TSG Tactical Ship Guide : Taktický průvodce lodí

Diskuze na fóru 'Nováčci' zahájená uživatelem •»Śøŋºº«•, 7/8/17.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
 1. --------------------Prozatím neuzavřeno , doplním další lodě--------------------

  Úvodem :
  Předem upozorňuji , že toto téma je , chcete-li , ”ukradeno” z anglického fora a budu se snažit co nejlepším způsobem jej přeložit a přeluštit zejména pro začátečníky , dejme tomu pro pokročilé , a možná se něčemu přiučí i profesionální hráči (třeba :D)
  Jelikož jsem , tak nějak angličtinář amatér [angličtina styl co se člověk naučí z internetu sám (pro hnidopichy , angličtinu jsem se učil jen v 1.ročníku základní školy)] ,zbytek co nerozluštím bude přes překladač -- dejme tomu rozumně doplněn selským rozumem do češtiny.
  Z Angličtiny tedy budeme vycházet z názvu TSG ,- tactical ship guide , chcete- li česky - taktický průvodce lodí , což by mělo zahrnovat jejich statistiky , dejme tomu základní formace pro ně nejpoužívanější/nejvíce doporučované , jejich schopnosti v boji jak proti NPC či PVP , nebo jejich plusové nebo minusové body
  Zde je originální post od anglického/amerického hráče, jenž si s tím postupem času určitě dostatečně pohrál. Jemu bych poslal veliký dík za celou českou komunitu která o tento příspěvek v mém překladu do fora bude stát , samozřejmě se nebudu bránit různým úpravám , které mi tu čtenáři ohledně překladu/dalších možností lodí doplní.

  Post :http://www.bigpoint.com/darkorbit/board/threads/tactical-ship-guide.102122/


  Obecně

  - rozptyl minimální a maximální rychlosti (s 20% zvýšením Promerium) jakou loď může dosáhnout bez schopnosti/skillu
  - útočná konfigurace bez štítů (touto dobou spíše sebevražedná J) (konfigurace pouze s rychlostí a lasery na lodi+ letouny)
  - těžká konfigurace (konfigurace s plnými štíty na lodi a plné lasery na lodi + letouny
  - Profil pilota přidává 50K hp při plně obsazených bodech sváření pro pokročilé I + II.
  - Aukční ceny jsou vysledovány ze serveru Česko 1


  Formace Letounů (nejzákladnější)

  - Formace "srdce" přidává 20% hp a 10% štít a snižuje celkový laserový dmg o 5%
  - Formace "motýl" přidává 20% hp, zvyšuje penetraci do štítu nepšítele/NPC o 20% (více škod způsobuje HP spíše než štíty) a oslabuje vlastní štít o 5% za sekundu
  - Formace "klín" přidává 50% raketového dmg (kromě raket z raketometu -> rakety typu hellstorm) a snižuje vaše HP o 20%
  - Formace "diamant" opravuje váš štít o 1% za sekundu (přidává však max. 5K za sekundu) a snižuje vašeHP o 30%
  - Formace "krab" zvyšuje absorpci vašeho štítu o 20% (více škod absorbuje váš štít než HP) a snižuje rychlost o 20%
  - Formace "kruh" přidává 85% do vašeho štítu , snižuje celkové poškození laseru o 25% a zvyšuje dobu opětovného nabití raket typu hellstorm tak i normálních raket o 25%, tak také snižuje o 5% vaší rychlost.
  - Formace "vrtačka" zvyšuje laserové poškození o 20%, ale snižuje váš štít o 25%, absorpci vašeho štítu o 5% a rychlost o 5%.


  Havoc, Hercules, Spartan a Demon

  - Hercules : přidává 15% SHD pro každý letoun a + 20% bonus HP, když jsou všechny letouny vybaveny designem.
  -Havoc: vybavení všech vašich letounů přidává 10% (ne pro celou loď!)
  -Spartan přidává do každé obsazené stíhačky +1% HP a DMG pro letoun , při plném obsazení letounů tímto designem platí statistiky DMG + 10%, 10% SHD (celkově) a 15% do HP.
  -Spartan desingy letounů jsou momentálně považovány za nejlepší volbu výběrů desingů , díky jejich bonusům , které jsou všestranné. Ovšem pro únikovou konfiguraci se stále více hodí desingy sady Hercules.
  -Demon(silver/elite) každý jeden desing ve stíhačce přidává 1% k DMG raket, plný set desingů ve stíhačkách snižuje cooldown nabíjení raket o 5%.


  Boostery

  - tzv „doublebooster“ HP přidá 20% body života (normální booster + distribuční booster)
  - tzv „doublebooster“ SHD přidá 50% štít (normální booster + distribuční booster)
  - tzv „doublebooster“ DMG přidá 20% poškození laseru (normální booster + distribuční booster)
  - tzv „doublebooster CD sníží čas pro další použití schopnosti/skillu lodě o 50% (normální booster + distribuční booster)

  LEONOV
  [​IMG]
  StandardDomácí mapy X-1 až X-4
  Maximální rychlost360 – 504 ; 529 dv. kolo380 – 524 ; 549 dv. kolo
  Cargo5001000
  Lasery66
  Generátory66
  HP64000160000
  extra11
  Loď Leonov je dokonalá loď pro začátečníky, protože zvyšuje vaše štíty, rychlost a DMG na nižších mapách (kde budete často, zejména ze začátku). Pokud budete s touto lodí na mapách x-1, x-2, x-3 a x-4 své vlastní firmy (pro „staré /spodní“ mapy jiné firmy tento bonus nefunguje) budou všechno poškození a štíty vaší lodi vynásobeny x2 , u rychlosti a HP jsou hodnoty jen upraveny ->Podpora HP (+cca 100K na základ). To vám umožní způsobit slušné škody i při malém množství laserů.

  Formace a konfigurace

  S plným profilem pilota má leonov 210K hp (na domovských mapách), 252K se srdcem, 302K s hercules a 362K s HP doubleboosterem. Doporučuji vám, abyste použili "formaci šíp", pokud nemáte žádné další formace, které by zvýšily poškození raket. Formace "Klín" může být také použita, ale může to být plýtvání vašimi HP, -není doporučeno používat tuto loď, dokud nejste dostatečně silní (dopad ohledně PVP -> -20% HP vás může rychle v souboji srazit na kolena). Spuštění konfigurace „sebevraždy“ (1. konfigurace - pouze s rychlostí a lasery na lodi) je možné, sice můžete stále způsobit velké škody s raketovým dmg a lasery , ale nedoporučuji to. Další alternativou může být formace hvězda , která sice zvyšuje DMG do raket pouze o 25% , prodlužuje cooldown raketometů hellstorm o 33% ale jelikož se na ně navztahuje domovský bonus , nebude to tak bolet , plus na této formaci je stejná DMG laserů , vyšší DMG raket , hellstorm bych oželel a přitom vám zůstanov všechny štíty a hlavně HP (při PVP je pro soupeře v jakékoliv situaci proti leonovu nejlepší formace motýl , proto se nedoporučuje si formacemi snižovat HP vlastní lodi)

  Dodatečné informace:

  Dražba : 10 000 kreditů + možnost sestavení v montáži : 2 x Nanopouzdro ; 1 x Vysokofrekvenční kabel
  Cena v obchodě 15 000 U (zbytečnost za U kupovat)
  Co říci o doplňcích a věcech - i když není mnoho slotů, měli byste být schopni vybavit alespoň nejdůležitější doplňky,  Celkově:

  Pro nové hráče je nejlepší volba pro spodní mapy. Pouze na domácích mapách.
  PVP: zpočátku si asi moc neškrtnete takže soubojům se zkuste vyhýbat , při full obsazení je tato loď nepříjemným protivníkem i pro UFE hráče
  NPC: Vyzkoušejte dobrou loď pro NPC na svých domovských mapách (vysoké škody, štíty / HP a rychlost v kombinaci s poměrně znatelným šetřením munice) Je to loď stvořená pro hráče co nemají výbavu k zaplnění slotů pro loď třídy Goliath. Silou na domácích mapách díky bonusu překonává základní palebnou sílu Vengeance a díky raketám(čím lepší rakety , tím víc je znát bonus) není daleko od základní palebné síly Goliatha.
  Kvůli ztrátě bonusu na „nových/vrchních“ mapách se tato loď nedoporučuje.

  VENGEANCE

  [​IMG]
  Rychlost380-576 ; 604 dvojité kolo
  Cargo1000
  Lasery10
  Generátory10
  HP180000
  Extra2
  Vengeance je loď s prošlou dobou konkurenceschopnosti. Ve srovnání s Goliathem na úkor palebné síly, života , štíu pro kompenzaci v rychlosti. Důvodem, že je nyní méně konkurenceschopná je to, že je překonán v rychlosti, HP a palebné síle Tartarusem a to i v případě Lightning Vengeance, protože schopnost dodatečného spalování oproti Tartarus je krátká a cooldown velmi dlouhý. V podstatě od té doby, co Tartarus vyšel, je Vengeance jako taková používána již málo hráči. Z tohoto důvodu nemůže být Vengeance nadále považována za konkurenční loď. Nicméně, pojďme se podívat na její statistiky.

  Formace a configurace

  Standardní HP začíná na 180K. S + 50K HP z profilu pilota jsme na 230K, se srdcem / motýlem 276K, plnýmy Herculy 331K, a HP doubleboosterem 397K, který již dává dobrou možnost útočit na sebevražednou konfiguraci , při níž můžete velmi tvrdě zasáhnout , a zmizet (velmi dobré v kooperaci více hráčů). Doporučuji, abyste měli alespoň jednu konfiguraci s plnými štíty a rychlostí, abyste mohli vždy utéct, aniž byste okamžitě umírali kvůli nízkému HP bez štítů.
  Pokud jde o generátory, Vengeance jich má jen 10, což znamená extrémně omezené štíty ve vaší těžké konfiguraci. Ačkoli máte vysokou základní rychlost, a to i bez generátorů rychlosti, není zdaleka dostatečné, abyste čelili extrémně nízkému počtu štítů. 10 štítů znamená, že jsou vyčerpány po několika výstřelech, a zvláště v PvP budete velmi zranitelní. A jako by toho nebylo málo,s diamantovou formací se štíty opraví mnohem pomaleji s pouhými 10 štíty díky jejich nízké hodnotě. To je také velký problém při boji proti NPC, které vás mohou tvrdě zasáhnout, a v této době kdy každý druhý má již dost vysokou DMG, budete rychle na základně


  Dodatečné informace

  - Nízké množství extra a nákladu
  - levné v aukci (stačí i 10 000 kreditů každá jejií verze)
  - Je k dispozici Vengeance Lightning a Vengeance Pusat
  - Cena v obchodě 30 000 U (zbytečnost za U kupovat)


  Celkově:

  Již překonaná loď, zatímco dříve bylo s Vengeancí a její údernou silou potřeba počítat, musí být jasné, že už to nyní není konkurenceschopná loď. Výkonný Tartarus zcela ji předčí ve všech směrech, ať už jde o poškození, pohyblivost a schopnost přežití. Jediným důvodem, proč byste tuto loď používali, by byla Vengeance Lightning, pokud potřebujete zabít Spearhead / Pusat, ale protože tyto lodě jsou zřídkakdy používány, můžete se držet Tartaruse.
  Hráči: Nedoporučujeme, mnoho lidí používá loď tartarus, která je mnohem silnější a která , pokud se s vámi střetne na mapě , boj s ní nebo útěk bude těžký.
  NPC: Opět se nedoporučuje, nízké množství štítů, nízká palebná síla, bez opravovací / tankové schopnosti.

