Trocha vzpomínek a nostalgie pro všechny

Diskuze na fóru 'Diskuzní koutek' zahájená uživatelem oops.eu, 3/1/18.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
  1. oops.eu

    oops.eu User

    Omlouvám se že to dávám sem, ale jenom jsem narazil na obrázek z roku 2012 a oživil si vzpomínky na tehdejší hru. O tyto obrázky bych se s vámi(hlavně s nováčky) chtěl podělit, protože spousta hráčů tenkrát nehrála a další spousta už si to nepamatuje jako já. :)

    Jde o obrázek aukce, kde je vidět jak a za kolik se dražil letoun iris, připomínám, že tenkrát ještě nebyli žádné lf-4, ani apis a zeus. :D Takže full hráč znamenalo všechny lasery v lodi lf-3 a štíty b-02, bez nějakých upgradů. Dneska už to je maličko jinak a ikdyž to mají v jisté míře začátečníci těžké, tak to mají lehčí než my tenkrát. :D

    [​IMG]

    Dneska se na cz2 draží iris okolo 6-12 milionů kreditů, což je podle mě dost málo a hráči to mají našetřeno o mnoho dříve(např. do lvl 15). :)

    [​IMG]

    Vzpomínám si, že jsem ten 8. iris vydražil až na třetí pokus(to už bylo na hraně mojí trpělivosti, jinak bych ho už koupil za urko) a pokaždé jsem o ty přihozené kredity přišel. Ne jako dnes, že se při přehození někým jiným vrátí zpátky majiteli. :D

    Ta cena je ale taky ovlivněna tím, že dneska je oprava lodě zdarma a oprava letounů buď za kupón na opravu, nebo urko a tenhdy byla oprava lodě za 500 urka nebo kupón na opravu(které nebyli v bonus boxách a bednách jako dneska, byli jenom v GG), takže jsem na tom všechny kupóny vypotřeboval a oprava lodě tě stála 500 uridia a letouny jsi musel opravovat za urko, takže to bylo docela dost nákladné(rupali někomu každou chvíli, protože neměl na jejich opravu urko a chtěl ho vydělat, ale mezitím ho někdo sundal). Když jsi neměl na opravu musel jsi si koupit jinou loď(to se dalo znovu vydražit golíka, když jste na to měli), nejspíše nějakého nostroma za kredity a až jsi našetřil na opravu, tak jsi mohl lítat zase golem. :D Když jste měli premium, tak to bylo zase úplně jinak, ale to už nebudu rozvádět.

    Doufám že to necháte chvíli otevřené, třeba někdo přidá také nějaké vzpomínky na starou hru.
     
  2. Warden

    Warden User

    oops.eu: Proč to zavírat, trocha nostalgie nezaškodí. Jen jsem ti téma přejmenoval a přesunul do vhodnější sekce. ;)
     
  3. oops.eu

    oops.eu User

    Díky, po tolika letech jsem stejně nevěděl kam to dát. :D
     
  4. josef402

    josef402 User

    jo jo :):):)to byla uplne jina hra:rolleyes::rolleyes:velka skoda:rolleyes::rolleyes:o moc kréda jsem prisel :D:D:D.Bylo :)cest :) VRU :)klan :) hrac:)a klany si dávali valku atd. ;) A držely spoolu;) pokud se tam ukazal nejaky zmetek co sel do vlastnich bezduvodne:cool:klan ho ignoroval a všichni na potkani ho sundavali:D:D:Da jak zadonily a prosily aby to skončilo ze si nezahraji:D:D:D:D:D dnes skoda psat:eek::eek::eek::eek::eek:a hry:eek::eek::eek:
     
  5. Ahoj, ano kdo měl full byl feg hráč:)a mne řikali spoluhráči baba fegová:D, klanové akce: celý klan na uber mapu, na kubika a pod. úkoly společně pro slabší hráče i silnější, teď se ke kubum slabší hráč nedostane, sedí tam hráč a nepustí k tomu nikoho. Bezohlednost ve hře je teď prioritou.Na chatu?Ponižování slabších hráčů ani nemluvím. Vytratil se duch společné hry , soutěživost a pod.Vitězem je biznis ve hře.
     
  6. Warden

    Warden User

    Prosím diskuze na téma co je teď vynechte. Ať se to tu nezvrhne na stěžování si. Pokud máte nějaké obrázky z dávné doby, šup s nimi sem! ;) Děkuji.
     
  7. jop dejte sem fotky jeste z ze stareho klienta podivam se na fotky a vlozim sem neco jeste z ge2 klan MMH boze to uz je pekna doba ;)
     
    Naposledy upraveno: 5/1/18
  8. Zde přidávám nějaké hodně staré obrázky k pokoukání (rok 2009/2010) ;):rolleyes: Možná že ještě něco vyhrabu
    Všimtěte si na posl. obrázku kolik je hráčů online :D + zkušební klient na Americe...


    Stará dobrá nalítávačka na Invazi...

