Zpetná vazba Vlna banov 28.8.2023

Diskuze na fóru 'Obecné dotazy' zahájená uživatelem ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®►, 28/8/23.

Milý(á) fórum uživatel (ko),

pokud chcete být na fóru aktivní a máte zájem se zúčastnit v různých diskuzích a využívat dané fórum musíš se nejdříve přihlásit do hry. Pokud nemáš žádný herní účet, prosím, zaregistruj se. Těšíme se na Tvou návštěvu na našem fóru! „do hry“
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.
  1. Je jistě chvályhodné, že BP myslí i na uživatele nepovolených programů. Jsou asi jediní, kdo se dokáže přihlásit do hry, a tak si na ně počíhali. Na serveru global- PVE to lízlo nějakých 70 hráčů, což není mnoho, ale cca 4 byli z TOP 10 i TOP 1, a to se cení. Já tomu nikdy nepropadl a zajímal by mě váš názor na tak směšný banování. Můj názor je, že zabanovat 70 z 1000 je sice fajn, ale nedostatečné.
    Prosím, aby vaše příspěvky byly bez vulgarit a bez konkrétních tagů hráčů, jinak nám to téma a příspěvky budou muset moderátoři smazat, dle předpisů.
    Takže, hráči, hrající rukama, dejte se do chválení... Já se už dva dny nepřihlásil, nejde to, ale to je do jiného tématu.
    (v diskuzi mě nepustí do vytvoření nového vlákna, prosím o přesunutí)
     
    Naposledy upraveno: 28/8/23
    -baghira2- a 123zelenina tohle ocenili.
  2. ZOHAN

    ZOHAN User

    ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®►, Nechápu, jak chceš diskutovat legálně o něčem, co je zakázáno?
    Navíc zde i když trochu nepřímo, ale nepodloženě i ty obviňuješ a ještě zde prohlašuješ veřejně, že script BP není 100%?
    Vážně?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
     
  3. *brutus*

    *brutus* User

    ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► já jsem jenom zvědav kolik těch účtů zmizí na dobro,protože po poslední vlně vyhrožovali že s další vlnou budou bany trvalé.Nevím možná si z nás opět jenom střílí
     
  4. Za sebe musím říct, že jsem rád za alespoň minimální náznak zájmu ze strany BP o to řešit situaci s podvodnými programy. Ban je rozhodně vítaný a efektivní nástroj, pokud se ale bude používat účelně a správně. A v tom vidím problém - banuje se málo a nepravidelně.

    Vlny banů by podle mě měly probíhat častěji, aby si podvodníci už nikdy nemohli být jistí. Aby měli neustále pocit ohrožení, že nad nimi visí Damoklův meč. Nejlépe, aby byly ty vlny například každý měsíc po nějaké akci (protože právě na některé ty akce si ty programy vždycky rádi spustí, teď je to krásně vidět u Hitaca s vláčky) a podle charakteru akce i další postih - například vyloučení z loterie, smazání veškeré speciální munice získané během akce apod.

    A samotný trest by měl být v základu mnohem přísnější. Jistě, b0terům může jít hodně o čest (paradoxně) a o umístění v žebříčku, ale na vlastní hru to má absolutně nulový vliv. Co takhle něco lepšího:
    - Odstranění veškerého uridia. Je to něco, co se dá z denních úkolů a ničením NPC získat poměrně dobře zpět, ale je to natolik otravné, že to odradí od dalšího podvádění. Začínat od nuly není legrace.
    - Odstranění lodních modulů. Získávají se velmi těžko a obzvlášť pro loď, pro kterou je chcete. Je to o dost přísnější trest, než jen odstranění uridia, ale mnohem víc exemplární. Myslím, že někdy v minulosti to tu na fóru už bylo navrženo.
    - Odstranění veškerých designů pro letouny - hlavně Havoc, Hercules, Spartan. Velmi přísné a velmi otravné.

    Aspoň jeden z výše jmenovaných postihů bych rád u další vlny banů viděl. Nejlepší ochranou je prevence, a přísnější tresty hráče od podvádění odradí. Pokud by například běžel ten 3denní ban, hráč by měl dost času vznést námitku na podporu. Pokud bude zamítnuta, a trest byl tedy přidělen oprávněně, tak 3. den banu teprve provést ten přísný trest - aby se předešlo tomu, že by někdo byl skutečně zabanován omylem a přišel o své vlastnictví.

    Také by nebylo špatné, aby se někdo kompetentní z BP infiltroval do fór a diskusí k podvodným programům a zjišťoval tam nejnovější vylepšení těch programů, jak dokáží obcházet systém a detekci. A rozhodně by se zase měly objevit policejní lodičky na mapách, protože b0tera nejsnadněji dopadnete, když ho přímo uvidíte, protože ty chumly lodí jdoucí po stejném palladiu na 5-3 jsou vážně do očí bijící. Který normální hráč by se pokoušel 20x za sebou sebrat stejný šutr a nic z toho nemít? No který asi...