  VENGEANCE LIGHTNING
  [​IMG]
  Pasivní bonus: + 5% poškození, ostatní vybavení stejné jako normální Vengeance.
  Lightning Vengeance je v podstatě přímý upgrade z libovolné jiné Vengeance (kromě Pusat). Zvyšuje palebnou sílu a schopnost, která vám může na okamžik zvýšit vaši aktuální rychlost, což je užitečné téměř pro cokoliv: zachytit nepřátele, utíkat od nich, může dokonce okamžitě přerušit zpomalení a zabránit tomu, abyste při aktivní schopnosti byli spomaleni.
  Afteburner – přídavné spalování
  Při aktivaci zvyšuje Afterburner aktuální rychlost o 30% po dobu 5 sekund , cooldown 120 s. Chcete-li, zde je několik rychlostí, kterých můžete dosáhnout, zatímco je schopnost aktivní:

  -------------------------------------------------- -------------------------------------
  Všechny rychlosti zahrnují podporu 20% promerium
  Max. Rychlost: 576
  Max. Rychlost + formace „dvojité kolo“: 605
  Maximální rychlost + přídavné spalování: 749
  Maximální rychlost + formace „dvojité kolo“ + přídavné spalování: 786
  Min. Rychlost: 456
  Min. Rychlost + formace „dvojité kolo“ : 479
  Min. Rychlost + přídavné spalování: 593
  Min. Rychlost + formace „dvojité kolo“ + přídavné spalování: 622
  -------------------------------------------------- -------------------------------------

  Jak můžete vidět, můžete se dostat na vysokou rychlost s aktivní schopností. 749 je taková rychlost, že můžete během jedné sekundy překonat nebo dohnat každou jinou loď. Může se snadno použít k útěku z bitvy, obzvláště proto, že ignoruje všechny zpomalující účinky, které jsou v současné době aplikovány na vaši loď. Také zabraňuje tomu, abyste byli ovlivněni raketou DCR-250 a dokonce i obávanými raketami ICE, zatímco je tato schopnost aktivní. Takže je to téměř zaručený útěk, když aktivujete tuto schopnost.
  Existuje však ještě více kromě rychlosti, kterou můžete dosáhnout na vaší rychlostní konfiguraci. Také můžete dosáhnout maximální rychlosti s vaší těžkou konfigurací . To vám umožní zasáhnout tvrdě, mít dobré štíty a stále je možné udržet krok s každou další lodí. Ačkoli musíte být opatrní, kdy ji použijete. Nejlepší ze všeho je to, že se jedná o jedinou dovednost, která nemá velkou nevýhodu. Schopnost Přídavné spalování je vždy užitečná a nemusíte pro ni nic obětovat. Žádně snížení štítu ani poškozeni, pokud je aktivní nebo po ukončení efektu.
  Existují však nějaké nevýhody tohoto designu obecně. Jakmile ztratíte svou schopnost, už nejste nejrychlejší loď, a v podstatě se stanete Vengeancí s + 5% škodami navíc. Buďte opatrní, pokud jde o Spearhead,Pusat a obzvláště Tartarus, protože se vámi mohou snadno držet krok.


  Celkově

  Dražba : cca 250 M až 1 MLD kreditů + montáž : 2x Nanokondenzátor ; 4x Hybridní procesor
  Cena v obchodě 250 000 U
  Hráči: Celkově mám pocit, že tato schopnost je na jednu stranu OP a na druhou stranu slabá. Mám pocit že je trochu OP, protože je téměř vždy zaručeným útěkem z každé bitvy zejména proto, že přeruší jakékoliv zpomalení. To může ztěžovat útěk nebo zabít Lightning Vengeanci.

  A je to ještě horší, když bojují ve dvojicích. Nikdy nepodceňujte sílu dvou těchto lodí, které spolu loví. Jeden z nich může neustále utíkat a opravovat, takže buďte opatrní.
  Může však být považována za nedostatečnou. Protože neposkytuje Vengeanci více HP nebo štítu, nebo větší palebnou sílu (věci, které chybí ve srovnání se silnějšími loděmi). Proto nemůžete dělat nic proti citadele, Aegisu nebo Goliathovi s plným HP. Buďte také opatrní na Spearhead, protože mohou bojovat proti vašim schopnostem, což je jediné "slabé místo" schopnosti (kromě nepřátelských Ligthning). Pokud potkáte Spearhead, zkuste před ní proklouznout a použít schopnost v čase , kdy pro ni bude těžké zrušit vaši schopnost. V masku vás může odmaskovat a použít JAMX když Vengeance má nízké HP, nebo vás sledovat při aktivovaném ultramaskování.
  NPC: Je zřejmé, že Afterburner nebude hodně pomáhat proti NPC. Neměli byste používat pomstu na farmení NPC při této schopnosti nedochází k žádným upraveným hodnotám DMG, HP, štítu a a samozřejmě žádným opravným / tankovým schopnostem.

  PUSAT

  bez pasivního bonusu
  [​IMG]


  Rychlost370-588 ; 618 dvojité kolo
  Cargo1 000
  Lasery16
  Generátory12
  HP125 000
  Extra2
  Pusat, jedna z nejpoužívanějších lodí v roce 2015 a většině roku 2016. (spolu se Surgeonem), "používán" do té doby, než byl překonán novým Tartarusem. Navzdory tomu, že je méně populární než dříve, je to stále smrtelná loď, která kompenzuje své nízké HP za šílenou palebnou sílu. Ve skutečnosti je to druhá nejvyšší palebná síla ve hře (se 16 lasery, těsně pod Goliathem s 5% extra designem poškození / lodí) a vysokou rychlostí 588. A to vše bez spoléhání se na speciální schopnost. Jednoduše řečeno, tato loď byla a je stále silná , takže s ní musíte počítat.

  Myšlenka návrhu této lodi je zcela zřejmá – loď stvořená pro taktiku uděř a uleť( kooperace více hráčů , jasná smrt protivníka). Použijte vysokou DMG, abyste překvapili své nepřátele a kdykoli se souboj stane nepříjemným , použijte rychlost + EMP a další debuffy, abyste se dostali téměř z jakékoliv situace. Zní to snadně a je to tak :). Překvapivý efekt v kombinaci s vysokými škodami způsobuje, že můžete dosáhnout opravdu velkého poškození , než bude nepřítel mít čas zareagovat. Zvýšená rychlost také ztěžuje pro nepřátele, aby vás zaměřili, zejména s NPC okolo. Předtím, než vyšel tartarus, byla to loď s nejvyšší základní rychlostí (společně se Spearhead), takže bylo extrémně těžké držet s ní krok. A navzdory tomu, že má Pusat v základu nízké zásahové body, můžete ještě snadno dosáhnout přes 200K HP s určitými zvýšeními, jak vidíte níže:

  -------------------------------------------------- ---------------------------------
  125.000 Základní HP
  175.000 s přidáním 50K z PP
  210.000 s PP a Formacemi Srdce/Motýl
  252.000 s PP a Formacemi Srdce/Motýl a doubleboosterem
  289.800 s PP a Formacemi Srdce/Motýl a doubleboosterem + full Spartan
  302.400 s PP a Formacemi Srdce/Motýl a doubleboosterem + full Hercules
  356.832 s PP a Formacemi Srdce/Motýl a doubleboosterem + full Hercules + full LF4-HP
  -------------------------------------------------- --------------------------------------------------

  Nyní, jak vidíte, se můžete s Pusat dostat na trojnásobek původního HP! Proto nepodceňujte hráče Pusatu jednoduchým přechodem na formaci Motýl.
  Existuje však několik věcí, které je třeba zvážit. Jak již bylo uvedeno výše, vaše první a hlavní slabost bude nová loď Tartarus, protože je mnohem rychlejší než Pusat a nemáte způsob, jak ji zpomalit po delší dobu (na rozdíl od Spearhead a jeho schopnosti JAMX) . A samozřejmě jste také snadným cílem s nízkým HP pro jiné rychlé lodě
  Bez ohledu na to, že „upgradovaný“ HP je tak vysoký, Motýl (za předpokladu, že nepřítel má nějakou slušnou palebnou sílu) a obzvláště kamikaze může způsobit, že se vám HP rychle vyčerpá a nutí vás ustoupit dokonce s plnými štíty.
  Ale kromě nižšího HP máte také omezené štíty, protože na lodi máte pouze 12 sloty pro generátory.

  Takže co doporučuji při použití této lodi? Snažte překvapivě zaútočit na svého nepřítele a dávejte pozor na své okolí, protože jiné rychlé lodě jsou pro vás stále velkou hrozbou. Při souboji rychlá loď VS rychlá loď, kdo má výhodu překvapení na své straně, často vyhrává. Pokuste se vybrat oslabené cíle a držet se dál od velkých skupin.
  Co doporučuji, když čelíte této lodi? Buď utíkejte nebo se zaměřte na její HP! Dokonce i když ji nedokážete dokončit, protože může dočasně utéct z boje, protože se bude muset opravit , usnadní přátelským jednotkám její doražení . Zvlášť ve velkých skupinách se snažte přepnout na formaci Motýl a nastavte na svých P.E.T. kamikaze, abyste je rychle vyděsili. Nicméně, pokud nemáte formaci Motýl, pamatujte, že jej štíty jsou omezené, takže se nebojte snížit co nejrychleji její štíty s formací vrtačka! Jakmile zničíte štíty , můžete Pusat rychle dorazit (za předpokladu, že neuteče). Za zmínku také stojí použití schopnosti jedu(Venom , Cyborg), protože vám pomůže se lépe vypořádat s jeho HP, i když je mimo dosah.