    [​IMG]

    Hlavní stránka na Globální Americe (zkouška nového vzhledu, který se NIKDY nepoužil)
    [​IMG]

    Starý klient... Ach jak snadné bylo mít dobrou hodnost :D (na obrázku cca 40k rank.bodů)

    [​IMG]

    Tabulka s údaji, 2044 users online :)
    [​IMG]
     
    Naposledy upraveno: 4/1/18
  9. No hej, majora s 4 flaxami dnes už asi neuvidíš :D je to normálne krásne tieto obrázky a návrat do minulosti :)
     
  10. ted jsem v praci ale slibuji fotky ze stareho klienta ale musim zapojit i svoji zenu ta tez hravala no
     
  11. Jestli se dobře pamatuji, tak takhle dřív vypadala některá NPC :D.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Tady se ke konci videa ukáže staré devolarium :D.

    Na mapách bylo fakt víc lodí, než dnes :D.
     
    Naposledy upraveno: 5/1/18
  12. Selendix

    Selendix User

    Jj, mordonu se říkalo mixér a sibelonu se říkalo okurka ;)
     
  13. [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]




    tak tady mate to co jsem slíbil a tím chci poděkovat a pozdravit Lidi na obrazku jestli se poznate je to GE2 klan MHHa některe fotky jsem si musel ulovit od ToraTora
     
  14. Děkuji moc. Vůbec jsem neveděl, že to existuje.
    To jsou ty aukce wau.


    Starý cubikon, tohle bylo boží. nebo jsme stříleli do panaléku jakoby.
    No aukce.
    Tak si vzpomínám, že jsem dražil v noci, abych vyhrál golíka.
    no a když jsem vyhrál IRIS, otvíral jsem šampus.

    Ne jak si mě nad hodností pyramidu místo hvězdy, to též bylo lepší.

    Já chci aby se to dalo přepnot do starého modu, old verze. Proč to není ?
     
  15. Punisher

    Punisher Board Administrator Team Darkorbit

    •ŞĦΘCK▪ - kde nebola ochrana ani len na x-1? :) Vsetku vybavu bolo nutne vydazit, co bol velky uspech alebo kupit, teraz su na to ulohy, ci kalendar atd... Treba pozerat aj na to, ze stare casy na DO nemali len vyhody, ale aj nevyhody.

    Mne osobne chyba napriklad zobrazovanie online uzivatelov. Bolo by fajn vediet, kolko hracov je v akych casovych intervaloch online.
     
  16. Punisher kdysi myslím tím na CZ2 jsem sbíral na x-1. Nechal jsem si nižší level, tím se měl ochranu před všemi emeny a sbíral jsem.
    No z 0 studijních bodu jsem to dal na 19 studijních bodů. To dnes není.
    Jeden hráč tam sbíral taky, a spousta dalších. Nasbírali tam klidně dobře vybavenou lod. Mezitim jsem si postavil skylab. Pak jsem dražil v aukci.
    Nemusel si vyletet na x-2 vůbec. Jen k portu se podívat na nálety.

    Dnes to není, úlohy ? jaké za málo uridia, bz nic moc. rozhodně tohle nedá 22 level.
    Takže to máš mylné informace a dovolím si nesouhlasit.

    kalendář fajn. Ale co lodgisky ? nejsou nikde. Pokud nemám zetu, nebo si je nekoupím, či nevydražím tak mám smůlu.
    Co já vím tak původně v obsidánkách bylo klidně i 500 lodgisků. Prakticky na tom jsem dostal své studijní body z 19 na 28 studijních bodů.
    Dále tam padalo uridium od 10 tisic až po půl milionu. Mi padlo 100 tisic uridia.

    Což není. To že jako začátečník plním ukoly je sice fajn, ale to je tak málo uridia že asi se nepohnu bez placení.
    Navíc spousta full elitních hráčů střílí slabá lodě. A to nevezme že začínající hráč začíná tam kde v roce 2010. Ale dnešní hráčí jsou někde jinde. To se nedivím, že to začátečník nehraje.

    Co tak si založit novou lod. A zkusit a uvidíme. kdysi byla hra pro začátečníky lepší ve všech směrech.
    Jak říkám mluvím z vlastní zkušenosti.

    Vždyt jsem sbíral na x-1 z leonovem, vegou, později s golíkem. Ale no tak.
    To co bylo na PVP bylo na x-1 bez dvojnásobku. No tak. Old hráči ví.

    Online uživatele to zobrazovalo dole na hlavní stránce, tak kde jsou ted ty akce. To vím, to bylo všude. Pak to přepracovali a to zmizlo. To vím na 200 % online uživatelé tam byli.
     
    Naposledy upraveno: 29/6/19
  17. Karlosray

    Karlosray User

    to byli časi žadne podvody a každy den bylo 200 uridia a jeden logdisk
     
  18. no to bylo super, za měsic 30 logdisků, lepší než kalendář.
    kdy pochopí soudruzi z BP že bez lodgisků není studijní bod.
    No a je důležité si uvědomit, že taky mít kvantovou optiku je základ. A ne každý má 50 studijních bodů
    Logdisky chybí moc. A dělat furt zety, když je člověk full havoc asi ne.
    A ty podvody. No byli ale jak dnes.
     
  19. Perňa

    Perňa User

    Přesně tak. Každý měsíc vydělám skrz brány A,B,G cca 2600 logdisků a těch 30 k tomu je znát. #BEZLOGDISKUNENIBOD
     
    Juráás tohle ocenil(a).