak ja o tom pre zmenu, viem viac. Jeden kamarát mi povedal.... Toto je to najčastejšie slovné spojenie. Už som sa na fóre vyjadril, že ak sa mám k niečomu vyjadriť , tak musím mať konkrétne údaje. To čo sa šíri medzi kamarátmi je mnoho krát skreslené a pravda je niekde inde.
    Viem o konkrétnych prípadoch kde sa iné tvrdilo a iné sa stalo.

    Nebudem to tu rozvádzať a ani nemôžem , no najviac sa množia prípady kde hráči asi používajú skokové CPU aj v reále. Hrá doma a zrazu je u kamaráta, ktorý býva o 50 a viac kilometrov ďalej.
    Vo veľkom sa rozmohol predaj účtov, podvody , krádeže a aj zdieľanie.
    Potom sa stretávame s prípadmi keď hráči píšu že im rozpredali účet, ukradli účet, alebo ich to vyhadzuje z mapy.
    Dovolím si tvrdiť, že 99,9 percenta to je následok zdieľania účtov , pokusov o predaj a naivita hráčov.

    Môj osobný názor je ten , že nech si hráč robí s účtom čo chce, ale potom nech neplače že prišiel o účet. Jednoducho kto o účet príde, komu ho rozpredajú, alebo ukradnú, ten si za to môže sám.

    Takže môj postreh v zdieľaní účtov ? Hráči účty zdieľajú a vo veľkom.
    Ak aj k tomu čo tvrdíš prišlo a hráč má účet odblokovaný, tak neviem kde je problém. Jednoducho hračove konanie s účtom bolo preverené a účet bol pustený.
    Inak rád by som videl ID daného hráča. :)

    Neruším ani takéto témy, nemám na to dôvod a nemáme čo skrývať. Ak je téme slušná , nikdy som nemal problém diskutovať. Jedine kedy odmietam diskusiu, je ak sa píše bez konkrétnych podkladov. Klamstva hráčov, v tomto smere ma urobili nedôverčivého. :)
     
    *Łαđy♥Кucį* a Kacenka.cze tohle ocenili.
  3. TRIXT

    TRIXT User

    Korbene ano, ty skoky o 50 km dále svědčí o dvou možnostech - prodej účtu (pro BP nepřijatelné) nebo právě mnou zmiňované "koukni se mi na to" nebo "už jsem v té bráně dvakrát umřel, mám špatný internet, pomůžeš mi?" (to se mi nejeví jako problém pro BP, spíše velké riziko zcizení účtu pro hráče).

    Problém je, že lidé VOP nečtou, popřípadě některé ustanovení ani nepochopí. Snažím se v tomto směru dělat osvětu u nás v klanu, ale často se setkám s tím, že se noví členové klanu diví, že se to nesmí. Ani osvěta zde na fóru moc nepomůže, neb jak vím 99% hráčů na fórům nezavítá nikdy, nebo až poté, když mají s účtem problém. Jedině, že by BP dodělal možnost, kdy občas vyskočí okno, které některé zakázané věci občas připomene.

    ID daného hráče momentálně nedodám, neb za večer mluvím s desítkami hráčů a nejsem si jistý, kdo mi to z kluků říkal (jen to tuším). Ale zeptám se. Ten hráč nemá problém, jen jsem měl pocit, že když je problém s nějakým hráčem, tak zda neblokujete automaticky i účty s IP adresou, na kterých se daný hráč přihlásil. To by totiž vyřadilo spousty mladých a asi naivních hráčů a to by bylo škoda. Většina hráčů časem zmoudří. ;)
     
  4. Korben

    Korben User

    TRIXT Automaticky sa neblokuje. Ak sa nejaký účet zablokuje, tak hráč to musí prebrať s podporou a nie tu na fóre , ako sa to stáva a už vôbec tu netolerujeme nadávky a kopírovanie odpovedí s podpory.

    Je pravda že mnoho hráčov, VOP a pravidla čítajú až keď vyrobia nejaký prúser, avšak to je problém len hráča, že pravidla nečítal. Je mi jasné, že "násť" ročný , VOP pri registrácii nečítajú vôbec. Starší , to len tak prebehnú očami a aj to len niektorý, nie všetci. Avšak to že niekto pravidla nečíta, neznamená to že ich môže porušiť. Tak je to aj v osobnom živote. Nie som právnik , ale ak poruším nejaký zákon o ktorom som ani nevedel, tak mi odrecitujú vetičku, že neznalosť zákona neomlúva. A tak je to všade. Preto je táto hra od 18 rokov a preto ak to hrá mladší hráč, podľa VOP potvrdzuje že to hrá s povolením svojho zákonného zástupcu. To že tomu tak nieje , mi je jasné ale to už je problém zas zákonného zástupcu dieťaťa.
    VOP sú podmienky ktoré chránia firmu bigpoint. Tak to je v každej firme a v každej zmluve.

    Tak že ten kto nečíta , má smolu. Je to tvrdé, ale je to tak.

    Teraz tu na fóre máme tému, do ktorej majú hráči vkladať výsledky ping testu a výsledky trasovania ak majú v hre lagy , alebo iné problémy. Odkaz na túto tému bol niekoľko krát vložený aj na chat a aj na FB.
    Pozri sa koľko hráčov tam svoje výsledky vložilo. Hlavná vec že v hre budú držkovať , že im hra laguje. Keď chceme aby pre to niečo urobili aj hráči, tak dostaneme odpoveď , že sa im nechce, alebo že doslova nám na to kašlú a nech si to BP samo vyrieši. A to som opísal reakcie ešte dosť jemne.

    Tak že kto nečíta, ten nevie a tak potom nech sa nečuduje.