  Formace

  Pokud jde o formace, chci to zkrátit. Vzhledem k nízké HP a nejlepší strategii, která přichází s Pusat (hit a run), zdůraznit Srdce, Motýla, Vrtačku a dvojité kolo. Srdce vám pomůže zůstat naživu déleproti těm, kteří používají kamikaze a motýla. Použitím motýla a vrtačky můžete zefektivnit překvapivé a nečekané útoky. A zvýšení rychlosti dvojitým kolem vám může pomoci ještě snadněji utéct (protože získáte větší podporu díky vyšší základní rychlosti a ještě více zvýšíte již svou velkou rychlost). Nedoporučuji vybírat cíle s vysokým HP a štíty, protože to může trvat dlouho, než je zničíte kvůli jejich odolnosti, možnostem opravování. Jděte na ty nejslabší a uvědomte si rychlé lodě poblíž! Hodně štěstí, k poražení Tartaruse ...  Celkově

  Dražba: nelze dražit
  Montáž : nelze sestavit
  Lze ji obdržet jako odměnu za dokončení brány Kuiper
  Cena v obchodě 250 000 U
  Ohledně NPC, může to vypadat jako špatná volba kvůli nízkému HP a štítu a absenci speciálních schopností, ale vysoká rychlost vám může pomoci vyhnout se většině střel od NPC a vysoké škody vám také pomohou rychle je zničit. Nejlepší věc je, že stále máte 444 rychlostí na vaší těžké konfiguraci , takže se můžete rychle přesunout od jednoho NPC k druhému, aniž byste museli neustále přepínat na rychlejší konfiguraci a hledali další. Nicméně, pokud jdete proti silnějším a přesnějším NPC (jako jsou Cubikon nebo Uberkristallon), je už lepší volba volit silnější lodě.
  Ohledně PVP- doufám že pochopíte, proč bylo obtížné hrát proti této lodi. Do určité míry bych ji nazval OP, obzvláště proti novým hráčům, neboť její vysoká rychlost jí dávala vysokou šanci odletět z boje a bylo těžké ji zničit i s loděmi mnohem silnějšími, protože s ní nestačily udržet krok. Naštěstí od té doby, co se objevil Tartarus, zdá se, že éra Pusat skončila.

  GOLIATH

  [​IMG]
  rychlost300 – 540 ; 567 dvojité kolo
  Cargo1.500
  Lasery15
  Generátoy15
  HP256000
  Extra3
  Goliath je považován za jednu z nejsilnějších základních lodí ze všech s 15 lasery na lodi, nejlepším vybavením a palebnou silou (s pasivními bonusy na lodích Enforcer a Surgeon), má téměř skutečně nejvyšší palebnou sílu (těsně pod Cyborgem). Zvýšené HP 306K s PP, 367K s formací Srdce /Motýl, 440K s plnými letouny s desingem Hercules a ohromující 528K se doubleboosterem(G – Centaur 581K a G - Saturn dokonce 634K HP).
  Jeho nevýhodou je jen nižší rychlost a nedostatek schopností, což může být nahrazeno dřívějšími skill designy které jsou již považované za samostatné lodě(samozřejmě na bázi loďě Goliath , jediný rozdíl je pasivní bonus a skill). Celkově je Goliath se speciálním skillem považován za jednu z nejlepších lodí , ale ke skillům se dostaneme později.


  Formace a configurace:
  Pozitivum Goliatha spočívá v tom, že může používat téměř jakoukoli formaci letounů, aniž by se dostal do nějakých větších problémů. Chcete-li kompenzovat nedostatek opravných schopností, můžete použít formaci Diamant, která vám umožní opravit 1% štít aktivní konfigurace za sekundu (fungující i při souboji). Samozřejmě nevýhodou můžebýt snížení HP o 30% (214K s PP v základu bez letounů Hercules). Můžete být zranitelnější pro hráče na formaci Motýl, ale proti NPC to může být poměrně dobrá volba.
  Pokud budeme hrát na nejvyšší možné HP (což je asi 634 522 s designem '' Saturn ''), útok na sebevražednou konfiguraci může být dobré pro zničení lodí, které mají nižší HP. Nezapomeňte vsak, že můžete být snadno dohnáni loděmi Spearhead, Vengeance, Pusat a zejména Tartarus.
  Formace Vrtačka může být také dobrá, protože čím větší škody soupeři uštědříte, tím lépe pro vás. Je dobrá pro překvapivé útoky, kdy hraje roli kolik poškození soupeři rozdáte, než vás vůbec stačí nakliknout a zahájit protiútok.
  Dostáváme se k Formaci kruh. Ta je používána většinou hráčů na začátku boje kvůli masivnímu zvýšení štítu. Když ztratí dostatek štítu, přecházejí na další formace s nižším navýšením štítů, takže se zdá, že mají novou konfiguraci. Může to být opravdu užitečné, což vám umožní vydržet mnohem více škod. Buďte však opatrní na vaše HP, můžete jej ztratit mnohem dříve než vaše štíty. Takže pozor na protihráče kteří používají formaci Motýl! Nezapomeňte také, že ztratíte velkou část vaší palebné síly a určitou rychlost.
  Obecně bych vám vždy doporučil, abyste sledovali své HP, nepouštějte neustále formaci Kruh, pokud nemáte boostery nebo Goliath Solace / Saturn. V tomto případě by bylo lepší použít formaci Srdce/Motýl na soupeře kteří také nemají Solace / Saturn, když používají Kruh. S dostatečným množstvím HP (> 400-500K) neváhejte použít Kruh, Nůžky a Vrtačku (nejlépe v tomto pořadí).


  Dodatečné informace
  Dražba 10 000 kreditů
  Goliath nabízí široký sortiment variant na základech lodě Goliath, které přidávají 10% SHD k 10% cti, zkušenostem nebo dalším společným kombinacím, což může být velmi užitečné. V této době jsou to již samostatné loďě a jdou vydražit poslední dobou také klidně i za 10 000 kreditů , mnohé lodě ze zakladu Goliath jsou dostupné i v montáži.
  Cena v obchodě 50 000 U (v podstatě zbytečnost kupovat za U)
  Extra je také v pořádku, a pokud skombinujete konfigurace, můžete být schopni se vybavit velkým božstvím CPU. Pamatujte však na to, že to není rychlá loď, dokonce i v případě verze Surgeon můžete dosáhnout pouze maximální rychlosti 552 (Bez formace Dvojité kolo). Lodě Tartarus se mohou stát obtížným soupeřem, protože se disponují také slušným poškozením, mají o trochu více HP, slušné štíty a mohou vás na mapě snadno dohonit.


  Celkově
  Velmi solidní kombinace, levná a dobrá loď i pro začátečníky, pokud máte dostatek nejlepších generátorů rychlosti (SGN3-7900).
  Hráči: BOSS, obzvláště pro sólový lov se skill Goliathy
  NPC: Závisí na vašich dovednostech, pokud umíte točit NPC , dobrá valoba , pokud jste líní, při dobrém vybavení můžete ničit NPC z místa ale to už je lepší použít Aegis nebo Citadel s formací diamant.

  SOLACE
  [​IMG]
  Pasivní bonus: + 10% štít
  Solace má pěkný vzhledový desing a nyní tak trochu '' průměrnou '' schopnost, která vám umožní okamžitě opravit vaše stávající HP a HP ostatních členů skupiny. Oprava HP zní dobře, ale nebýt jména a pěkného vzhledu , ani bych tento design nijak extra nedoporučoval... pojďme se tedy podívat na hodnocení jeho schopnosti

  Okamžitá nanooprava

  Tato schopnost vám okamžitě opraví 35% aktuálního maximálního HP a 15% aktuálního maximálního HP členů skupiny. V závislosti na designu letounů, formacích a dvojitých boosterech budete opraveni v jediném okamžiku. Před spustěním opravy se snažte nastavit si co nejlepší konfiguraci pro opravu (Formace Srdce /Motýl, set Herkulů na letounech a přinejlepším i dvojité boostery) čím vyšší HP, tím více se opravíte. To samé platí pro členy skupiny , proto doporučuji komunikaci :). Je také dobré mít ve skupině lodě se spoustou HP (Citadel, Aegis, Goliath), aby se zmaximalizovala celková oprava HP. To se může hodit právě při obraně základny pomocí Citadel . Nezapomeňte, schopnost opraví členy skupiny jen na stejné mapě jako jste vy , ne na jiné! Pozitivním bodem je, že schopnost nelze nijak zrušit na rozdíl od schopnosti Aegis nebo Hammerclaw. Ochlazování trvá 90 sekund bez Boosterů na ochlazování.

  Hlavním problémem u této schopnosti může být to, že maximální možná oprava vás nezachrání před momentálním poškozením které vám soupeř uštědří (doba je zlá :)) .Samozřejmě že jsou situace , kdy může být schopnost velice užitečná , například pokud máte málo HP ale mnoho štítů. Při srovnání s ostatními dovednostmi se ale zdá tato dovednost trochu podprůměrná. Měly by se zvýšit opravy na nejméně 75% a možná až 100% HP (Poznámka autora , nemyslím si že by to bylo dobré) . Nicméně s dvojitými boostery už je to samozřejmě jiná muzika. A skupinka 3 a více Solace? Já bych řekl pohádka ne?

  Celkově

  Cena na aukci : 300- 600 Mega kreditů + sestavitelný v montáži (10x Vysokofrekvenční kabel ; 1x Mikrotranzistor ; 8x Nanokondenzátor)
  Cena v obchodě 250 000 U
  Lepší než nic, ale řekl bych, že každý jiný typ lodě se schopností na základě Goliath je lepší volbou.
  Skupiny : skoro nesmrtelnost? :)
  Hráči: Pravděpodobně nejlepší pro opravy po napadení nepřítelem na Motýlu , útoku Kamikaze , nebo výbuchu min
  NPC: Snad jen při dvojitých boosterech , jinak bych na farmení nedoporučoval – co když zrovna budete potřebovat schopnost pro PVP?

  VENOM

  [​IMG]
  Pasivní bonus: + 5% poškození
  Nyní když porovnáme Venom se Solace, je Venom mnohem zajímavější loď, protože má jedinečnou schopnost, která je často podceňována mnoha hráči, přitom je velmi nebezpečná. Pasivní schopnost potěší, a pokud skombinujete schopnost s formací Motýl a Kamikaze, můžete snadno zabít soupeře dříve, než mu zničíte jeho štíty.

  Singularita
  Když aktivujete tuto schopnost, okamžitě začne „nahlodávat“ přímo HP vašeho soupeře při základním poškození 1500 a navyšování o 200 za každou sekundu při konečném poškození 8500 (schopnost trvá 35 sekund).
  Škoda, kterou schopnost způsobí během svého trvání, je dohromady 175 000 poškození HP.
  Cooldown činí 120 sekund

  Určitě má tato schopnost velké pozitivum , jelikož se hodí jak na NPC tak i PVP celkem bez probému. Řekněte , kde na mapě uděláte navíc 175 000 DMG , přímo do soupeřových HP téměř za nic? A pokud použijete formaci Motýl a Kamikazi, jak bylo napsáno výše, můžou HP nepřítele mizet mnohem rychleji. Ještě výhodnější může být používání Singularity v GG , kde mají některá NPC nižší absorpci štítu.Další pozitivum je , že i když vy se můžete opodál opravovat , nepřítel je stále poškozován , což je pro vás další výhoda.

  Samozřejmě nejlepším plusem je, že má nekonečný dosah, dokud nepřítel bude na mapě, bude stále poškozován. To je obzvláště efektivní proti rychlejším nepřátelům bez EMP, jež můžete stále poškozovat i když jste mimo dosah. Výborné je spustit singularitu na cíle jenž se snaží utéct s minimem HP.

  Jedna z nevýhod je ta , že DMG kterou způsobíte singularitou má ze začátku pouze základ a pomalu se zvyšuje , takže abyste uštědřili vyšší škody , chce to čas. Problém je, že většina bojů PVP netrvá tak dlouho aby schopnost dosáhla plného potenciálu.
  Pro spuštění schopnosti musíte být v dosahu a nemůžete ji použít, pokud je váš nepřítel v zóně neútočení.