    Pokud se v dohledné době hra opraví, aby se na ni zase dalo bez problémů přihlásit, a BP začne pořádně banovat, tak si myslím, že Darkorbit by mohl mít budoucnost. V opačném případě je jeho další osud velmi nejistý.

    Poprosím jiné hráče, aby se když tak k tomuto článku vyjádřili. Rád si vyslechnu i názory druhých.

    A děkuji ADMIRÁL╬ACKBAR◄©®► za založení tohoto vlákna. Snad nám jej nesmažou, protože si myslím (na rozdíl od některých jiných nejmenovaných), že diskutovat na toto téma je velmi důležité a že cenzurovat by se nemělo.

    Hezký den
     
  5. Sygauras

    Sygauras User

    Za podvádění, dostane "tvrdej" trest a to ban na 3 dny. Tady už se ani nesnaží zakrývat jak to mají v paži.
    Ten ban měl samozřejmě být perma. Bez debat, bez výstrah, bez upozornění.
     
    stefan.sv, *SATKO* a *brutus* tohle ocenili.
  6. Sygauras, tak kontrolovat by se mělo třeba měsíc ob den. Kdo by to porušil 2x a víc- perma ban. Protože to používá cca 95% lidí, kdo by pak platil BP premko, sleváky, zdvojnásobovače za třeba 1000 Kč měsíčně? Museli by to zvýšit při zachování zisku. Takže takhle straší, bubu, nedělej to, nebo perma ban. Bohužel to ví i ti co to používají. Plukovník-začátečník na TOP 1 místě měl už sebrané body cti, proto na PvE byli až v druhé desítce šéfgenerálové. Když to hraješ déle, věcem víc rozumíš. A když se nemůžu přihlásit na mapu, tak si projíždím statistiky, hodnosti, čest, počet bran. Ono ti to časem dojde. Posledně jsem se odhlásil jako důstojník a přihlásil jako šéfkapitán na cz3, před lety.
    Podívej se na tohle téma, celé. 9000 banánů za první vlnu a jak často to bylo. :
    Botuser kontrola ,to ještě lítaly policejní lodičky na mapách a odhalovaly ty nemravniky a dávali to placeným zaměstnancům na vyhodnocení a ban. Admin mohl na účet a řekl ti, kecáš, nebo máš pravdu a obrať se na podporu. Dneska admin radši jen přeloží co mu pošlou z centrály, víc nemůže. Chápu, že se k mnoha věcem už ani nevyjadřují. Hlavní důvod, proč nejsem taky v týmu.
     
    Naposledy upraveno: 28/8/23
    -baghira2- a *SATKO* tohle ocenili.
  7. *SATKO*

    *SATKO* User

    Ano,plny suhlas.Tiez by ma zaujimalo aky kluc na bany je vlastne pouzitý.Dnes sa mi este nepodarilo prihlasit na mapu,ale ranky veselo stupajú.Zvazujem,na co mi je vlastne premko a ine veci ked podstatne ikony su na liste hernej mapy
     
  8. *SATKO*

    *SATKO* User

    Zohan,mas ma za hlupaka? Viem co robit ked nejde hra,len ten carovny prutik neviem najst,ale som rad ze tebe to slape a este mas pri hrani cas poradit nevedomim
     
  9. *brutus*

    *brutus* User

    tak by mě zajímalo kde ty bany jsou když jsem proletěl bl map, hitaka a plno aut
     
  10. neneman321

    neneman321 User

    Hurá, jenom na za dobu Hitac jsem viděl tolik vlaku, že se mě z toho dělalo zle :mad: ale souhlasím s *brutus*, BP sice banuje, ale hrozně málo, ale líbí se mi jak top 10 na PVE má hodnosti plukovník nebo plukovník začátečník :D:D
     
  11. brutus, u nich platí pravidlo, že blesk dvakrát za sebou neudeří. V jednom příspěvku výše mám odkaz na kontroly od 2014 Botuser kontrola . Byly po měsíci. Potom je jednou dali 3x za měsíc a chytli jich násobně víc. (únor 2015)

    Satko, jestli hraješ na klientu, promaž mezipaměť, už to jde.
     
    Naposledy upraveno: 29/8/23
    -baghira2- a *SATKO* tohle ocenili.
  12. *SATKO*

    *SATKO* User

    No nwm Admiral,to same ako vcera GE1 ani Globalne nejde.No nakoniec bude mat to ten Zohan pravdu,ze som blbý
    P.S. No este doplnim,mam kuriozny stav.Kedze mame doma dva internety tak manzelka slape na NetPro -tam moj ucet funguje a ja so synom mame Orange a nefunguje,tak to je uz sila
    P.S. Tak som sa konecne nalogoval a po chvili hrania sup a stratil som vyslanca mieru a cerveny kruh okolo lodi ani som nic nerobil no to je bordel tak to radsej vypnem ked si hra zije po svojom
     
    Naposledy upraveno: 29/8/23
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  13. Když jseš na stejné mapě s hitac, a dost blízko, taky mi kolečko naskočilo, aniž bych ho střílel. To je normální. Na tom druhém internetu máš i jiný počítač? Skus na obou speed test okla (na Frankfurt) a porovnej to. Třeba jeden internet jede po dálnici a druhý po okreskách. Takže i trasování.
     
