Zpetná vazba Spojenie serverov kvôli aktivite hráčov. 2022

Diskuze na fóru 'Aktualizace a nápady' zahájená uživatelem -baghira2-, 18/9/22.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
?

Ste za spájanie serverov?

Anketa uzavřena 18/4/23.
  1. áno chcem

    55.2%
  2. nie, nechcem

    35.8%
  3. je mi to jedno

    9.0%
  1. -baghira2-

    -baghira2- User

    Informácie o návrhu:

    ako už viete nadväzuje to na vlákno:
    https://board-cs.darkorbit.com/threads/aktivita.115301/

    problematikou je znížený počet hráčov naprieč servermi.
    https://board-cs.darkorbit.com/attachments/upload_2022-9-14_14-20-18-png.11965/

    Prezentácia návrhu:

    Spojenie serverov je jeden z najväčších zásahov do hry, aký môže byť.
    A to je celkový dopad na hru. Druhým nie menej dôležitým ukazovateľom
    sú chyby a bugy v samotnej hre, ktoré by sa mali opraviť skôr, než sa
    začne samotná príprava a samotné Spájanie serverov.

    Nič nie je horšie: ako zlá, alebo nedostatočná príprava k spájaniu serverov.

    Vzhľad návrhu, obrázok:
    https://board-cs.darkorbit.com/attachments/upload_2022-9-14_14-20-18-png.11965/

    Vypísanie požiadaviek ku spájaniu serverov:

    opravy všetkých chýb a bugov v samotnej hre, ešte pred Spájaním serverov.
    aby neboli kvôli tomu v hre: výpadky, lagy a že sa to v r. 2018 - nedalo hrať.
    Nakoľko história sa môže opakovať.


    Záver:

    Týmto tu vyzývam k debate každého z hráčov aj moderátorov ktorí majú k tomu, čo povedať.
    Poprosil by som len o konštruktívne príspevky len k samotnému návrhu, čím sa zaoberá.
    Slušne a bez invektív.


    Čo sa týka ankety, bolo by na mieste ak si vyberiete odpoveď, napísať ku tomu aj svoj dôvod.
    Hlasujte podľa Vašej vlastnej voľby a vlastného názoru, presvedčenia.

    1. Aké pozitíva z toho pre hráčov/klany/BP plynú?
    pre hráčov - väčšia aktivita aktívne hrajúcich hráčov a väčšie súperenie
    pre klany - takisto viac aktivity a súperenia aktívnych hráčov v klanoch
    pre BP - jediné pozitívum, že im neodíde zvyšok aktívnych hráčov a ich počty sa navýšia

    2. Aký to bude mať dopad na vyváženosť hry a hrateľnosť.
    Spojenie serverov je jeden z najväčších zásahov do hry, aký môže byť.
    Vrátí sa späť väčšina hráčov, ktorí prestali hrať kvôli nízkej aktivite v hre.

    3. Aké negatíva z toho pre hráčov/klan/BP plynú?
    pre hráčov: vyššie súperenie o zdroje, čo pre začínajúcich môže byť problém
    pre klany: dalo by sa povedať to isté, čo pre hráčov, záleží na sile klanu v hre.
    pre BP: to bude stáť mnoho námahy s programovaním. To je najväčšie negatívum.

    Taktiež by ich to stálo nemalé prostriedky a aj financie..
    Správnou otázkou na mieste je: či do toho vôbec pôjdu?

    EDIT: Za prípadné opravy, sa ospravedlňujem.
    Poprosil by som moderátorov, aby konštruktívne posty reportovali smerom vyššie.
     
    Naposledy upraveno: 19/9/22
  2. Při tom počtu serverů, které se budou slučovat, ta otázka pro BP byla: tak to vypneme, nebo sloučíme? Podle mého se provoz serveru od určitého nízkého počtu hráčů nevyplatí provozovat. On ne každý něco platí. Jednou stejně skončíme na posledním serveru všichni. A budeme sponzorovat provoz povinně, aby nebyl vypnut.
    No a na konci by nám mohli hru dát, abychom ji mohli hrát na soukromém serveru.
     
    Naposledy upraveno: 21/9/22
  3. Můj názor je takový:

    Spojování serveru je kravina nemá to smysl. Mnoho hráčů odešlo protože je to nebaví a berte to jak chcete ale za to jak se to hraje si můžeme a mohou i sami hráči.

    Udělejte server kde nebude:
    5-4 mapa a ty jejich npc
    BL mapy a npc + prometheus lasery
    Barevné bedýnky - APO, červené, modré a další
    Odeberte Spartan
    Odeberte všechny lodě a nechte jen základ - Goli dražitelné, spectrum, venom, dimik atd.
    Akce na 2x více brány odebrat, bonus brány odebrat
    Upgrades jen za urko žádné ABR a hned to bude lepší.
    Samozřejmě na tomto serveru si nechte udělat klidne 3xMHH každý víkend

    Prostě obyčejný starý DO klient který pojede na programu klienta jak je teď DO.
    A věřte tomu nebo ne ale mnoho hráčů by se vrátilo.
    Na tomto serverů nedávejte Helix, 3xMHH a další jen možnost zakoupit premko, slevák a DB.