  Snad největší negativum pro singularitu jsou impulsy EMP a JAMX , dále se schopnost zruší po proskočeni portálem.Pozor na překliknutí na jiný cíl – to rovněž schopnost ruší.
  Singularita je nyní už také tak trochu „průměrná“ schopnost , jelikož je překonána Singularitou z lodě Cyborg která má mnohem vyšší potenciál poškození.

  Celkově
  Dražba : 300 Mega – 1,6MLD kreditů + sestavitelný v montáži 10x Vysokofrekvenční kabel ; 1x Mikrotranzistor ; 8x Nanokondenzátor
  Venom je také možné získat po dokončení brány Kuiper
  Cena v obchodě 250 000 U
  Mám pocit, že Venom je o něco lepší než loď Solace , ale snad jen kvůli tomu , že jeho schopnost je o něco užitečnější proti NPC , jinak bych opět doporučoval jiné lodě s lepšími schopnostmi.
  Hráči: Opravdu záleží na tom si uvědomit , zda bude spuštění schopnosti užitečné , nebo zcela k ničemu. Snažte se ho použít až když váš soupeř aktivuje EMP , pak budete moci využít co nejvyšší potenciál schopnosti. Rozmyslete si spuštění schopnosti proti lodím určeným pro skupiny (Citadel, Aegis, Spearhead), neboť mohou zrušit schopnost , vyvážit poškození opravou , nebo mají dostatečně vysoké HP, které je před singularitou dokáže ochránit .

  S NPC je to naprosto odlišná situace, protože nemohou skákat nehází EMP – vždy využijete potenciál schopnosti. Buď NPC zemře , nebo alespoň obdrží dodatečné poškození což je výhoda.Tím samým problémem se můžete zabývat pokud jsou tyto lodě nablízku vámi napadenému soupeři - stejný efekt. Jelikož NPC nedokážou opravit své HP (kromě Cubikona) můžete je ničit bez jediného laserového zásahu.

  DIMINISHER

  [​IMG]
  Pasivní bonus: + 5% poškození

  Diminsher je další další loď s útočnou schopností. Na rozdíl od Venoma je jeho schopnost mnohem silnější co se týče škod – ty můžete způsobit mnohem vyšší. Je třeba poznamenat, že na rozdíl od Venomu má Diminsher schopnost vliv pro změnu jen na nepřátelský štít a také po ukončení nevýhodu pro vaši loď
  Oslabení štítu
  Tato schopnost vám přidá o 50% více škod na nepřátelský štít po dobu 15 sekund. Všechny škody které jdou do štítů soupeře, jsou nyní násobeny hodnotou x 1,5 což vám pomůže snížit soupeřovy štíty na minimum a dostat se rychle přímo na jeho HP.
  [​IMG]
  Zde můžete vidět teoretickou DMG , kterou dokáže Diminisher na konfiguraci plné laserů, na letounech s Havocy, vrtačkou a boostery způsobit a můžete ji vynásobit x 1,5 což způsobuje schopnost.Celkem tedy můžete čistě jen lasery a raketami způsobit DMG při mixu bílá +RSB cca 350K.
  Dalším menším plusem je pro Diminishera fakt , že jeho schopnost nezruší klasický EMP impuls. To znamená, že vaše schopnost bude pokračovat i bez zaměřeného nepřítele,stačí jej jej opět začít střílet a schopnost pokračuje dál. Doba ochlazení trvá 90 sekund.

  Schopnost se může zdát lepší než je třeba u Venoma , ale i tato schopnost má své nevýhody
  Tou nejzásadnější je určitě fakt , že musíte počítat s tím , že po ukončení schopnosti vám klesne momentální množství štítů na používané konfiguraci o 30%. Sice to můžete například vyřešit tím, že přepnete ke konci schopnosti na konfiguraci bez štítů, ale nemusí to být dobrý nápad.

  Nepříjemností pro vás může být také soupeř(naštěstí jich moc není), který spustí HI-TECH "Obnova štítu" -> budete rázem bez schopnosti a o 30% štítů slabší.
  O schopnost vás může připravit použití impulsu JAMX
  Dalším negativem je, že pokud vám nepřítel uteče z dostřelu , nezpůsobujete žádné poškození , aktivovaná schopnost bude tedy úplně zbytečná.

  Dalo by se říct , že nejlepší pro soupeře je při aktivní schopnosti prostě uletět a pokud ho budete chtít dohnat , budete muset přepnout na slabší konfiguraci a přijdete o značnou část bonusového poškození.
  Další věcí na zvážení je fakt , že se sice zvýší DMG do nepřátelského štítu o 50%, ale poškození které jde přímo na konstrukci zůstává neměnné
  Příklad :
  -------------------------------------------------- -------------------------------------
  Základní poškození : 100K
  Poškození s aktivní schopností a 100% absorpcí štítu: 150K
  Absorpce štítu nepřítele (příklad): 80%
  ->
  100K x 0,8 = 80K, poškození jdoucí do štítu, které bude posíleno
  Poškození s aktivní schopností při 80% absorpci štítu nepřítele: 80K +50% -> 120K
  100K x 0,2 = 20K, poškození jdoucí do HP, zůstává neměnné
  Výsledkem tedy bude, že uvidíte poškození 140K , přičemž pouze 20k jde do HP (120+20)
  -------------------------------------------------- -------------------------------------
  Takže škoda záleží na tom, jaké jsou vaše hodnoty pronikání do štítů nepřítele, nebo soupeřova absorpce štítů. Proto se pokuste používat formace, které vám snižují pronikání štítu nepřítele. Pokud má váš soupeř plné štíty , je pro vás velkou výhodou formace Nůžky. Formace vrtačka je také možná alternativa, ale snížení rychlosti vám může způsobit potíže. Formace Motýl rozhodně není dobrá volba , neboť přijdete o velkou část bonusového poškození.
  Celkově
  Dražba : 200 – 750 M kreditů + sestavitelný v montáži (10x Vysokofrekvenční kabel ; 1x Mikrotranzistor ; 8x Nanokondenzátor)
  Cena v obchodě 250 000 U

  PVP: řekl bych že schopnost oslabení štítu je mnohem lepší než u lodě Venom. Pokud budete používat schopnost správně , nemusíte řešit oslabení vašeho štítu o 30% , neboť boj může být rozhodnut dříve než o ně přijdete. Plusem je imunita schopnosti proti EMP soupeře. Oproti Venomu nemusíte čekat než naskočí vysoké škody – udělíte je ihned po aktivaci.

  NPC: Řekl bych, že i tady je schopnost mnohem lepší než singularita. Spuštěním schopnosti se rychleji dostanete na HP vetřelců , což vám při farmení může ušetřit dost munice , jen pozor na snížení štítů. V bráně má možná singularita lepší využití než oslabení štítů , ale využití se tam také najde J

  Diminisher s Venomem , jako dvě útočné lodě na základě Goliatha jsou prakticky úplně odlišné co se týče schopností , přitom jsou si navzájem velmi vyvážené. Samozřejmě ne každý pilot je stejný, proto jsou tu lodě , které umí ničit přímo HP nebo štíty .

  SPECTRUM
  [​IMG]
  Pasivní bonus: + 10% štít
  Spektrum je jednou z dvou lodí třídy goliath s aktivní obrannou schopností. Spectrum je vybaven schopností , která výrazně snižuje poškození soupeře na úkor snížení i vaší palebné síly. Síla této schopnosti umožňuje vydržet útoky několika lodí najednou , nebo se z boje dostat úplně.

  Rozkladný štít

  Tato schopnost kompletně snižuje poškození laseru o 70%, přičemž snižuje i vaše poškození laseru o 45%. Zde je příklad síly této schopnosti:
  -------------------------------------------------- -------------------------------------

  306K HP
  500K štít
  Celkem 806K
  100% absorpce štítů
  Snížení laserového poškození o 70% od soupeře znamená , že od soupeře obdržíte pouze 30% jeho momentálního laserového poškození.
  Pokud vás tedy bude chtít sestřelit , musí vynaložit zhruba trojnásobné poškození .
  Pro výpočet potřebného poškození sečtěte vaše HP a štíty a dělte 0,3
  Pokud budeme vycházet z příkladu HP a štítů výše , bude potřebné poškození následovné:
  806 000/0,3 = 2 686 667
  To znamená , že aby vás soupeř porazil , musí do vás nastřílet přes 2,6 milionu laserového poškození
  A to je příklad při pouhých 500 000 štítech na jedné konfiguraci….

  -------------------------------------------------- -------------------------------------

  Jen si představte o kolik škod navíc byste vydrželi přidáním více štítů…. Myšlenka této schopnosti je zřejmá - vydržet co nejdéle. Schopnost trvá 15 sekund, doba ochlazování pro další spuštění je 180 sekund. Teď se podívejme na nevýhody.

  Snad ta největší nevýhoda je pro lehkou kompenzaci -45% vlastního laserového poškození. To znamená , že budete muset také vynaložit vyšší škody nepříteli , oproti němu ale „JEN“ téměř dvojnásobné.

  Schopnost , která může být zrušena impulsem JAMX

  Za druhé , jak jste si všimli , všude připisuji nebo zdůrazňuji , že se snižuje pouze poškození laserem, tzn že poškození minami, raketometem, raketami a PET kamikaze bude mít stejné hodnoty, takže pokud nebudete opatrní, můžete zemřít i při spuštěné schopnosti. To samé platí i pro vaše snížené poškození, proto si dejte pozor na hráče , kteří proti vám používají formace především ke zvýšení poškození raketami

  Doporučuji si hlídat si své HP , nejlépe formací Krab v kombinaci s použitím SAB munice , PLD raket a SAB helstorm raket. Samozřejmě budete pomalejší , ale sáním štítů se vám vykompenzují , možná i navrátí ztracené štíty . Je to nejlepší prevence před ztrátou HP , občas na to lidé při zapnuté schopnosti zapomenou a doplatí na to.
  Proto je také formace Motýl dobře použitelná proti Spectrumům se zapnutou schopností.

  Pokud utíkáte po PVP , snažte se vyhnout útokům a skočit portálem , nebo mít připravené skokové CPU na domací mapu.Nebo se dejte do dlouhého boje :).

  Pokud se rozhodnete bojovat , začněte formací s dobrými štíty i HP . Nezapomeňte však na správné přepínání formací během boje , abyste zbytečně brzy nepřepínali formace , které vám uberou velké množství štítů nebo HP. Počítejte s tím že každá hodnota štítu/HP , kterou ztratíte zbytečným přepnutím vás mohla mnohem déle ochránit

  Celkově

  Dražba : 300M – 1MLD + sestavitelný v montáži (10x Vysokofrekvenční kabel ; 1x Mikrotranzistor ; 8x Nanokondenzátor)
  Cena v obchodě 250 000 U

  Hráči: Dobré na této schopnosti je to , že ji lze použít obranným způsobem a v rámci možností i útočným. A skutečnost, že i pod útokem budete mít o 30% vyšší poškození než útočník vám může dát dokonce výhodu. Skvělá loď pro hromadné souboje a útoky na CBS. Ve srovnání s ostatními schopnostmi málo nedostatků.