    -baghira2- a *SATKO* tohle ocenili.
  14. No, tohle byla jen taková vlnka... Na GE1 vidím 31 zabanovanejch. Jména z toho znám asi 3. Čekal jsem trochu něco jinýho. Tohle je spíš výsměch, ne?
     
    -baghira2-, *SATKO* a *brutus* tohle ocenili.
  15. Sygauras

    Sygauras User

    Mám podobný problém s prohlížečem (opera / chrome) a s klientem v PC kdy přes klienta se přihlásím ale přes prohlížeč ani omylem (naskočí chyba)

    _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

    Co se týká banů, viděla bych to stejně jako u "námořníků" vedle, kdy přišel podobný trest a půlka lidí se BP vysmívala přímo na fóru, že si z toho nic nedělají.
    Oni jedou hlavně na prachy a ví že i tihle "trmtará" jim pár kulatejch do kasičky hodí, takže je jen postraší zvednutým prstíkem tytyty a zbytek spolknou. Bohužel je to o byznysu a tam se holt nikdy nepojede fér.
    Na druhou stranu to nechápu, protože právě tohle bych řekla že jim docela škodí. Co si z toho máš odnést když vidíš že poduádět je vlastně celkem v pohodě a občas ti hrozí že když budeš mít velkou smůlu, tak si "jen" chvilku nezahraješ.
    A upřímě, jaká velkou smůlu bys musel mít, že z těch x desítek tísíců, vyberou zrovna tebe, když si pak přečteš vyjádření ze kterýho tak nějak vydedukuješ že těch zabanovaných je možná tak 0,05%
     
    *SATKO* tohle ocenil(a).
  16. Dnes jsem si prošel svůj osobní seznam "hráčů" na GE5 a k mému velkému zklamání jsme zjistil, že to prakticky všechny z nich minulo :(. Dál mají vysoké postavení v žebříčku, dál si bezstarostně létají se svými klany na Hitaca a hlavně dál b0tují...

    A to se mi některé z nich podařilo v minulosti i nahrát a dokonce se mi i v chatu několik z nich otevřeně přiznalo k podvádění. A nijak zvlášť se tím netajili, dokonce se mi i vysmívali, že když nebudu podvádět, tak nikdy nebudu tak dobrý jako oni...

    Co už, budu dál rozšiřovat svůj seznam o nová jména a svou sbírku videozáznamů o další krásné záběry. Třeba se to někdy v budoucnosti bude hodit, zatím si to ale nechám pro sebe. Po přečtení zkušeností některých uživatelů z jiných fór, kde jeden z nich nahlásil několik b0tů, dodal veškeré informace, videa a taky screeny z chatu (taky se mu přiznali), tak nejen, že b0ti ban nedostali, ale dostal ho právě uživatel, který je nahlásil. Tomu se zatím chci vyhnout, takové "spravedlnosti". Kdo ví, jestli to totiž nehrozí i tady...
     
    -baghira2-, *SATKO* a *RimmerH* tohle ocenili.
  17. ZOHAN

    ZOHAN User

    123zelenina, A za co ten 'uživatel' obdržel ban? Za nahlašování hráčů?
    Ono je dobré si uvědomit, než někoho nahlásíš, tak si být jistý, že tvůj účet je ''čistý'' jako padlý sníh.
    Ono je dobré někdy i předložit důkazy z jiných for, abychom ti možná i věřili.;)
     
  18. ZOHAN, je možné, že jmenovaný nebyl úplně bez viny. Pokud by to ale skutečně tak bylo, tak by byl paradox jednoho b0tera potrestat a druhého nechat jít. Důkazy z jiných fór obvykle dokládám (jak víš, pokud si čteš mé příspěvky), ale co se tohoto konkrétního případu týče, tak to bylo už před delší dobou, a upřímně ani nevím, jestli se to týkalo některé hry od Bigpointu, takže bych to tady stejně zveřejnit nemohl. Ale zeptej se sám sebe: Mám důvod o něčem takovém snad lhát? K čemu by mi to bylo? K ničemu.
     
    -baghira2- tohle ocenil(a).
  19. Tess

    Tess S-Moderator Team Darkorbit

    Poprosím pořádně pročíst oznámení. Vlna banov 28.8.2023
    Ano nechytlo to všechny, ale to neznamená, že je to nechytne příště. Mimo to je i napsané, že hráči kteří už byli chycení mají zablokované účty permanentně.
     
  20. To by to příště ale muselo bejt za míň než půl roku. Na GE1 to fakt vůbec znát není... Zas na druhou stranu z podpory psali, že "budeme překvapení". Takže to já jsem a celkem dost :)
     
    -baghira2- a *SATKO* tohle ocenili.
Stav vlákna:
Žádné další odpovědi nejsou možné.