    Furt by jste chtěli spojovat servery protože je všude málo hráčů ale kdo za to může? sami hráči protože když se dívám na tu mentalitu a komunitu hráčů jak si každý nadává, uráží ve hře i na forum tak se nedivím že plno těch nejlepších pilotů odešlo s této hry a věnuje se něčemu jinému. Protože nikoho nebaví se furt učit novým věcem co do hry cpete...

    Tím jak se furt přidavaj do hry nové a nové kraviny, blbosti to mnoho hráčů odrazuje hrát.

    Zkušenost z PVE serveru měli jsme dobrý klan a dobrou komunitu ale jak to dopadlo?
    Dopadlo to tak než aby si každý vydělal na věci tak si radši do hry dal XxX money aby někde byl a jak jsem se dozvěděl:

    Proč si nekoupit něco co mě pomůže ve hře se posunout
    Podle mě to je kravina si něco kupovat ne že bych zaviděl to ne ale přijde to zbytečné vyhozené prachy za něco co mě nic nedává a co nepatří vlastně mě ale někomu jinému / jiným.

    Odeberte ty kraviny ve hře a blbosti které jsou v celém vesmíru přeplácané a hned se bude lépe hrát :)
    Sám jsem odešel z této hry, kvůli komunitě hráčů kteří jen pomlouvají, uráží, a jsou největší platiči ve hře aby si nahonily své ego :)
    Hodně hráčů by se vrátilo kdyby bylo DO jak za starých času samý LF-4, staré lodě apod. Lidem to chybí odcházejí na jiné servery nebo jiné hry protože je tato hra nebaví :(

    Chcete lepší hru? začněte se taky tak chovat a ne že se budete povyšovat že vy jste lepší a ostatní jsou 0.
    Buďte rádi za každou radu kdo vám dá do hry, ať už jste nováček nebo stabilní hráč.
    Protože najít někoho kdo začíná na serveru a neví co má dělat a vy mu dáte zkušenost co jste dělaly vy a radu tak ten dotyčný to ocení a je rád. Toť můj všeobecný názor na celé toto kolem této hry :)
     
  4. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    EN a DE forum su samostatne, k ziadnemu spojeniu nedoslo.Nepis dezinformacie
    upload_2022-9-24_13-44-6.png upload_2022-9-24_13-44-35.png

    Takze OT prispevky a reakcie na OT v tejto teme sa premazali. Toto nie je ani chat ani detske pieskovisko. O spojeni serverov, ake vyhody a nevyhody to nesie sa bavit mozete, ale bez nezmyselnych reakcii.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  5. Pokud by skutečně mělo dojít ke spojení serverů, byl bych na jednu stranu rád, ale zároveň bych měl velké obavy, především o potenciální nové hráče v DO a o vyvolání další vlny odchodů...

    Uvedu pár příkladů ze serveru GE5, kde hraji (prosím, mějte na paměti, že se jedná jen a pouze o můj názor a můj úhel pohledu, které se nemusejí ztotožňovat s vašimi):

    - V našem klanu je dost členů, ale málo z nich je aktivních, takže bitevní stanice prakticky nestavíme, protože je pak nemáme šanci ubránit. Spojení serverů by přineslo víc hráčů, mezi kterými bychom si mohli vybrat a vzít je do klanu. Zároveň se ale ještě více rozevřou nůžky mezi slabšími a silnějšími hráči, takže možná oprese a neustálé ničení "snadné kořisti" by mohlo vyústit v další velké opouštění zbylých serverů, až by zůstali jen +lodičkoví, perfektně modulovaní full-elite profíci (kteří povětšinou dali do hry a stále dávají dost peněz, nic si nenalhávejme...). Ale to PvP mezi takovými hráči by bylo alespoň zajímavé a vyvážené, ne když někdo z masku zničí obyčejného bezmodulového goliath nebo vegu na 4 sestřely.

    - Sbírání palladia na 5-3 je někdy nadlidský výkon, hlavně kvůli záplavě "hráčů 24/7". Někteří normální hráči se sice snaží mezi těmito podvodníky dělat čistky, ale účinek není moc velký, za pár minut tam létají zase (hlavně členové jistého nejmenovaného klanu...). Spojení serverů znamená ještě víc hráčů na 5-3 a to jak hráčů, kteří ještě umí hrát tuhle hru ručně, tak taky těch, za které to odmaká "něco jiného". Získat nějaké to palladium by se stalo téměř nemožným úkolem a v tomto ohledu je spojení velmi špatný nápad.

    - Vzhledem k nízkému počtu hráčů je obtížné najít někoho schopného do skupiny na sestřel silnějších NPC (např. uber kristallon, cubi, attend, behemoth...). A také najít někoho do skupinových brán není snadné. V tomto ohledu by spojení serverů bylo jedině ku prospěchu.