  NPC: Schopnost , která se dá použít například na velká nebo velmi přesná NPC jako jsou Uber nebo Cubikoni , popřípadě do pirátských map . Opět si musíte položit otázku , zda použijete schopnost , když nevíte , kdy na vás kdo vyskočí.

  SENTINEL
  [​IMG]
  Pasivní bonus: + 10% štít
  Sentinel má schopnost zaměřenou na obranu podobně , jako Spectrum . Jediným rozdílem je , že oproti Spectrumu má o něco nižší a jinak řešenou obranu , ale pro změnu žádný postih na vlastním poškození. Existují však některé další nevýhody, které brzdí tento design.

  Pevnost

  Pevnost, nezaměňujte prosím s jinou schopností - „Opevnení“ , která patří lodi Citadel - umožňuje Sentinelu redukovat škody které vám způsobuje soupeř o 30% a přitom nepřichází o žádné své poškození .
  Schopnost je nejvýhodnější spustit ihned při počátku souboje , kdy můžete získat mírnou výhodu. Určitě ve srovnání se Spectrumem a jeho 80%ní ochranou může vypadat Sentinelových 30% jako slabá schopnost , ale při dobrém použití formací letounů a slušným poškozením můžete být pro nepřítele tvrdý oříšek.

  Zde je příklad při použití schopnosti se stejnými hodnotami štítů a HP na lodi jako v příkladu na lodi Spectrum , nyní ale s 30%ní obrannou schopností :
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  306K HP
  500K štít
  Celkem 806K
  100% absorpce štítů
  + 30% odolnost proti poškození POUZE DO ŠTÍTU znamená, že pouze 500K je děleno 0,7.
  500 000 : 0,7 = 714,285
  To znamená, že můžete vydržet škody asi 1.020.285 (714 285 štíty + 306 000 HP).
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Může to vypadat jako slabá obranná schopnost , ale pozor , vám při schopnosti zůstane normální poškození!

  Kromě toho, i když máte štíty, snížení poškození se počítá pouze pro vaše štíty. To znamená, že musíte být na pozoru proti soupeřům, kteří používají formaci motýl a kamikazi proti vám.

  Další rada je , abyste nepoužívali Instashield nebo EMP, pokud je tato schopnost aktivní. Je zbytečné pouštět ISH a EMP při spuštěné schopnosti , která snižuje škody od nepřítele , lepší je ISH/EMP spustit až po ukončení schopnosti , čímž se můžete částečně chránit , než vám doběhne cooldown a opět profitovat z nově nabité schopnosti.

  Bohužel, stejně jako u všech ostatních schopností i tato má určité nevýhody.

  Strašákem pro vás samozřejmě může být trvání schopnosti – pouhých 10 sekund , ale čas na ochlazení je také nízký , pouze 20 sekund (kupte cooldown boostery a budete ochlazovat pouze 10s ). To vám umožní schopnost pustit několikrát v boji , pokud máte dostatek štítů.

  Tato schopnost dle mého není určena k útěku na port , za 10 sekund vám skončí a budou šance opět vyrovnané. Dále není schopnost určena k tomu aby vydržela škody od více lodí najednou , za 10 sekund vám 5 lodí štíty stejně rozstřílí.

  Celkově


  Dražba: 200M -1,1 MLD + sestavitelný v montáži (3 x Prismatická patice ; 4x Hybridní procesor)
  Cena v obchodě 250 000 U

  Mám pocit, že schopnost je dobrá, ale mohla by být o něco lepší. Porovnáme-li to s rozkladným štítem schopnosti Spectrumu, trvání je příliš krátké. Dalo by se říct, že schopnost se více zaměřuje na útok a proto by neměla trvat tak dlouho, ale je pravda , že schopnost Spectrumu může být za určitých okolností také použita na útok.

  Je pravda , že rozdíl v příchozích a odchozích škodách jak u rozkladného štítu, tak u pevnosti je 30%. Nicméně, schopnost pevnost trvá jen 10 sekund a funguje pouze pro vaše štíty. I když vezmeme v potaz, že v boji můžete využít schopnost Pevnost několikrát, zdá se že to prostě není dost silné. Například delší trvání schopnosti (20-30 seknud) s o něco vyšším cooldownem by byla možná lepší alternativa.

  Pokud jde o NPC, použití může být podobné dilema jako u ostatních lodí s obrannou schopností(použít a bát se že ji budete potřebovat na PVP?). Na jednu stranu můžete ničit NPC které na vás útočí se sníženými škodami bez ztráty těch vašich , ale na těch 10 sekund to ani výhoda být nemusí.

  SPEARHEAD
  [​IMG]
  Rychlost370-588; dvojité kolo 618
  Cargo500
  Lasery5
  Generátory12
  HP100 000
  Extra2
  Pasivní bonus: Default bez bonusu ; Veteran +5% BZ, +5% čest ; Elite +5% DMG

  Spearhead je loď, která je klasifikována jako průzkumník. Tak co to znamená? V podstatě:

  - vysoká rychlost
  - rekonstrukční schopnosti
  - extrémně nízké zásahy
  - extrémně nízká palebná síla
  - extrémně nízký náklad, nízké množství doplňků

  S rychlostí 588 je jednou z nejrychlejších lodí ve hře. Nízké množství životů(150K s pilotem, 180K se srdcem / motýlem, 216K s herkuly a jen 257K s dvojitými boostery na HP) a zejména nízkým množstvím laserů (5) může být velmi obtížné hledat a zdolat nepřítele. Z tohoto důvodu je málokdy používán. I když spearhead dokáže být užitečný, většina hráčů ho nemusí používat dlouho, než poznají nízký potenciál, který tato loď má.

  Schopnosti

  Označení cíle

  Tato schopnost umožňuje označit nepřátele červeným křížem. Označení bude viditelné pro všechny členy skupiny jako červený bod na minimapě a když jsou blízko označené lodě. Zobrazuje také zamaskované cíle křížkem přímo v mapě, takže členové skupiny mohou velmi snadno zaměřit soupeře. V neposlední řadě dochází k určitým bonusovým škodám. Je třeba poznamenat, že tato schopnost může být použita v Zonách neútočení, i když je možné je použít pouze na nepřátelsk lodě (včetně válek).

  Označení cíle může být užitečné když víte, kde je právě nepřítel. Díky tomu, že schopnost trvá 15 sekund můžete kdykoliv lehce zaměřit nepřítele a zničit jej.
  Bonusová škoda je určitě nevýrazná (ačkoli nikdy nebyla odhalena, předpokládá se, že méně než 5%).

  Označení cíle je zajímavá schopnost, ale protože schopnost může být zrušena EMP, může být také zbytečná. Je škoda , že Spearhead nezíská nic za označení cíle, pokud označený cíl sestřelí někdo jiný(něco jako bonus za podíl na sestřelu). Díky bohu je cooldown jen 30 sekund.

  Ultramaskování
  Na rozdíl od "označení cíle" může být schopnost "Ultramaskování" skvělou schopností, neboť jste absolutně zamaskovaní (dokonce i na minimapě). Tímto způsobem můžete odstřelovat soupeře, nepozorovaně prohledávat oblasti a skrývat se před NPC či nepřáteli.

  Dokud je tato schopnost aktivní, nemůžete být zaměřeni a lidé, kteří vás dříve zaměřili ztratí zaměření , neuvidí vás ani na minimapě a nebudou vás moci střílet. Schopnost rovněž nedeaktivuje průlet paládiovým polem nebo blízký průlet kolem Hitaca a Demanera. Může být také použita na libovolné mapě, včetně UBA a Galaxy Gates.

  Mějte však na paměti , že tato schopnost nemůže být použita, pokud jste napadeni nebo útočíte. Pokud jste byli napadeni nebo jste útočili, musíte počkat 10 sekund, než znovu aktivujete schopnost. Neexistuje zde žádné zpoždění - v okamžiku, kdy vás nepřítel nastřelí, schopnost bude okamžitě nemožné aktivovat(zešedne).

  Navzdory skutečnosti, že bonusy které tato schopnost poskytuje jsou slušné, poměr trvání vs cooldown může být určitou brzdou při rozmýšlení , zda schopnost spustit. S trváním 30 sekund nemusíte mít vůbec čas něco stihnout a 6minutový cooldown vás přinutí používat shopnost pouze tehdy, kdy je to opravdu nutné.

  Kromě doběhnutí schopnosti může být ultramaskování zrušeno také impulsem JAMX nepřítele, sebráním předmětů,EMP minami a dokonce i nepřítelovým EMP. Jak již bylo řečeno, schopnost může být použita v paládiu, aniž by byla zrušena a blízko Hitaca nebo Demanera.

  Pamatujte si že sebráním boxu bude schopnost okamžitě ukončena. Také nezapomeňte že lidé, kteří si vás zaměřili ještě předtím, než jste aktivovali tuto schopnost, budou schopni vás opět vidět poté, co schopnost skončí. Totéž platí, pokud jste je také zaměřili, takže buďte opatrní!

  V neposlední řadě máte-li aktivní standartní maskování a aktivujete tuto schopnost, po ukončení schopnosti ztratíte pouze výhody ultramaskování - pokud neútočíte, nejste zasaženi EMP, EMP minou apod. maskování nebude odstraněno. Nejsem si jistý, jestli má JAMX stejný efekt.

  JAMX

  JAMX je velmi zajímavá schopnost v tom, že neposkytuje žádné přímé bonusy Spearhead. Místo toho se zaměřuje na rušení schopností svých nepřátel.
  Jakmile aktivujete schopnost, nepřátelé(včetně válek), nebudou schopni využít své schopnosti po dobu 5 sekund. Všechny schopnosti, které budou spuštěné při aktivaci schopnosti okamžitě skončí a musí počkat na úplné nabití , než je budou moci znovu použít. Proto je lepší rušit nepřátelské schopnosti až po jejich aktivování.
  Všimněte si však, že některé schopnosti (například "okamžitá nanooprava") mají tak krátkou dobu trvání že je nemožné je zrušit po jejich aktivaci. Toto platí i pro schopnost Mimesis Fázový posun.

  Uvědomte si také, že proti JAMXu nemůžete čelit jiným JAMXem jen můžete dočasně zablokovat jiný JAMX, pokud nebyl aktivován. .
  Bohužel, omezení zde nekončí, nepřátelská loď musí být v dosahu, když spustíte JAMX. Pokud tomu tak není, vaše schopnost nebude mít žádný účinek, dokonce ani když vásnepřátelská loď míjí během 5 sekund trvání JAMX.

  Nejdůležitější : Schopnosti Diminsera , Venoma nebo Cyborga můžete zrušit pouze pokud jste blízko lodi, která je spustí, ne pokud jste v blízkosti lodi, která je postižena. pamatujte, že pokud i přátelská loď použije na vás "Singularitu" nebo "Oslabení štítů", JAMX je skutečně zruší za předpokladu, že jste v dosahu přátelské lodi.
  Na závěr : Je 50% šance, že vaše maskování (jak ultramask, tak normální) je odstraněno při použití této schopnosti.