    Osobne som zrušil aj podmienky hlásenia technických problémov. Nebudeme sa tu predsa niekomu doprosovať aby nám sem vložil svoje testy , aby sme sa mohli od niečoho odlepiť a aby sme sa pokúsili problém riešiť. Mnohokrát namiesto odpovede sme dostali len výsmech že zas chceme nejaké testy a podobne.
    Nie nechceme a nebudeme nič žiadať. Ak je problém v hre, tak si hráč počká na opravu od BP , ak je problém u hráča, alebo v internetovej sieti, tak nech si pomôže ako chce.
    Nikoho nebudeme nútiť. Kto bude mať záujem o pomoc , tomu sa budeme snažiť pomôcť , koľko budeme vedieť, ale na silu nútiť nikoho nebudeme.
    Tak že témy ako "nejde mi hra" dostanú odkaz Co dělat když mi nejde hra? a to je konečná.

    Dosť som odbočil od hlavnej témy , ale jedno s druhým súvisí. Všetko to je o hráčoch a o tom ako sa chovajú a ako narábajú s tým do čoho mnohý vložili kopec času a svojich financií.

    Zdieľanie nieje len o zmene IP adresy, to ja by som už musel mať dávno perma. Nie len že sa mi mení IP adresa, ale mnoho krát sa prihlasujem aj v iných mestách, alebo štátoch. :)
     
  5. TRIXT

    TRIXT User

    Korbene, nezbývá mi než souhlasit s tím co píšeš. Vím z vlastní zkušenosti, že není jednoduché komunikovat s lidmi z pozice podpory. V podstatě člověk pořád dokola řeší to stejné a často se setkává s arogancí. Je fakt, že když se lidi nemohou přihlásit, první co padne je "Už to zase BP nefunguje" a nadávají. Zvláště tehdy, když na TS hlásí stejný problém více hráčů. Většinou se ale nakonec ukáže, že problém je spíše někde na trase. Ale to už je asi takový folklór zde na DO. ;) Možná by pomohlo, kdyby BP, když při připojování dojde k problému lépe specifikoval, proč vlastní hra nenaběhne. Když dole svítí nekonečně dlouho "Načítání", jen nenaskočí "Start", lidi brblou. Prostě nemají info o tom, co se děje.

    Ale k tématu. Jaký si myslíš, že by mělo vliv na hru, kdyby se účty mohli převádět a sdílení by nebylo "mimo zákon"? Myslíš si, že by to DO ublížilo? Já si totiž myslím, že zrovna toto není dnes již problém. Ono konec konců dříve šlo přes BP účty převádět. Chápu ale, že díky boterům, kteří expili účty aniž by byli u PC a pak je prodávali, to bylo zakázané. Není ale v tomto ohledu situace dnes již lepší?
     
  6. TRIXT, tak ono vyuziti toho by bylo vic nez si asi myslis. Po domluve by jsi klidne mohl nonstop zbirat pld.,boxy na pvp,skakat si do skupinovky kdy se ti zachce a nemusel bys nikoho prosit. kdo ma silnejsi pc tak by i zvladal jednim uctem expit druhy a podobne.
     
  7. TRIXT

    TRIXT User

    Deborka[TVL] to, o čem mluvíš je úplně jiné téma než "sdílení účtů". To, dle mě, s tímto tématem nemá nic společného. Vzájemná výpomoc mezi vlastními účty není sdílení.
     
  8. Korben

    Korben User

    Ak by sa povolilo zdieľanie, tak by sa ešte viac rozbehli krádeže, podvody a podobne. Ako som už písal, tak osobne my je jedno čo si hráč s účtom robí , ale potom nech neplače. No to je len môj nepodstatný názor.

    Avšak BP nemôže zdieľanie povoliť a ani akceptovať. Úplne by to oponovalo aj bezpečnosti účtu. Jednoducho by som to nechal tak ako to je a ak sa hráčovi stane niečo s účtom, tak má jednoducho smolu, alebo lepšie povedané, tak mu treba. :)
     
  9. TRIXT

    TRIXT User

    Ok, já si o tom trochu potřeboval poklábosit. Původně mi šlo spíše o to sdílení IP adres, ne o sdílení účtů. A pokud k tomu dojde (např. hraji u kamaráda) a přitom se nejedná o sdílení účtu a dostanu ban, pořád je tu možnost se obrátit na podporu.

    Jediné co by BP mohl pro tuto chvíli udělat, je více osvěty přímo ve hře. Například, když čekám na načtení herního klienta, je tam dost prostoru, kde by se dalo hráčům něco sdělit. To, jak sbírat boxíky, na to si hráči přijdou sami. To, že nemají ani kamarádům povolit přihlášení na účet, to jim většinou vůbec nedojde.

    Takhle bych vypíchl nejen problematiku sdílení, ale i pushingu, výpomoci vlastnímy účty a další problémy, které pro spoustu hráčů, dokud nedojde k průšvihu, zůstávají utajeny.
     
  10. Korben

    Korben User

    Tak to by tam byť mohlo, to nieje zlý nápad, aj keď počítam že by sa to tiež stretlo s ignoráciou.
    To by tam muselo byť písmo cez celú obrazovku. :D
    Tak že máš ešte niečo k téme ?
     
    *Łαđy♥Кucį* tohle ocenil(a).
  11. TRIXT

    TRIXT User

    Ne, děkuji, nemám. :) A díky za čas.
     
  12. Korben

    Korben User

    Nieje , za čo. :)
    Ja ďakujem za slušnú konverzáciu. :)

    Zodpovedané, uzavreté, LOCK.
     
    *Łαđy♥Кucį* tohle ocenil(a).
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.