    - Aukce na GE5 se už točí prakticky jen kolem boosterů, nejlepší munice a, tradičně, o maskovací modul. A ty částky, které tam létají, jsou astronomické. Spojení serverů znamená více potenciálních kupců, a to včetně těch s neskutečným kreditovým bohatstvím. Pro ty chudší by to znamenalo, že šance získat něco z aukcí bude velmi malá, a to ani nemluvím o nových hráčích, kteří by si chtěli také vydražit např. booster nebo nějakou lepší loď v denní nebo týdenní aukci.

    Spojení serverů je tedy podle mě ve stavu, ve kterém se teď celý DO a jeho komunita nachází, Sofiinou volbou - ponechat hru ve stavu, v jakém je, a riskovat, že hráči odejdou kvůli nečinnosti BP, nebo servery spojit, riskovat podobné chyby jako minule, a možná se i vypořádat s problémy, které jsem jmenoval výše - opět tedy hrozí, že to vyvolá odchod stávajících hráčů, a nové to nepřiláká.

    Nejsem si jistý, jestli tuto hru jde zachránit, ale pár návrhů (nejen ode mě) by existovalo: Kdyby se konečně podařilo pořádně zamávat s "24/7" (a nebo aby BP vydal nějaký svůj oficiální "program" na AFK herní postup, ale to se nikdy nestane, prakticky by tím uznali svou porážku, že s "24/7" nic neudělají a ani nechtějí dělat). Samozřejmě mít dobrého herního klieta (třeba i takového, který má v sobě nějaký Hack-Shield, ale upřímně nevím, jestli to v této době ještě existuje. Vím, že hry, které jsem v minulosti hrál, ho na svých klientech dost často měly), tak by spojení serverů byla rozhodně dobrá věc.
     
    zdarec1234 a -baghira2- tohle ocenili.
  6. U lodí to není problém, když si ji už jednou vydražíš nebo smontuješ, už ji v nabídce nemáš. A čekat na boster v hodinové aukci můžeš strávit plněním denních úkolů a koupit si ho za uridium, taky to trvá hodinu max, jako aukce :D. Když začínal global, ti výtečníci kupovali lodě za 5 miliard, ale stejně na nich nikdy nelítali, já je vydražil za 200 milionů a taky na nich nelítám, jen na dvou snad. Trh v aukci se do půl roku zase srovná. Jen ta elektrika do počítače je dražší :D.
     
    Naposledy upraveno: 25/9/22
    zdarec1234, -baghira2- a 123zelenina tohle ocenili.

  7. Jo, to máš asi pravdu, já jsem to bral spíš z časového pohledu - ono by chvíli trvalo, než by se ty aukce u lodí a předmětů opět dostaly na tu úroveň, jak jsou teď, a když by noví hráči, nebo hráči s nižším obnosem, viděli ty závratné cifry, tak by je to mohlo od dalšího hraní hry odradit. Ale jinak je tohle jeden z těch menších potenciálních problémů :)
     
    zdarec1234 a -baghira2- tohle ocenili.
  8. -baghira2-

    -baghira2- User

    Má sa rozoberať, aké výhody a nevýhody nesie spojenie serverov. Miesto zachádzania do krajností.

    Ankety sú len orientačné, berie sa do úvahy, že niektorí hráči môžu mať viac účtov
    a môžu tak zahlasovať viackrát v návrhoch. Nikde na fóre nestojí, že je to zakázané.

    Mal som dosť času o tom premýšľať. Predtým som bol dosť negatívny voči spojeniu serverov.
    Ale nakoľko je kľúčové, aby táto hra prežila a s ňou aj fórum, tak spojenie serverov je nutné.

    Ale opravy všetkých chýb a bugov v samotnej hre, ešte pred spojením serverov. Sú rovnako dôležité.
    Aby opäť nedochádzalo k výpadkom, lagom a k tomu; že hru nepôjde hrať, ako tomu bolo v roku 2018.

    EDIT: Za úpravy sa ospravedlňujem.
     
    Naposledy upraveno: 27/9/22
    zdarec1234 tohle ocenil(a).
  9. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    123zelenina - sice si si dal pracu s odpovedou, ale reakcia na OT je tiez OT. Ci uz ja alebo kolegovia nestrpime na fore ziadne zabomysie vojny a mazeme prispevky, kde sa hraci doslova hašteria medzi sebou. Ak maju protichodne nazory ohladne nejakych predmetov v hre a rozoberaju to na fore vecne, tak nemame poblem to ponechat, ale pokial riesia doslova jeden druheho a nie to, comu sa tema venuje, tak to na fore nema co robit.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  10. -baghira2-

    -baghira2- User

    Punisher súhlas.
    Konštruktívny príspevok je len taký, ktorý sa zaoberá obsahom samotného návrhu.


    Nemám problém s protichodnými názormi ohľadne nejakých predmetov v hre a rozoberať to na fóre vecne.

    EDIT:
    Nakoľko je kľúčové, aby táto hra prežila a s ňou aj fórum, tak spojenie serverov je nutnosťou. Je to menšie zlo.
     
    Naposledy upraveno: 2/10/22
  11. -baghira2- tohle ocenil(a).