  Ok, existují určité nevýhody, ale nic důležitého že? Bohužel, zatímco je JAMX velmi efektivní, má jeden z nejdelších cooldownů ze všech schopností (2 minuty a 55 sekund). Tartarus, Aegis a většina dovednostních lodí, jako je Solace, mohou využívat své schopnosti několikrát během doby , kdy vy můžete použít JAMX pouze jednou. Uvědomte si to a zaměřte se na opravdu silné schopnosti (Spectrum, Tartarus a Cyborg). Pokud tak učiníte, opravdu pomůžete vašemu týmu, protože v současné době jsou k dispozici nejmocnější lodě, a to především kvůli jejich schopnostem! Pokud se na to podíváte z té druhé stránky, máte schopnost v jedné z nejslabších lodí, která může vypnout schopnosti těch nejsilnějších.


  Průzkum
  Schopnost "Průzkum" je vynikající, jednoduchá a velmi účinná schopnost, která zdvojnásobuje váš dohled na minimapě! Zvláště je schopnost užitečná tím, že nyní můžete vidět oblast kterou jste neprolétli a přitom nejste odhaleni soupeřovým radarem kvůli jeho menšímu dosahu. Malou nepříznivou stránkou by mohlo být nebezpečí, kdy se objeví mnoho cílů, například během Crazycubikona. Bohužel, zvýšený radarový rozsah nefunguje pro vašeho P.E.T.a.

  Trvání schopnosti trvá 30 sekund , cooldown 90 sekund.

  Formace a konfigurace

  Pokud jde o fornace, nemáte moc na výběr. Zvláště klín a diamant pro vás mohou být špatná volba, protože snižují vaše životy na 120K (klín) a 105K (diamant), se současně připočítanými 50K HP z profilu pilota. To také znamená, že jste extrémně zranitelní vůči hráčům, kteří používají útoky přes formaci Motýl a používají kamikazi.

  Formace Kruh také není nejlepší volba, protože vaše životy mohou být zničeny dříve, než vaše štíty. Nejlepším řešením je standartně používat formaci srdce a poté přepnínat na motýla při boji. Pokud se nevrháte na slabší , či poničené soupeře , sebevražedná konfigurace pro tuto loď rozhodně nebude nejlepší volba.

  Když utíkáte, zkuste použít při jízdě formaci "dvojité kolo“, díky ktéré budete bezkonkurenčně patřit mezi nejrychlejší lodě. Současně můžete použít funkci JAMX pro vypnutí schopnosti Tartaruse. Bez rychlostního boostu bude Tartarus mít pouze základní rychlost 444, takže je tak pomalý, že můžete být stejně rychlí , i když nebudete mít v konfiguraci žádné pohony. Trolling může začít.


  Dodatečné informace
  Stejně jako u většiny slabších lodí, nízké množství nákladu a extra je nepříjemné, protože často nemůžete vybavit všechny důležité věci. Malým plusem může být , že Spearhead má překvapivě slušné množství generátorů, ale kvůli vašim nízkým životům to pravděpodobně nebude moc pomáhat.

  Naštěstí je loď levná, od druhu spearhead přes veterán až po elite se ceny pohybují od 5 Mil. do 240Mil. kreditů a proto není vůbec žádný důvod kupovat ji za udium.
  Elite verzi lze také získat jako odměnu za dokončení brány Kuiper
  Ceny verzí Spearhead classic , Veteran a Elite v obchodě : 45 000 U , 100 000 U , 200 000 U
  Nelze ji vyrobit v montáži.
  Nicméně, pamatujte , že spearhead je sekundární loď; jsou určitě jiné lodě , které by měly mít přednost před nákupem této lodi. Pokud se ji rozhodnete koupit, doporučuji abyste si hned koupili Spearhead Elite.


  Celkově

  Jak bylo řečeno, Spearhead není příliš dobrá loď. Hlavním problémem je, že mu chybí od každého něco; nízké BŽ, nízké štíty, nízká palebná síla, dlouhé cooldowny a neefektivní schopnosti pokulhávající za ostatními. Zejména BŽ, rychlost a schopnosti jsou velkým problémem. Spearhead nebyl nikdy navržen jako konkurenceschopná loď, ale spíše jako podpůrná loď. Bohužel současné statistiky pokročily tak, že jeho schopnosti již nemohou být uspokojivé ani pro tento účel. Jak již bylo řečeno, není žádný důvod dávat přednost této lodi před Goliathem nebo Tartarusem. Zvlášť ne proti NPC.

  Když přijde na koupi této lodi, měli by ji okamžitě vynechat noví hráči(lehká kořist , žádný užitek). Pokročilí hráči by ho měli používat jen pro věci, jako je například spaceball, a možná i pro některé její schopnosti

  AEGIS
  [​IMG]
  Rychlost300-540; dvojité kolo 567
  Cargo2000
  Lasery10
  Generátory15
  HP275 000
  Extra3
  Aegis je jedna ze tří lodí s léčebnými schopnostmi (další jsou Solace a Hammerclaw). Vzhledem k tomu, že Aegis je navržena jako podpůrná opravárenská loď, má některé z nejlepších schopností opravit / léčit. Je to velmi dobrá loď, která má mnoho využití. Od farmení Cubiconů a UberNPC až po PVP souboje či obranu KBS. Darkorbit je jedna z mála her, ve které je "Medik" ve skutečnosti silná třída.


  Obecné poznámky ke všem léčebným schopnostem

  Oprava vás a oprava ostatních
  Schopnost opravit spojence a členy skupiny je rozhodně lepší , než opravovat svou vlastní loď , proto by mělo být dobrou taktikou opravovat spojence mezitím co oni bojují.


  Koho opravovat?
  Když opravujete , opravujete vždy vlastní loď a loď kterou máte zaměřenou. To znamená, že si nemusíte vybrat mezi tím oho chcete opravit. Také nemusíte mít opravovaného spojence v zaměření po celou dobu opravování.To také ale znamená , že do konce opravování můžete opravovat pouze loď kterou jste měli zaměřenou jako první , tudíž nemůžete během opravování měnit koho chcete léčit během trvání schopnosti.


  Léčivý dosah
  Všechny léčebné schopnosti mají omezenou vzdálenost po kterou můžete loď opravit. Jakmile se dostanete mimo dosah, schopnost sice bude pokračovat, ale oprava zaměřené lodi se přeruší , dokud se nedostanete na její dosah.


  Oprava spojenců, PoN
  Pokud chcete opravit někoho mimo vaši skupinu, ujistěte se že jste v klanu, se kterým máte spojenectví. Nemůžete opravit členy své firmy nebo PoN, které nejsou ve vaší skupině. Nemůžete také používat opravárenský modul k léčení cílů které nejsou ve vaší skupině, a to i v případě že s nimi máte spojenectví.  Schopnosti

  Oprava štítu

  Při opravě štítu obnovíte 15K vlastního štítu za sekundu po dobu 5 sekund (celkem 75K) a 25 000 za sekundu u člena skupiny/spojence (celkem 125 000). Tato schopnost se stává většinou nejpoužívanější, jelikož štíty mizí vždy jako první. Všimněte si, že tato schopnost je zbytečná v konfiguraci sebevraždy, protože nemůžete opravit štíty, když žádné nemáte. Proto doporučuji, abyste se na svém Aegis vždy vybavili alespoň jedním generátorem štítů, abyste mohli plně využít všech svých schopností. Celkově slušná schopnost rychlé a menší opravy.
  Cooldown také není špatný, obzvláště s boostery cooldownů.
  Nevýhodou při opravách spojence může být nedostatečný dosah , slabá oprava oproti aktuálním možnostem poškození , JAMX může schopnost zrušit.

  Oprava konstrukce
  Se schopností “Oprava konstrukce“ můžete opravit 20 000 HP za sekundu po dobu 7 sekund na vlastní lodi (celkem 140 000) nebo 40 000 lodím skupiny/spojenectví (celkových 280 000). Toto je vaše nejlepší opravná schopnost (na jednu opravovanou loď) a je opravdu užitečná pro rychlé opravy HP. Cooldown pro tuto schopnost je 90 sekund.
  Nevýhodou při opravách spojence může být nedostatečný dosah , JAMX může schopnost zrušit.

  Opravárenský modul
  Tato schopnost je nejlepším způsobem, jak obnovit HP více lodím v krátkém čase. Opravuje 20 000 vám a každému členu vaší skupiny. Modul zůstává aktivní po dobu 10 sekund, s potenciálem opravit 200 000 HP. Tato schopnost je nejužitečnější ve skupinách díky možnosti opravit všechny členy . Cooldown 2 minuty je poměrně dlouhý.
  Vhodné spíše pouze při ničení NPC , nevýhodou v PVP bojích může být potřeba držet se v blízkosti modulu. JAMX může schopnost zrušit

  Formace a konfigurace
  Aegis zvyšuje své životy na 325K HP s Profilem pilota, 390K s formací srdce, 468K s Herculy a úžasných 561K s dvojitým boosterem cooldownů.

  Současně se skvělými léčebnými schopnostmi můžete použít formaci diamant a díky tomu využít pasivní opravu štítů. Tato kombinace je skvělá pro ničení NPC, obzvláště Cubikonů a UberNPC a přestože budete mít méně HP, vaše léčebné schopnosti mohou negativitu formace vynahradit.

  Pokud máte raději vyšší škody, můžete použít formaci "vrtačka". Stejně jako u diamantové formace, můžete negativní dopad vrtačky eliminovat opravami štítů

  Nejlepší formací pro PVP by mohla být formace Kruh. Pokud máte nějakou dobrou výbavu a boostery, můžete využít některé své schopnosti více než jednou v boji, zvláště když váš nepřítel nemůže utéct (UBA). Když budete čelit tvrdému nepříteli, pokuste se používat opravu štítu co nejčastěji a pokuste se utéct z dosahu při opravě a vracet se až po doběhnutí schopnosti. A díky schopnosti opravovat HP jste v podstatě "imunní" vůči formaci Motýl :)

  Dejte si pozor na snížení rychlosti - navzdory skutečnosti že Aegis má poměrně standardní rychlost, existuje mnoho silných lodí s (mírně) vyšší základní rychlostí která jim může usnadnit útěk.

  Nezapomeňte, že pokud chcete použít tuto loď k podpoře vašich členů během PVP, musíte je zaměřit, abyste mohli použít většinu svých schopností. Kromě možnosti, že opravy budou s největší pravděpodobností příliš nízké, k pokrytí obdrženého poškození, můžete ztrácet zaměřováním spojenců čas po který byste mohli rozdávat poškození nepříteli. Proto může být aegis méně efektivní při PVP bitvách ve větších počtech.
  Možností jak neztrácet čas zaměřováním spojenců na mapě je zaměřovat spojence přímo přes okno skupiny.  Dodatečné informace
  Aegis má slušné množství doplňků a měli byste být schopni vybavit všechny potřebné předměty. Protože se můžete opravit sami, nebudete muset čekat 2 minuty než se vaše loď vrátí k plnému zdraví. V neposlední řadě vám tato loď může ušetřit množství munice, protože nebudete potřebovat SAB-100 abyste neustále opravovali své štíty.

  Bohužel se všechny výše uvedené výhody projevují také v ceně, neboť může být Aegis poměrně drahá (zejména u nových hráčů)Od druhu Aegis , přes Veterán až po elite se cena pohybuje od (50Mil. kreditů vyjímečně) cca 80 Mil kreditů až po 420 Mil. kreditů.
  Elite verzi lze také získat jako odměnu za dokončení brány Kuiper
  Ceny verzí Aegis classic , Veteran a Elite v obchodě : 80 000 U , 100 000 U , 200 000 U
  Nelze ji sestavit v montáži
  Navzdory této zdánlivě vysoké ceně bych doporučil, abyste tuto loď zakoupili za kredity a NE za uridium.


  Celkově
  Celkově je Aegis skvělou lodí jak pro nové hráče, tak i pro ty pokročilejší. Jeho opravárenské schopnosti se budou líbit všem a budete pravděpodobně pozváni do skupin pro NPC, LOW-bránu nebo Hades. Dokonce i se špatným vybavením může být tato loď stále skvělá díky opravám, které opravují štíty nebo HP. Přestože je Hammerclaw lepší, Aegis je mnohem snazší získat a proto je pravděpodobně nejlepší volbou pokud jde o farmení NPC.

  Jako nový hráč je nejlepší koupit tuto loď až poté, co se staneteFE na lodi Goliath (plné LF3, plné SGN-7900 a plné štíty B02).

  Pokud hledáte loď která může mít podobná využití/sílu podobnou Aegis, můžete popřemýšlet například o Hammerclaw, Tartarus, Cyborg nebo Spectrum. Navzdory skutečnosti že Aegis může být skvělá i pro PVP, jeho rychlost, palebná síla a schopnosti oprav jej mohou držet trochu pozadu oproti ostatním lodím. Jak již bylo zmíněno, léčení spojenců uprostřed boje PVP nemusí být úplně efektivní.

  CITADEL
  [​IMG]

  Rychlost240-528;cestovní režim 540;dvojití kolo 554
  Cargo4000
  Lasery7
  Generátory20
  HP550 000
  Extra5
  Citadel je často podceňovaná loď. Když přijde řeč na Citadel, jistě vás napadne: tlustá, pomalá a neužitečná loď. Patří mezi nejpomalejší lodě, dokonce i s 20-ti vybavenými generátory rychlosti. A s možností vybavit ji pouze 7 lasery, se tato loď opravdu zdá být odpadem. Ale je to skutečně pravda? O této lodi je toho hodně co říct, tak se na to podívejme!

  Schopnosti

  Cestovní režim
  Tato schopnost poskytuje jiný druh zvýšení rychlosti. Na rozdíl od schopnosti přídavné spalování Vengeance Lightning (která přidává 30%ní boost na základě aktuální rychlosti) zvyšuje rychlost Citedeli na 540, bez ohledu jakou máte momentálně rychlost.

  Ačkoli se s touto rychlostí nemůžete vyrovnat rychlejším lodím, výhodou může být že budete rychlí i na konfiguracích bez generátorů rychlosti. Tímto způsobem můžete pronásledovat lodě na vaší těžké konfiguraci namísto přepnutí na rychlou konfiguraci, což vám nadále umožní rozdávat vysoké škody. Také vám může pomoci při útěku, obzvlášť když budete mít 2 rychlé konfigurace plné stítů a generátorů rychlosti

  To není vše - tato schopnost také okamžitě zruší všechny efekty které negativně ovlivňují vaši rychlost (zpomalující miny, DCR-250, sabotéry a dokonce i zmrazovací IC3 - rakety). Navíc , pokud je schopnost aktivní, nemůže být zpomalena DCR a ledovými raketami, i když budete zasaženi sabotorem nebo zpomalovací minou. Dále je třeba poznamenat, že jakýkoli jiný zvyšující nebo snižující účinek rychlosti je ignorován, zatímco schopnost je aktivní, což zahrnuje například infekci nebo formace krab a dvojité kolo. To může být výhodné při použití těžké konfigurace, protože nyní můžete použít formaci vrtačka při zachování rychlosti 540, když je schopnost aktivní.

  Další taktikou, jak uniknout nepříteli, může být položení zpomalovací miny, spuštění schopnosti a následně se pokusit utéct. Tímto způsobem budou nepřátelé nuceni použít EMP nebo se budou muset snažit jiným způsobem zbavit zpomalení. Budete ale muset být rychlí, protože schopnost trvá pouhých 5 sekund, které nelze prodloužit pomocí jiné Citadely.
  Naštěstí je cooldown vynikající - jen 30 sekund

  Přesměrování palby
  "Přesměrování palby" lze považovat za jednu z hlavních tankových schopností lodi Citadel. Přesměruje veškeré poškození na vyši Citadel. To znamená, že pokud je schopnost aktivní, hráči zasažení touto schopností ztratí zaměření co měli a získají automaticky zaměření na vaši Citadel,přičemž nemohou zaměřit nic jiného.

  Nezapomeňte, že musíte být dostatečně blízko k nepřátelům na které chcete použít schopnost. Spuštění a poté průlet kolem nepřátelské lodi na ni nefunguje. Jakmile je nepřátelská loď postižena, zůstane ovlivněna po celou dobu 5 sekund, pokud zůstane na stejné mapě. Schopnost může být použita kdekoli, ale pokud ji použijete v zóně neútočení, tak ji ztratíte! Efekt se okamžitě ukončí, pokud:

  - Je Citadel zničena
  - Citadel skočí na jinou mapu
  - Citadele je zasažena impulsem JAMX
  - Zasažený nepřítel skočí na jinou mapu nebo použije EMP. To však platí jen pro toho nepřítele jenž proskočil, všechny ostatní cíle budou nadále ovlivněny!

  Berte na vědomí, že všechny škody přitahujete na vaši loď. To by mohlo znamenat potenciální riziko že dostanete příliš mnoho škod, ale také vám umožní zachránit každého hráče bez potřeby skupiny nebo aliance. Tato schopnost přesměrovává poškození od hráčů s nimiž máte válku stejně jako od vašich nepřátel.

  Schopnost pracuje skvěle ve skupinách, protože nemusíte zaměřit své spojence abyste je mohli ochránit , což je často lepší způsob než oprava. Můžete také zachránit hráče kteří jsou mimo skupinu, nebo trolit nepřátele.

  Dokonce můžete zachránit přátele, kteří jsou ovlivňováni schopnostmi Singularity nebo Oslabením štítů tím, že přeberete schopnost na vaši loď, čímž deaktivujete schopnost.

  Také můžete zabránit tomu, aby Aegis využil svých léčebných schopností k léčení nepřátelských hráčů, protože pokud na nich ztratí zameření, nemůže je léčit (s výjimkou opravárenského modulu).

  Pamatujte, že při spuštění schopnosti se zobrazí hláška "Vaše loď byla ohrožena schopností přesměrování palby." To vám umožní zjistit, zda v okolí nejsou maskovaní hráči. Jakmile efekt skončí, zobrazí se hláška: "Schopnost přesměrování palby ukončena".

  Pokud jde o farmení NPC, ujistěte se že máte ve skupině někoho s léčitelskou schopností. Mohla by to být buď přátelská Aegis nebo Hamerclaw , pasivní oprava pomocí diamantové formace nebo dokonce SAB-100 munice. Bez těchto oprav se Citadela stává velmi neefektivní a při použití této schopnosti rychle vyčerpá štíty. Navíc, nebojte se nechat členům skupiny obdržet nějaké poškození.
  Pokud jde o PVP, i když nemáte žádné bonusy pro sebe, skutečnost, že můžete chránit členy vaší skupiny již může být bráno jako bonus, protože mohou způsobit více poškození. A protože nepotřebujete zaměření pro ochranu vašich členů, je to skvělá schopnost vážnějších bojů a ochrany KBS.
  Cooldown je také slušný, pouhých 35 sekund.

  Ochrana
  Ochrana funguje podobně jako schopnost přesměrování palby, ale namísto veškerého poškození do Citadely obdržíte pouze část (25%) škod na vaší loď. Platí pro všechny druhy poškození (i když miny a smartbomby ještě musí být potvrzeny). Pro správné využití této schopnosti musíte být ve skupině. Klanová aliance nestačí.

  Schopnost může být dobrou strategickou zbraní v případě, že Citadely již ztratily část HP / štítů a nemohou od hráčů přebírat všechny škody. Celkově je to další dobrá schopnost, která může vyvážit škody mezi vámi a vašimi členy skupiny. Efekt trvá 10 vteřin a má 50 sekund cooldown, což není špatné.

  Opevnění
  Poslední schopnost na kterou se podíváme, je Opevnění. Tato schopnost odpovídá svému názvu - přomění vás v pevnost a sníží veškeré škody o 50% (jak na vaše životy, tak na štít). Přestože se zdá, to může být dobrá schopnost, zablokuje vaši loď a nastaví její rychlost na 0.

  Kromě toho nemůžete aktivovat žádné jiné schopnosti (pokud jsou již aktivovány, budou pokračovat, kromě cestovního režimu – ten bude ignorován). Stanete se snadným terčem pro miny a budete jednoduše zaměřitelní.

  Nejhorší je to, že nemůžete nikoho pronásledovat. Problém je, že se nepřítel může vymanit z dosahu a vrátit se, až když schopnost skončí. Další možnost, kterou Opevnění ruší je proskok portálem - po aktivaci nemůžete přeskočit na jinou mapu (nejprve portujte a poté ji aktivujte). S trváním 10 sekund a žádným způsobem jak ji dříve ukončit, může být schopnost velmi špatná.

  Má však některé způsoby použití, především v kombinaci s přesměrováním palby , které poškozuje vaši loď a současně ji snižuje při používání "instashields" proti minám. To také funguje skvěle proti vetřelcům, kteří se pohybují pomalu ale způsobují vysoké škody.

  Největší problém této schopnoste je cooldown. 6 minut je příliš dlouhých na to, aby byla schopnost využita pro spolehlivou obrannou metodu.

  Formace a konfigurace

  Vzhledem k tomu, že Citadela má masivní životy, můžete použít v podstatě všechny formace, aniž bysteměli problémy s nízkým množstvím životů.

  Přestože byste mohli očekávat, že formace Srdce a Motýl budou pro Citadel nejlepší, opak může být pravdou. Zisk životů navíc zní pěkně, ale citadely jich více nepotřebují, potřebuje více štítů a palebnou sílu. Proto může být Kruh a Vrtačka vynikající volbou. Nejen, že budete schopni potlačit snížení rychlosti svou schopností cestovního režimu, ale budete mít také imunitu vůči formaci Motýl díky poměrně vysokému množství životů.

  Pokud jde o farmení NPC, jedna věc, která Citadelám chybí, je pasivní oprava. Kvůli nízké rychlosti je větší pravděpodobnost, že od NPC dostanete poškození ataktika "kroužení" a "tahání" bude o něco těžší. A pokud chcete mít alespoň stejnou rychlost jako Goliath bez generátorů rychlosti, musíte do lodi vložit 6 generátorů na rychlost, což vás může limitovat na množství štítů.

  Pomocí formace Diamant můžete hodnoty štítů regenerovat pasivním bonusem.
  Funguje to skvěle proti většině NPC, obzvláště pokud loď vybavíte 20 generátory štítů na vaší těžké konfiguraci. Tímto způsobem můžete šetřit munici a využít své schopnosti k ochraně členů skupiny. Je to také skvělý způsob, jak pomoci přátelským lodím Aegis, které se snaží udržet krok s poškozením.

  Pamatujte však, že budete velmi pomalí a vaše poškození také nebude zrovna nejslavnější. Navíc obětujete hodně HP (-30%!). Takže pokud máte munici, místo toho využijte formaci Vrtačka a SAB-100.


  Dodatečné informace
  Charakteristikou Citadely s označením “Těžký bojový křižník“ je vysoké množství extra a nákladního prostoru. To znamená, že je skvělá pro přeposílání rudy ze skylabu a na loď nemáte problém dostat všechny potřebné doplňky.

  Citadela je také jednou z mála lodí se dvěma raketomety. To znamená, že dokážete střílet až deset raket typu hellstorm současně, díky čemuž můžete rozdat o dost vyšší škody. Bohužel,se raketoplány nenabíjí současně.

  Naštěstí je kombinované poškození raketometů stále vyšší a rakety se navíc nabijí o něco rychleji, když vystřelíte 1 dávku deseti raket namísto 2 dávek po pěti kusech.

  Posledním důležitým upozorněním pro raketomet je, abyste se ujistili, že vystřelíte raketomet před přepnutím konfigurace. Pokud přepnete příliš brzy, budete muset znovu nabíjet všechny rakety, čímž můžete přijít o značné poškození. Chcete-li čelit některým výše zmíněným nevýhodám, můžete loď vybavit pouze 1 raketometem nebo kombinací kreditových a uridiových raketometů.


  Obrana CBS
  Žádná loď není lepší při obraně klanových bojových stanic než Citadela. Se 40 generátory štítů B02, formací Kruh, dvojitým boosterem štítů, setem desingů Herkules v letounech a několika dalšími možnými zesíleními můžete mít na jedné konfiguraci přes 5 000 000 štítů. A protože schopnost Opevnění snižuje obdržené poškození o polovinu, můžete pojmout až 10 000 000 poškození dokud je aktivní (za předpokladu, že máte dostatek HP). Je to skvělý způsob, jak okamžitě “pohltit“ velké množství škod. Pokuste se však vyhnout minám, protože Citadelám způsobují obrovské množství poškození.


  Nákup citadely
  Jako nový hráč: Vyhněte se obloukem téhle lodi! Možná si budete myslet, že jste s tak vysokými životy neporazitelní nebo silní, ale nejste. Protože téměř nikdo nepoužívá Citadel kromě obrany CBS, je vyhledávána téměř všemi UFE hráči na úkoly. Bez slušného vybavení a zkušeností, jak tuto loď používat, budete stále umírat neuvěřitelně rychle.
  Dokonce i s UFE vybavením je dnes Citadel sama o sobě neúčinná, především kvůli rychlosti. Každá konkurenceschopná loď má vyšší základní rychlost a snadno vás překoná. Silnou lodí se však stává ve skupině a při skupinových bojích, ve skutečnosti pouze ve skupině…
  Od druhu Citadel , přes Veterán až po Elite se cena pohybuje od (20Mil. kreditů vyjímečně) cca 40-50 Mil kreditů až po 555 Mil. kreditů.
  Elite verzi lze také získat jako odměnu za dokončení brány Kuiper
  Ceny verzí Citadel classic , Veteran a Elite v obchodě : 80 000 U , 100 000 U , 200 000 U
  Nelze ji sestavit v montáži

  Celkově
  Citadel sama o sobě nebude moci profitovat ze svých schopností, protože mají dlouhé cooldowny nebo prostě nemají potenciál pro použití mimo skupinu. Jste také snadný a žádaný cíl.

  Nikdy nepodceňujte tuto loď ve skupinách. Ač to vyžaduje dobrou koordinaci, schopnost přesměrování palby může pomoci členům skupiny a díky opevnění budete téměř neporazitelní. Jste ochráncem členů a jádro skupiny ale pokud zemřete, může to znamenat , že se členové budou muset sktývat nebo utíkat! Ujistěte se, že ve vaší skupině je alespoň jedna rychlá loď (Spearhead nebo Tartarus) a můžete vyrazit!
   
  Naposledy upraveno: 6/6/18
 2. Warden

  Warden User

 3. svi1

  svi1 User

  Pokud si nebudeš s překladem jist, nebo s ním budeš potřebovat pomoc, napiš další post s anglickým textem s žádostí o pomoc s překladem a pomůžu/pomůžeme Ti ho přeložit (jakmile bude chvilka času) a pak jej vlož do svého původního příspěvku. Jakmile bude hotovo, moje anglické překlady pak může mod/admin smazat, ať z toho zůstane ucelené téma (ostatní účastníci co případně pomůžou překládat nevím, zda budou chtít příspěvky mazat a je to samozřejmě na nich).
  Já jen doufám, že to povede tam, kde si myslím, že je Tvoje vize :) Hodně štěstí.
   
  ❦Čοlεκ❧ a SSCUltimateAero tohle ocenili.
 4. Naozaj mimoriadne komplexné FAQ aj s taktikami velky like pre teba len tak dalej;)
   
 5. 123812

  123812 User

  Skvělá práce! Chtěl bych se jen zeptat - pokud mám 5 havoků - je bonus 5% (Za každý havok 1%, při 10 letounech 10%), nebo až při full havok bonus 10%?

  svi1 Přesně tohle si taky myslím, ale lidi na chatu mi říkali, že 1 havok - 1 % a při full máš těch 10%, i když máš jen 8 letounů ( IIIIIIII ).
   
  Naposledy upraveno: 7/8/17
 6. svi1

  svi1 User

  Havoc dává bonus 10% DMG pro lasery v letounech až při plném obsazení všech letounů které máš. Máš-li 9 letounů - například IIIIIIIIA a máš 9 Havoců, pak máš 10% DMG navíc pro lasery v letounech. Máš-li ale 10 letounů IIIIIIIIAZ a jen 9 Havoců pak nemáš nárok na bonus. Havoc
   
 7. Sentiero

  Sentiero User

  123812 je to tak, jak píše svi. Akorát ses nám do toho trošku zamotal. Bonus 10% k dmg máš tehdy, pokud na všech letounech máš Havoc. Je jedno jestli těch letounů je 9 nebo 10. Pokud máš na všech Havoc, tak máš bonus 10% k dmg. Bonus za 1 Havoc není žádný.

  1% bonus k dmg za 1 desgin má Demon. Ale jedná se o bonus k dmg raket.
   
 8. Dobrý nápad, pokračuj s překládáním, není nad to nechat se obohatit od cizích zemí. :D Rozhodně je vidět že sis s tím dal práci, za což velký palec nahoru, i za to že ses to rozhodl přeložit jako pomoc pro ostatní hráče. To už jsem nějakou dobu na DO neviděl. :) Jinak se přidávám ke svimu, kdyby jsi stál o pomoc s překladem, rovněž rád přiložím ruku k dílu. :)
  Přidám ještě menší radu, nebo možná jen rejp, záleží na tobě :D Zkus ty anglické věty nepřekládat doslovně, ale spíše volně a stylisticky působivěji než jen 'tvrdý' překlad, vypadá to pak mnohem lépe a dá se s tím i víc vyhrát, pokud máš dobrý jazykový cit, slovní zásobu, a jak si už napsal, selský rozum. Také rozsekat ta dloooooooooooouhá souvětí na menší věty, rozhodně se to pak lépe čte, člověk se v tom neztratí a pochytí i víc informací. Například tahle věta:

  To skoro ani jedním dechem nepřečtu. :)
  Pak už jenom menší věci jako náhodné czengliš výrazy a nepřeložená slova s českými ekvivalenty;cargo může být třeba nákladový prostor, configurace může být s k na začátku, doubleboostery prostě dvojité boostery. Ale tohle není ani nic k vytýkání, to jsou úplně normální věci při překládání z jakéhokoliv jazyka. Čím víc se do toho člověk zahrabe, tím víc spolu začnou jazyky splývat až neví co je vlastně původně správně. :D
  Overall dobrá práce, držím palce ať se povede dotáhnout tenhle projekt k dokonalosti.
   
 9. ❦Čοlεκ❧ samozřejmě že chápu nač narážíš , ale ne všechno je od autora , něco k tomu připisuji i já a asi toho chci hlavně pro nováčky moc napsat a pak z toho udělám tak trochu paskvil :) Budu se tedy snažit to tak moc nepřehánět a lépe rozdělovat ta opravdu dlouhá složená souvětí :) Díky za pozitivní názory a doufám, že vás v dalších pokračováních nezklamu.

  -------------------------------------------------------------

  Pokud máš například jeden letoun a jeden Havoc , máš "plný set" , tím pádem dostaneš daný bonus 10%
  Pokud máš více letounů než desingů Havoc , nemáš set - žádný bonus se nekoná
  Tak to funguje pouze u desingů Hercules , Demon , Silver Demon a Spartan - každý jeden desing ti něco přidá do bonusu a při plném setu dostaneš "setový" bonus navíc
   
  Naposledy upraveno: 8/8/17
 10. Honzin

  Honzin User

  Ahoj já bych zkusil ještě trošku rozvést formace letounů, jak se proti nim bránit a jakou formaci zvolit. :)
   
 11. Honzin , o tom jsem samozřejmě také přemýšlel , formace jsou velmi variabilní a proti každé se dají použít klidně 2-3 další , takže taktiky používání formací by bylo také dobré téma... třeba se časem také dočkáme :)
   
 12. Vidím že si vynechal to najdôležitejšie :) Sentinela
   
 13. Všechno bude , jen momentálně není čas , práce je rozdělaná... ;)
   
 14. Doplňuji další lodě , ale mějte na paměti , že by zřejmě mělo docházet k jejich úpravám , takže informace jsou zatím k aktuálním stavům , později se to bude muset překopávat - také budu muset zrušit obrázky lodí , netušil jsem že do příspěvku jich lze vložit jen 60 , budu se snažit vkládat alespoň default (základní) vzhledy.
   
 15. Něco tak obsáhlého a podrobného jsem ještě neviděl, super práce. S angličtinou když tak pomůžu, vlož někam origo a my se s tím popereme. Jak už psal někdo výše.:)
   
 16. Warden

  Warden User


  OT, ti mažu. Tento dotaz patří do Diskuze: FAQ - letouny FLAX a IRIS. Osobně jsem pro Spartany.
   
 17. Punisher

  Punisher Board Administrator Team Darkorbit

Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.

Sdílet tuto stránku